Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.7.2016, 11:21   #1
Redeemer
Novi član
 
Član od: 27.6.2016.
Lokacija: Belgrade jbt
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na jednoj poruci
Određen forumom Moja ULTRA HD Far Cry 3 kreacija

Cao ljudi.

Nov sam na forumu, ali mozda se zadrzim ako mi se svidi

Da ne duzim, zadnjih godinu dana sam radio jedno parce softvera prvo iz zezanja, onako laicki, ali kasnije sam se nesto bas uziveo i evo sada je onako bas u nekoj finalnoj fazi razvoja.

Radi se o singleplayer-multiplayer mapi za igru Far Cry 3 koju sam radio u njenom editoru. Mapa je ultra detaljna, zaista sam se cimao da je napravim sto profesionalnije, dugo sam je peglao i ispravljao i bogami poprilicno sam zadovoljan kako to sve trenutno izgleda.

Sto se tice kapaciteta same mape, ona sadrzi bukvalno sve: od pecina, mostova, vodenih povrsina koje je moguce prelaziti jet skijevima pa sve do najsitnijih detalja u enterijerima kao sto su raznorazne kucne dekoracije, najsitniji predmeti i sve ono sto celu stvar treba da ucini sto detaljnijom i nadasve realnijom.

Evo klipa na jutjubu, on sadrzi prezentaciju same mape, kao i singleplayer gameplay sa botovima. U description video imate full hd screenove na ultra settingsu, jer je kvalitet samog video malo slabiji:

https://www.youtube.com/watch?v=YOJ7BfrvirE

Recite mi iskreno vase utiske.

-Zoran.
Redeemer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Redeemer na korisnoj poruci:
Тормунд (6.7.2016), Aleksandar Djurovic (6.7.2016), analayzer (6.7.2016), MARE GSX R (4.7.2016), rick_fox (6.7.2016), Snipe (4.7.2016)
Stara 4.7.2016, 11:47   #2
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Moja ULTRA HD Far Cry 3 kreacija

Fino ovo izgleda...

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2016, 20:28   #3
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Moja ULTRA HD Far Cry 3 kreacija

Fino izgleda, fini su i screenshot-ovi ali je zaista steta sto YT video snimak nije u Full HD bar.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2016, 21:10   #4
Helldiver
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Moja ULTRA HD Far Cry 3 kreacija

Nisam ljubitelj FC igre, samo keca sam presao, ali ovo je stvarno odlicno, svaka cast na trudu i ulozenom vremenu. Kada bi ovo zazivelo, pogotovo multiplayer kupio bih odma FC3 da igram, ali nazalost ostala je samo SP igra
Helldiver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2016, 10:36   #5
Redeemer
Novi član
 
Član od: 27.6.2016.
Lokacija: Belgrade jbt
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moja ULTRA HD Far Cry 3 kreacija

Citat:
Helldiver kaže: Pregled poruke
Nisam ljubitelj FC igre, samo keca sam presao, ali ovo je stvarno odlicno, svaka cast na trudu i ulozenom vremenu. Kada bi ovo zazivelo, pogotovo multiplayer kupio bih odma FC3 da igram, ali nazalost ostala je samo SP igra
Hvala svima Ja bih naravno voleo da mogu da aploudujem 1080p gameplay, ali nazalost brzina za upload mi je katastrofa. Inace taj klip i nije tako lose izgledao pre nego sto ga je youtube preradio i procesovao.

Inace da bi se mapa pokrenula u 60 frejma u sekundi, potrebno je bar oko 8gb rama i doooosta dobar processor, jer stvarno nisam stedeo sa brojem modela na mapi.

Originalna igra kada su je radili, je radjena tako da svaka oblast na mapi bude optimizovana i za minimalni hardver, medjutim ja sam hteo da napravim nesto sto ce biti samo za top racunare.

Ako vam kazem i da sam celu stvar radio na svom kompu iz 2007. koji ima AMD Dual Core na 2.3ghz, 3gb rama i Nvidia GT240, onda vam je jasno koliko je to cimanje snimiti.

Imam u planu i da u okviru mape smestim i ceo podzemni sublevel koji ce biti iste povrsine kao i ovaj odozgo, kao i neke segmente koji bi bili u vazduhu.

Inace mapa uopste ne zahteva net, moguce je pustiti i igrati preko lana, a takodje su tu i singleplayer botovi koje sam pazljivo postavio, tako da stvaraju iluziju jednog ogromnog singlplejer levela.

To mi je inace i bila zamisao, da cela stvar bude singlplejer. Pretpostavljam da bi bilo zanimljivo pokrenuti je i sa nekim VR headsetom. Mislim, to bi vec bilo kao da sam tamo lol
Redeemer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2016, 13:56   #6
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Moja ULTRA HD Far Cry 3 kreacija

Ma kakav Vr headset, ja umalo nisam pao sa kreveta, dok sam igrao original, kada mi je prvi put iskocio aligator iz bare, sta bi tek bilo sa VR....

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2016, 18:37   #7
Redeemer
Novi član
 
Član od: 27.6.2016.
Lokacija: Belgrade jbt
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moja ULTRA HD Far Cry 3 kreacija

Citat:
Snipe kaže: Pregled poruke
Fino izgleda, fini su i screenshot-ovi ali je zaista steta sto YT video snimak nije u Full HD bar.
inace ako neko od vas ima neki dobar video editing program da mi preporuci, mozda cu nekako i da uspem da izrenderujem 10-ak minuta gejmpleja u 1080p....Koristio sam Vegas Pro za ovaj klip gore, i fraps da ga snimim i moram priznati da je 1080p bas dosta uzeo megabajta, zato sam i odlucio za 640x360

Znaci ako neko od vas zna neki software kojim mogu da snimim gejmplej a da ne bude sad u ne znam kakvom bitrejtu, citaj - da mi ne pojede 10 giga, i neki softver koji ce to lepo da izrenderuje a da opet finalni proizvod od oko 5 minuta bude recimo do 300 megabajta, neka slobodno da sugestiju....



Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Ma kakav Vr headset, ja umalo nisam pao sa kreveta, dok sam igrao original, kada mi je prvi put iskocio aligator iz bare, sta bi tek bilo sa VR....

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
Hahahaha... Znam na sta mislis. Reci cu samo dve reci. Fallout 3 i centauri. Umalo se jednom nisam obesio o sluske u pokusaju da pobegnem od kompa kad sam prvi put ugledao to stvorenje...Pretpostavljam da bi mi VR omogucio srcku tada :-)
Redeemer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2016, 21:57   #8
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Moja ULTRA HD Far Cry 3 kreacija

Citat:
Redeemer kaže: Pregled poruke
inace ako neko od vas ima neki dobar video editing program da mi preporuci, mozda cu nekako i da uspem da izrenderujem 10-ak minuta gejmpleja u 1080p....Koristio sam Vegas Pro za ovaj klip gore, i fraps da ga snimim i moram priznati da je 1080p bas dosta uzeo megabajta, zato sam i odlucio za 640x360

Znaci ako neko od vas zna neki software kojim mogu da snimim gejmplej a da ne bude sad u ne znam kakvom bitrejtu, citaj - da mi ne pojede 10 giga, i neki softver koji ce to lepo da izrenderuje a da opet finalni proizvod od oko 5 minuta bude recimo do 300 megabajta, neka slobodno da sugestiju....
Pa i ja koristim fraps i to je zlo koliko zdere memorije... ali obicno snimam par min, pa onda konvertujem u neki od ponudjenih formata, preko apowersoft video converter studia... E da ima i on opciju za record, e sad ako hoces kvalitet opet ide vise memorije, ali cini mi se ipak malo manje od FRAPSA...



[/QUOTE] Hahahaha... Znam na sta mislis. Reci cu samo dve reci. Fallout 3 i centauri. Umalo se jednom nisam obesio o sluske u pokusaju da pobegnem od kompa kad sam prvi put ugledao to stvorenje...Pretpostavljam da bi mi VR omogucio srcku tada :-)[/QUOTE]

Hvala sto si me upozorio, da znam jer planiram i fallout 3 da pikam preko zime...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2016, 18:02   #9
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Moja ULTRA HD Far Cry 3 kreacija

Bitrate podesi u Vegasu pre renderovanja. Za 1080p 30 fps na YouTubeu je dovoljno nekih 10-ak MBit, u nekim slučajevima i manje ako video nije mnogo "živahan"
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2016, 20:39   #10
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Moja ULTRA HD Far Cry 3 kreacija

Izgleda odlicno.
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
editor, far cry 3, mapa

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Moja prva 3 meseca sa DSLR-om Nordi Fotografija 13 21.1.2014 19:13
Moja prva Star trek igra Star trek Pravljenje igara 11 3.1.2014 14:54
ATI rage 128 pro ultra drajveri zWest Grafika 3 10.5.2006 18:57
Problem: PIO Mode / Ultra DMA Mode faXcooL Operativni sistemi 16 6.3.2006 21:11
Ultra Edit PeTkO Programiranje 13 30.11.2005 14:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com