Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.9.2018, 0:23   #21
Daressi
Novi član
 
Član od: 7.11.2011.
Poruke: 11
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja

Uh polako, otišli smo u diskusiju o flagship Android vs flagship iOS modelima, ciframa od 500/700€+, iako bih voleo, to nije pitanje (mada vidim o čemu Aibo priča, upgrade na sledeći Iphone za <300€ će verovatno biti nemoguće, ali ne razmišljam o tome trenutno).

Radi se o najboljem telefonu do 300€.

Možda je trebalo da na početku napomenem da su baterija, kvalitet izrade, ekran, fluidnost u radu i zvuk na slušalicama prioritet, ali da me za kameru baš briga, sasvim nebitna stavka.

@Aibo
Koliko sličnih za*****cija poput te sa bluetooth-om možeš da se setiš, koje bi bile iznenadjenje za nekog ko je koristio samo android?

Ako nije tajna, koji telefon koristiš?

@doctor/nexexcalibur
A2/A2 Lite su prvi telefoni koje sam gledao i za mene je to ogromna dilema.

A2 Lite skoro da nema ivice ekrana, što je prelepo, ali ima notch. Ima odličnu bateriju, ali isto tako ima i Snapdragon 625.

A2 mi je još nejasniji. Možda ima veće ivice, ali nema notch. Ok, zadovoljan. Nema microSD slot, ajde nema veze, nabaviću model sa 128GB memorije. I taman kad sad pomislio da sam odlučio koji telefon uzimam, A2 sebi puca u nogu izbacivanjem 3,5mm slota za slušalice i, jos gore, baterijom slabijom od sopstvene Lite verzije. Fuck...

@tref
Čuo sam istu stvar, takođe izbegavam.

@Relja
Telefon bi mi služio kao mini računar (s obzirom da ga trenutno nemam) u koji bi dobar deo vremena bile ukačene slušalice. Kamera nebitna (ne volim da se slikam, nemam instagram ni slične egocentrične bolesti, potreba za njom je jako mala). Hardcore gaming nebitan (ne mogu da se nateram da igram FPS na playstation 4, ne vidim zašto bih to radio na telefonu).

Poslednji pasus tvog posta najbolje sumira moju dilemu, to je suština ove teme.

P.S. Niko ne reče ništa o P20 Lite i MI 5s Plus...

P.P.S Znam da je F1 aždaja i bolji od svih, ali nemam dovoljno novca za to čudo. Inače, drugarica je upravo prodala S8 za iste pare za koje može da se kupi F1, pa čisto iz radoznalosti, šta bi pre odabrali, S8 ili F1?
Daressi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 0:27   #22
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja

Ne očekuj ni od jednog telefona u toj klasi baš dobar zvuk i slično.
Sada ti je Pocophone F1 310e nov na KP kod proverenih preprodavaca i ne vidim bolji izbor od njega za tebe kao dugoročan izbor.

A2 kao manu ima battery life od samo jednog dana i ok kvalitet zvuka (probao i moj RN4 bolje zvuči na slušalicama). Ali ima i odličan kvalitet izrade. Vrlo brz, ne štopa.

RN5 ima MIUI i fantastičan battery life uz pristojne kamere ali nisam stigao da proverim zvuk. Ima okej kvalitet izrade. Radi odlično, ne štopa.

A2 Lite ima mrtvi notch ali je u suštini uređaj na nivou RN5 samo stock Android. Za kvalitet izrade ne znam. Ne znam kako radi.

Poslednja ispravka: doctor (20.9.2018 u 0:32) Razlog: da sredim post
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 1:04   #23
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja

Citat:
Daressi kaže: Pregled poruke

P.P.S Znam da je F1 aždaja i bolji od svih, ali nemam dovoljno novca za to čudo. Inače, drugarica je upravo prodala S8 za iste pare za koje može da se kupi F1, pa čisto iz radoznalosti, šta bi pre odabrali, S8 ili F1?
S8 naravno.

Za tebe su ili F1 ili Honor Play, prema onome što čitam. Nažalost, performanse danas prate i notch, a ova dva su best-buy u klasi. iPhone zaboravi, pitanje je vremena kada će Apple iOS update om da ga uspori tvrdeći da je "optimizacija baterije" u pitanju ili slično.


Samsungu se oprašta nepotimizovanost UI ali Appleu NAMERNO usporavanje uredjaja nikako. Ne znam da li si pratio ali oni su priznali da usporavaju uređaje, sta reci još? Plus sto oni idu u kategoriju gde će entry-level biti $999, nije to za third world poput nas.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 1:32   #24
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja

+1 za S8. Sem nekih drugih detalja poput kamere, ekrana... mnogo lepše leži u ruci jer je dosta uži od f1.

Pominjao si Mi 5s plus. Koristi ga moj dobar prijatelj i poigram se često njim, ekstra je telefon, brz kao munja, ali preveliki za moj ukus. Ako tebi nije previše veliki nema greške sa njim.

Pitao si me šta ja koristim - budžetski Redmi 3 koji me jako dobro služi 2.5 god.

Za Apple i bubice nisam potpuno merodavan jer sam koristio 3gs i 5 sa starijim iOS-ima pa ne znam šta su sve u međuvremenu promenili, ove novije sam samo na kratko isprobavao. U principu nije ništa od toga deal breaker, samo sam naveo taj Bluetooth kao primer da nije baš sve na iP savršeno kao što poneko tvrdi.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 14:36   #25
Daressi
Novi član
 
Član od: 7.11.2011.
Poruke: 11
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja

https://m.gsmarena.com/compare.php3?...9247#*,a2-lite

Svelo se na ovo.
Lično bih išao na A2 Lite, ali me zanimaju 2 stvari, kvalitet izrade i razlika između Snapdragon-a 625 i 636, odnosno koliko se primećuje u radu?
Daressi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 16:22   #26
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja

Kod nas nemas RN5 Pro to je samo za Indijsko. Kod nas je ovaj (tzv. AI Dual Camera a zapravo Global):
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redm...amera-9120.php

...i po meni je RN5 bolji izbor, pogledaj i sam specifikacije.

Ja A2 Lite ne bih ni gledao, ili RN5 ili A2, Lite je na čudnom mestu "između" i ne nudi ništa bolje u odnosu na RN5 osim stock Androida.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 16:58   #27
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja

Citat:
Daressi kaže: Pregled poruke
https://m.gsmarena.com/compare.php3?...9247#*,a2-lite

Svelo se na ovo.
Lično bih išao na A2 Lite, ali me zanimaju 2 stvari, kvalitet izrade i razlika između Snapdragon-a 625 i 636, odnosno koliko se primećuje u radu?
Telefon je cist ses, aluminijumsko telo, gore i dole kod antena plastika. Notch je meni npr doprinosi modernom dizajnu, ali se tebi ne svidja (mislim da to nikako ne bi trebao da bude odlucujuci faktor).
Btw pricalo se da pozadi ima lufta pa se cuje kad se stisne....al ono, nisam primetio, sto bi stiskao telefon

4000 Mah u kombinaciji sa stedljivim snapom = dva dana silovanja telefona, u zivotu nisam koristio telefon sa jacom autonomijom, koja je s vremenom postala najbitnija stvar kod telefona kojeg koristim...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 17:13   #28
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja

A2 Lite praktično "sedi" između RN4 i RN5 i jedina prednost u odnosu na RN5 mu je čist sistem i notch ko ga voli. Ja bih lično pre išao na RN5.

Baterija jeste brutalna jer na RN4 imam isti chipset i kapacitet baterije i znam da je tako ali, opet, ništa mi ne znači što kad legnem u krevet imam još 50% jer ionako ide na punjač preko noći.

Znači 3000 mAh je dovoljno za jedan dan na modernim telefonima, da imam 3000 mAh išao bih u krevet sa ~30% baterije što mi je opet skroz okej i minimalno toliko i očekujem od telefona.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 17:26   #29
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja

jeste ali ako se zaboraviš da napuniš tel šta ćeš onda sutra
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 19:24   #30
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke

Ja A2 Lite ne bih ni gledao, ili RN5 ili A2, Lite je na čudnom mestu "između" i ne nudi ništa bolje u odnosu na RN5 osim stock Androida.
Potpuno se slažem sa tobom.
Prednost dajem A2 zbog čistog androida.



Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 19:56   #31
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja

Ja bi dao prednost Redmi Note 5 upravo zbog softvera, meni se vise svidja MIUI nego stock, imao sam Nokia 5 androidone, dosadan, nema tema, nema ikonica, nema promene izgleda nicega, dosadan kao IOS. Valjda je glavna poenta Androida personalizacija svega, a cist android to ne nudi. Nudi uz root i neke modove.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 20:06   #32
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja

Drug je nedavno uzeo RN5 i prezadovoljan je doduse A2 ima osetno vise rama i bolju kameru i vise memorie mada osetno slabiju bateriju sto u principu nije problem ako ti je ok da punish telefon kad odes da spavas.

Mislim da neces pogresiti bilo koji da uzmes
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
DArthShone (21.9.2018)
Stara 20.9.2018, 21:47   #33
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja

Sve u svemu, xiaomi ima surovo pametnu politiku, to silno izbacivanje modela deluje na prvu loptu kao los potez, prezasicenje trzista i to. Ali je u sustini jako pametno, jer svaki model nadje kupca, znaci nemaju zaokruzeni model, vec svako bira model na osnovu jedne ili dve stavke koje su mu najbitnije, dal to bila autonomija, kamera ili nesto trece.

U top 10 trending telefona danas konkretno su 4 xiaomi modela, 3 apple i 2 samsung modela Sa svojim cenama, definitivno treba uzimati Xiaomi sad, jer kapiram da ce i oni promeniti politiku u narednih godinu-dve...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2018, 16:17   #34
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Iphone 6s vs Xiaomi A2 Lite vs ostali + par pitanja

Koristim A2 evo treci dan, i zadovoljan sam, kameta odlicna, brz, cisti android, baterija meni ne moze od ujutru do uvece al opet bolja je nego na samsung note 5.
Sve u svemu, extra telefon za male pare.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li kupiti polovan Iphone 6 ili nov Huawei P9 Lite? HMrules Aparati i oprema 19 17.5.2017 10:40
Xiaomi 3s/x/note 3 pro / Huawei Honor 4x Pitanja sale94 Aparati i oprema 14 2.4.2017 16:03
[Tablet] Tesla L7 Quad Lite Dekip Opisi, recenzije i testovi 0 26.3.2016 18:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com