Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2009, 23:28   #1
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Logitech Z-5500

planiram kupovinu ovih zvucnika u skorije vreme.
citao sam po netu da postoje i falicni modeli,pa me zanima kako prepoznati falican model,koji su nedostaci i tako to?

Citat:
Pri kupovini ovih zvucnika ima dve vrste zvucnika iz dve razlicite zemlje. Iz Kine i iz Tajvana. Zvucnici iz Kine su na cinceve, sa Tajvana su na zabice crveno, crne. Kineski zvucnici su nesto losijeg kvaliteta izrade sto se tice plasike satelita i samog vufera. CENE SU IM ISTE tako da pri kupovini obratite paznju sta je u kutiji i sta pise na kutiji da se kasnije nebi cesali.
snasao sam se...

da li je dovoljna zvucna kartica Audigy 4 za ove zvucnike ili je potrebna neka bolja,citaj skuplja,od 80,90e,neka X-Fi Titanium,Gamer,Platinum ili tako nesto slicnog naziva,da bi zvucnici propevali punom parom?

Poslednja ispravka: bojanh (1.7.2009 u 23:59)
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 0:15   #2
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

Ja licno ih imam i vrlo sam zadovoljan.. Mada ortak je kupio isti dan ko i ja, i muci muku s njima, gase mu se, riknjava osigurac u vuferu nonstop... A isti su ko i moji, znaci na zabice... Tako da nema pravila, nekome ulete dobri nekome losi...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Master Neo na korisnoj poruci:
bojanh (2.7.2009)
Stara 2.7.2009, 0:21   #3
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

odlicno,napokon da sam nasao nekoga ko ih ima

zasto ortak nije lepo odmah prvi dan cim je primetio probleme,lepo ih spakovao i poslao zajedno s garancijom,pa neka mu zamene?

a kakvu ti zvucnu karticu imas?
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 3:45   #4
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
odlicno,napokon da sam nasao nekoga ko ih ima

zasto ortak nije lepo odmah prvi dan cim je primetio probleme,lepo ih spakovao i poslao zajedno s garancijom,pa neka mu zamene?

a kakvu ti zvucnu karticu imas?
Pa aj ti nosi 30kg po autobusu tamo vamo A decko je klinac, nema kola A realno i mene bi mrzelo da se cimam. Inace, odneo ih je jednom na servis, i to prvo sto se oduzilo, drugo, vratili su mu neispravne ponovo. Tako da nemoj dauzimas kod preprodavaca, bez obzira cak iako su preprodavci jake firme, ne rade oni servis, vec uvoznik. On ih je uzeo u giga.ronu, zaobidji njih bar sto se tice ovoga, da se ne desi i tebi, cisto da znas, ako vec zelis da ih uzmes, uzmi ih kod uvoznika, zaboravih mu ime tacno, ali radnja im je na sajmu, kad udjes, tamo kod bazara. Ako si iz BG-a onda znas otprilike na sta mislim.

Ja ih furam na integrushi... Znam, greota, al nemam kesha trenutno, jedva sam se protego i za zvucnike Sto se samih zvucnika tice, vrlo sam zadovoljan, i kvalitetom i snagom. Pravio 3 zurke, ne treba nista da ti objasnjavam
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Master Neo na korisnoj poruci:
bojanh (2.7.2009)
Stara 2.7.2009, 7:29   #5
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

nisam iz bg-a,tako da cu ih kupiti putem kurirske sluzbe,znaci na slepo ,igram na srecu

dakle,dzaba garancija ako gigatron nece da je uvazi i da ih zameni za druge ispravne zvucnike.

onda mi ostaje jedino nada da probam ubosti neki dobar primerak ili da kupim polovne.

bilo je pre na benchu za 200e polovni,ali tad nisam imao para,a to je bas jeftino u odnosu na nove.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 13:07   #6
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
nisam iz bg-a,tako da cu ih kupiti putem kurirske sluzbe,znaci na slepo ,igram na srecu

dakle,dzaba garancija ako gigatron nece da je uvazi i da ih zameni za druge ispravne zvucnike.

onda mi ostaje jedino nada da probam ubosti neki dobar primerak ili da kupim polovne.

bilo je pre na benchu za 200e polovni,ali tad nisam imao para,a to je bas jeftino u odnosu na nove.
Ma koji da uvazi garanciju, pa nisu ni oni mutavi da bace 400e... Mozda bi ti ta kupovina polovnih cak bila i bolja kupovina, jer su ti provereni, rade vec dugo...

Ja sam moje pre manje od godinu dana uzeo nove za nesto ispod 300e kod uvoznika... A sad vidim cena oko 400e...

E da, kad ih uzmes, obavezno svrati do neke bolje opremljene elektro radnje, i nakupuj jedno 10-20 osiguraca... smesna im je cena, ja sam 20 komada platio 100din. To je da imas za svaki slucaj, ako rikne... Inace, jedan rikne mozda jednom u godinu dana a mozda nikad... Uglavnom, ako su ispravni zvucnici, nece riknjavati nikad, vec zbog nashe elektro mreze koja je uzas, zbog oscilacija napona i sl... Tako da... uzmi osigurache na vreme... E da, osigurach ti se nalazi sa zadnje strane vufera, uostalom videces, izvadis njega, odneses u elektro radnju i kazes, dajte mi brdo ovakvih
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Master Neo na korisnoj poruci:
bojanh (2.7.2009)
Stara 2.7.2009, 13:30   #7
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

hm,nisam znao da imaju i osiguraci za ove zvucnike

kupio bi ja vrlo rado polovne,ali ono na sta prvo pomislim je:
-mnogo su silovani i odvrtani do kraja i vise nisu kao novi,pa im je verovatno i sveukupna snaga dosta oslabila

ali su zato provereni u odnosu na nove gde moras igrati na srecu hoces ubosti dobar ili los primerak
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 13:50   #8
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

Kad budeš kupovao osigurače, obrati pažnju na to da li ispred oznake za struju (u amperima, A, ili miliamperima, mA) stoji slovo T ili slovo F. F su brzi origurači, a T su takozvani tromi. Tromi su za uređaje koji povuku veliku struju samo u trenutku uključenja, pa su zato pravljeni da ne pregore odmah. Pretpostavljam da su na tim zvučnicima tromi, ako imaju klasičan ispravljač sa transformatorom.

Inače, Neo, moguće da je to problem kod tvog drugara. Ako se umesto tromih osigurača stave brzi, onda će osigurač svaki čas crkavati i neko ko ne zna za "jadac" misliće da je nešto u kvaru. Naravno, sasvim je moguće da nisam u pravu, ali ništa ga ne košta da proveri. Naravno, ako uopšte i treba da bude tromi osigurač (a to piše, ili može da se proveri kod tebe).
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 13:53   #9
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

@Master Neo:
Ne znam da li je Gig mutav da baci 400e tek tako, ali normalan kupac ne bi smeo da bude toliko lud da da te pare, da mu se pokvare zvucnici, da ih oni kao poprave, a u stvari mu ih samo vrate tako i da on nakon toga cuti i napravi vunu od sebe.
Time je ispalo da te pare njemu i ne znace nesto...
Opet se vracamo na pricu o tome sta kupci ovde dozvoljavaju da im se radi....
@bojan:
ne mora da znaci da su odvrtani do kraja, ali kako da budes siguran da su "provereni", tj. da nije neki los primerak?
Mozda ti rade OK neko vreme, a onda pocnu da zezaju, a ti nemas garanciju, i sta ces onda?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 14:00   #10
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

Vojo, probali smo sve moguce, nosili smo moj originalni osigurac kod njega, cak i control center prikljucivali na njegov, i ista stvar, nesto je do vufera, od njega dolazi struja, a on cim se upali, posle 2s se ugasi. Valjda ih je opet odneo tamo, ne znam. Zato kazem, bolje uzeti kod uvoznika, sigurnije je, jer u slucaju da se nesto desi, dobijes nove, ili makar stvarno poprave... Btw, preko je skroz drugacija situacija, ako ti se pokvare, logitech ti vrati te pokvarene, plus dobijesh nove...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 14:09   #11
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

citao sam na benchu da su se jednom liku pokvarili ovi zvucnici,on je morao samo da logitechu posalje daljinski ako me secanje dobro sluzi,a zauzvrat je dobio nove zvucnike direktno od firme logitech,poslao im email i neki kod valjda,i oni mu poslali u hrvatsku,posto u srbiju ne salju,pa je morao da ostavi sestrinu adresu iz hrvatske i stigli su na njenu adresu o njihovom trosku,tako da je to odlicna stvar sto se tice garancije van srbije.

Citat:
Mozda ti rade OK neko vreme, a onda pocnu da zezaju, a ti nemas garanciju, i sta ces onda?
ako kod tog nekog rade vec dosta dugo bez ikakvih problema,sto ne bi i kod mene ,mada onda se postavlja pitanje,sto bi neko prodavao odlican primerak osim ako nesto nije u redu

previse mi je da dajem 400e za nove iako mogu da dam,ali mi se ne bacaju tolike pare,radije bih uzeo polovne za 200,250e u garanciji za koje znam da su provereni i jeftiniji i pritom u garanciji.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 14:55   #12
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

Pa ako su u garanciji to je druga prica, takve vredi kupiti.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 15:05   #13
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

pa da,samo treba naci takvu ponudu.

bili su pre 2,3 nedelje na prodaju za 300e,stari 6 meseci samo,i juce kontaktiram coveka da pitam jel aktuelno,i kaze,odustao sam od prodaje,ne isplati se da prodajem.

jel logi daje 2 godine garancije na te zvucnike ?
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 15:08   #14
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

Bas tako, 2 god.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 15:31   #15
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

Pa to mozda negde drugde, kod nas je 1god garancija, provereno Kod uvoznika je tako... Ako uvoznik da garanciju 1god, ne verujem sto bi neki drugi preprodavac dao 2god garanciju.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 15:34   #16
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

On je pitao koliko daje Logi, a koliko daju kod nas je drugo pitanje.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 15:44   #17
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

pa nista,videcu jos ako bude iskrsla neka ponuda u oglasima,mada cisto sumnjam.

a jedno pitanje za one osigurace,to me sad buni.

kako cu znati jel vreme da menjam osigurac na tom vuferu?

jel nece uopste raditi vufer ako je stradao osigurac ili sta ?
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 15:58   #18
strahinja87NS
Član
 
Član od: 26.4.2008.
Poruke: 113
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
nisam iz bg-a,tako da cu ih kupiti putem kurirske sluzbe,znaci na slepo ,igram na srecu

dakle,dzaba garancija ako gigatron nece da je uvazi i da ih zameni za druge ispravne zvucnike.

onda mi ostaje jedino nada da probam ubosti neki dobar primerak ili da kupim polovne.

bilo je pre na benchu za 200e polovni,ali tad nisam imao para,a to je bas jeftino u odnosu na nove.

.............. JE NAJJADNIJA I NAJNEPROFESIONALNIJA FIRMA OVAKVE VRSTE!!!GADNI SU K`O DJAVO. Uzela gospoda, nafenserisala sajt kad ono na lageru mozda imaju neki molex eventualno i to je to! Sramota. Ja sam ih zvao nedavno da kupim komp za 1000e kod njih i bas sam se razocarao. Nista nemaju na lageru, niti ce imati. Zovu pa ubedjuju u kojekakve gluposti, kao daju svoje predloge itd. Natezao sam se dobrih 2-3 nedelje s njima dok im na kraju nisam rekao BYE BYE. Sorry, of the topic, ali sam imao potrebu da kazem ovo. Enjoy people!

Poslednja ispravka: Freško (2.7.2009 u 16:22) Razlog: tišina bre !
strahinja87NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2009, 18:51   #19
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

Pa moze se reci da je tako... I ja ih zaobilazim u shirokom krugu...

Sto se tice osiguraca, to sto ga z5500 uopste ima je odlicna stvar, jer on sprecava da ti ne daj boze rikne od struje, neka komponenta u zvucnicima, tipa dekoder, pojacalo, i sl. Osigurac ne diras dok sve dok z5500 rade. Kad ne budes mogao da ih upalis, znaci da je on crko, i onda ga izvadis i zamenis vrlo prosto. zato kazem kupis na vreme rezervne. i kad zatreba, to je 2 minuta posla, ne treba ti ni srafciger ni nista, pritisnes, izvadis, stavis drugi, zatvoris.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Master Neo na korisnoj poruci:
bojanh (2.7.2009)
Stara 6.7.2009, 22:47   #20
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z-5500

kupicu sutra,prekosutra Logitech Z-5500,verzija sa zabicama,to jest,ona bolja,garancija godinu i po dana jos,full pakovanje.

napokon da sam ih uspeo naci,ovo je bilo bas brzo.

a cena prava sitnica u odnosu na nove,a i ovi su kao novi ,samo 250e

tako da,javljam utiske za jedno par dana,cim ih dobijem ,a verujem da cu biti odusevljen

imam audigy 4 zvucnu,znam da treba dosta bolja da bi zvucnici radili punom parom,ali verujem da ce i ova da vrsi posao barem jedno vreme
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Logitech Rumblepad 2 vibracija Nikola Medjedovic Ostale komponente 5 24.5.2009 14:18
Logitech tastatura stankefa ŠDK - Ostale komponente 5 1.12.2008 13:41
Koja „daktilo/media/mikro“ (Logitech?) tastatura urke ŠDK - Osnovne komponente 1 23.5.2008 14:57
Razlika između LOGITECH Z-2200 i LOGITECH Z-2300 Macak Mackin Zvuk na računaru 0 20.4.2008 20:58
Logitech VX Nano sasha vukelic ŠDK - Ostale komponente 0 19.1.2008 19:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com