Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.6.2006, 22:09   #581
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

ne moras ni da brises. u Francuskoj su nekog navatali da srce fajlove putem p2p, odveli ga na sud i oslobodili ga. citao sam u najboljem casopisu na svetu (nemoj me vuci za jezik koji je to casopis). vidis, cudno je da nisi protiv toga (p2p), a jesi protiv ulicne piraterije. sve je to isto (objasnio sam vec), samo malo kulturnije...
meni je interesantno to sto nema Marka u ovoj temi. svaki dan je visio i svima opsirno odgovarao, a kad sam mu uputio jednostavno pitanje, coveka ni od korova. bas se pitam zasto
barem covek ima morala, zna sta se desava i nece da laze. bolje i to nego da prica kako nisam u pravu, a zna da jesam...
pozdrav za Marka
Mr. Garrison je offline  
Stara 27.6.2006, 22:13   #582
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Mr. Garisson kaže:
ne moras ni da brises. u Francuskoj su nekog navatali da srce fajlove putem p2p, odveli ga na sud i oslobodili ga. citao sam u najboljem casopisu na svetu (nemoj me vuci za jezik koji je to casopis). vidis, cudno je da nisi protiv toga (p2p), a jesi protiv ulicne piraterije. sve je to isto (objasnio sam vec), samo malo kulturnije...
meni je interesantno to sto nema Marka u ovoj temi. svaki dan je visio i svima opsirno odgovarao, a kad sam mu uputio jednostavno pitanje, coveka ni od korova. bas se pitam zasto
barem covek ima morala, zna sta se desava i nece da laze. bolje i to nego da prica kako nisam u pravu, a zna da jesam...
Pa sa moje tacke gledista, P2P je mreza preko koje ljudi svasta dijele BESPLATNO, tako...
Ja ne vidim da je P2P piraterija ako ga koristis za svoje potrebe, ali opet ako materijal prodajes,...
I to je neki nacin zarade. Sto je posteno, posteno. A sto se Marka tice, vjerovatno sam ga naljutio sto sam mu rekao da ne spominje auta i automehanicare. Marko, ako ovo citas, sorry man, be cool.
GakunGak je offline  
Stara 27.6.2006, 22:15   #583
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
GakunGak kaže:
Ako se hvalite sto ste Slobu prodali za pare koje niste ni vidjeli, svaka vam cast.
BTW, zar nije bilo kad isporucite Slobu da cete BEZUSLOVNO u EU.
Malo sjutra. Ucjenjivace vas za sve ta "EVROPA", pa ce vjerovatno i za pirate/originale.
Malo , ali morao sam.
Slazem se sa tobom.... skoro sam video u SK (ne secam se tacno koji broj), da Amerika i EU(valjda??) planiraju da uvedu neku vrstu sankcija prema Rusiji zato sto ne tamani pirate...
SuperG je offline  
Stara 27.6.2006, 22:18   #584
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Mr. Garisson kaže:
ne moras ni da brises. u Francuskoj su nekog navatali da srce fajlove putem p2p, odveli ga na sud i oslobodili ga. citao sam u najboljem casopisu na svetu (nemoj me vuci za jezik koji je to casopis). vidis, cudno je da nisi protiv toga (p2p), a jesi protiv ulicne piraterije. sve je to isto (objasnio sam vec), samo malo kulturnije...
meni je interesantno to sto nema Marka u ovoj temi. svaki dan je visio i svima opsirno odgovarao, a kad sam mu uputio jednostavno pitanje, coveka ni od korova. bas se pitam zasto
barem covek ima morala, zna sta se desava i nece da laze. bolje i to nego da prica kako nisam u pravu, a zna da jesam...
pozdrav za Marka
Licno, ja sam za smanjenje piraterije kad se stvore uslovi za povoljniji softver. Kao sto rekoh jednom, imati "visak" para a ne placati mi vise lici na bezobrazluk. Ovo za p2p sam vise naveo kao primer kako se valja piraterija u "civilizovanoj" evropi.


P.S.
Da poznat mi je taj slucaj. Sto ne znaci da se presedan nece desiti jednog dana.
player1 je offline  
Stara 27.6.2006, 22:19   #585
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
SuperG kaže:
Slazem se sa tobom.... skoro sam video u SK (ne secam se tacno koji broj), da Amerika i EU(valjda??) planiraju da uvedu neku vrstu sankcija prema Rusiji zato sto ne tamani pirate...
Bracu Ruse Jenkiji i EU moze da povuce za "malog Ivana" [umjesto ovoga zamisli sta sam mislio, a nije se smjelo naci na stranice ovog foruma (Quzma-Bedni mali korisnice ako se ne varam, najbolji text].
GakunGak je offline  
Stara 27.6.2006, 22:32   #586
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
GakunGak kaže:
Ako se hvalite sto ste Slobu prodali za pare koje niste ni vidjeli, svaka vam cast.
BTW, zar nije bilo kad isporucite Slobu da cete BEZUSLOVNO u EU.
Malo sjutra. Ucjenjivace vas za sve ta "EVROPA", pa ce vjerovatno i za pirate/originale.
Malo , ali morao sam.
uh, ako bih ti sad odgovorio nesto za Slobu, ali bih popio ban u roku od odmah.
naravno da je piraterija ako skines igru putem p2p, pa makar je i ne prodao. jesi li citao ekad EULA?
@player1:
koji slucaj ti je poznat? Francuki slucaj? ili SK slucaj
btw. ako Jenkiji povuku Ruje za malog Ivana, braca ce ostati bez istog
Mr. Garrison je offline  
Stara 28.6.2006, 1:20   #587
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Mr. Garisson kaže:
@player1:
koji slucaj ti je poznat? Francuki slucaj? ili SK slucaj
Francuski...
player1 je offline  
Stara 28.6.2006, 20:54   #588
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Pirati???

Slazem se...
GakunGak je offline  
Stara 28.6.2006, 21:11   #589
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Nemesis kaže:
Ne odnosi se taj zakon samo na MS..
Ne odnosi se samo na Microsoft ali pošto ne koristim Windows kao OS već Linux,na mom računaru nema ni ostalog komercijalnog softvera.
Citat:
Nemesis kaže:
Mogu se sloziti sa tobom da postoji kriminalna neefikasnost MUP-a i pravosudja ali to nas opet vraca na pricu o izborima.]"..
Možda su naša policija i pravosuđe zaista neefikasni ali Microsoft i njemu slične kompanije su toliko lobirale i vršile pritisak da upravo ovi organi štite njihova imovinska prava.Računica je jasna bolje da kroz krivični postupak policija i pravosuđe obavljaju zaštitu Microsoftovih prava o trošku poreskih obveznika Srbije a da to čika Bilija ništa ne košta.U suprotnom da je to pravilno regulisano kao do donošenja novog Krivičnog Zakonika,Microsoft bi morao da kroz parnicu a ne krivični postupak,štiti svoja prava,da angažuje advokate da plati sudske takse i ostale troškove i na kraju da se nada povoljnoj presudi ali u kojoj može biti samo imovinska sankcija a ne zatvor.
Ovakvim rešenjem u zakonu nanosi se velika šteta našoj državi,jer je propušteno da se određeni novac slije u budžet kroz sudske takse,naši advokati neće dobiti ove verovatno unosne parnice koje bi država oporezovala.
Od svih stranih investitora u Srbiji jedino su softverske kompanije dobile ovakav status da njihov privatni interes štite besplatno javne službe.Nemam ništa protiv da softverske kuće štite svoja prava ali ne o trošku svih građana i besplatno,
Citat:
Nemesis kaže:
Zasto ove mrzi da se "cimaju" za <15.000 din?
Nije to kriv MS. .
Neće da se cimaju jer kada neko ukrade stvar vrednu manje od 15 000 dinara,onda je to po zakonu sitna krađa a ona se goni po privatnoj tužbi a ne po službenoj dužnosti.Mislim da i prodavci softvera treba da budu ravnopravni sa svim ostalima i da kada njima neko "ukrade" softver manje vredan od 15 000 dinara da moraju da se sami cimaju i podnose tužbe,angažuju advokate,plaćaju sudske takse,a ne da to obavlja Javno tužilaštvo i policija o državnom trošku.
iurisvulgaris je offline  
Stara 28.6.2006, 21:13   #590
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Nemesis kaže:
Sa firmama je malo drugacija situacija jer su malo vece pa se lakse "primete". Prelaze na licenciran softver vise iz straha od toga da ih Evropa i Amerika ne stave na crnu listu i odbiju sa njima dalje poslovanje, od sankcija propisanih u nasem zakonu.
.
Firma je vrlo rastegljiv pojam,to može biti neka STR sa 1-2 zaposlena koja je jedva preživela troškove fiskalizacije a globa za licencirani softver bi ih verovatno dotukla.No u pitanju je manji obim posla i verovatno samo jedan računar gde ne bi bio problem da se kupi jedan komad Windowsa a da se za ostalo koristi besplatan softver.Ili da se ako je gazda malo inteligentniji koristi Linux i da ga ništa ne košta
Veće firme su u mnogo gorem položaju jer mogu imati više računara a troškovi Windowsa i pratećeg softvera mogu biti ogromni a relativno je lako proveriti da li je softver legalan.
U par slučajeva su u nekim firmama su posle otkrivanja piratskog softvera oduzimani svi računari i zadržavani mesecima pri čemu je šteta koju su pretrpele te firme višestruko veća od vrednosti softvera.
To ne odgovara ni tim firmama ni našoj državi a jedino odgovara čiki iz Redmonda.
Citat:
Nemesis kaže:
Jedino mi nije jasno zasto toliko drvlja i kamenja bacas po MS-u? Mnogo su gori ovi sta licencama za ERP paketima kao sto su SAP i BAN. Za jedan ovakav paket licenca iznosi preko $2.000.000 a jos gore, u firmi koja ga uvede, lete svi programeri napolje jer ovi stranci preuzimaju odrzavanje. Ostaje samo po neki operater. Ali njih niko ne pljuje zato sto nisu toliko poznati masi kao sto je MS.
Microsoft je danas simbol komercijalnog softvera.Kada kažem Microsoft mislim i na ostale prodavce komercijalnog softvera.

.
iurisvulgaris je offline  
Stara 28.6.2006, 23:39   #591
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Možda su naša policija i pravosuđe zaista neefikasni ali Microsoft i njemu slične kompanije su toliko lobirale i vršile pritisak da upravo ovi organi štite njihova imovinska prava.
Nije "MS" (pod navodnicima jer kazes da ga koristis kao simbol komercijalnog softvera) kriv sto ovi (plavi) rade po zakonu. A ako je problem u zakonu vec sam rekao sta sam imao. Neko je doneo taj zakon, a neko je izabrao one koji su doneli zakon.
Ne slazem se sto sve dovodis u kontekst po kome zastita "MS" ovih prava znaci ignorisanje prava gradjana. Ovi su se izborili za svoj interes trabamo i mi za svoj. Da se "MS" nije ni pojavio sa nama ne bi bilo nista drugacije. Opet se za <15.000din niko ne bi cimao.

To bi bilo kao kada bih ja mrzeo ove sa Dedinja sto njima patrola obilazi kuce na svakih 5 min. a ovde kod mene dodje samo kad nekog ucmekaju i to da se "fotografisu". Ali ne smatram da treba da jurim one budzovane sa Dedinja koji su "podmazali" za svoju bezbednost. Po meni prva adresa je opstina Novi Beograd i njen predsednik.

Ista analogija i za softver.



Sa druge strane, smatram da je svaki udarac pirateriji (pa makar i zbog "MS"-a) kao obliku nelegalnog poslovanja dobar za gradjane ove zemlje. Posle svih "smutnih" godina treba stvari polako vracati u legalne tokove.


Citat:
iurisvulgaris kaže:
Računica je jasna bolje da kroz krivični postupak policija i pravosuđe obavljaju zaštitu Microsoftovih prava o trošku poreskih obveznika Srbije a da to čika Bilija ništa ne košta.U suprotnom da je to pravilno regulisano kao do donošenja novog Krivičnog Zakonika,Microsoft bi morao da kroz parnicu a ne krivični postupak,štiti svoja prava,da angažuje advokate da plati sudske takse i ostale troškove i na kraju da se nada povoljnoj presudi ali u kojoj može biti samo imovinska sankcija a ne zatvor.
Sad ti branis svoje interese kao pravnik. Ti si pravnik, zar ne? Respect!
LM, nema potrebe trositi reci u kakvom je stanju nase sudsvo. Ko sve sudi i kakve se presude donose. Za ovu oblast sam laik, ali kao obican gradjanin smatram da je ovakvo sudstvo rak rana Srbije.
Ima rezona ovo sto govoris ali sa ovakvim stanjem u sudstvu u praksi ne bi bilo izvodljivo. Ja se na primer parnicim vec preko deset godina oko nekog trivijalnog slucaja (nema potrebe da smaram sa detaljima). Uglavnom, ne mozes reci da ovo nije nerad. LM, i taj nerad se pokriva novcem iz budzeta pa niko da ogovara zbog toga.
O korupciji da ne govorimo.

Prema tome nije cudo sto je "MS" igrao na ovaj nacin. A o ovome smo vec pricali pa da se ne ponavljam.
Nemesis je offline  
Stara 28.6.2006, 23:45   #592
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
iurisvulgaris kaže:
U par slučajeva su u nekim firmama su posle otkrivanja piratskog softvera oduzimani svi računari i zadržavani mesecima pri čemu je šteta koju su pretrpele te firme višestruko veća od vrednosti softvera.
To ne odgovara ni tim firmama ni našoj državi a jedino odgovara čiki iz Redmonda.
Pa, nije to njihova politika. Koliko sam ja pratio "MS" & co. nastoje i kad ulove firmu da koristi nelegalan softver da je nateraju da plati licencu i tu se stvar obicno zavrsava. Nije njima cilj da ogule firme tako sto ce im konfiskovati racunare i ugroziti poslovanje.
No znajuci agresivnost nasih ljudi...


Takodje, svaki nelegalan posao je rizik. Pa ako te uhvate placas visetruku cenu. Sta je lose u tome??? Nije mi poznat slucaj da su zbog MS-a konfiskovani racunari ali i da jesu, ta firma je svesno isla u rizik. Mogla je da se preorjentise na Linux.
Nemesis je offline  
Stara 21.11.2006, 15:18   #593
loki
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Inferno
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku loki Slanje poruke preko Skypea korisniku loki
Red face Re: Pirati???

U vezi piratskog softvera i cene orginala.Imamo u selu dve kafane,U jednoj vlasnik prodaje pivo sa samo 2 din zarade na flasi,a vise je zaradio od komsije koji je skuplji.Isto je i sa softverom.Kad bi prodavali orginale osetno jeftinije,na kraju bi imali istu,a mozda i vecu zaradu.Orginali su skupi cak i zapadnjacima,i tamo se moze naci piratski softver.Mozda ne u tolikoj meri kao kod nas,ali ga ima dosta.
loki je offline  
Stara 21.11.2006, 16:09   #594
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Slažem se. Naravno, uvek će se naći ljudi koji neće kupiti original za 800 dinara "kad mogu da ga uzmu za 300 u prolazu ispod Terazija", ali ja bih svakako kupovao (a i znam dosta ljudi koji bi činili isto).
E sad, može neko reći "aman jel znaš ti da izađe desetak igara mesečno, to je sto evra EJ!" E pa jeste, al nemoj uzimati svakakav shit da ga inistaliraš i obrišeš za 10 minuta. Tu su novine, tu su igrački sajtovi, nabavljaj i igraj samo ono što izgleda kao da vredi i sve će biti lepo.
U Americi i Evropi doduše igre i spadaju na desetak evra posle pola godine, samo kod nas imaš igre od pre Hrista za 600, i igre iz zadnjih godinu-dve koje koštaju isto kao kad su se pojavile (doduše ponekad se desi da naleti nešto relativno skoro izašlo što je jeftino a vredi svaki dinar, recimo Vampires Bloodline, Morrowind, čak i Sacred sa ekspanzijom za 800).
voodoo_ je offline  
Stara 21.11.2006, 16:25   #595
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Slažem se. Naravno, uvek će se naći ljudi koji neće kupiti original za 800 dinara "kad mogu da ga uzmu za 300 u prolazu ispod Terazija", ali ja bih svakako kupovao (a i znam dosta ljudi koji bi činili isto).
E sad, može neko reći "aman jel znaš ti da izađe desetak igara mesečno, to je sto evra EJ!" E pa jeste, al nemoj uzimati svakakav shit da ga inistaliraš i obrišeš za 10 minuta. Tu su novine, tu su igrački sajtovi, nabavljaj i igraj samo ono što izgleda kao da vredi i sve će biti lepo.
U Americi i Evropi doduše igre i spadaju na desetak evra posle pola godine, samo kod nas imaš igre od pre Hrista za 600, i igre iz zadnjih godinu-dve koje koštaju isto kao kad su se pojavile (doduše ponekad se desi da naleti nešto relativno skoro izašlo što je jeftino a vredi svaki dinar, recimo Vampires Bloodline, Morrowind, čak i Sacred sa ekspanzijom za 800).
Definitvno se slazem sa tobom.Da imam priliku da kupujem originale za 800din uopste se ne bi dvoumio.Morrowind sa obe ekspanzije kosta toliko ali nazalost noviji naslovi su kod nas dosta skuplji.
Mario Pavićević je offline  
Stara 21.11.2006, 23:03   #596
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Takodje. Mada ni 1500 meni ne bi bilo problem, ako je stvarno strava naslov.
player1 je offline  
Stara 21.11.2006, 23:16   #597
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

U odnosu na EU (i ostale zapadne zemlje), mi imamo mnogo manje plate, a cene igara iste (ako ne i vece).
Marko93 je offline  
Stara 21.11.2006, 23:21   #598
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Dok bioskopi, iako je ista investicija za produkciju, su jeftiniji nekoliko puta.
player1 je offline  
Stara 21.11.2006, 23:42   #599
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Ne znam bas ni za bioskope - kad sam bio proslog meseca u Italiji reklamirao se neki novi bioskop gde za 11e dobijes i knjigu o Rimu (prikazuju 3D film o istoriji Rima, sa Asterix & Obelix humorom, ima jos nekih dodataka zaboravio sam). Kod nas za 300 dinara dobijes prvi ili poslednji red jer forsiraju "mesta su numerisana ali samo ona najgora". Ionako ce svaki domaci film kroz mesec,dva izaci na DVD trafici za istu ili nizu cenu.

Sto se tice pirata i "ulicnih trgovaca dobrima", oni imaju uzasno malu zaradu. Covek mora celo vece da stoji i trpi svaku budalu i klinca koji povade iz kutije/kofera pola diskova i onda kazu kako nemaju para. Mora da placa broadband preko koga skida igre, mnogo praznih diskova na koje to snima (i kertridze sa mastilom za stampac ako radi omote) da bi prodao 5-10% toga tokom nedelje (obicno se rasprodaju ultra-turbo-najnovije igre dok one starije i ne mainstream retko ko uzme). Znam ovo jer poznajem tipa koji se time bavi.

P2P jeste piraterija po EULA, ali ja to gledam kao da sam nekome poklonio igru. Uostalom, da li ste pogledali koliko stranih warez sajtova postoji? Beskonacno mnogo. A nasih - 0.
3LANCER je offline  
Stara 22.11.2006, 0:20   #600
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

taj pirat sto ti to prica laze. i ja znam nekoliko koji se razbijaju od para. kad je zarada 500% sitni troskovi kao sto je net i prazni diskovi padaju u vodu. najveci problem pirata je sto rizikuju da zaglave tvorza, da nije tako i ja bih odavno bio pirat i razvaljivao bih se od para...
Mr. Garrison je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com