Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Pregled rezultata glasanja: Koji uređaj koristite za čitanje e-knjiga?
Amazon Kindle 2,3,4 28 16,09%
Amazon Kindle DX 3 1,72%
Amazon Kindle Paperwhite 21 12,07%
Amazon Kindle Touch 9 5,17%
Barns & Nooble Nook 8 4,60%
Kobo 2 1,15%
Prestigio PERXXXX 4 2,30%
Sony PRS-5XX-6XX 2 1,15%
Sony PRS-T1/T2 4 2,30%
Tablet (Ipad, Nexus i ostali LCD tableti) 47 27,01%
PC 45 25,86%
Ne čitam knjige u elektronskom formatu 20 11,49%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 174. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.5.2012, 7:20   #601
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Ako imas dosta materijala za podvlacenje/pisanje, onda nije za tebe. U smislu naleteo sam na zanimljiv pasus/recenicu jednom u 20 strana je dobar, ali ako mislis da ti zavrsava posao pri ucenju gde je potrebno obeleziti pasus pa dopisati recenicu kratkog opisa i to ponoviti 1000 puta u toku knjige mislim da se neces usreciti.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2012, 19:22   #602
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Potrebno je prilično vremena da se nešto podvuče, daleko je od funkcionalnosti koju imaš na kompu kad selektuješ ceo pasus jednim pokretom miša. Korišćenje tastature nije nezgrapno, ali na duže staze ne preporučujem, posebno ako je za učenje. Mislim, na sve se čovek navikne, ali da je idealno rešenje - nije.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2012, 19:37   #603
markoooo0
Novi član
 
Član od: 30.4.2012.
Poruke: 21
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

a sta mislite o touch-u, kazu da je dobra tastatura, e da, jel imao neko iskustva sa dobijanjem posiljke iz Amerike(plan mi je da mi tamo neko kupi Kindle i onda posalje kao poklon)?
markoooo0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 12:51   #604
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Planiram da kupim Kindle Keyboard 3G i interesuje me samo jedna stvar. Kako se uredjaj snalazi sa nasim slovima nakon konvertovanja pdf-a u format koji je prirodan za Kindle? Izvinjavam se ako je pitanje vec bilo.
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 13:50   #605
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Ako je konverzija uradjena kako treba onda bez ikakvih problema.
A zasto 3G model? Po meni je bacanje novca osim ako planiras da koristis Kindle potpuno nezavisno od racunara.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
TheProphecy (15.5.2012)
Stara 15.5.2012, 14:17   #606
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Ako je konverzija uradjena kako treba onda bez ikakvih problema.
A zasto 3G model? Po meni je bacanje novca osim ako planiras da koristis Kindle potpuno nezavisno od racunara.
Hvala na odgovoru. Sto se tice modela, iskreno nisam se previse informisao samo sam pogledao model koji mi odgovara po ceni. Ni najmanje mi nije potrebno da uredjaj bude nezavisan od kompjutera. Mozes li da mi preporucis neki drugi model?
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2012, 15:35   #607
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Prvo je bitno gde ga nabavljas, ako je to Amerika, onda su opcije daleko vece. Drugo, da li ti je potrebna tastatura?

Ako zelis tastaturu, onda umi obican Kindle 3 WiFi.
Ako ne zelis tastatru, ne treba ti audio podrska onda uzmi Kindle(bez ikakvih dodatnih naziva, zapravo Kindle 4) ustedeces dosta novca a funkcionalno je podjednako dobar ako je golo citanje knjiga u pitanju.

Dosta zanimljiv je i novi Barns&Nooble Nook Glow, koji dolazi u obzir ako ti ga neko donosi iz Amerike, interesantan zato sto ima opciono pozadinsko osvetljenje pa ga je moguce koristiti i po mraku.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
TheProphecy (18.5.2012)
Stara 17.5.2012, 14:27   #608
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

a jel ima negde kod nas da se nadje futrola za Kindle (onaj osnovni model)?
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2012, 11:47   #609
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Ne verujm da ces naci ovde, porucivanje sa DX.com ti je najpovoljnija varijanta koju mozes da nadjes.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2012, 15:23   #610
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Da li ce u sledecih 5 godina biti razvijen komercijalni tip e-ink ekrana (ili slicne tehnologije bez pozadinskog svetla) za PC-eve? Posto planiram da budem programer, dugocasovno gledanje u ekran moze biti problem.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2012, 20:17   #611
markom1
Novi član
 
Član od: 24.4.2012.
Poruke: 29
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 11 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Da li ce u sledecih 5 godina biti razvijen komercijalni tip e-ink ekrana (ili slicne tehnologije bez pozadinskog svetla) za PC-eve? Posto planiram da budem programer, dugocasovno gledanje u ekran moze biti problem.
Već par godina postoji Pixel Qi ekran a za mjesec-dva trebali bi izbacit i poboljšani model tog ekrana.

http://www.display-solution.com/en/p...s/pixelQI.html

To je 10 inčni lcd ekran koji se može kupit i ugradit za desetak minuta u odgovarajuće netbookove umjesto njegovog običnog lcd-a ili poput onog samostojećeg iz gornjeg linka jednostavno spojit žicom ili bežično na stolno računalo, laptop (čak i neki mobitel) kao dodatni monitor.

Na suncu mu (kao što vidimo na slikama iz linka) potpuno isključimo lcd osvjetljenje i tad je potpuno reflektivni kao e-ink a u sobi možemo kombinirat i djelomično lcd osvjetljenje sa reflektivnim modom ili samo koristit lcd osvjetljenje kao obični lcd.


Inače sa dugotrajnim pisanjem i čitanjem na običnom lcd-u ne bi trebao imat nikakvih posebnih problema ako jednostavno smanjiš svjetlinu(brightness) totalno na minimum a možeš dosta i kontrast (ako ti nije toliko bitan u radu npr. oni koji rade sa slikama) i koristiš neku dobru anti-glare foliju ako ti to smeta na dotičnom ekranu.

Svjetlina i kontrast na lcd-ima su povezani i jedno jako utječe na drugo za razliku od starih CRT monitora sa katodnom cijevi.

Ja tako čitam, radim i surfam godinama cijele dane bez ikakvih problema dok recimo na applevom ipad1 osjetim male probleme jer su mu njegove i najniže postavke za brightnes i dalje dosta svjetle a nemogu podesit ni kontrast.
Doduše u programima za čitanje knjiga poput ibooksa i kindla možemo na ipadu još dodatno smanjit svjetlinu al ipak mi nije toliko ugodno za dugotrajno čitanje kao na lcd-ima na laptopima i notebookovima koje koristim godinama sa najnižim postavkama svjetline.

Za par godina će valjda izać i 10 inčni ili veći mirasol lcd koji je također vrsta elektronskog papira u boji, zasad samo kao 5.7 inčni u par manjih tableta u aziji.
http://www.youtube.com/watch?v=iB1ZmKFGBpk

Poslednja ispravka: markom1 (18.5.2012 u 21:44)
markom1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku markom1 na korisnoj poruci:
orange47 (19.5.2012), Schnak3 (19.5.2012)
Stara 28.5.2012, 16:33   #612
Shark
Član
 
Član od: 15.3.2008.
Poruke: 91
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: e-readeri

Pitanje sa g. Maria Pavicevica a i sve ostale znalce,

Koja je zaista razlika izmedju prestigio readera 3562b i 5162b u ekranu ? kao rece mi prodavac to je razlika izmedju e link i e link-pearl tehnologije....
dvoumim se da kupim izmedju ta dva jos danas pa bi zamolio za poredjenje i preporuku, ostale karakteristike su mi manje vise poznate i procitao sam oba testa na svetu kompjutera, s tim sto test za 3562b nije bio bas iscrpan a i nije jasno iz teksta da li se nekad misli na 3562b ili 5162b u zakljucku ( mozda je greska, pogledajte)

Hvala unapred
Shark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2012, 16:37   #613
Shark
Član
 
Član od: 15.3.2008.
Poruke: 91
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: e-readeri

Pitanje sa g. Maria Pavicevica a i sve ostale znalce,

Koja je zaista razlika izmedju prestigio readera 3562b i 5162b u ekranu ? kao rece mi prodavac to je razlika izmedju e link i e link-pearl tehnologije....
dvoumim se da kupim izmedju ta dva jos danas pa bi zamolio za poredjenje i preporuku, ostale karakteristike su mi manje vise poznate i procitao sam oba testa na svetu kompjutera, s tim sto test za 3562b nije bio bas iscrpan a i nije jasno iz teksta da li se nekad misli na 3562b ili 5162b u zakljucku ( mozda je greska, pogledajte)

Hvala unapred
Shark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2012, 18:38   #614
Shark
Član
 
Član od: 15.3.2008.
Poruke: 91
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: e-readeri

razlika izmedju ekrana 5162b i 3562b ( prestigio ) ?
da li je znacajna i da li je to dovoljan razlog da me opredeli za kupovinu izmedju ta dva ?


Hvala unapred
Shark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2012, 23:00   #615
Zmajodkaraburme
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 244
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 61 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Shark kaže: Pregled poruke
razlika izmedju ekrana 5162b i 3562b ( prestigio ) ?
da li je znacajna i da li je to dovoljan razlog da me opredeli za kupovinu izmedju ta dva ?


Hvala unapred
Nemoj zuriti sa kupovinom g. Mario ce ti sigurno odgovoriti pa posle toga lepo natenane proceni.
Zmajodkaraburme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zmajodkaraburme na korisnoj poruci:
Shark (29.5.2012)
Stara 29.5.2012, 0:33   #616
Shark
Član
 
Član od: 15.3.2008.
Poruke: 91
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: e-readeri

gledam nesto na amazonu, da li neko ima iskustva sa narucivanjem polovnih e-bookova ili uopste polovnih stvari....recimo pise u opisu kao nov za kindle 3 ( keyboard )...ne znam koliko mi je sigurno a koliko macka u dzaku, ne kapiram mnogo tu njihovu politiku da li amazon garantuje da je prozivod u takvom stanju kako je opisan i da ce mi vratiti pare ako nisam zadovoljan ili nema nikakvih garancija
Shark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 7:36   #617
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Nije g. Mario jedini ovde, i drugi su probali, pa cak i kupovali Prestigio citace
3562b i 5162b imaju identicne ekrane, sto i u tekstovima pise, oba su zasnovana na Pearl generaciji E-inka, tj. ekran kao ekran je dobar na oba.
Izmedju ta dva, svakako bih odabrao 5162b jer je zavrsna izrada kvalitetnija, softver je dosta bolji pa je menjanje fontova i samog izgleda sadrzaja koji se prikazuje daleko jednostavnije. Ali opet 5162b osetno sporije menja strane, sto je po meni veliki minus.
Da uzimam za sebe, iskreno ne bih uzeo ni jedan, kao sto mozes videti na poslednji par strana, Kindle 4 te izadje jedva 13.000din sa carinom i porezom pa em dobijes kvalitetniji uredjaj em prolazis povoljnije.
Mislim da Amazon ne isporucuje polovnu elektroniku za Srbiju, a i ne vidim razlog da uzimas Kindle 3 pored 2 novija modela koji su osetno manji.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Shark (29.5.2012)
Stara 29.5.2012, 9:57   #618
Zmajodkaraburme
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 244
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 61 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Nije g. Mario jedini ovde, i drugi su probali, pa cak i kupovali Prestigio citace
G. Mario je ovde najkompetentniji sigurno. Takodje verovatno je drzao najvise ebook redera u svojoj ruci od bilo kog drugog na ovoj temi. Tako da nije ni cudno sto ljudi direktno traze savete bas od njega
Zmajodkaraburme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zmajodkaraburme na korisnoj poruci:
Shark (29.5.2012)
Stara 29.5.2012, 15:33   #619
Shark
Član
 
Član od: 15.3.2008.
Poruke: 91
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: e-readeri

hvala na odgovorima, da rezimiram vec tri dana bukvalno po ceo dan i do 5 ujutru citam sve moguce testove, tehnicke specifikacije, preglede na yotube-u itd...i dolazim do zakljucka da ja imam sledeci problem : meni treba najbolji moguci e-book reader koji postoji ( pretpostavite da sam spreman da platim koliko god da mora ) za rad sa pdf fajlovima, posto su sve moje knjige u biblioteci u pdf-u u originalnoj elektronskoj formi, nisu skenirane...instalirao sam mobipocket i calibre da probam i konvertovao pdf knjigu u MOBI i EPUB i to izgleda sacuvaj boze, iseceno, ispreskakano, grafikoni i tabele izgubljene...jednom recju neupotrebiljivo tako da ta opcija realno otpada...jedino sto meni pada napamet za ugodno i normalno citanje pdf knjiga sa grafikonima i tabelama je kindle dx ali nisam siguran da li mi zavrsava posao za tu potrebu ? pdf format citaci vide kao sliku i to bude dosta stino a koliko sam shvatio reflow teksta za uvecanje fonta na nakim citacima kao prestigio i sony bi jednostavno opet ispomerao tabele i grafikone i osakatio knjigu, tako da ne dobijam nista time
ili da preformulisem pitanje molim vas predlozite mi najbolji e-book reder koji postoji za citanje pdf knjiga sa grafikonima tabelam, formulama itd. , bez obzira na cenu, jer drugi izbor nemam ?
hvala unapred na sugestijama
Shark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2012, 21:00   #620
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Zavisi koliko citas. Ako je to svakodnevno citanje od po vise sati, onda osim Kindle DX-a i nemas neki izbor. Ako ne citas u toj meri, onda Apple Ipad 3 sa retina ekranom, ostrina samog ekrana je fenomenalna za citanje, LCD u kombinaciji sa touchscreenom je odlican za skrolovanje, pretragu i slicne stvari a kao sto rekoh ako ne citas puno, nece ti smetati pozadinsko osvetljenje i osvezavanje ekrana.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Shark (29.5.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com