Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.6.2018, 0:25   #1
gamer89
Novi član
 
Član od: 29.3.2015.
Poruke: 23
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom R Sim ili Q sim, koja je razlika?

Pozdrav svima..

Juče uzet Iphone 6 koji je vezan za MTS i kodiran na tu mrežu, a ja sam korisnik VIP-a. Raspitivajući se, tražeći rešenje po internetu došao sam do toga da je najbolje uzeti free sim karticu. E sada, moje pitanje glasi, koju? Q sim ili R sim? Koliko vidim, ljudi uglavnom preporučuju Q sim, a ja zaista nigde nisam uspeo naći razlike između te dve?

Takođe, zanima me da li će to uticati na garanciju mog telefona, i da li će nešto bitnije uticati na softver (vidim da se žale na nemogućnost update-a na novi IOS)

Hvala
gamer89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2018, 23:59   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom R Sim ili Q sim, koja je razlika?

Nijedna od tih kartica nije simfree nego prelazno kratkotrajno rješenje, kao što je bio i jailbreak i slično. Pitanje je vremena kad će se i tome stati u kraj. Garanciju ne gubiš, ali ionako je nema čim posežeš za alternativnim rješenjima. IOS update nema nikakve veze s tim koja/čija kartica ti je u sim trayu, jer ako je telefon zaključan na mrežu - nije mu zaključan OS i ne postoji nikakva različita verzija iOS-a za mts/telenor/koga god, nego svi dobijaju isti sistem i iste apdejte. Prestanak podrške apdejtovanju iOS-a sa zadnjom verzijom 10 se desio na 32-bitnim ajfonima (3, 4, 5), a ostali, noviji, su dobili 11-icu i nema zime za dalje apdejte.

Poslednja ispravka: LoneWolf (16.6.2018 u 14:35)
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2018, 7:33   #3
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: R Sim ili Q sim, koja je razlika?

Samo da te ispravim 5s(64 bitna arhitektura cip-seta) dobio i 12 beta verziju, znacio i 11 IOS, sada i 12 IOS dobio, kao i Iphone 6. Radice sa Q sim ili R sim, stim sto je to alternativno resenje, nisam imao iskustva tako da ne mogu da pricam, ali verujem da tim dodatnim karticama nije bas isto iskustvo kao SIM free opcija sto se tice kvaliteta mreze, data, 4G itd... Update nema veze sa SIM free ili ne opcijom, apple ne vezuje update za operatera kao recimo android u nekim slucajevima, tako da sto se tice toga neces imati problema.
tref je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja je razlika izmedju laptoa ASUS N71JA-TY014 i ASUS N71JA-TY047? thecoby Prenosni računari 4 18.5.2010 20:43
Koja memorija odgovara za Asus M4A89GTD PRO/USB3 Cikanone ŠDK - Osnovne komponente 2 4.4.2010 12:23
Koja ploča, koja memorija i koje napajanje Dzumbusar Šta da kupim? 3 30.8.2009 14:30
DDR2 memorija u maticnu koja podrzava ddr1? Dusan Maksimovic Osnovne komponente 2 12.7.2009 15:30
Razlika izmedju s 754/939/AM2 Ne$A ŠDK - Osnovne komponente 3 7.10.2006 13:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com