Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.9.2017, 19:44   #21
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Istraživanje - ličnost i navike gejmera

Čuj čišćenje kancelarije, prava igra mora da utiče na ličnu higijenu i redovnu ishranu. Samo još jedna misija/partija/trka...

Mada piše lepo u prvom postu, a i Eni je objasnio, nije anketa o tome kako igre utiču na ličnost već obrnuto - kako ličnost utiče na izbor igara i odluke unutar igara.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2017, 1:49   #22
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Istraživanje - ličnost i navike gejmera

Pazi budimo realni, onaj ko je bitanga,strokavac, depresivac il sta vec ce biti i ostati takav bez obzira igrao igre il ne, takodje profil licnosti ne bi trebao da utice na isbor igara a tek ne moze da utice na odluke unutar samih igara jer su mahom skriptovane i igrac prosto mora da uradi to nesto ,igre koje imaju opciju da budes negativac i pozitivac treba igrati na oba nacina jer jeli zanima nas sta ce da se desi ako uradimo ovo il ono...

Iskreno malo me iritira ovakav pogled na gejmere koji skoro pa uvek ide pod predpostavkom da je osoba generalno kaljava,sve zavisi od coveka do coveka neko igra manje neko igra vise i razni zanrovi se igraju prosto ne vidim razliku izmedju prosecnog lika koji igra rpg igre i tipa koji cita knjige? Obojica odvajaju toliko i toliko vremena za ono sto vole da rade u slobodnom vremenu,igara ima moronskih isto kao sto ima i moronskih knjiga
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2017, 3:31   #23
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Istraživanje - ličnost i navike gejmera

Razlika je u tome sto ovaj sto cita verovatno ne pise predpostavka

Sala, nadam se da se ne ljutis. Sto se tice igara, mislim da se ipak ne mogu poredeti sa knjigama. Prvo sto igre moraju da imaju upotrebnu vrednost (da budu igrive), takodje se gadja mnogo sira publika. Ipak nemaju igre tu mogucnost dubine koju knjiga moze da pruzi, prosto ne moze se porediti. Igre su napravljenje sa glavnim fokusom na zabavu, a mislim da vecina knjiga nema taj fokus.

A sto se tice navika, tu se slazem, verovatno mogu da se izvuku neki zakljuci, ali generalno mislim da je za to potreban mnogo veci uzorak od 2 foruma.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2017, 18:58   #24
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Istraživanje - ličnost i navike gejmera

Haha i on bi da nema kompleks dok mene boli qrac iskreno i ne patim od toga, pogotovu dok sam zabijen u krevet i ceskam jajca a u drugoj ruci drzim telefon i citam forum :P
Ma i te kako mogu da se porede jer i jedno i drugo sluze da ubijanje vremena stim sto je igra noviji format, uzmi neku dobru avanturu il rpg i ima da te izvoza samo tako.
I jedan i drugi format moraju imati tu upotrebnu vrednost igra da bude igriva a knjiga da bude citljiva a smeca imas na obe strane i na kraju krajeva isto kao sto imas tipa koji trune u sobi igrajuci lupam WOW il koju vec igru 15 sati dnevno tako imas i mongola koji smrdi u sobi i cita knjige 15 sati dnevno i oba slucaja su za posmatranje

Na kraju krajeva poznajem i dosta gejmera i dosta ljudi koji citaju ko blesavi, nekim cudom ovi sto citaju su u debeloj prednosti po pitanju higijene,alkoholizma i nevade qrac iz usta dok su gejmeri uglavnom opusteni likovi.
Sad ovo ne znaci da su ljubitelji knjiga svi alkosi i strokavci, vec da licnost nema nikakve veze sa tim dal vec biti gejmer ili citalac...na kraju krajeva eto ga Milomir Maric kao rekao bih perfektan primer
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2017, 19:34   #25
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Istraživanje - ličnost i navike gejmera

U tome je fora, sto ne mislim da ljudi citaju da bi samo ubili vreme, i ne mislim da je bas svaki vid zabave skroz isti. Provesti ceo dan u kladionici, u tresi, uz 3 pakla pljuga, i na koncertu klasicne muzike po meni nije isto. Naravno ovo je jako gruba generalizacija, i nista ne mora da znaci. Ali ako cemo realno, nije svaka zabava ista. E sad preterivanje u svakoj zabavi, toliko da se zapostavi osnovna higijena, socijalizacija i ostale stvari, to vec nije zabava, nego zavisnost i potencijalni problem/bolest.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2017, 15:56   #26
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Istraživanje - ličnost i navike gejmera

Meni su igre nacin zivota. Ni zabava ni hobi, jednostavno zivim i igram (se). Od malena i tako celog zivota. Podsecaju na drugu najstariju stvar koju radim - masturbaciju. Probudim se, jutarnja erekcija, ukljucim komp,"igram se" pa se igram. Dosadno je daviti komad mesa, al' prijatno na kraju. Oseti se olaksanje, a cujem da je dobro i za prostatu.
Nije potreban neki poseban razlog.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2017, 17:02   #27
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Istraživanje - ličnost i navike gejmera

U kom smeru ode ova tema
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2017, 20:10   #28
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Istraživanje - ličnost i navike gejmera

E Maliče pobedio si.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com