Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.5.2010, 20:15   #21
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Aaaaaaaaaaaaaaa, samo ne glupi Japanci......bilo sta drugo...
Taman sam se saziveo sa idejom da ce da bude Rome 2 i nadam se da gresite. Bas ne bi voleo da moram da preskocim jedan Total War, posto samo to uz Manager i igram...
A sad ce zuti da se popale ima da im skoci prodaja...

Pa ako cemo iskreno, Rome 2 treba da ide tek posle Shoguna 2. Shogun je davno izashao, ima tu dosta stvari da se unese i pokaze, dok bi za Rome samo ubacili bolju grafu nishta vishe.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 22:17   #22
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Ne bi ni ja bio odushevljen novom Shogun Total War igrom ...
Da ne bude da sam rasista umesto Japanaca zanimljivije bi bilo praviti Total War zasnovan na osvajanjima Dzingis Kana isto azijati ali mnogo veca mapa, vishe jedinica. frakcija itd ...
I mislim da se varate mnogo toga moze da se doda u Rome 2 Total War pored nove grafike ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 22:18   #23
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Pa ako cemo iskreno, Rome 2 treba da ide tek posle Shoguna 2. Shogun je davno izashao, ima tu dosta stvari da se unese i pokaze, dok bi za Rome samo ubacili bolju grafu nishta vishe.
Imalo bi i te kako čega i za Rome Total War II da se ubaci...
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 22:43   #24
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
Stefan 5 kaže: Pregled poruke
Imalo bi i te kako čega i za Rome Total War II da se ubaci...
Imalo bi, ali ce sve to izgledati prezvakano. Rome ce ja mislim kasnije da izadje, ipak 2004 nije bash davno.


@Milosh
Sigurno nece samo Japan da bude obuhvacen, vec veci broj Azijskih zemalja. Nisu Japanci ratovali samo sa Japancima. Tu su i Kinezi i naravno najveca pretnja za Japan: upravo Mongoli
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 23:17   #25
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Zaista bi bilo osvezenje da se TW malo izmesti iz Evrope. Iako sam ja fan S:TW mislim da bi ovog puta Japan bio preusko resenje. Kada bi se tematika smestila na ceo Daleki Istok, tada bi vec imali malo sarolikiju sliku i izbor. Osim Japana tu su Kina, Indija, Sijam i sijaset drugih zanimljivih civilizacija sa razlicitim kulturama ali i razlicitim vojnim doktrinama i strategijama. Ne treba ni zaboraviti nove geografske i klimatske uslova u kojima bi se bitke mogle odigravati (tropske i monsunske dzungle, mocvare, naplavne nizije...).
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 23:23   #26
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Sigurno nece samo Japan da bude obuhvacen, vec veci broj Azijskih zemalja. Nisu Japanci ratovali samo sa Japancima. Tu su i Kinezi i naravno najveca pretnja za Japan: upravo Mongoli
Pa sto bi ga onda zvali Shogun kog vraga ako Japosi nisu glavne face?!
Koreja, Japan, Kina, Mongolija, Hvarzimi to je vec nesto...ali to nije Shogun
vise nesto nalik ovome http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1026 Shogun su samuraji koji se jurkaju po poljima pirinca.
Iskreno, namrzo sam Japance zbog PES-a, ali to ovde nije tema.
A bas ne vidim kako je Feudalni Japan zanimljiviji od Grcko-Persiskih ratova, uspona i pada Rima, ratova Aleksandra i njegovih naslednika. Dakle celog starog veka (bez Starog Istoka, doduse) koji moze da se nakalemi na novi Rome u vidu ekspanzija i modova. U Rome moze da se doda pun djavo stvari od Ai-ja preko detaljnije mape, novih frakcija jedinica, nacina vladavine i tako dalje...
Shogun je bio prvi Total war, ali su svi posle imali bolje teme, tako da ne vidim zasto bi se vracali na najsupliju temu. Cela Azija, to je vec druga prica... I vazno je da bude otvorena za modovanje.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 23:42   #27
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
@Milosh
Sigurno nece samo Japan da bude obuhvacen, vec veci broj Azijskih zemalja. Nisu Japanci ratovali samo sa Japancima. Tu su i Kinezi i naravno najveca pretnja za Japan: upravo Mongoli
Shogun se desava za vreme Japanske samoizolacije. Tada su Japanci ratovali samo izmedju sebe. Mongoli u to vreme vec odavno nisu bili ''sila'' jer im se drzava raspala. ''The Mongol Invasion'' invasion je izmisljen istorijski dogadjaj, a i anahronizam u igri jer se desava 3-4 veka pre originala.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 23:48   #28
unstoppable123
Novi član
 
Član od: 31.5.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Evo ga official countdown. Na kojoj godini istekne pescanik, u toj eri ce se odvijati nova igra

http://www.totalwar.com/

meni zakuca na 1638
sto to?
unstoppable123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 0:15   #29
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
unstoppable123 kaže: Pregled poruke
meni zakuca na 1638
sto to?
Nije stao. Pogledaj malo bolje, pesak i dalje curi. A imajuci u vidu koliko ga je ostalo definitivno zalazi u p.n.e, pa su samim tim i teorije o R:TW2 realne.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 0:55   #30
Stepski Vuk
Član
 
Član od: 16.8.2009.
Lokacija: MIA
Poruke: 159
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 117 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Ne bi ni ja bio odushevljen novom Shogun Total War igrom ...
Da ne bude da sam rasista umesto Japanaca zanimljivije bi bilo praviti Total War zasnovan na osvajanjima Dzingis Kana isto azijati ali mnogo veca mapa, vishe jedinica. frakcija itd ...
I mislim da se varate mnogo toga moze da se doda u Rome 2 Total War pored nove grafike ...
Nisam ja mislio da nekome mora da se sviđa Shogun II inače je rasista. Svako ima pravo na svoj ukus. I meni se lično najviše dopao Rome jer je po mom mišljenju najbolje urađen od svih Total War-ova, ali to ne znači i da novi Šogun neće biti dobar. Poenta nije u tome već u upotrebi rasističkih, nipodaštavajućih reči i izraza:

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
samo ne glupi Japanci...
Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
A sad ce zuti da se popale ima da im skoci prodaja...
Što se mene tiče skoro sam gledao Red Cliff pa mislim kako bi baš bilo zanimljivo da obrade period Tri Kraljevstva u Total War-u, sa svim onim zanimljivim likovima, strategijama i taktikama iz filma i romana ˝Romansa Tri Kraljevstva" Lua Guanzonga.

Poslednja ispravka: Stepski Vuk (1.6.2010 u 1:15)
Stepski Vuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stepski Vuk na korisnoj poruci:
pentraksil (1.6.2010)
Stara 1.6.2010, 1:09   #31
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Meni je iskreno Shogun najdraži Total War, imao je nekako odličan ugođaj, sada sam malo prosurfao i mislim da imamo Shoguna 2. I na ostalim forumima ovakve rasprave, svi naginju tome da je ono TW Shogun 2
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 1:21   #32
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Shogun se desava za vreme Japanske samoizolacije. Tada su Japanci ratovali samo izmedju sebe. Mongoli u to vreme vec odavno nisu bili ''sila'' jer im se drzava raspala. ''The Mongol Invasion'' invasion je izmisljen istorijski dogadjaj, a i anahronizam u igri jer se desava 3-4 veka pre originala.
Istina, ali ne verujem da ce Creative Assembly sam sebe da pokopa odlukom da mapa bude samo japansko ostrvo. Bice tu vishe "zemlje"
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 2:36   #33
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Nije stao. Pogledaj malo bolje, pesak i dalje curi. A imajuci u vidu koliko ga je ostalo definitivno zalazi u p.n.e, pa su samim tim i teorije o R:TW2 realne.
Mozda Prehistoric Total War?
Drzim palceve za Rim ili Staru Grcku. Mada, kolicina peska ne mora nista da znaci, samo bune narod.
Samo ne samo Japan, nek crtaju Mangu i nek cute...
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 3:09   #34
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
Stepski Vuk kaže: Pregled poruke
Što me ovo nešto podseti na Kuzmanovića samo u mnogo prizemnijem obliku.
Rasizam protiv Azijskih naroda sakriven u komentar za video igru.

Po mom misljenju nema Kuzma nista protiv Japanaca i Japana, vec protiv kiceraja koji dolazi odande a cije olicenje u video igrama predstavlja ceo JRPG zanr...
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku High life na korisnoj poruci:
OverCHAOS (4.6.2010)
Stara 1.6.2010, 6:53   #35
Stepski Vuk
Član
 
Član od: 16.8.2009.
Lokacija: MIA
Poruke: 159
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 117 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Po mom misljenju nema Kuzma nista protiv Japanaca i Japana, vec protiv kiceraja koji dolazi odande a cije olicenje u video igrama predstavlja ceo JRPG zanr...
Ne možeš čitav jedan žanr igara da podvedeš pod kičeraj zato što nije po tvom ukusu. Neke od najboljih igara koje sam igrao pripadaju JRPG-ovima.
Final Fantasy 7 je samo jedan od primera.
Što se tiče Kuzminog rasizma za njega ima dovoljno dokaza u njegovim recenzijama, a pogotovo u njegovoj kolumni. Pošto osobe sa egom veličine omanje galaksije često (nažalost) privlače mali milion obožavalaca koji ih se istovremeno plaše i dive im se, a pošto ja ne bih da se svađam sa svima njima( jer nema smisla, a i ovo nije tema za to ) neću ulaziti dublje u tu materiju.
Stepski Vuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stepski Vuk na korisnoj poruci:
WhenDarknessFalls (1.6.2010)
Stara 1.6.2010, 9:36   #36
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
Stepski Vuk kaže: Pregled poruke
Ne možeš čitav jedan žanr igara da podvedeš pod kičeraj zato što nije po tvom ukusu. Neke od najboljih igara koje sam igrao pripadaju JRPG-ovima.
Final Fantasy 7 je samo jedan od primera.
Što se tiče Kuzminog rasizma za njega ima dovoljno dokaza u njegovim recenzijama, a pogotovo u njegovoj kolumni. Pošto osobe sa egom veličine omanje galaksije često (nažalost) privlače mali milion obožavalaca koji ih se istovremeno plaše i dive im se, a pošto ja ne bih da se svađam sa svima njima( jer nema smisla, a i ovo nije tema za to ) neću ulaziti dublje u tu materiju.

Ja licno ne bih mogao da se svrstam u fanove MKa. Za mene je on isuvise teatralan i sklon overhypovanju stvari koje mu se svide. U SKu vise volim recenzije Slobodana Macedonica. Medjutim, sto se tice Japanskog kica i JRPGova se potpuno slazem s Kuzmanovicem. Ali da ne bi skretali sa teme i da se ne bi bespotrebno prepirali i gadjali ovim stvarima:


Ovo je musko ...

slazem se da je bolje da promenimo temu...
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 10:30   #37
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Мислим да не би било лоше да одраде нов Shogun. Стари Јапан ми је увек био интересантан.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 11:04   #38
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Celu noc se nije pomerilo od 1638...
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 12:41   #39
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Shogun II, pa Rome II, pa Medieval III, pa Empire II.. Isto, bilo bi lepo kada bi uradili Greece: Total War (po meni omiljeni istorijski setting); taj period je bio definicija totalnog ratovanja..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 12:45   #40
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Potencijalni Shogun II Total War.... drž'te gaće, nije sigurno

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Shogun II, pa Rome II, pa Medieval III, pa Empire II.. Isto, bilo bi lepo kada bi uradili Greece: Total War (po meni omiljeni istorijski setting); taj period je bio definicija totalnog ratovanja..
Da, ja bih voleo taj period, pre Rimskog carstva. Ali ne verujem da ce ici toliko daleko. Ali i Japanjerosi su sasvim OK.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
japan, shogun, total, total war, war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Total Commander neće na FTP real022 Aplikativni softver 3 1.4.2009 14:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com