Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Nosači podataka Saveti u vezi sa kupovinom hard diskova, optičkih uređaja (CD/DVD), flash diskova, floppyja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.5.2011, 17:22   #1
Omadawn
Novi član
 
Član od: 30.7.2009.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom 2 harda za raid 0 za sistem + storage do oko 100 evra ukupno

Htedoh da uzmem seagate green od 2TB al onda videh da ako dodam malo mogu da stavim 2 harda od recimo tera u raid 0.

Mislio sam da uzmem 2 x Barracuda ST31000524AS 1TB 7k 32MB SATA600
al vidim da svi spominju WD.

Zbunjen. Ne znam koje hardove da uzmem?
Omadawn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2011, 17:29   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: 2 harda za raid 0 za sistem + storage do oko 100 evra ukupno

pa ne znam dal može to za 100e... ja preferiram wd green, ali svako ima svoje zahteve i ukus
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2011, 17:46   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: 2 harda za raid 0 za sistem + storage do oko 100 evra ukupno

Na kojoj ploči planiraš da praviš raid niz, odnosno dali eventualno planiraš zasebnu karticu za tu namenu.

Drugo nije baš preporučljivo da stavljaš tolike diskove u strip najviše zbog rizika da ako se desi da jedan odkaže ili pukne slučajno raid niz gubiš sve podatke sa oba diska.

Treće nije preporučljivo da tolike diskove stavljaš u strip (raid0) jer kad kreneš da ih particionišeš niz kreće da gubi na brzini, a onda se i gubi smisao strip niza. Strip niz je zamišljen da se pravi od malih diskova i da se ne particioniše već da se prostor koji se dobije iz strip niza koristi kao jedna celina. Zato se i diskovi koji su zamišljeni za te namene kako što su WD Raptor diskovi uvek relativno malog kapaciteta.

Pogledaj ovu temu, tu su ljudi iznosili sloja iskustva. Korisno je da vidiš šta da očekuješ.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2011, 12:16   #4
Omadawn
Novi član
 
Član od: 30.7.2009.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 2 harda za raid 0 za sistem + storage do oko 100 evra ukupno

Mislio sam na ovoj ploci da to radim:
Asus M4A89GTD PRO, AMD 890GX, VGA with 128MB, 2xPCI-Ex16, 4xDDR3, SATA3, RAID, GLAN, SB7.1, FireWire, eSATA (Socket AM3)

Al sad kad sam malo vise bacio pogled na citavu tematiku kapiram da bi onda trebalo da uzmem dva manja harda za sistem u raid i jedan veci za storage.

Jel sam ja dobro ukapirao da ti stariji manji hardovi (recimo 250 ili 320 giga npr wd caviar blue) postizu nesto losije rezultate od novijih sa velikim kapacitetom?

Ne mogu da ukapiram koliko stvarno dobijam ukoliko mesto jednog harda od 2 tera stavim 2 manja od 320 wd caviar blue ili recimo F4 od 250 giga u raid 0 + jos neki hard od tera za storage.

Poenta je da mi je SSD mnogo a da gledam za tu nekih pa ajde do 120 evra sta mi je najpametnije da uradim?
Omadawn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2011, 9:47   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: 2 harda za raid 0 za sistem + storage do oko 100 evra ukupno

Citat:
Omadawn kaže: Pregled poruke
Mislio sam na ovoj ploci da to radim:
Asus M4A89GTD PRO, AMD 890GX, VGA with 128MB, 2xPCI-Ex16, 4xDDR3, SATA3, RAID, GLAN, SB7.1, FireWire, eSATA (Socket AM3)
Završiće posao, za pouzdanost nezna, nisam imao mnogo iskustva sa pravljenjem RAID nizova na AMD Čipsetovima. Znam da na nVIDIA to radi fenomenalno. Intel na čipsetovima koji imaju R u oznaci takođe rade dobro.

Citat:
Omadawn kaže: Pregled poruke
Al sad kad sam malo vise bacio pogled na citavu tematiku kapiram da bi onda trebalo da uzmem dva manja harda za sistem u raid i jedan veci za storage.
Baš tako.

Citat:
Omadawn kaže: Pregled poruke
Jel sam ja dobro ukapirao da ti stariji manji hardovi (recimo 250 ili 320 giga npr wd caviar blue) postizu nesto losije rezultate od novijih sa velikim kapacitetom?
Da tako je dobro si ukapirao.

Citat:
Omadawn kaže: Pregled poruke
Ne mogu da ukapiram koliko stvarno dobijam ukoliko mesto jednog harda od 2 tera stavim 2 manja od 320 wd caviar blue ili recimo F4 od 250 giga u raid 0 + jos neki hard od tera za storage.
Pa pogledaj temu (dao sam ti link u predhodnom postu) tamo su ljudi ostavljali svoje rezultate što u singl varijantam što u raid. Ako malo bolje zagledaš videćeš da ljudi koji imaju Samsung diskove imaju najbolje rezultate i u singlu a i u raidu.

Citat:
Omadawn kaže: Pregled poruke
Poenta je da mi je SSD mnogo a da gledam za tu nekih pa ajde do 120 evra sta mi je najpametnije da uradim?
Ja bi kupio dva komada samsung od po recimo 320GB i vezao bi ih u RAID0, i pazario bi jedan WD Green za tovarenje podatcima i to je to. A evo ti i šta da očekuješ od dva samsunga u raidu. Po meni je to odličan rezultat.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2011, 10:33   #6
ivicagmc
Član
 
Član od: 6.1.2011.
Lokacija: Smorbor
Poruke: 373
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 78 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: 2 harda za raid 0 za sistem + storage do oko 100 evra ukupno

Ovo je najbolje što može 2x1TB za 100€, a dobijaš i SATA 3 connectivity
http://www.itsvet.com/proizvod/weste...mp_hdd/26/1761
ivicagmc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2011, 11:59   #7
Omadawn
Novi član
 
Član od: 30.7.2009.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 2 harda za raid 0 za sistem + storage do oko 100 evra ukupno

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Ja bi kupio dva komada samsung od po recimo 320GB i vezao bi ih u RAID0, i pazario bi jedan WD Green za tovarenje podatcima i to je to. A evo ti i šta da očekuješ od dva samsunga u raidu. Po meni je to odličan rezultat.
Hvala Freško. Prilično me iznenedio razultat za ta dva samsunga. U svakom slučaju definitivno ću ići sa tom varijantom sa ta dva samsunga i još jednim hardom za storage. Hvala još jednom
Omadawn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
2.1 sistem do 60 evra kefalo ŠDK - Zvuk na računaru 17 1.3.2011 12:54
napajanje do 35 evra. kefalo ŠDK - Ostale komponente 3 1.12.2010 19:32
konfiguracija za igre do 1100 evra marko-marko ŠDK - Osnovne komponente 16 7.7.2010 13:21
Konfiguracija od 450 do 500 evra Bodibiber Šta da kupim? 58 3.3.2009 2:02
Koji polovni digitalni aparat do 80 ili 100 evra maksimum? Kostarum Rex Persia Šta da kupim? 21 31.1.2007 23:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com