Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Pregled rezultata glasanja: Vodeća distribucija ???
Slackware 17 20,99%
SuSe 25 30,86%
Fedora 6 7,41%
Mepis 1 1,23%
Mandriva 9 11,11%
Debian 2 2,47%
Gentoo 2 2,47%
Ubuntu 18 22,22%
Linspire 1 1,23%
Xandros 0 0%
Glasova: 81. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.5.2006, 19:45   #26
Vladimiros
Član
 
Član od: 9.3.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
bobzilla kaže:
Da pogodim... Zastalo je kod instalacije? To ti je u stvari najgori deo... Ali kad jednom uspeš, uspećeš i svaki naredni put. Prvi put kada sam instalirao Slack, ponavljao sam instalaciju 3 puta dok nisam konačno ukapirao install sistem i uspeo. A tek dva-tri meseca nakon uspešne instalacije, video sam da na netu postoje odlični step-by-step tutorijali. Uz pomoću njih, instalacija Slacka postaje laka kao perce.

Ali kao što rekoh... Svaki distro ima svog korisnika. Ne treba lepiti epitete nijednoj distribuciji. Ja sam neko vreme vrlo uspešno koristio SuSE... Iako važi za spor i glomazan distro, uspeo sam da ga sredim: ubrzam boot-up i smanjim potrošnju memorije... Tako sređen Suzi je funkcionisao sasvim ok.

A onda sam iz radoznalosti počeo da isprobavam dalje. I samo jednog trenutka zastao na Slacku... Sasvim iznenada... I kod mene je Slack bio na glasu kao "teška" distribucija sve dok ga nisam probao. Kada sam ga isprobao, jednostavno sam se zalepio.
Nije bio problem u instalaciji, vec konfigurisanje sitnica.
Nije da nisam mogao, ali me iskreno mrzelo da posvetim vise od 4 sata podesavanju desktopa da radi po mom ukusu.
Vladimiros je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com