Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Pregled rezultata glasanja: Koji antivirus program koristite?
BitDefender 19 3,88%
PC-cillin 5 1,02%
AVG Anti-Virus 60 12,24%
AVP Kaspersky 120 24,49%
McAfee VirusScan 2 0,41%
F-Secure Anti-Virus 1 0,20%
Norton AntiVirus 23 4,69%
F-Prot for Windows 2 0,41%
ESET Nod32 214 43,67%
Panda Anti-Virus 6 1,22%
eTrust EZ Antivirus 2 0,41%
AVAST! 75 15,31%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 490. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2005, 4:22   #81
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Avast! Zone Alarm i Mozilla fireFox-nikada problem
Staronsky je offline  
Stara 2.12.2005, 11:00   #82
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
dzambo kaže:
Ej ljudi, koji ZoneAlarm imate pro ili basic? Ja sam skinuo ovaj od 10.5mb (sad sam zaboravio sta sam skinuo jer je bilo pre 7,8 dana valjda je basic) Pro ima jos nekih funkcija. Jel mi isto posto bi samo firewall. A ovaj glupi windows samo mi downloaduje neke security packete.
Ako ti treba samo Firewall, uzmi Sygate Personal Firewall PRO, a sto se tice ZoneAlarm-a, uvijek uzmi SecuritySuite verziju. Mozes i Panda Platinum Internet Security. A Mozes i BitDefender. A Mozes i Trend Micro.
Sad, sta ti od ovoga odgovara...
GakunGak je offline  
Stara 2.12.2005, 11:02   #83
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
At0s kaže:
Stavio sam juche BitDefender Pro Plus... Malo mi opterecuje komp (npr zaglupi se kada otvaram foldere sa mnogo fajlova, shto se nije deshavalo sa nod32...) ali koristicu ga malo chisto da vidim kakav je. I znam da nije tema, ali moram da pitam :
Zna neko neshto o njegovom firewallu?
Testirao sam ga jednom i u Sygate Security Online Scan mi je nasao 2 porta kod njega otvorena. Valjda su to do sada ispravili.
GakunGak je offline  
Stara 2.12.2005, 14:47   #84
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
GakunGak kaže:
Ako ti treba samo Firewall, uzmi Sygate Personal Firewall PRO, a sto se tice ZoneAlarm-a, uvijek uzmi SecuritySuite verziju. Mozes i Panda Platinum Internet Security. A Mozes i BitDefender. A Mozes i Trend Micro.
Sad, sta ti od ovoga odgovara...
AAUUU kolki izbor...Ne znam, ZoneAlarm je na glasu. Sad da trazim ove ostale, instaliram, probavam,... S.Suite verzija je 23mb, ja sam bio skinuo pro ona je 10.5mb. Kakvi bre crni virusi mene vise brne tel racun kolki ce biti. Za 23mb mu treeeeebaaaaa...

mada je razlika ova u odnosu pro i ss:
Antivirus Protection
Anti-Phishing & Spam Blocker
IM Security/Parental Controls
ovo pro nema

Poslednja ispravka: dzambo (2.12.2005 u 14:53)
dzambo je offline  
Stara 2.12.2005, 19:49   #85
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Wink Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
dzambo kaže:
AAUUU kolki izbor...Ne znam, ZoneAlarm je na glasu. Sad da trazim ove ostale, instaliram, probavam,... S.Suite verzija je 23mb, ja sam bio skinuo pro ona je 10.5mb. Kakvi bre crni virusi mene vise brne tel racun kolki ce biti. Za 23mb mu treeeeebaaaaa...

mada je razlika ova u odnosu pro i ss:
Antivirus Protection
Anti-Phishing & Spam Blocker
IM Security/Parental Controls
ovo pro nema
E, onda uzmi Download Accelerator, pa preko noci stavi da ti preuzima (56K 54min 45sec), da ti se diskonektuje i iskljuci racunar kad zavrsi posao. Racunam da ti je uvece jeftinija tarifa.
Sta bi rekao za mene? Tako sam ti ja radio 4-5 mjeseci dok nisam napumpao 2.7GB download programa(ISDN). Mjesecno racun 300-450 eur. Pa ti vidi...
GakunGak je offline  
Stara 2.12.2005, 20:12   #86
rapha
Novi član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku rapha Slanje poruke preko MSN-a korisniku rapha
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Koristim Avast Home zato što je free, relativno je brz i ima odličnu detekciju. Jedina mana je nešto slabija dezinfekcija ali jbg...
Iako svi hvale NOD32 kod mene se nije "snašao" najbolje. Kada sam posle njega ubacio KAV i Avast pronašli su sigurno bar sedam-osam virusa koje NOD nije prijavljivao.
Čuo sam da dosta ljudi hvali Antivir. Jel ga probao neko?

Pošto je neko pomenuo FW, ajde da ga i ja pomenem. ZA neću stavljati na komp pa taman bio poslednji... Imam jako loša iskustva u vezi sa njim pogotovo u kombinaciji sa KAV-om. Koristim Kerio PF 2.1.5. Jako je star ali je free i radi perfektno. Što je najbolje od svega, nema nikakvih podešavanja, samo ga instaliraš i to je sve. Isprobavao sam i look n stop. Takođe je jako dobar, ima malo posla sa podešavanjima ali je zver. Od komercijalnih FW-a Outpost je jedan od retkih koje poštujem...

Poslednja ispravka: rapha (2.12.2005 u 20:19)
rapha je offline  
Stara 2.12.2005, 22:00   #87
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
GakunGak kaže:
E, onda uzmi Download Accelerator, pa preko noci stavi da ti preuzima (56K 54min 45sec), da ti se diskonektuje i iskljuci racunar kad zavrsi posao. Racunam da ti je uvece jeftinija tarifa.
Sta bi rekao za mene? Tako sam ti ja radio 4-5 mjeseci dok nisam napumpao 2.7GB download programa(ISDN). Mjesecno racun 300-450 eur. Pa ti vidi...
Uf meni ce biti prvi mesec sa placanjem racuna. Koji download accelerator? Nisam upoznat sa time.
dzambo je offline  
Stara 2.12.2005, 22:02   #88
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Ja sam ubacio AVG free i ZoneAlarm i to je to. To su mi ljudi preporucili i zasad necu da diram.
dzambo je offline  
Stara 3.12.2005, 10:24   #89
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
dzambo kaže:
Uf meni ce biti prvi mesec sa placanjem racuna. Koji download accelerator? Nisam upoznat sa time.
Idemo polako, natenane... Dakle, Download Accelerator Plus 7 je program koji ti omogucava da preuzimas fajlove, da prekines kad ti treba i da nastavis gdje si stao, napumpa ti vezu sa 5.6KB/s na skoro 6.5KB/s, itd.
Tamo odakle ja preuzimam programe je phazeddl.com, a registrujem pomocu programa CrackServer (crackserver.com). Tamo trazi Download Accelerator, prati linkove za download, itd.
Ako imas pitanja, postavi u ovom forumu ili mi pisi na dj-gagi (at) cg (dot) yu.
Zovem se Dragan Jovanov i iz Crne Gore sam(Herceg Novi).

Poslednja ispravka: VojaM (3.12.2005 u 16:23)
GakunGak je offline  
Stara 3.12.2005, 11:22   #90
arsa
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Ako je po meni Kaspersky ubija komp...Odlican je ali bre ubija Hard i procese... Norton je negde u sredini, a trenutno opredeljenje je na NOD32...jedini je uspeo da mi oporavi fajl jako bitan za rad jednog muzickog programa i dela fajla koji je u njemu uradjen...
Dakle glas za NOD32 jer je stvarno neprimetan i pri dizanju sistema i u radu...
arsa je offline  
Stara 3.12.2005, 22:49   #91
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Ranije sam koristio NOD 32 i ZA firewall. NOD 32 se pokazao kao odlican anti-virus sa malom potrosnjom sistemskih resursa, ali mi je dosadilo da svakih mesec dana radim instal iz pocetka. Sa ZA je bilo problema od kad sam presao na cable internet i USB modem. Kocio je i na svakih 1-2 min prekidao vezu sa netom. Mislio sam da je greska do provajdera, pa je bilo i svadje sa njima. Na predlog komsije sam presao na Kerio firewall 4.2.0 i problema sa netom vise nema. A za viruse sam uzeo Avast Pro 4.6 i lepo radi.
bojongo je offline  
Stara 4.12.2005, 0:34   #92
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Ej ljudi malo cesto spominjete da koristite taj Kerio firewall. Zasto se tolko istice?
dzambo je offline  
Stara 4.12.2005, 6:16   #93
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Da li neko ima iskustva sa WinAntivirus 2006?
Staronsky je offline  
Stara 4.12.2005, 16:50   #94
Markic
Novi član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Arrow Re: Koji antivirus program koristite?

Imao sam Kasp i tako dodijem viruscice zvane Jeefo i Redlof i sad kao skeniram hard. Ok, kontam sve je sad sredio, ali opet mi je procesor na 97% rada i umire.. Izbrisem Kasp i instaliram Avant i pronadjee mi jos gomilu zarazenih dokumenata, ocisti ga i sad radi kao zmaj. Zaboravio sam da napomenem da je Kasp bio sveze update-ovan. Pa sami zakljucite da li su bolji velikani?!
Markic je offline  
Stara 4.12.2005, 16:55   #95
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Ma Kaspersky je *****e, vise nego ocigledno je koliko se ljudi zali na njega...
Reloader je offline  
Stara 4.12.2005, 17:24   #96
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Kada skenirate za viruse, skenirajte i _Restore folder (System Restore). Tamo virusi vole da se kopiraju, a zato sto su tamo sys fajlovi, VECINA antivirusa zaobilazi taj folder.
GakunGak je offline  
Stara 5.12.2005, 0:57   #97
Nenadyus
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 49
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Koristio sam kaspera do skoro. Nikad vise, treba mu po sata da skenira ceo hard-disk i ne nadje nista. Onda pokrenem nod i on za maximum 10 minuta nadje i eliminise 2-3 virusa. Ko ne zna za koji antivirus da se odluce neka uzme NOD32 i nece se pokajati. Otkako ga koristim(u kombinaciji sa Zone Alarmom pro) osecam se kao da mije masina neranjiva, a pre sam cesto imao iskustva sa napadima sa mreze.
Nenadyus je offline  
Stara 5.12.2005, 1:20   #98
minkella budzella
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 47
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
oluja kaže:
Kod mene je trenutno aktivan Nod32 a Kasperskog sam se odrekao zbog prevelikog gusenja sistema, nisam inace imao nekih drugih neprijatnosti...

potpuno se slazem.
i samo me zanima da li neko koristi "pc chilin"
minkella budzella je offline  
Stara 5.12.2005, 3:12   #99
DARK SIDE
Novi član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: VRNJACKA BANJA
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Kaspersky koristim vise godina...obzirom da imam veoma snaznu masinu ne osecam da usporava sistem...na wireless internet konekciji sam oko 1 god i do sada nisam "poginuo" iako mu je surf rizichan(crack.com,serial.com etc..)
DARK SIDE je offline  
Stara 5.12.2005, 12:44   #100
Vojvodina
Novi član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Koristio sam do sada skoro sve viruse...svaki ima po neki propust(manje vise)...nemam problema sa kocenjem racunara...imam 1gb...memoriju////anti virus AVAST 4.6 home....Z.Alarm 6.1.737....sve registrovano....i za sada sve radi kako treba...zona se malo kosi sa Avastom...no autom. se podese pri instalaciji i onda OK.......Javite se ako vam treba serials za zone a. i avast
Vojvodina je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
koji faks program za ISDN liniju Branislav Gavric Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 25.9.2008 19:43
koji program za optimizaciju kompa Dusan Maksimovic Aplikativni softver 8 26.1.2007 23:05
Koji antivirus koristite??? next Zaštita 5 19.1.2007 22:40
Program koji ne dozvoljava zatvaranje odredjenih programa? mant3ra Aplikativni softver 2 27.9.2006 9:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com