Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2008, 11:03   #21
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
To sto ti lično probiješ ograničenje za dan, ne znači da se to i drugima dešava. Zapravo, većina poslovnih ljudi i ljudi kojima je u svakodnevnom životu potreban Internet koriste ga upravo za surf i čitanje mejlova, tako da je tvoja procena previše generalna i umnogome pogrešna...
Da to je tacno ne desava se svima pogotovo ne poslovnim ljudima ( nisam na to ni mislio). Ali zamisli sledecu situaciju neka porodica uzme sinu taj modem posto recimo nemaju mogucnosti za neki drugi net i sad posto roditelji nemaju pojma o kompjuterima, a neko je klincu pokazao kako se recimo skidaju stvari sa torrenta, mali se naprzi krene da skida sve i svasta( ne samo sa torenta) i probije limit, a roditelje strefi srcani udar kada stigne racun. Uostalom meni se ne dopada i to sto su ga hvalili kao ekstra stvar a pogledaj malo bolje u reklamama ( barem na televiziji) nema nigde ni reci o ogranicenju. I na kraju smatram da je previse skupa mesecna cena uz to ogranicenje, da ga nema pa i da je vece ajde, ali ovako... Na kraju to nije losa opcija za poslovne ljude, ali za porodicni net smatram da se ne isplati.
P.S: Ja nemam ogranicen download to sam samo uzeo kao primer jer mi se ponekad stvarno desi da za dan svucem vise od 1.5 gb ( igrice , filmovi, itd)
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2008, 12:01   #22
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Ali onda je "porodicni net" zapravo nepostojeci koncept po kome ce se doticni klinac razvaliti od skidanja svega i svacega sa Neta, dok roditelji nece ni prici "djavoljoj spravi"...

Mislim da ce ovu vrstu Interneta prihvatiti samo ljudi koji tacno znaju sta dobijaju i sta gube, a da je celom drustvu potrebna jedna velika edukacija u vezi Interneta i toga sta on predstavlja i kakve sve opcije postoje, u pravu si - potrebna je...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2008, 12:27   #23
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Sad cu morati da ispravim sam sebe. Ovaj internet je dobar ali samo za ljude koji bi ga koristili isklucivo za surf i e-mail postu. A evo i zasto: malo sam se raspitao i teorijski gledano u ovom slucaju je neogranicen download neizvodljiv , i to iz jednog prostog razloga, taj modem koristi telenorovu mrezu i antene koje se inace koriste za mobilnu telefoniju dakle ako bi povecali download i nekoliko njih krene da skida sve i svasta preko "djavolje sprave" doslo bi do zagusenja sto bi uticalo i na mrezu mobilnih telefona u tom podrucju. Dakle dok ne izadje nesto bolje izbegavati ovaj modem ako nameravate da ga koristite za skidanje stvari za neta, a ako vam treba za poslovnu prepisku i surf po netu samo napred ( samo jos kad bi malo pojeftinio). Sorry za
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
Iris (16.9.2008)
Stara 16.9.2008, 23:38   #24
yoshida
Član
 
Član od: 26.12.2007.
Lokacija: preko puta tri kaputa
Poruke: 458
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 247 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Sad cu morati da ispravim sam sebe. Ovaj internet je dobar ali samo za ljude koji bi ga koristili isklucivo za surf i e-mail postu. A evo i zasto: malo sam se raspitao i teorijski gledano u ovom slucaju je neogranicen download neizvodljiv , i to iz jednog prostog razloga, taj modem koristi telenorovu mrezu i antene koje se inace koriste za mobilnu telefoniju dakle ako bi povecali download i nekoliko njih krene da skida sve i svasta preko "djavolje sprave" doslo bi do zagusenja sto bi uticalo i na mrezu mobilnih telefona u tom podrucju. Dakle dok ne izadje nesto bolje izbegavati ovaj modem ako nameravate da ga koristite za skidanje stvari za neta, a ako vam treba za poslovnu prepisku i surf po netu samo napred ( samo jos kad bi malo pojeftinio). Sorry za


nisu slučajno stavili ograničenja za količinu skinutih podataka, ako neko želi da im više oduzima resurse, ima to i da plati.. sve što je besplatno ima svoju cenu.

ja sam žestoki pobornik adsl-a i kabla, ali ako neko želi da se na netu edukuje i informiše (iz bilo koje oblasti, čitajući forume i ostale sadržaje) a nema uslova za adsl ili kablovski, možda je telenorova ponuda dobro rešenje za jedan period. ja web i dalje vidim kao beskrajnu biblioteku sa sadržajima kojima želim da se bavim, za ličnu edukaciju i ponekad za zabavu .

za teški download samo flat veza sa dobrim protokom.
yoshida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 0:02   #25
Nord
Novi član
 
Član od: 23.8.2007.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Stara centrala...dvojnik, od 2003 cekam razdvajanje...za kablovski mora cela zgrada da predje , a penzosi nece...wirellesa ni za leka...ADSL je grehota pominjati....ovo mi jedino preostalo...jes da je skupo ko djavo ,jes da je ogranicenje malo, al bar mogu na net kad hocu i koliko god dugo hocu bez da me komsija (dvojnik) cima da proveri da slucajno nije ostala podignuta slusalica ...i tako...na godinu dana, kao nadam se da ce u 2009 Telekom da mi se smiluje...

Poslednja ispravka: Iris (18.9.2008 u 0:12)
Nord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 16:09   #26
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Ma u 2009 zdravlje boze da zazivi WiMax, treba Telekom da krene u privatizaciju i da nam upliva jos provajdera sa direktinim linkom sa inostranstvom.

I kad bi posle i ova glupa drzava uvela jos jednu ili 2 kompanije fiksne telefonije, svi bi pevali. Ali svejedno i bez toga, ako Telekom konacno krene u privatizaciju i razbijemo monopol, mozda konacno i ovde bude nesto...Ali dok to docekam , ja cu verovatno otici u inostranstvo...Hvala Bogu da sam posle 11 meseci cekanja na razdvajanje i 3 zahteva za ADSL u februaru posle rodjdana par dana dobio glupi adsl...pa kako je tako je...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 18:55   #27
mare [bre]
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Cp6uja [BRE]
Poruke: 101
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Gledao sam i nisam nashao ovde...Imam drugara koji nema fixni telefon, nikakve uslove za cable/wireless i hteo bi da uzme ovaj telenorov net... Njega zanima da li ce, i kako, to chudo raditi sa World Of Warcraftom, tj. koliki je ping, i da li je igrivo uopshte....Sry za mali off topic, al zanima i mene strashno...
mare [bre] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 22:33   #28
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Pa procitaj malo temu od pocetka pa ces videti da naplacuju po protoku i da mu se to uopste ne isplati...

Poslednja ispravka: Iris (18.9.2008 u 22:38) Razlog: citat je nepotreban
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 23:31   #29
mare [bre]
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Cp6uja [BRE]
Poruke: 101
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Dobro sam upoznat sa time koliko se naplacuje i koliki je mesechni protok, al ajde ti to objasni osobi koja nema mogucnosti NI ZA DIAL UP !!!
Dakle, moje konkretno pitanje je da li je neko probao da preko istog igra WoW, i da mi kaze rezultate...Bio bih mu veoma zahvalan...

Poslednja ispravka: Iris (18.9.2008 u 23:41)
mare [bre] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 23:40   #30
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Zašto jednostavno to ne proveriš sa tehničkom podrškom Telenora - lepo ih pitaš isto ovo što si i nas, oni će ti dati najpotpuniji odgovor...
Pošto ti je stalo do drugara, potrudi se malo
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 23:19   #31
Nord
Novi član
 
Član od: 23.8.2007.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Uzeo sam ga u ponedeljak , prva dva dana sve Ok ,lampica na plavom (HSDPA veza) solidno radi (nije ADSL al za moj dial-up je bog ) , al od srede uvece lampica je na konstantnom zelenom (uspostavljena GPRS veza) i protok varira izmedju 5 i 10kb/s ((( any hints? Telenor response? ...P.S. eto mene opet na starom dobrom dial-upu posle 23:00 , dok komsija-dvojnik spava
Nord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 21:48   #32
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Могу да замислим колико ће људи да наседне на Теленорову фору, посебно старији људи који су компјутерски неписмени и њихова деца која још нису стигла да се упознају са интернетом.

Теленорова реклама је АГРЕСИВНА, тако агресивне рекламе не служе за обраћање пословним људима, јер пословни људи не путују ГСП-ом, где сам прво и видео ту рекламу.
Пошто не пратим ТВ, не знам шта раде на том медију, али могу да замислим.

Poslednja ispravka: Iris (20.9.2008 u 22:28) Razlog: off
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku wu-gambino na korisnoj poruci:
freeminder (6.10.2008)
Stara 6.10.2008, 16:09   #33
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Zašto jednostavno to ne proveriš sa tehničkom podrškom Telenora - lepo ih pitaš isto ovo što si i nas, oni će ti dati najpotpuniji odgovor...
Pošto ti je stalo do drugara, potrudi se malo
A oni ce kao znati?
Pa sve teh podrske u ovoj zemlji su suplje kao supalj zub i od nas samih znaju 5 puta manje o tome u cemu bi trebali da nam pomognu...
Da vam ne pricam kako sam s zabezeknuo kada sam svratio u lokalnu MTS-ovu poslovnicu (Smederevska Palanka) da se raspitam za taj njihov famozni net preko 3g,gprs,whatever.....
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 18:11   #34
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Znaju sasvim dovoljno da rade svoj posao


Koliko njih potcenjuješ, toliko precenjuješ mogućnosti i ulogu foruma...

Poslednja ispravka: Iris (6.10.2008 u 23:45)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2008, 23:36   #35
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Joj, ovo sve kad pročitam, ja sam onda prezadovaljan sa svojim WiFi 64kb flatom za 400 kinti mesečno

BTW, evo MTS isto ponudio ovakvu uslugu, koja je na prvi pogled jeftinija, a može i da se zaključi ugovor na 12 meseci:

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22406
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2008, 8:17   #36
Sherman
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 141
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
Nord kaže: Pregled poruke
Uzeo sam ga u ponedeljak , prva dva dana sve Ok ,lampica na plavom (HSDPA veza) solidno radi (nije ADSL al za moj dial-up je bog ) , al od srede uvece lampica je na konstantnom zelenom (uspostavljena GPRS veza) i protok varira izmedju 5 i 10kb/s ((( any hints? Telenor response? ...P.S. eto mene opet na starom dobrom dial-upu posle 23:00 , dok komsija-dvojnik spava
U telenor aplikaciji idi na Tools -> Options -> Network i u Network type opciji (prvi padajuci meni) izaberi WCDMA ONLY. Time ces "naterati" modem da trazi iskljucivo 3g signal sa bazne stanice i to bi trebalo da ti pomogne da sve vreme imas Hsdpa brzinu.

@freeminder

Moze i u telenoru na 12 meseci. Cene jesu nize u mt:s-u, ali obracunska jedinica je 10 puta veca (100kb u mt:s-u, a 10kb u telenoru).
Sherman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2008, 0:41   #37
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Imam pitanje.Dal' je moguce ovaj telenorov ili mts-ov internet podeliti na tri kompjutera, odnosno dal' postoji neki ruter u koji je moguce ustekati modem koji se dobija za ovakav internet.
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 18:41   #38
dzena
Član
 
Član od: 3.10.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 409
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 31 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dzena
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
Sherman kaže: Pregled poruke
U telenor aplikaciji idi na Tools -> Options -> Network i u Network type opciji (prvi padajuci meni) izaberi WCDMA ONLY. Time ces "naterati" modem da trazi iskljucivo 3g signal sa bazne stanice i to bi trebalo da ti pomogne da sve vreme imas Hsdpa brzinu.
.
Ja nemam mogucnost ni da otvorim taj padajuci meni, imas li neki drugi predlog??
dzena je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 22:29   #39
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
TheProphecy kaže: Pregled poruke
Imam pitanje.Dal' je moguce ovaj telenorov ili mts-ov internet podeliti na tri kompjutera, odnosno dal' postoji neki ruter u koji je moguce ustekati modem koji se dobija za ovakav internet.
Ne verujem, BTW bilo bi dobro kada bi takav paket nudili i bez modema tj. da po toj ceni koristim internet na svom telefonu koji podrzava High-speed downlink packet access (HSDPA) iliti 3,5G, recimo nokia PC Suite nudi mogucnost povezivanja kompjutera na net preko telefona kao usb modema, jednostavo prikachis fon u pc sute modu u nokia connection manager-u izaberes mobilnog operatera, i to je to pr puta sam to isprobao, bila bi dobra stvar za korisnike koji chesto putuju a potreban im je internet u svakom trenutku i koji sa sobom nose laptop i fon, pa tako gde se izgubi HSDPA, prebacice se na EDGE ili na GPRS dok wireless dok se malo udaljis iz grada gotovo nemas internet

Poslednja ispravka: Predrag Stankovic (25.10.2008 u 22:37)
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2008, 1:26   #40
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Telenorov besplatni internet...

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Znaju sasvim dovoljno da rade svoj posao


Koliko njih potcenjuješ, toliko precenjuješ mogućnosti i ulogu foruma...
Tacno u nekih 80% slucajeva, sto u sustini i nije los skor.

Off: mada ne razumem nacin rada "nase" tehnicke sluzbe, pre neki dan dosli ljudi da mi utvrde zasto ne radi internet. Odradili su sve sto i ja, pa ja i covek na telefonu tehnicke sluzbe i onda jednostavno zamenili modem (dobro, ovu zamenu i mogu razumeti), al doslo je njih trojica! Zasto? Protokol?
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Do You Use the Internet Like a Man or a Woman? Iris Kvizovi 46 31.8.2012 19:19
Najbrži Internet na svetu! Rasa Brbljaonica 20 14.7.2008 4:11
Internet u Zemunu? kinteC Internet usluge 1 13.11.2007 23:28
Japanci menjaju internet! ForceWare Internet usluge 23 3.9.2007 0:43
Sharing internet connection i LAN. diablo_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 30.7.2007 18:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com