Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Nosači podataka

ŠDK - Nosači podataka Saveti u vezi sa kupovinom hard diskova, optičkih uređaja (CD/DVD), flash diskova, floppyja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2006, 5:19   #1
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Arrow USB 2.0 hard diskovi, molim preporuke

Pozdrav svim članovima, a pogotovo onim koji se razumeju u problematiku prenosivih USB 2.0 hard diskova kapaciteta od 40 do 160 GB.

Dakle, planiram kupovinu jednog takvig diska do Nove Godine, pa me stoga interesuje koji je najbolji model od 80 ili 120 GB, a koji je najisplativiji.


Čuo sam samo da WD pravi takve diskove.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2006, 8:16   #2
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: USB 2.0 Hard Diskovi, molim preporuke

Citat:
Kostarum Rex Persia kaže:
Pozdrav svim članovima, a pogotovo onim koji se razumeju u problematiku prenosivih USB 2.0 hard diskova kapaciteta od 40 do 160 GB.

Dakle, planiram kupovinu jednog takvig diska do Nove Godine, pa me stoga interesuje koji je najbolji model od 80 ili 120 GB, a koji je najisplativiji.


Čuo sam samo da WD pravi takve diskove.
Ogradio bih se od iznošenja mišljenja o tome koji je najbolji i koji je najisplativiji
ali ti mogu preneti par svojih utisaka o WD Passport™ Portable Hard Drive uredjaju od 80GB:
  • Izuzetno je tih, skoro apsolutno nečujan...
  • Ne greje se, na dodir se ne primeti neka bitna promena temperature ni posle dužeg rada...
  • Vizuelno je veoma dopadljiv, lepo i skladno je napravljen a od dole je guma koja mu onemogućava klizanje na glatkim površinama ...
  • Nema dodatno napajanje pa je zgodniji za nošenje i korišćenje... iako ima ulaz na njemu za dodatno napajanje koje nije priloženo uz njega a koliko mi se čini čak se ni ne spominje nigde u papirima koje dobiješ, moja pretpostavka je da su ostavili opciju za dodatno napajanje u slučaju kada ga kačiš na neki prenosni računar pa da ne bi trošio baterije ...
  • Uz njega je priložen softver koji nisam koristio jer mi nije potreban pa ne bih o tome, valjda radi svoj posao za koji je namenjen...
  • Meni je brzina prenosa podataka zadovoljavajuća i nemam primedbi a prilično često ga koristim, svakodnevno čak više od nekoliko puta ...


Kao što si primetio prilično sam zadovoljan spravicom.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 0:03   #3
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: USB 2.0 Hard Diskovi, molim preporuke

A koliko to čudo košta, i koji kapaciteti su kod nas dostupni? Jel ima od 120 ili 160 GB?

Pošalji mi na PP informacije gde mogu kupiti to.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 1:53   #4
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: USB 2.0 Hard Diskovi, molim preporuke

Koliko znam na nasem trzistu ima passporta od 160 Gb, a cena je negde oko 13 tisućica....

Mene zanima da li je neko imao iskustva sa onim Transcend Store Jet uredjajima ili sa WD My Book Essential/Premium drajvovima ?

Posto je My book od 250Gb mnogo jeftiniji od passporta 160Gb, koja je razlika ?
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 11:50   #5
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: USB 2.0 Hard Diskovi, molim preporuke

Prvi put čujem za te WD My Book drajvove! Da li se radi o 3.5" modelima, ili o 2.5"?
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 2:48   #6
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: USB 2.0 Hard Diskovi, molim preporuke

Ja koliko sam video u izlogu jedne radnje u Sarajevskoj (Beograd) cini mi se da je 2.5 inca i veoma lepo izgleda mogu da ti kazem. Ali za nekih 60 evra mozes da uzmes usb 2.0 prenosivi rack i neki hdd od 80GB da strpas unutra tako da ako je onaj 13000 onda te ovaj izadje duplo jeftinije, jedino sto moras i adapter za struju da nosis sa sobom(ne znam da li je to i u slucaju ovog prvog ali posto se radi o HDD-u trebalo bi da jeste), a ako neces da vuces i adapter sa sobom onda lepo se "ispruzi" za neki poveci usb 2.0 flash drive.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 4:22   #7
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: USB 2.0 Hard Diskovi, molim preporuke

Citat:
Loodi kaže:
Ja koliko sam video u izlogu jedne radnje u Sarajevskoj (Beograd) cini mi se da je 2.5 inca i veoma lepo izgleda mogu da ti kazem. Ali za nekih 60 evra mozes da uzmes usb 2.0 prenosivi rack i neki hdd od 80GB da strpas unutra tako da ako je onaj 13000 onda te ovaj izadje duplo jeftinije, jedino sto moras i adapter za struju da nosis sa sobom(ne znam da li je to i u slucaju ovog prvog ali posto se radi o HDD-u trebalo bi da jeste), a ako neces da vuces i adapter sa sobom onda lepo se "ispruzi" za neki poveci usb 2.0 flash drive.
Samo, zaboravljaš da klasični hardovi nisu namenjeni za svakodnevno nošenje kao što to jesu 2.5" za laptopove i ovi prenosni. Ako klasičan disk vucaraš svaki dan nekud u toj fioci, neće sastaviti mnogo radnih dana!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2006, 10:39   #8
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: USB 2.0 Hard Diskovi, molim preporuke

Slazem se.....a izgleda da je my book upravo to, jedan obicni hdd u lepom pakovanju...sa njihovim ispravljačem..a premium ima i firewire....no, on je negde oko osam i po hiljada (ne premium), to je, bwe, mnogo jevtino.... ili se to meni samo čini ?
Doduše nije uopšte lak a ni kompaktan.
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2007, 22:33   #9
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: USB 2.0 Hard Diskovi, molim preporuke

Podižem temu iz mrtvih, ali ortak planira da kupi prenosni hard, pa me zanima šta da mu preporučim. Ne mora da bude preterano minijaturan (može i 3.5"), ali da je projektovan kao prenosni (znači, kombinacija rack + običan hard ne dolazi u obzir). Cena da je do 100 €.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 1:37   #10
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: USB 2.0 Hard Diskovi, molim preporuke

Ja bih mu licno preporucio ovo + ovo ako mu je bitna mobilnost. Moze i ovaj hard i ovaj rack

Ako nije, znaci ako moze da se nosi i napajanje, onda mozda kombinacija ovog Chiftec-a i npr. ovog harda. Samo je cena ove poslednje kombinacije 107 evra, ali mislim da je to podnosljivo.

Ne bih kupio ove WD passport hardove, jer je ortak uzeo jedan, i to bas ovaj 2,5", i nije mogao da mu radi, jer usb na laptopu mu nije davao dovoljno struje, a nije imao onaj kao usb razdelnik da se prikaci na dva usb slota. Plus se u njih stavljaju najsporiji diskovi. Drugi ortak je kupio onu 3,5" kombinaciju, i mogu samo da kazem da je izradjena od najjeftinije plastike koju sam do sada video. Bolje napravite nesto sami, makar znate sta ste uzeli.

Poslednja ispravka: Apostol (29.11.2007 u 18:38)
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostol na korisnoj poruci:
Kostarum Rex Persia (20.5.2008)
Stara 29.11.2007, 6:31   #11
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Cool Re: USB 2.0 Hard Diskovi, molim preporuke

e ovako:
Ja imam već jedno 9 meseci WD passport od 60GB. Za njega imam samo reči hvale. Tih, brz (brzina prenosa od 25-30MB retko kada manja, ako ne veruješ staviću screen shot iz tot commandera ).
Otprilike, moj odgovor bi ti bio kao i onaj prvi-drugi u ovoj temi.
Radi savršeno i na xp-u i ubuntu-u. Ono za napajanje sa laptopa, što je neko pomanuo, je vrlo verovatno, jer kad odem kući na starom kompu koji ima neko kinesko napajanje, na onim prednjim usb-ovima neće da radi. Dok ovde u Bg, na novom (gde imam lc 550w) radi savršeno na svakom usb portu (pa čak i kad ga nakačim na produžni, koji sam dobio uz flesh). Uz njega se dobije i neki software za back-up i picasa itd, ali ja sam to prebacio na komp da ne zauzima prostor, a instalirao portabl aplikacije (http://portableapps.com/).
Napaja se sa jednog usb kabla, dok se oni transcendovi jet(nešto) napajaju sa jednog, a za prenos podataka koriste drugi kabal, ili varijanta sa adapterom. Samo su takvi bili u ponudi kad sam ja kupovao, možda sada ima boljih...
E da, ovaj hdd je od 2.5 inča, vidim po netu da su dosta pojeftinili. a imaš i one od 1.8˝.
Da ti ne tražim slike sad (spava mi se), proguglaj malo.
poz
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Borowatz na korisnoj poruci:
Kostarum Rex Persia (20.5.2008)
Stara 29.11.2007, 6:36   #12
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: USB 2.0 Hard Diskovi, molim preporuke

Ja sam nešto gledao na pc berzi, ali tamo ima gomila modela SG -ovih i WD-ovih. Vidim ove koji su po karakteristikama skoro isti kao desktop hardovi, ali se kače na USB. E, sad nemam predstavu koliko je to čudo, deluje onako poveliko. Ipak je kapaciet glavni, tako da ništa ispod 200GB nije dovoljno. Ako nekome nije teško, nek baci pogled ovde. Ovi modeli sa otprilike polovine spiska deluju interesantno, ali pojma nemam kakvi su.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Kostarum Rex Persia (20.5.2008)
Stara 20.5.2008, 0:25   #13
Cvrcak
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 316
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: USB 2.0 Hard Diskovi, molim preporuke

A koja je razlika izmedju WD obicnog i onog my essential!? Koliko sam ja nesto gledao, razlike nema, a razlika u ceni je oko 1000 din!
Cvrcak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2008, 1:20   #14
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: USB 2.0 Hard Diskovi, molim preporuke

Ljudi,hvala,ja planiram da kupim disk od 666 GB SAmsung F1 Spinpoint seriju (ima samo dve ploce i vrlo je brz) pa da njega ubacim u vrhunski rack, dao bih do 45-55 evra, samo da ima i Fireware i USB 2.0 priključke.

Predloge molim.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2008, 14:34   #15
strahinja87NS
Član
 
Član od: 26.4.2008.
Poruke: 113
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Red face Usb 2.0 Hdd- Velika Dilema, Molim Za Pomoc!!

Kao i vecina ljudi na forumu i ja muku mucim sa odabirom externih hdd-ova. Vidim da su cene pristupacne ali nije mi jasno kako recimo hdd od 500gb kosta kao i onaj od recimo 80gb. Da li je moguce da je tolika razlika kvalitetu? Molio bih sve koji su upuceni da mi pomognu pri odabiru hdd-a do 100e +/-. Ili pak mislite da je bolje uzeti "obican" hdd + rek ili externi??!!Molio bih vas detaljnije objasnjenje jer to nije mala kupovina i zelim nesto sto traje.

Unapred veliko hvala!!
strahinja87NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2009, 14:04   #16
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: USB 2.0 hard diskovi, molim preporuke

Planiram i ja da kupim sebi jedan usb 2.0 hard disk, kapaciteta tu negde do 160gb, ne treba mi vise, neke normalne cene. Dao bih negde oko 60 eura za uredjaj, ali slobodno mi preporucite i nesto jeftinije, zato sto mi je cilj da prodjem sto je moguce jeftinije. Koristio bih ga prilikom reinstaliranja sistema, da prebacim muziku, filmove, slike, dokumenta itd. Da ne moram sve novo sto nabavim da rezem na diskove.
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2009, 14:26   #17
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: USB 2.0 hard diskovi, molim preporuke

Imaš Western Digital Passport 160GB za malo preko 60 evra. Jako mali hdd (staje u poveći džep bukvalno), na moje iznenađenje se jako malo greje i lepo izgleda.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2009, 15:30   #18
Sh@rance
Član
 
Član od: 30.12.2008.
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: USB 2.0 hard diskovi, molim preporuke

Ja sam danas uzeo
WD My Passport Essential Edition 320GB USB 2.0 Black

http://www.pakom.com/KatalogProizvod...?sifra=9010662
Platio sam ga 8500 din. uzeo sam ga kod druga u radnji pa mi je skinuo PDV. Sta reci izgleda fenomenalno i minijaturno pravi prenosni HDD. A jos ima i tri godine garancije.
Sh@rance je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2009, 9:45   #19
pike8
Član
 
Član od: 21.1.2007.
Poruke: 178
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: USB 2.0 hard diskovi, molim preporuke

planiram uzeti "normalni" disk i "pretvoriti" ga u eksterni, pa mi treba par savjeta.

sta mislite o ovoj kombinaciji:
WD 640GB 6400AAKS 7200rpm 16MB
+
http://www.microdirect.co.uk/Home/Pr...ource=googleps

i koje brzine prenosa realno mogu ocekivati?
pike8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2011, 13:19   #20
Gagi174
Novi član
 
Član od: 29.8.2007.
Poruke: 27
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: USB 2.0 hard diskovi, molim preporuke

I ja bih da kupim jedan pa se razmišljam koji.
Zna li neko nešto o ovim modelima, da mi preporuči možda.

http://www.itsvet.com/proizvod/trans...mp_hdd/66/1423

http://www.itsvet.com/proizvod/apace...mp_hdd/62/1647

http://www.itsvet.com/proizvod/lg-xd...omp_hdd/9/1467

http://www.itsvet.com/proizvod/trans...omp_hdd/66/887
Gagi174 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hard disk, hdd

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vista, XP i hard diskovi Greko Darstiva Operativni sistemi 5 14.4.2008 22:15
Zbog cega se novi hard diskovi dobijaju u kesici? Kisr Nosači podataka 21 26.7.2007 22:19
Hard diskovi od 1 Tera Sasa90 Nosači podataka 50 14.6.2007 12:01
Hard postao bad(RAW) VMedic Nosači podataka 1 2.11.2006 4:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com