Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.4.2006, 7:53   #141
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
Wild Boy kaže:
Ma ok je to nego da li je stvarno potrebno 7 strana rasprave o programima koji su free??? A veruj mi manje iskusni korisnici na kompu imaju i po pet programa ovog tipa. Najbolje je probati i izabrati, svako prema svojim potrebama ili cime vec

btw istrazivanje ti stvarno ne stoji posto meni opera ucitava sk forum sigurno ispod 10s (naravno dialup)
poz
Pa ucitavao bi ti i brze da iskljucis ActiveX, Scripts i Java Applets, slike,...
Zar ne?
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2006, 8:25   #142
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
GakunGak kaže:
Pa ucitavao bi ti i brze da iskljucis ActiveX, Scripts i Java Applets, slike,...
Zar ne?
Нисам знао да Опера има подршку за ActiveX.
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2006, 14:33   #143
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Cool Re: Opera VS Firefox

Citat:
Elementarna Nepogoda kaže:
Internet je prepun hvalospeva o Firefox-u kako je najbolji browser i kako svi sa IE prelaze na njega. To je sve lepo, ali oni koji to pricaju verovatno nikada nisu koristili Operu.

Ili je Firefox stvarno bolji od Opere? Ja tvrdim da nije, narocito od kada je izasla besplatna Opera 8.5 (pa ne mora da se cimamo za sifru a i nije mi pukla ni jednom do sada (jedini Operin problem). Da li je neko sa Opere presao na Firefox? Ja sam ga probao i uspeo sam da odolim:P

P.S. IE ce u verziji 7 napokon dobiti tabed browsing, sto je Opera postavila kao standard jos pre zna koliko godina (verovatno 7-8), a prosle godine je Firefox to predstavio kao njihovo revolucionarno resenje.
Nema Opera vise nikakve sanse protiv firefox-a pogotovu zbog podonosti koje firefox pruza u novijim verzijama, sem toga za firefox imas na tone skinova, extenzija, plug-in-ova i na milione dodataka a posebno bih izdvojio Google Toolbar za Firefox, E kad izadje Google toolbar za Operu (sto se sigurno nece desiti jer opera uopste nije nadogradiva) tek tad moze da pokusa da parira Firefox-u, Kod Opere je taj veliki nedostatak sto nema mnogo dodataka za nju , Cak je i Netscape po meni bolji od Opere, Mada firefox je neprikosnoven narocito zbog automatskog update-a kako samog programa tako i update-a tema i extenzija, a Najjaca stvar kod Firefoxa je mogucnost sacuvavanja svega sto je vec u cache-u BROWSERA (Flash animacije, Video fajlovi, muzicki fajlovi itd) tako da kada odgledam neki spot preko interneta mogu odma i da ga snimim pomocu opcije Page info
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2006, 16:40   #144
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
Predrag Stankovic kaže:
1. sem toga za firefox imas na tone skinova, extenzija, plug-in-ova i na milione dodataka
2. posebno bih izdvojio Google Toolbar za Firefox
3. firefox je neprikosnoven narocito zbog automatskog update-a
1. i opera ima puuuno odlicnih skinova... extenzija nema, jer je u nju ugrađeno stvarno puno toga... smesno mi zvuci "milioni dodataka"

2. pih... sta ce ti Google toolbar??? Uopste ne razumem...

3. nije to lose, ali ipak opera u malo manje MB pruza mnoooogo vise nego FF...

btw, ja ne koristim ni FF ni Operu, ali ipak dajem malu prednost Operi
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 12:02   #145
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
urke kaže:
Ahem, sa Javinog sajta? Misliš sa SUN Microsystems sajta?

btw, da ne bude BAŠ-baš OT, veoma zanimljivo izgleda novi SeaMonkey. Preporučujem.
Kad bi malo bolje pratio, shvatio bi da sam to rekao sale radi !? Ali, ovo si samo napisao zato sto ne volim Linux
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 2:41   #146
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
holodoc kaže:
Ovako. Browsere koristim još od vremena kada su se pojavile prve verzije Voyagera, Explorera, Mozzile i šta sve ne (ostaviću da neko od vas provali za koji operativni sistem je pisan Voyager...
AMIGA je bila i ostala jedna jedina i neprevazidjena
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 12:00   #147
milke
Član
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 324
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 18 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku milke Slanje poruke preko Skypea korisniku milke
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Mogu li da pitam ovde nešto ?

Zašto FireFoxa nema na Srpskom jeziku ? Baš mi deluje čudno, kad i mnogo kompleksniji i manje poznati free programi dobijaju opciju za naš jezik, a FF kao jedan vrlo popuaran browser još ni ne planira da je ima... (Albanski FF je bar u planu, a njihov prevod na sajtu radi bez problema)
Da li lokalizaciju FF obavlja comunity ili sami programeri u ?
milke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 12:29   #148
Kerber
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 104
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 22 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
Predrag Stankovic kaže:
Nema Opera vise nikakve sanse protiv firefox-a pogotovu zbog podonosti koje firefox pruza u novijim verzijama, sem toga za firefox imas na tone skinova, extenzija, plug-in-ova i na milione dodataka a posebno bih izdvojio Google Toolbar za Firefox, E kad izadje Google toolbar za Operu (sto se sigurno nece desiti jer opera uopste nije nadogradiva) tek tad moze da pokusa da parira Firefox-u, Kod Opere je taj veliki nedostatak sto nema mnogo dodataka za nju , Cak je i Netscape po meni bolji od Opere, Mada firefox je neprikosnoven narocito zbog automatskog update-a kako samog programa tako i update-a tema i extenzija, a Najjaca stvar kod Firefoxa je mogucnost sacuvavanja svega sto je vec u cache-u BROWSERA (Flash animacije, Video fajlovi, muzicki fajlovi itd) tako da kada odgledam neki spot preko interneta mogu odma i da ga snimim pomocu opcije Page info
Nisam video ovu temu inace bi ranije odgovorio na ovo pljuvanje po Operi. Zoni je vec naveo neke cinjenice a ja cu samo da se nadovezem.

Google toolbar - ne vidim nista specijalno u njemu. Ne koristim FF toliko cesto pa ne znam ni koja mu je svrha.
FireFox ima automatski update al za pojedine komponente (extenzije). Bar je tako bilo do sad.
Opera se ne moze pohvaliti ekstenzijama jer ih nema a nisu joj ni bili potrebni. Videcemo kako ce 9-ka da ispadne sa widget -ima

FF dolazi potpuno go bez icega. Kome vrisne sistem mora sve iz pocetka: instalacija, skidanje ekstenzija, naknadno podesavanje itd. Postoje naravno alatke koje olaksavaju ceo ovaj proces.

Za razliku od njega Opera dolazi sa svim sto je potrebno, lako se moze prilagoditi potrebama korisnika + ima integrisan mail i irc klient koji ne mogu da se porede sa programima slicne namene (Mirc, Thunderbird) al daleko od toga da ne vrse posao.

Jedino sto mi smeta kod Opere je nacin snimanja cele stranice koja je stvarno lose odradjena. To mi je jedina zamerka.
Kerber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 16:45   #149
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
Predrag Stankovic kaže:
Nema Opera vise nikakve sanse protiv firefox-a pogotovu zbog podonosti koje firefox pruza u novijim verzijama, sem toga za firefox imas na tone skinova, extenzija, plug-in-ova i na milione dodataka a posebno bih izdvojio Google Toolbar za Firefox, E kad izadje Google toolbar za Operu (sto se sigurno nece desiti jer opera uopste nije nadogradiva) tek tad moze da pokusa da parira Firefox-u, Kod Opere je taj veliki nedostatak sto nema mnogo dodataka za nju , Cak je i Netscape po meni bolji od Opere, Mada firefox je neprikosnoven narocito zbog automatskog update-a kako samog programa tako i update-a tema i extenzija, a Najjaca stvar kod Firefoxa je mogucnost sacuvavanja svega sto je vec u cache-u BROWSERA (Flash animacije, Video fajlovi, muzicki fajlovi itd) tako da kada odgledam neki spot preko interneta mogu odma i da ga snimim pomocu opcije Page info
A cemu ti sluzi Google Toolbar? , a i skinovi
Operi ne trebaju ekstenzije jer vec ima sve

Uz Operu mi ne treba ni neki drugi mail client, ni irc client...

Radim vec odavno na Opera 9 preview2 beta verziji i NIJEDNOM, ali stvarno NIJEDNOM mi nije blokirala ili napravila neku glupost!!!

Sto se tice widgets-a mozda ce nekome biti i korisni jer su mogucnosti Opere sa njima ograniceni samo mastom.

Sto se mene tice widgets-i su malo fancy sto mi se bas i ne svidja i sto sam vec raspravljao sa ljudima iz Opera Sowtware-a.

Bas me zanima koliko bi korisnika imao firefox kad ne bio besplatan! A Opera je i kao komercijalni program bila izuzetno popularna!
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 20:27   #150
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

IE sam zamenio sa Operom cim sam je prvi put probao , par meseci kako sam koristio net, inace imam i Firefox i koristim ih po principu "na koj prvo kliknem" mada mi je moram priznati Opera draza
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 21:53   #151
Patrick
Član
 
Član od: 12.6.2006.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

OPERA!!!!
I za 1000000000000000000000 stoleća!
Patrick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 22:42   #152
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Opera VS Firefox

Do skoro sam koristio IE od verzije 3.x za Win 95 kada sam i kupio komp pocetkom 98' god pa sve do verzije 6.x u WinXP , sve do izlaska Mozilla Firefox-a
u medju vremenu sam pokusao da sa IE predjem na Operu... ali bezuspesno ....E kad se pojavio Mozilla Firefox tranzicija je nastupila preko noci i za sada ne planiram da menjam Mozilla Firefox......
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 0:19   #153
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
fresko kaže:
Do skoro sam koristio IE od verzije 3.x za Win 95 kada sam i kupio komp pocetkom 98' god pa sve do verzije 6.x u WinXP , sve do izlaska Mozilla Firefox-a
u medju vremenu sam pokusao da sa IE predjem na Operu... ali bezuspesno ....E kad se pojavio Mozilla Firefox tranzicija je nastupila preko noci i za sada ne planiram da menjam Mozilla Firefox......
Ako je taj pokusaj trajao dva dana nije ni cudo sto si presao na FF.
Pokusaj da koristis Operu mesec dana i zaboravices da FF uopste postoji.

Kerber kaze: "Jedino sto mi smeta kod Opere je nacin snimanja cele stranice koja je stvarno lose odradjena. To mi je jedina zamerka." Slazem se sa tobom. Medjutim Opera moze da snimi celu stranicu u jedan fajl (Web archive - ima ekstenziju .mht ako se ne varam) sto je svakako korisno.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 8:41   #154
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Firefox definitvno!popupova ima desetostruko manje i sve lepse izgleda
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 9:28   #155
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Isto toliko popup prozora ima, odnosno nema i Opera. A shto se izgleda tiche, to je u vecini sluchajeva stvar ukusa.
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 9:48   #156
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Prednost opere mi je mogucnost gledanja wap stranica ali opet se ne bih odrekao ekstenzija iz firefox-a.Sve je u sustini stvar navike.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 11:29   #157
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

U pravu si sto se tice navike. Ja imam i Operu 9 i Firefox 1.5.0.4 instalirane. U 99% slucajeva koristim Firefox, a Operu samo ponekad, kad npr. Firefox ne otvori stranicu kako treba

Opera je mozda nesto brza, ali meni licno to ne znaci nista, jer nije puno brza kod dial-up veze, a stvarno je beznacajno kod brzih veza.

Ja licno obozavam Firefox zbog ekstenzija, zbog fenomenalno odradjenog CTRL+F i sto stvarno dobro blokira popup-ove.

Takodjer bi zelio da pohvalim i Mozillu Thunderbird - jednostavan mail klijent, i , bar kod mene, njegov sistem izolovanja spama radi fenomenalno. Inace, primam jako puno spama.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 18:04   #158
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Prednost opere mi je mogucnost gledanja wap stranica ali opet se ne bih odrekao ekstenzija iz firefox-a.Sve je u sustini stvar navike.
jesi li probao WML Browser za FF?

http://wmlbrowser.mozdev.org/index.html
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 19:05   #159
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

Citat:
ZoNi kaže:
jesi li probao WML Browser za FF?

http://wmlbrowser.mozdev.org/index.html
ej pa vidi ovo!svidja mi se!
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 6:44   #160
Dekstr
Član
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 40
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Dekstr Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dekstr Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dekstr
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

FF afkorz
Dekstr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mozilla Firefox 4.0 Alpha 1 Pre Torrente Aplikativni softver 7 31.8.2008 15:34
Mozilla Firefox nece da radi alien Aplikativni softver 9 20.10.2007 20:57
Opera 9.50 Alpha 1 (kestrel) illidan Aplikativni softver 0 4.9.2007 17:48
opera mail JovanK Aplikativni softver 6 10.2.2007 22:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com