Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2006, 17:13   #21
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Citat:
diablo_ kaže:
Hocu da se napravi verzija za Linux!!!!
Probaj dal' radi pod wine/cedega...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 4:00   #22
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Jel' ima neko ideju zašto kod mene neće da radi?
Kad pokušam da pokrenem, izbaci sledeću poruku:

Run-time error '3074':

Cannot repeat table name Rubrike in FROM clause.

Citat:
pa sta ako je ruzan? funkcionalnost je ipak najbitnija
Ovo je bio moj prvi utisak na osnovu screenshota koji je ostavio! Za funkcionalnost ne znam nisam jos uspeo da ga pokrenem, ali priznajem da je dobra ideja!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 5:17   #23
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Hmmm...zanimljivo. Ja takvu grešku u životu nisam dobio u bilo kojoj aplikaciji koju sam radio
Reci mi koji operativni sistem koristiš i da li si apdejtovao bazu ili skinuo već popunjenu sa sajta ?
Uzgred, da li je još neko imao sličan problem ?
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 21:45   #24
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

U čemu je pisan program? Ako je u Delphiju, onda će portovanje biti "piece of cake"...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 22:20   #25
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Inače, što se tiče greške koju je dobio highlander, pokušavao sam da je izazovem kod mene na sve moguće načine, namerno sam oštetio bazu, otvorio još 10 programa pored SK kolekcionara, klikto na sve moguće i nemoguće, nasilno restartovao komp u toku instalacije, ubio konekciju u toku update-a, otvorio više instanci programa, dubio na glavi...bez uspeha. Pretraga preko googla je pokazala da je ta greška ređa od ružičastog slona na tufne, jednostavno nigde ne piše šta može biti uzrok tome, a kamoli rešenje. Tako da ne znam šta da ti kažem, eventualno probaj da ponovo skineš i instaliraš program, ili barem probaj da skineš gore okačenu bazu, pa vidi dali se dešava isto. Možda je neki problem sa OS-om koji koristiš. Ko će ga znati. Ni na zvaničnom sajtu Majkrosofta nema ničeg korisnog.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 22:24   #26
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Da se ne bi više raspravljali oko verzije za Linux, program je pisan u VB-u i nije ga lako jednostavno portovati, znači morao bi da se piše od nule. Ja trenutno za tako nešto nemam ni znanja, ni vremena, a ni ljudi koji programiraju na Linux platformama. Ako je neko raspoložen neka napiše verziju za Linux, neka to uradi, a ja ću je vrlo rado izdati, pošto već imam potrebne dozvole. Ako čekate od mene verziju za Linux, možda će je i biti, ali samo možda i ne u skorije vreme.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 23:14   #27
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Koliko ima koda količinski? Ako je glavni deo programa slanje upita preko SQL-a, možda bih to mogao u Kylixu da odradim kad budem imao vremena... naravno ako DirectSQL komponenta koju koristim radi isto ko što radi pod Delphijem, što još nisam proverio.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 1:20   #28
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Nema previše koda. Elem, ako hoćeš pročitaj opis programa u moja prva tri posta na ovoj temi gde sam opisao na koji način isti radi. Ukratko, jedini rad sa bazom jeste smeštanje podataka u lokalnu bazu podataka, a podaci se dobijaju parsiranjem sirovog html koda dobijenog sa odgovarajuće html stranice.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 22:41   #29
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Citat:
Marko_L kaže:
Hmmm...zanimljivo. Ja takvu grešku u životu nisam dobio u bilo kojoj aplikaciji koju sam radio
Reci mi koji operativni sistem koristiš i da li si apdejtovao bazu ili skinuo već popunjenu sa sajta ?
Uzgred, da li je još neko imao sličan problem ?
Koristim WinXP SP2. Kako da apdejtujem bazu kad neće ni da se uključi?!
Skinuo sam "Skinned" verziju, ili kako se već zove, zatim i bazu koju si okačio, ali softver iz doba Jure ne radi!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2006, 14:36   #30
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Zaista čudno, pogotovo zato što je softver prvenstveno urađen i testiran na mašini koju tera WinXP sa SP2. Kao da su u pitanju gremlini. Rekoh ti šta sam sve pokušavao da uradim i nisam uspeo da dobijem takvu grešku. Šta da kažem, da se problem barem javlja kod više ljudi, pa da možemo da ustanovimo gde je greška, a ovako jedino ostaje da pokušavam i dalje da izazovem tu grešku kod mene, pa da vidim u kojim se slučajevima javlja, ovako za sada jednostavno pojma nemam šta je u pitanju.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 9:21   #31
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Dopuna FAQ

Q : Kada mi pukne update, desi se da se u bazi nađu polja koja sadrže " ", umesto imena autora ili naslova. Šta da uradim ?
A : Ovo je standardna pojava, jer " " je html simbol koji browseru pokazuje da se tu nalazi prazno mesto. Tokom apdejta, ti simboli se upisuju u bazu kako bi se sačuvao pravilan redosled unosa, a po završetku update-a, program ih sam uklanja. Kada dođe do nasilnog prekida update-a (tu se ne računa klik na Odustani, već ukoliko dođe do restartovanja sistema, nestanka struje, pucanja konekcije...), program ne stigne da uradi tu finalnu obradu parsiranog materijala, pa se dešava da neka polja u bazi imaju pomenuti simbol. Rešenje je jednostavno, treba samo pustiti ponovo update i ukoliko je potrebno to ponavljati sve dok se isti ne izvrši do kraja, tj. ne ispiše se poruka "Update je završen". Tada će podaci u bazi biti u redu.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 0:12   #32
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Posle update-a stoji mi i dalje 7.2001 kad hocu da izaberem BROJ nema ostalih brojeva.
Jos jedno pitanje mozda ne vezano za ovo ali mi je bitno . Daj da vise namestim da mi Opera uvek stoji na default posto gde god kliknem na nekil link ili da otvori net (u ovom programu na browser) ucita mi IE. U Operi mi stoji da bude default u Set Programs Access and Default mi stoji use my current web browser.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 4:52   #33
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Samo da prijavim da SK Kolekcionar ne moze da se pokrene u Windows Serveru 2003 To doduse mozda i nije preterani problem, nema mnogo fanatika koji koriste Windows Server 2003 za home upotrebu... khm...
TtuEd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 10:28   #34
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Citat:
Posle update-a stoji mi i dalje 7.2001 kad hocu da izaberem BROJ nema ostalih brojeva.
Možeš li malo bolje da objasniš ovo ? Pošto apdejt skida rubriku po rubriku, a prva rubrika je baš iz broja 7/2001, tako da ne razumem, jel skine samo tu rubriku, a ostalih nema ili skine sve rubrike, ali kada klikneš na sortiranje ostale nestanu, ili u pretrazi nemaš ponuđene druge brojeve, ili nešto četvrto... ?
Citat:
Daj da vise namestim da mi Opera uvek stoji na default posto gde god kliknem na nekil link ili da otvori net (u ovom programu na browser) ucita mi IE.
Program podatke o default browser-u "čupa" iz registry baze, što će reći iz sistema, tako da predpostavljam da to moraš da podesiš u Operi. E sad, pošto ne koristim Operu, nemam pojma gde bi to moglo da se podesi.
Citat:
Samo da prijavim da SK Kolekcionar ne moze da se pokrene u Windows Serveru 2003
Hvala. Nisam imao gde da testiram program u Win2003 Server, mada sam predpostavio može da se desi da negde neće da radi. Nisam upoznat sa arhitekturom Win2003, tako da ne znam šta može da bude problem, ali najverovatnije je stvar u privilegijama i dozvolama, tj. možda aplikacija jednostavno nema dozvolu da podešava sistemske fajlove, a možda je nešto sasvim deseto. U savkom slučaju, probaću da se pozabavim tim čim nađem nekog ko ima Win2003, a uz to mi i dozvoli da mu prčkam po kompu
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 14:38   #35
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Citat:
Možeš li malo bolje da objasniš ovo ? Pošto apdejt skida rubriku po rubriku, a prva rubrika je baš iz broja 7/2001, tako da ne razumem, jel skine samo tu rubriku, a ostalih nema ili skine sve rubrike, ali kada klikneš na sortiranje ostale nestanu, ili u pretrazi nemaš ponuđene druge brojeve, ili nešto četvrto... ?
Da, ima samo rubrika iz broja 7/01. Kad kliknem na odredjeni raspon OD DO nema niceg drugog sem broja 7/01.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 20:54   #36
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

I dalje ne razumem. Znači, postoje zapisi u bazi, ali kada odeš na pretragu oni se izgube, ili ih uopšte nema od početka ? U svakom slučaju, probaj ponovo da izvršiš update, ili još bolje skineš već popunjenu bazu.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 22:46   #37
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Program ispisuje neke besmislene procente prilikom update-a baze i zakuca CPU na 100% dok reparsira strane. Nisam ga mnogo ispitivao ali ono što sam probao je veoma lepo radilo, nisam imao 404 strane. Tražio sam stvari za koje sam znao da ih je bilo u SK i sve mi je našao, ali naravno ne mogu da tvrdim da nešto od tekstova ne fali.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 23:22   #38
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Realised ?

Sta to znaci, da je program shvacen ?
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 23:24   #39
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA realised

Da, da, u pitanju je lapsus. Biće ispravljeno. Hvala kolezi Pantiću
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 12:08   #40
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: SK Kolekcionar v1.0 BETA released

Samo da dopunim onu moju informaciju o nekompatabilnosti sa Windows serverom 2003: Uspeo sam da pokrenem program ali je i dalje neupotrebljiv
Kad izaberem opciju Update, dobijem sledecu porugu o gresci:

Run-time error '339':
Component 'pgr32.ocx' or one of its dependencies not correctly registered: a file is missing or invalid
TtuEd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl BigBadVuk Akcione igre 1888 23.6.2023 11:01
Total Commander 7 Public Beta 1 ZoNi Aplikativni softver 3 6.11.2006 11:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com