Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.9.2017, 19:21   #1
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Xiaomi Redmi Note 4 VS Xiaomi Redmi Note 4X

Posle dosta iscitavanja po raznim sajtovima, dosao sam do zakljucka da su to identicni telefoni koji se razlikuju.

Da li je neko mozda imao iskustva sa ovim modelima ili slucajno utvrdio razliku izmedju njih i koji je bolji.

U pitanju su verzije sa 4GB rama i 64GB interne memorije.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 0:27   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 4 VS Xiaomi Redmi Note 4X

Ni sam ne znam 100% razlike između 4 i 4X ni dan danas iako posedujem jedan od ova dva modela ovog telefona - valjda je ovaj moj RN4X mada svuda piše da je u pitanju RN4.
Po forumima navodno postoji dosta razlika između ova dva modela, RN4 valjda dolazi sa full-metal leđima i postoje varijante sa Helio X20 deca-core CPU i Snapdragon 625 CPU i boljom kamerom. RN4X bi trebalo da dolazi sa metalnim leđima ali su gore i dole izdvojeni delovi od plastike (gde su džek za slušalice, USB port i speaker grills) i isključivo sa Snapdragon 625. RN4 ima dual-band WiFi i Bluetooth 4.2 dok RN4X nema dual-band WiFi i ima Bluetooth 4.1. RN4 i RN4X podržavaju različite LTE (4G) frekventne opsege itd.

Međutim, ništa od ovoga nisam mogao da potvrdim bilo gde, to su sve pisanija po forumima. Kontam da je moj fon 4X zbog tih plastičnih delova (za koje nisam ni skontao da su plastika, mislio sam da je sve metal jer se razlika ne vidi dok se ne zagledaš).

Dalje reviewovi na GSMAreni (obavezno ih pročitaj!):

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi...eview-1593.php

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi...eview-1504.php

Identifikuju oba ova telefona kao RN4 iako se razlikuje i CPU i dizajn leđa (RN4 Helio metalna, RN4 Snapdragon sa tim delovima od plastike). Tako da sam na kraju skontao da je RN4X verovatno telefon sa Snapdragonom a RN4 Helio verzija.

Sve u svemu najvažnije je da uzmeš telefon koji ima Global ROM, na Engleskom jeziku sa instaliranim Google aplikacijama. Trebalo bi da gledaš da uloviš RN4, ako ništa drugo zbog navodno bolje kamere. No, i to je lutrija jer Xiaomi koristi i Sony i Samsung senzore i razlika je prilično primetna (Sony je bolji) i teško je ubosti telefon sa Sony senzorom a nemoguće je proveriti o kom se senzoru radi pre kupovine.

Ako uzmeš telefon sa Helio procesorom biće brži ali će s druge strane Snapdragon biti dosta štedljiviji i trošiće manje struje. Takođe, čuo sam nešto o tome da Snapdragon verzije telefona generalno češće i brže dobijaju softverske apdejtove pa ne znam da li je to i ovde slučaj.
Uređaj svakako ima veliki kapacitet baterije ali je razlika u trajanju baterije između Helio i Snapdragon prilično velika (vidi GSMArena poređenje) ako ti kapacitet znači i intenzivno koristiš telefon.

Poslednja ispravka: doctor (4.10.2017 u 0:36)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Red Dragon (6.10.2017)
Stara 6.10.2017, 17:22   #3
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi Note 4 VS Xiaomi Redmi Note 4X

Koliko vidim, lutrija je sa oba telefona.
Jedan procesor je jaci, ali jede bateriju, drugi je slabiji, a stedljiviji.
A optika je ona koju dobijes.
Ali, sve u svemu, za ovaj cenovni rang, kojeg god da se domognes modela, radice posao i vise nego dobro.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Xiaomi Redmi Note 4 [Global Snapdragon verzija] doctor Opisi, recenzije i testovi 20 1.11.2017 14:08
Xiaomi Redmi Note 4 ili Redmi 4 Prime? AlexanderCross Aparati i oprema 12 16.8.2017 16:19
Xiaomi Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 3x, Redmi 3 Pro, Redmi Note 3 - konfuzija.. vazquez Aparati i oprema 50 22.4.2017 23:45
[Android] Xiaomi Redmi Note 3 Pro mp3lopov Aparati i oprema 11 6.11.2016 9:50
Xiaomi Redmi Note2 vs Meizu M2 Note talicni67 Aparati i oprema 1 12.3.2016 2:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com