Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.5.2014, 3:16   #1
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Xubuntu (Ubuntu 12.04) video codec problem

Na mom starom laptopu (kršina iz 2007, godine, Pentium dual core T2310, 2gb rama i sis mirage 3+ sa ko bajagi directx 9..) sam stavio Xubuntu koji je zasnovan na Ubuntu 12.04
Nekako sam skrpio i drajvere za grafičku sa nekog sajta što je lik sam pravio ili prepravio ili šta god. Uglavnom, sve radi ok. I you tube, i mp3 i sve ostalo. Čak se čini da je ova mašina i mnogo jaka za ovaj distro =)(

Imam problem - neće ni jedan video! Tj. sličica video klipa (tj. filma) ima preview, kada ga startujem, krene par sekundi u VLCu, prikaže se slika onda ekran trepne par puta (kao kad na windowsu igra prebacuje rezoluciju) i izloguje me! Ostala dva programa (parole i neki drugi medija player) neće ni da čuju, samo izbacuju. Instalirao sam codece kako mi je sugerisano, čak ih mogu vidjeti i u ubuntu software centru. Pribojavam se da je zbog krš grafičke, ali zna li neko u čemu može biti problem? I ako je grafa ta koja pravi probleme, da li se može rendering prebaciti na procesor... Otkud znam

Ovaj laptop mi ne služi inače ničemu osim učenju linuxa tako da ništa strašno. I dalje mi je lin dosta ograničen, lakše sam se snalazio u winu i posle pola godine korišćenja moram reći da mi se widnwos sistem više sviđa Za svaku glupost moram da otvaram terminal, ko kakav idiot... Nisam uspio ni termalni senzor da napravim. No to nije tema. Help!

update:

Uspio sam da pokrenem da me ne izbacuje dečekiranjem opcije Accelerated video output (overlay), ali čim prebacim film u fullscreen, slika se zaledi, iako i dalje ide zvuk i vrijeme...

update2:

Riješio sam problem tako što sam video output stavio na X11

Nije baš savršeno, ali radi, procesor je na oko 57%... Nije baš slika najsjajnija ali šta da se radi =) Običan je video film avi od 700mb... Mislio sam da je ovaj dual core barem dovoljan za filmove...

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (4.5.2014 u 4:13)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2014, 5:34   #2
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Xubuntu (Ubuntu 12.04) video codec problem

Wisosti, ako ti se nešto ne svidža, instaliraj windblows 8 na tu đuntu. Čujem da je lagan na resursima.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2014, 12:37   #3
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Xubuntu (Ubuntu 12.04) video codec problem

Niko tebe ne tera da otvaraš terminal uopšte, za sve živo imaš lepe GUI programe pa klikći do mile volje.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2014, 15:10   #4
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Xubuntu (Ubuntu 12.04) video codec problem

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Wisosti, ako ti se nešto ne svidža, instaliraj windblows 8 na tu đuntu. Čujem da je lagan na resursima.
MA ja to čisto iz znatiželje, ne treba mi ovaj laptop

Anyway, imam drugu muku sad, neće nikad da mi bootuje iz prve. ZAkuca na post screenu, Međutim, čim ga opet resetujem, hoće. I uvijek tako, iz drugog puta :O

DA, GUI, ali mnoge stvari koje koristim moram pješke preko terminala da rešavam, od core tempa pa nadalje..
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2014, 15:46   #5
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Xubuntu (Ubuntu 12.04) video codec problem

Deluje kao hardver problem a pošto je iz 2007 i nije čudno. Ako možeš da ga otvoriš i pogledaš šta se razlabavilo i sl. mali podsetnik šta sve može da pođe stranputicom http://www.tomshardware.co.uk/forum/...video-problems

A sad vidim, možda te zeza i taj drajver za grafičku nekako. Jel butuje windblows bez problema?
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2014, 21:34   #6
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Xubuntu (Ubuntu 12.04) video codec problem

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Deluje kao hardver problem a pošto je iz 2007 i nije čudno. Ako možeš da ga otvoriš i pogledaš šta se razlabavilo i sl. mali podsetnik šta sve može da pođe stranputicom http://www.tomshardware.co.uk/forum/...video-problems

A sad vidim, možda te zeza i taj drajver za grafičku nekako. Jel butuje windblows bez problema?
Windows je radio OK. Sad uvijek iz drugog pokušaja bootuje, ali uvijek.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 10:44   #7
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Xubuntu (Ubuntu 12.04) video codec problem

Onda izgleda da taj drajver za grafičku nije baš najbolji. A sa default drajverom ne može da se radi? Mogao bi da probaš sa nekim drugim distrom koji je manje bleeding edge od Ubuntua kao recimo pominjana Rosa ili čak neku stariju verziju Ubuntua da skineš http://www.oldapps.com/linux/ubuntu.php ili najjednostavnije da se pomiriš s tim da pališ laptop iz dvaput.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 19:00   #8
drzare
Član
 
Član od: 4.3.2010.
Lokacija: Београд
Poruke: 420
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 75 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Xubuntu (Ubuntu 12.04) video codec problem

Citat:
coldboot kaže: Pregled poruke
onda izgleda da taj drajver za grafičku nije baš najbolji. A sa default drajverom ne može da se radi? Mogao bi da probaš sa nekim drugim distrom koji je manje bleeding edge od ubuntua kao recimo pominjana rosa ili čak neku stariju verziju ubuntua da skineš http://www.oldapps.com/linux/ubuntu.php ili najjednostavnije da se pomiriš s tim da pališ laptop iz dvaput.:d
ццц не читаш шта је човек написао....
Citat:
njegovawisost kaže:
windows je radio ok. Sad uvijek iz drugog pokušaja bootuje, ali uvijek.windows je radio ok.
Или сам ја погрешно схватио да човек има дуал бут на компу?
drzare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 20:49   #9
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Xubuntu (Ubuntu 12.04) video codec problem

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Na mom starom laptopu (kršina iz 2007, godine, Pentium dual core T2310, 2gb rama i sis mirage 3+ sa ko bajagi directx 9..) sam stavio Xubuntu koji je zasnovan na Ubuntu 12.04
Nekako sam skrpio i drajvere za grafičku sa nekog sajta što je lik sam pravio ili prepravio ili šta god. Uglavnom, sve radi ok. I you tube, i mp3 i sve ostalo. Čak se čini da je ova mašina i mnogo jaka za ovaj distro =)(
Citat:
drzare kaže: Pregled poruke
ццц не читаш шта је човек написао....

Или сам ја погрешно схватио да човек има дуал бут на компу?
Prvo sam pomislio da je hardverski problem, jer oće to tako ali pošto je windblows dobro radio onda je verovatno ovaj boldirani drajver nekako u pitanju. Sad što baš svaki drugi put???

"Windows je radio... OK" ne sugeriše dual-boot.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Problem oko otvaranja video sadrzaja __UM__ Programi za mobilne telefone 2 2.12.2013 0:00
Pomoć oko boot-ovanja više sistema, Ubuntu je problem Gagii Slobodni softver 25 29.4.2013 7:06
Ubuntu 7.10 problem... fingerprint Slobodni softver 67 8.8.2008 13:24
Video problem pomagajte Robert Video/TV softver 10 28.8.2006 10:56
Problem sa ASUS GeForce 5600 Video Suit alien Grafika 0 24.12.2005 1:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com