Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.9.2017, 23:41   #141
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Po meni journal su jezivo uradili,ne zbog bagova,nego sto pola kvestova ne znas gde treba da ides i sta da radis,pa ti ostane vecina otvorenih,dok ne pogledas na netu detaljan guide.
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 8:26   #142
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Journal mi se uopste ne updejtuje, zavrsim to sto bi trebalo i nista i to za podosta kvestova.
Na zalost ne vredi igrati dok ne poprave updejtovanje journala, stvari vezane za glavnu pricu ne azurira uopste.
I ja sam mislio da je tako, ali taman kad pomislim da mi je neki glavni quest "zabagovao" desi se nešto. Na primer...
Spoiler za Ko nije igrao Fort Joy da ne čita.:
...u onoj pećini na plaži gde je ona elfica sa povezom preko očiju, u podzemnom prolazu nailaziš na lorda Vitmora koji ti daje koplje Brakusa Reksa i traži da uništiš njegov "soul jar". Kada ga nađeš i uništiš u žurnalu piše da si obavio to, ali se ne sklanja pod "arhivirane" i završene kvestove. Stvar je u tome što u kasnijem delu igre u nekakvoj kuli dođeš do neke barijere kod koje se, sa pravilnim izborom opcija, pojavljuje Vitmorov duh i uklanja tu barijeru i tek tada se završava njegov kvest i odlazi pod "arhivirano". Takođe mi se "glavio" kvest sa onim dečakom u lagumima tvrđave koji brodom treba da te izbavi iz Fort Joy (jedna od opcija) jer i kada je nestao sa tog mesta, kvest mi je i dalje bio tu. E, sad, ja sam zadržavao one delove tela koje mi je neki od likova ostavljao zato što Elfovi imaju mogućnost "čitanja prošlosti" iz delova tela koje pojedu, a pošto igram sa Ifanom, Red Prince-om, Lohse i Fane-om (bez elfice Sebille, ne volim klasu rogue-va) morao sam da upotrebim "shapeshifter masku" i da Fane-a pretvorim u Elfa i kad sam "pojeo one delove tela iz inventara" jedno od njih mi je dalo zadatak da spasem tog klinca i tek tada je taj kvest otišao pod arhivirano. Očigledno je igra veoma složena i isprepletana, tako da do sada nisam primetio da postoji neki veći problem. Istina, još uvek mi stoji da mi je "završen" onaj kvest "Champions of the arena", ali verovatno se treba kasnije ponovo vratiti tamo kako bi se nešto tu dovršilo. Ne znam, možda se treba potabati sa onim demonom koji opseda Lohse, pa se tek onda završi kvest.

Verovatno toga ima još, a igra je strašno zaguljena i baš treba dobro razmisliti šta uraditi, jer ovde se brzopletost kažnjava. A to je ono što me oduševljava. F5 je moj verni, često korišćen prijatelj.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 9:51   #143
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

ovo mi je prvi put da igram ovakav tip igre odma na izlazku... koliko mislite da ce im trebati da izbace patch da poprave bugove i slicne stvari?
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 11:39   #144
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
ovo mi je prvi put da igram ovakav tip igre odma na izlazku... koliko mislite da ce im trebati da izbace patch da poprave bugove i slicne stvari?
Vec su izbacili jedan. Igra je u potpuno igrivom stanju, tako da slobodno mozes nastaviti. Problemi koje ima kao sto su armor, simplifikacija atributa i slicno se nece popraviti patchom.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 13:01   #145
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Vec su izbacili jedan. Igra je u potpuno igrivom stanju, tako da slobodno mozes nastaviti. Problemi koje ima kao sto su armor, simplifikacija atributa i slicno se nece popraviti patchom.
nisam to ni ocekivao. ali ima jos bugova za popraviti. i to dosta.. pogotovo journal.

Poslednja ispravka: darkowozzd (26.9.2017 u 13:38)
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 14:04   #146
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Interesantno je da se igre Larian studija ne trebaju igrati dok ne izbace EE/Developers Cut/ kakvu god poboljšanu ediciju.
Najbolji primjer je bio Divinity 2. Igrajući igru po izlasku, moglo se kontatovati samo da je bila očaj živi. Developers cut, prosto sam se zapitao da li je u pitanju ista igra.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 16:02   #147
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Igra ima svoje probleme, ali sam se tokom godina navikao da igram igre koje imaju i game breaking bugove, tako da me problem sa logom i takve sitne stvari ne doticu previse. Mnogo mi vise smetaju lose dizajnerske odluke. Ostalo mogu da ignorisem.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2017, 13:18   #148
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

IGN 9.6, Gamespot 10, Gameinformer 9.8 Mislim da je igra previse Overated, volim ovakve igre imao sam prilike da probam i neke cuvene klasike ali ovo sto sad vidim je samo poboljsani kec i nista vise, barem sto sam video u video recenzijama. Jedino ako ima neku epsku pricu ili nekog zanimljivog negativca al ne znam ovde ne vidim nista zasto je igra dobila universalne pohvale i vec vidim da je ovo igra meseca u novom SK ja glasam za PES 2018 da dobije tu laskavu titulu.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2017, 14:34   #149
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Slazem se. Igra jeste zanimljiva, ali definitivno ne zalsluzuje ovakve ocene. S jedne strane mi je drago sto jedan turn based RPG dobija takve ocene, posto ce to mozda pokrenuti poprilicno mrtvu scenu, bar sto se tice mainstream igara. S druge strane, dobija toliko hvale iako ne zasluzuje, posto ima dosta core problema koji se nece dati ispraviti. Izaslo je par modova koji poboljsavaju odredjene stvari, ali armor i initiative sistemi su i dalje tesko smece, sto vazi i za vecinu atributa. Treba uzeti u obzir da je borba ustvari najveci deo ove igre, tako da su ovi problemi samo jos dodatno izrazeni.

Drugo, moraju poraditi na balansu. Trenutno je Warfare previse jak. Znaci najbolji build za rangera ukjucuje warfare na 10, a Hunter skill tek toliko da se dodje do skillova. Ranged/One handed/Two handed da ne pricam, warfare se i dalje najvise isplati. Takodje, magija je dosta slabija od physical damage-a.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
code master (27.9.2017)
Stara 27.9.2017, 19:41   #150
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ja igram sa Sebille i zabaguje

Spoiler za kvest spojlercina:
call to arms quest, pomognem sikerima i treba da razgovaram sa Garetom u napustenom kampu. Pricam sa njim kad unistim srikere i razdvojimo se i journal se ne updejtuje. Posle boss bitke kad napustim ostrvo, jednostavno mi kaze da nisam pomogao sikerima i jednostavno ih nema.
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2017, 9:00   #151
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Ja igram sa Sebille i zabaguje
Saki, nisi pročitao moj odgovor na tvoj prethodni post? Sve u žurnalu se uredno arhivira ako malo razmisliš. Na primer...
Spoiler za Ko nije igrao fort Joy neka ne čita:
...kad ulaziš u Fort Joy imaš situaciju gde ona žena traži svoju ćerku. Meni se taj kvest vukao skroz, saznao sam da je dete umrlo, ali ništa nije vredelo, šta god joj sa glavnim likom kažem, ona me ne sluša. A onda sam porazgovarao sa njom sa likom koji ima PERSUASION 1, ubedio je u istinu i kvest je uredno arhiviran. Dakle, sve ima svoj završetak, možda ne odmah, nego kasnije i na neki drugi način.


Ono što mene pomalo nervira u ovoj igri je užasna neizbalansiranost opreme. Trenutno sam na sedmom nivou i naiđem na neprijatelja koji je šesti nivo - jedan jedini udarac protivnika i ARMOR ode kao od šale. HP mi je takav da je dovoljno 4-5 udaraca da pošalje mog lika u večna lovišta, pa kad naiđu njih 5-6, ostrve se na jednog i tako po jednom krugu makljaže gubim po jednog lika iz družine. A za to vreme sa STRENGHT od 18 i sekiretinom koja zadaje preko 40 HP otprilike mi treba najmanje tri udarca da nekom proitivniku skinem samo armor a da nema ni trunke "štete" na skali života. Naravno, kad vratim na EXPLORER mod olešim ih a da se ne oznojim. Nisam početnik u ovakvim igrama, kapiram da mnogo zavisi i od pozicija tvoje družine, ali šta mi vredi da se postavim sa strelcem na uzvisinu kad jednom mađijom ili strelom ode sav armor, još dva-tri pogotka i on već počinje da leluja kao svetleća utvara. Oni koji ovo igraju na težim nivoima od CLASSIC su pravi mazohisti.

EDIT: Čisto da znaš, tek treba da se sastaneš sa "Lady Siva of the Seekers" u Driftwoodu, tako da taj kvest nije bagovan.

Poslednja ispravka: NastyB (29.9.2017 u 12:37)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2017, 15:58   #152
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Igram ja na Tactician, ide mi sasvim fino.

Tip: Ulozi pare u opremu, napravi jednog lika koji ima visok Bartering sa kojim ces kupovati/prodavati opremu, mozes da ustedis dosta para. Jos lakse resenje, napravi dobrog thief-a, s njim neces znati sta ces s parama ili opremom.

Sto se tice combat-a, ako si citao prethodne poruke, naisao si da se nas par zali na armor sistem. Napravi specijalizovanu druzinu koja ce se fokusirati na physical damage, ili spell damage (preporucujem physical). Ako ti treba nesto od spellova, ulozi 2-3 poena u tu skolu tako da mozes da izvuces dobre buffov-e, npr. pyro, necro, i sl. Najefikasnija druzina koju sam napravio je paladin (CC i heal), (war/cler + nec (opciono) ili geo), zatim war/poly za CC i damage, thief i ranger. Ulazi sa svima u warfare ako hoces da podignes damage. Huntsman je brutalan ako uspes da ga dovuces do 10+ i da nadjes visoku poziciju, koje u velikom broju slucajeva nema.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2017, 15:59   #153
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Saki, nisi pročitao moj odgovor na tvoj prethodni post? Sve u žurnalu se uredno arhivira ako malo razmisliš. Na primer...
Spoiler za Ko nije igrao fort Joy neka ne čita:
...kad ulaziš u Fort Joy imaš situaciju gde ona žena traži svoju ćerku. Meni se taj kvest vukao skroz, saznao sam da je dete umrlo, ali ništa nije vredelo, šta god joj sa glavnim likom kažem, ona me ne sluša. A onda sam porazgovarao sa njom sa likom koji ima PERSUASION 1, ubedio je u istinu i kvest je uredno arhiviran. Dakle, sve ima svoj završetak, možda ne odmah, nego kasnije i na neki drugi način.


Ono što mene pomalo nervira u ovoj igri je užasna neizbalansiranost opreme. Trenutno sam na sedmom nivou i naiđem na neprijatelja koji je šesti nivo - jedan jedini udarac protivnika i ARMOR ode kao od šale. HP mi je takav da je dovoljno 4-5 udaraca da pošalje mog lika u večna lovišta, pa kad naiđu njih 5-6, ostrve se na jednog i tako po jednom krugu makljaže gubim po jednog lika iz družine. A za to vreme sa STRENGHT od 18 i sekiretinom koja zadaje preko 40 HP otprilike mi treba najmanje tri udarca da nekom proitivniku skinem samo armor a da nema ni trunke "štete" na skali života. Naravno, kad vratim na EXPLORER mod olešim ih a da se ne oznojim. Nisam početnik u ovakvim igrama, kapiram da mnogo zavisi i od pozicija tvoje družine, ali šta mi vredi da se postavim sa strelcem na uzvisinu kad jednom mađijom ili strelom ode sav armor, još dva-tri pogotka i on već počinje da leluja kao svetleća utvara. Oni koji ovo igraju na težim nivoima od CLASSIC su pravi mazohisti.

EDIT: Čisto da znaš, tek treba da se sastaneš sa "Lady Siva of the Seekers" u Driftwoodu, tako da taj kvest nije bagovan.
Ne znam ali ovako mi pise

Spoiler za quest spojler:
u journalu kad zavrsim i kad se ukrcam na brod posle boss borbe na fort joy.


Ne znam dal se nastavlja to posle. Da nastavim d'igram ondak?
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2017, 21:06   #154
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Igram Original Sin vec recimo 5 sati, deluje mi kao jako zanimljiva igra ali nikako ne mogu da se naviknem na kameru. Ubija mi kamera volju za izgranjem.

Da li postoji mogucnost da se nekako prilagodi ugao kamere, i da li je ovo u sustini normalna kamera? Vidi sliku u spoileru.

Spoiler za Slika:


Trebala bi mi ili:
Mogucnost veceg odzumiranja, mozda duplno vise od ovog pogleda sada + da se ceo ekran fixira za trenutno izabranog lika i da se krace tako da je izabrani lik uvek u sredini ekrana, bez rotacie po Z osi (to sto se radi pritiskom na dugme misa i pomeranjem levo/desno)
Ili, kamera kao sto je trenutna, u spojleru gore, ali da se promeni na pogledu Pitch (po Y osi) - t.j. da vidim mnogo dalje ispred sebe - ispred izabranog lika.

Jeste li uspeli nekako da nastelujete kameru, jer mene ovo neverovatno nervira?

Poslednja ispravka: Guardian (30.9.2017 u 21:25)
Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2017, 21:52   #155
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Postoje shortcuti za pomeranje kamere levo/desno. Ja sam iste prebindovao na mouse 4 i 5 dugmice.

Inace da kamera prati aktivnog lika treba samo pritisnuti i drzati levi klik misa na delic sekunde. Pomeranje WASD dugmicima ukida to.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2017, 11:07   #156
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Koliko je u stvari vremena proslo izmedju prve i druge igre?

Jedini hint sam primetio u razgovorom za Gratian-om, kada resim njen quest:

Spoiler za :
Only when two source hunters ended his curse (govori o Baccus-u) was I free. I have returned here and spent centuries trying to heal the pain I'v caused.

Poslednja ispravka: player1 (1.10.2017 u 13:08)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2017, 13:03   #157
sasa.
Član
 
Član od: 29.10.2012.
Poruke: 76
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

igrao malo, pa obrisao.
em što mislim da je precenjeno, em štuca.
sasa. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2017, 13:08   #158
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Kakvu to masinu imas, da ti ovo stuca?

Plus, nije suter da je neopgodna velika fluidnost za igranje.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2017, 13:14   #159
sasa.
Član
 
Član od: 29.10.2012.
Poruke: 76
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Kakvu to masinu imas, da ti ovo stuca?

Plus, nije suter da je neopgodna velika fluidnost za igranje.
5 godina staru.

nije, ali lepše je sa velikom fluidnošću.
sasa. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2017, 17:14   #160
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Divinity: Original Sin 2

Graficka?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Divinity: Original Sin Exia Role-Play 378 9.9.2017 15:17
Divinity 2: Ego Draconis zokocx Role-Play 97 21.8.2013 21:15
Divinity 2: Flames of Vengeance DeCoy Role-Play 1 17.7.2010 20:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com