Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2018, 0:08   #7761
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

https://www.nexusmods.com/skyrimspec...ion/mods/14890


Mozda i najbolji combat/magic mod koji sam koristio, dai-katana sa gomilom spellova kao podrska, pravi fantazy jedy osecaj
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2018, 7:50   #7762
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

https://store.steampowered.com/app/933480/Enderal/

Uf, jedva čekam
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2018, 12:02   #7763
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Mod je neuporedivo bolji od same igre. Trebalo bi nubare iz Bethesde da je sramota, par modera im odrzalo predavanje kako se pravi RPG. Izazovna (ne vuce te za rukav i tretira kao kompletnog debila poput svih Bethesda igara jos od Morrowind-a), odlicna prica, zanimljivi karakteri, prelep svet za istrazivanje...

Igra ima i odlican (skoro AAA level) voice acting, dok u Skyrimu mislim da nisam cuo vise od 3-4 razlicita glasa...



...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2018, 15:10   #7764
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Steta sto nije dostupan za SE iako sam ga igrao na oldrimu, ostaje mi da cekam Odyssey


Btw


https://www.nexusmods.com/skyrimspec...ion/mods/19766


obavezno za one koji imaju legacy i koji sheruju isti kroz sve svoje prelaze
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2018, 14:15   #7765
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

...



Koga zanima Odyssey neka prati Zaricov kanal covek ima eskluzivna prava da prvi objavljuje informacije, uglavnom prvi act se ocekuje do kraja godine a prvi lets play od zarika se ocekuje u prvoj nedelji oktobra
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
MARE GSX R (9.9.2018)
Stara 29.10.2018, 18:34   #7766
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

...

....



Jos jedan razlog zasto obozavam ovu igru...atmosfericnost je izuzetna i posle sedam godina je i dalje u samom vrhu
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2018, 1:19   #7767
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Mislim da cu je igrati i narednih 10 godina..
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MARE GSX R na korisnoj poruci:
Malik Tintilinic (30.10.2018)
Stara 7.11.2018, 13:26   #7768
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Oho, vidim tema o Skyrim-u i dalje aktivna. Ovih dana gledam RDR2 i razmišljam kako će tek izgledati TES6 kad izađe 2024., u smislu detalja i realističnosti.
I pored svih mana smatram da Bethesda ima najbolji worldbuilding.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Dovahkiin (7.11.2018)
Stara 7.11.2018, 14:52   #7769
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Mislis najbolji level editor. Bethesdin world building je copy/paste 3-4 vrste dungeon-a sa generalno nikakvim lootom.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2018, 15:05   #7770
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
Oho, vidim tema o Skyrim-u i dalje aktivna. Ovih dana gledam RDR2 i razmišljam kako će tek izgledati TES6 kad izađe 2024., u smislu detalja i realističnosti.
I pored svih mana smatram da Bethesda ima najbolji worldbuilding.


Da li ti mozes da shvatis da oni ne mogu da napisu ljudski 3 linije teksta, niti mogu da smisle dobar quest (poslednji dobri questovi su bili u Morrowindu i donekle u Shiveringu), tako da dzaba njima worldbuilding koji je jos od Obliviona (copy paste). Treba da promene ljude koji rade za njih i dovedu nekog ko ume da razmislja, a onog klovna Todda da najure sto pre.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2018, 16:41   #7771
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Mislis najbolji level editor. Bethesdin world building je copy/paste 3-4 vrste dungeon-a sa generalno nikakvim lootom.
Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Da li ti mozes da shvatis da oni ne mogu da napisu ljudski 3 linije teksta, niti mogu da smisle dobar quest (poslednji dobri questovi su bili u Morrowindu i donekle u Shiveringu), tako da dzaba njima worldbuilding koji je jos od Obliviona (copy paste). Treba da promene ljude koji rade za njih i dovedu nekog ko ume da razmislja, a onog klovna Todda da najure sto pre.

Morrowind je moja omljena igra uopšte, igram ga od 2002. i još mi nije dosadio. Priznajem da sam veoma subjektivan kada je u pitanju ovaj serijal, ali ljudi smo zar ne? Tek sam oko 2013/14 počeo da koristim modove za Morrowind i to uglavnom Tamriel Rebuilt. Malo je reći da me nijedna igra do sada me nije toliko zainteresovala i uvukla u svoj svet.

Oblivion mi je na trećoj poziciji i imam puno zamerki oko levelovanja. Što se tiče generičkog fantasy ambijenta koji mnogi zameraju, meni uopšte ne smeta. Ionako je klasa koju najčešće igram paladin a Cyrodiil je savršen za to. Odlični guild kvestovi i dizajn gradova, ali su NPC-ovi zaboravni i krompiroliki.

Problem kod dijaloga je što su prešli sa teksta na govor. Ken Rolston koji je radio na Morrowindu i Oblivionu i moj omiljeni Bethesdin developer u to vreme, bio je izričito protiv toga ali Tod je hteo da udovolji širokoj masi novih igrača koje mrzi da čita više od 3 reda teksta. Kao što je u intervjuima 2002. Todd bio protiv fast travel-a, govoreći da je srž Elder Scrolls iskustva sama avantura odnosno putovanje, a ne cilj, te bi fast travel opcija u fazonu "instant transport bilo kada, bilo gde", upropastila samu suštinu igre, samo da bi pred izlazak Obliviona potpuno promenio priču i govorio kako fast travel prenosi igrača u akciju i člini igru dinamičnijom.

Skyrim je samo nastavio kazualizaciju i brutalno je pojednostavljen na uštrb rpg-a ali mi je istovremeno draži od Obliviona. Što reče youtuber Zaric, Skyrim je jedan običan power fantasy, ali prokleto dobar. Mrzim glavnu priču i kako posle 10 minuta postaješ legendarni dragonborn (u odnosu na proliveni okean krvi i znoja da bi postao koliko-toliko poštovani Nerevarine u Morrowindu tek na kraju main questa).

E sad. Od 2013. kada sam počeo da igram Skyrim, glavni quest sam odigrao tek pre nekih godinu dana, jer me jednostavno ne zanima. Ne zanimaju me ni loot-ovi u ovim igrama niti poneki retardirani, površni dijalog. Mogao sam napisati zbirku kratkih priča samo na mojim solo lutanjima po provincjiama Tamrijela, bez obaziranja na glavnu priču, pa čak i sporedne kvestove. U tom smislu, na broj detalja u igri i tkz. ambijentalni storytelling, Bethesda je no 1.

Kratak primer: prilikom prvog vanilla igranja Skyrima, odlučih da svog mlađanog low level Norda prevedem preko tundre i posetim Solitude, čisto jer mi se svidelo ime grada. I dok sam se divio prostranstvu, napadne me čopor gladnih i kako se ispostavilo, zaraženih vukova. Nekako se odbranih ali se tom prilikom i ja zarazim. U napadu panike, budući da nemam napitak za lečenje a ne znajući da li ću umreti ako se ne izlečim u određenom roku, požurim ka Solitude-u ali me uhvati mrak i zalutah pogrešnim putem, završivši u onoj šumetini na krajnjem severu. Da zlo bude veće, mećava mi je gadno smanjila vidokrug i pridodala atmosferi nemoći i izgubljenosti. Nekako se domogoh puta i ugledah dve siluete ispred mene. Jedva sam preživeo put do ove tačke i bio sam spreman na poraz, pomislivši da su banditi. Međutim, ispostavilo se da je to bila patrola Vigilants of Stendarr i da su me čak izlečili za dž, te sam na kraju sigurno stigao u Solitude.

Volim što svaki NPC ima svoje ime, posao i kuću u koju možeš da provališ i zaključiš kakav mu je život, kakve knjige čita, da li krije soul gems ispod kreveta ili mamutovu kljovu. Nema veze što su naselja manja kad su toliko živa i lična. Ne volim velike gradove u ostalim igrama sa brdom dehumanizovanih, generičkih "farmer x" NPC-ova. Volim što je skoro svaki NPC u skyrimu vezan za neki kvest i toliko originalan.
A dungeon-i isto tako mogu imati neku svoju priču ako se obrati pažnja, nije da su baš svi samo copy paste.

U svakom slučaju, meni je Bethesdin Elder Scrolls recept savršen i omiljen, i pored svih mana koje mu priznajem.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Bascelik (7.11.2018), Dovahkiin (7.11.2018), Exia (7.11.2018), Geralt (7.11.2018), voodoo_ (7.11.2018)
Stara 7.11.2018, 16:58   #7772
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Onda je za tebe Gothic RPG pravljen po licnoj porudzbini

PS
ako prsnu sa ovim *****em F76, valjda ce im doci iz ****** u glavu i dobijemo krsten TES6 (i starfield).
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Guerrinus (8.11.2018), Krilce (8.11.2018), Skenderevo (7.11.2018)
Stara 7.11.2018, 17:24   #7773
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Dungeoni su fenomenalni kakvi su bili u Oblivionu (ne računajući ono što su dodale ekspanzije).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2018, 17:32   #7774
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

A kad se samo setim kako je Howard pricao da Oblivion ima preko 200 dungeon-a "all hand crafted"
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2018, 22:41   #7775
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Strefi me srcka kad god vidim da ima nova poruka na ovoj temi. Sve pomislim novi DLC...
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2018, 22:56   #7776
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

imaš modove i ekspanizje to ti je još bolje
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2018, 12:31   #7777
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Dungeoni su fenomenalni kakvi su bili u Oblivionu (ne računajući ono što su dodale ekspanzije).
Slazem se da ima nekih koji su stvarno izuzetno uradjeni, ali da se ne lazemo, vecina je i dalje obican filler.

@Guerrinus
Po meni su NPCovi u Bethesdinim igrama generalno nepamtljivi i nezanimljivi. Nadje se po neki koji onda postane meme, ali ih je vecina genericko smece koje nicemu ne sluzi. Preporucujem ti Gothic serijal, posto tu imas bukvalno sve sto si naveo, s tim sto NPCovi nesto i znace, a gubljenje na mapi je zagarantovano posto nemas nikakve markere. Neverovatna atmosfera zagarantovana.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Guerrinus (8.11.2018), Laskaris (11.11.2018)
Stara 8.11.2018, 16:52   #7778
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Morrowind mi je baš pun zanimljivih NPC-ova, jest da su statični ali kroz dijalog nekako ožive i simpatični su. A i Skyrim takođe nije loš, čak i sa oguljenim audio dijalogom. Evo šta mi se posebno sviđa kod Betesdinih igara.
Npr. onaj vlasnik mlina u Morthal-u, Jorgen. Na prvi susret najobičniji seljak koji samo želi da ga svi ostave na miru. A onda se otvori muzej u Dawnstar-u i saznajemo da je član tajnog društva koje generacijama unazad čuva deliće Mehrunovog bodeža još od krize Obliviona. I tako saznajemo da je verovatno to razlog njegovog insistiranja na privatnosti kao i nervoze usled osećaja velikog pritiska i odgovornosti.

Ili kovač Rustleif iz Dawnstara. Najobičniji NPC nebitan u pogledu igre, a opet ostavlja utisak stvarnog lika sa stvarnim životom. Ili šta tek reći za Rorikstead, zabačeno, mirno selo usred tundre bez ikakvog dodira sa glavnom pričom a predmet je jedne od najzanimljivijih teorija zavere u celoj igri među fanovima. Sve na osnovu tih nekoliko NPC-ova koji tamo žive.

Elem, koji Gothic preporučuješ? Godinama mi ljudi preporučuju taj serijal, možda je vreme da konačno proverim o ćemu se radi.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
voodoo_ (9.11.2018)
Stara 8.11.2018, 19:07   #7779
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
Morrowind mi je baš pun zanimljivih NPC-ova, jest da su statični ali kroz dijalog nekako ožive i simpatični su. A i Skyrim takođe nije loš, čak i sa oguljenim audio dijalogom. Evo šta mi se posebno sviđa kod Betesdinih igara.
Npr. onaj vlasnik mlina u Morthal-u, Jorgen. Na prvi susret najobičniji seljak koji samo želi da ga svi ostave na miru. A onda se otvori muzej u Dawnstar-u i saznajemo da je član tajnog društva koje generacijama unazad čuva deliće Mehrunovog bodeža još od krize Obliviona. I tako saznajemo da je verovatno to razlog njegovog insistiranja na privatnosti kao i nervoze usled osećaja velikog pritiska i odgovornosti.

Ili kovač Rustleif iz Dawnstara. Najobičniji NPC nebitan u pogledu igre, a opet ostavlja utisak stvarnog lika sa stvarnim životom. Ili šta tek reći za Rorikstead, zabačeno, mirno selo usred tundre bez ikakvog dodira sa glavnom pričom a predmet je jedne od najzanimljivijih teorija zavere u celoj igri među fanovima. Sve na osnovu tih nekoliko NPC-ova koji tamo žive.

Elem, koji Gothic preporučuješ? Godinama mi ljudi preporučuju taj serijal, možda je vreme da konačno proverim o ćemu se radi.
Morrowind iskljucujem iz price posto mi je on u top 5 omiljenih RPGova.

Sto se Gothic-a tice, Gothic 1 i Gothic 2 Night of the Raven (nije vanilla), iliti Gothic 2 Gold, s tim sto dosta ljudi smatra da je Gothic 1 previse clunky za danasnje standarde, tako da ukoliko ti se on ne svidi sa tehnicke strane, svakako probaj Gothic 2 NotR (obavezno NotR, ne vanilla da jos jednom ponovim). Gothic 1 ima izuzetnu atmosferu kao i 2, tako da toplo preporucujem da mu das sansu i naviknes se malo na kontrole (trebace ti koji sat). Gothic 3 je slabiji od ova dva, pa i od Morrowinda, ali mislim da uz community patcheve i slicno i dalje vredi odigrati.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2018, 2:53   #7780
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

dal vise zato sto je jedan od prvih rpg-ova koji sam odigrao ili zbog toga sto je stvarno vrhunski... svakako, gothic 2 (gold) mi je u top 5 igara koje sam ikada igrao.
nemam obicaj da prelazim duge igre vise puta, ali ovo bih i mogao. utoliko pre sto ima nezvanicni "remaster".
https://www.youtube.com/watch?v=BpBJwO60Niw
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, elder scrolls, skyrim


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls 5 dzangrizalo Role-Play 4 17.1.2010 0:51
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com