Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.2.2020, 22:04   #2701
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ako su vam proces stvaranja animiranog filma i kreativnost autora bitne stavke u životu, onda veoma, veoma simpatični:
Keep Your Hands Off Eizouken!



odličan opening (YT)

duet koji izvodi uvodnu numeru

-----------------------

BOFURI: I Don't Want to Get Hurt, so I'll Max Out My Defense. je nešto što me je u prve 2 epizode često teralo na smeh svojom detinjom nevinošću i naivnošću. Ostatak je gledljiv i slatkast, ali ne više toliko duhovit.

-----------------------

Somali and the Forest Spirit je anime čiji je svet veoma šaren i maštovit, no za sada mi priča ne deluje naročito originalno.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2020, 0:49   #2702
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Vau! Ovo stvarno odudara od tekuće konfekcije :

Dorohedoro



Wikipedia

Bazirano na manga-serijalu autorke Q Hayashida i odlično je animirano.

zvanični trejler 1
zvanični trejler 2
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (19.2.2020)
Stara 19.2.2020, 19:19   #2703
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Vau! Ovo stvarno odudara od tekuće konfekcije :

Dorohedoro



Wikipedia

Bazirano na manga-serijalu autorke Q Hayashida i odlično je animirano.

zvanični trejler 1
zvanični trejler 2
Deluje dobro animirano, ali čekam da izađu sve epizode. Mangu sam čitao pre više godina i bila je odlična. Zapravo... uvrnuta i odlična ali nikad je nisam završio do kraja jer sam sustigao sve što je bilo izdato u tom trenutku. Vidim da je manga kompletirana 2018., možda obnovim čitanje ako se nađe vremena.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2020, 18:08   #2704
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Castlevania


Amerikanci objasnili kako anime treba da izgleda. Zanimljiva priča od početka do kraja, sa dopadljivim likovima, dovoljno akcije i vrhunskom glasovnom glumom. Obično ne volim američku sinhronizaciju ali pošto je ovo netfliksovo originalno ostvarenje glasovna gluma je na originalnom jeziku i zaista je fenomenalna, naročito Drakulina.

U zadnje vreme ne mogu da svarim nove anime serije jer su u 90% slučajeva copy-paste jedne drugih, a i kad uspem da izbegnem loli, ecchi, tsundere i slične likove na kraju završim sa serijom koja nije vredna ulaganja vremena u nju jer je u velikom broju slučajeva: kraj glup, glavni lik dosadan, glavni negativac dosadan, previše besmislenih razgovora između likova koji ne vode ničemu, ni produbljivanju likova niti raspletu radnje i slično.

Zbog toga mi je Castlevania bila osveženje koje sam u dahu pogledao iako tehnički nije "pravi anime". Preporuka od mene.
Izbačena i treća sezona (sudeći po priči, biće i nastavaka). Animacija je i dalje loša (ruku na srce, ni gluma u trećoj nije naročita), ali su dijalozi i režija dobri.
Najiritantnije je nepotrebno "podizanje" prijemčivosti serijala za 18+ publiku, insistiranjem na seksualizovanim delovima priče:
Spoiler za brnabićizam i ostalo:
vampiruše lezbejke...biseksualizam...ako su vampiri mrtvi, onda bi ljudsko-vampirski snošaj bio nekrofiličarski...ruku na srce, mogao sam mirno živeti život i bez scene u kojoj jedan od epizodnih likova diže sebi na ramena Alukardove noge, spremajući se za gužljevinu .
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2020, 22:38   #2705
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Re: Malo Anime...

prve dve sezone su brutalne,ali bas brutalne,ali ova treca pa realno mogao sam i bez nje. Nista nisu rekli ni napravili,navodno Netflix sprema cetvrtu sezonu,ali jos nista nisu potvrdili,vecini preporcujem da stane na drugoj,a u koliko cetvrta bude dobra onda nek se pogleda i treca i cetvrta
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2020, 22:51   #2706
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
[B]
Najiritantnije je nepotrebno "podizanje" prijemčivosti serijala za 18+ publiku, insistiranjem na seksualizovanim delovima priče:
Spoiler za brnabićizam i ostalo:
vampiruše lezbejke...biseksualizam...ako su vampiri mrtvi, onda bi ljudsko-vampirski snošaj bio nekrofiličarski...ruku na srce, mogao sam mirno živeti život i bez scene u kojoj jedan od epizodnih likova diže sebi na ramena Alukardove noge, spremajući se za gužljevinu .
Potpuno se slažem, zaista nisu morali da nam ovo nabijaju na nos.
Cela sezona mi deluje kao jedan veliki filer, a kvalitet priče i dijaloga varira od lika do lika, pri čemu mi je deo sa Alukardom najgori (skoro potpuno sje*ali lika, a i doslovno ) a sa Isakom najbolji (razgovor sa onim čudovištem, i generalno, bilo koja scena s njim).
Ovi ostali su tu negde između. Akcija i muzika su mi i dalje super, gluma je ok mada mi Trevor i Sifa malo paraju uši dok pričaju.
Uglavnom najslabija sezona za sada ali ipak gledljiva, 7/10 od mene.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2020, 2:22   #2707
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Malo Anime...

Konačno sam uspeo da završim originalni Neon Genesis Evangelion.

Šta reći... počelo odlično, zabavno, cool. Onda polako neke čudne stvari i loš scenario. Pa priča koja odlazi u neke čudne krajnosti.

A kraj... ono i nije kraj, nego... ma ni ne znam šta je ono. Bolje da ga nisu ni pravili.

Ostao mi onaj film koji je neka vrsta preprađenog kraja. Ali, koliko čitam isto s... drugo pakovanje.

Nasao sam 3 od 4 dela novog filma, pa kad izađe i taj četvrti i to ću da odgledam, da vidim da li su konačno napravili smislenu seriju i kraj.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2020, 3:14   #2708
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Konacno odgledah Promare, toliko hvaljeni film, taze iz kuhinje Trigger studija.

Ukratko, animacija je odlicna (posebno fluidna promena uglova kamere u akcionim scenama), ocekivano i glasovna gluma, muzika se fino uklopila u desavanja na ekranu, ali nema nekih super catchy kompozicija kao sto je npr. Styx Helix iz Re:Zero anime-a.

Ono sto me je razocaralo je koliko su likovi suplji i koliko je prica zbrzana. Film pocinje odlicnom akcionom scenom i sve deluje kao odlicna pilot epizoda nove anime TV serije, a onda krece brzanje i posvecuje se nula vremena izgradnji likova Podseca dosta na Sword of the stranger po tom pitanju. Takodje kvalitet CGI elemenata je daleko ispod nivoa rucno crtanih elemenata, zgrade neke i 3d particle efekti deluju kao da su ih samo skinuli sa nekog free asset sajta i ubacili u scenu

Sama prica je tipicna Trigger-ovska, over the top akcija i ludi naucnik/entuzijasta sa svojim eksperimentima.

TL;DR: moze da se odgleda, najvise zbog odlicne stilizovane animacije i odlicno rezirane akcije. Tesko da ce neka serija da se desi u Promare univerzumu jer je kraj fino zaokruzio celu pricu, a i trebalo im je 5 godina da sklepaju film . Ostaje jednino da se pogleda Fire force koji je na slicnu foru

Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2020, 8:36   #2709
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Konacno odgledah Promare, toliko hvaljeni film, taze iz kuhinje Trigger studija...
Eto, vidiš, ja ga odgledah pre jedno 3 nedelje i toliko me je "opčinio", da čitajući tvoju poruku nikako ne uspeh da se prisetim o čemu se u filmu uopšte radi, sve dok ne pomenu Fire force.

Evo još jednog taze serijala istog studija: BNA



Dobar crtež, manjkava animacija, likovi bi mogli postati razrađeniji, a hoće li - videćemo.

Poslednja ispravka: torivoje (26.3.2020 u 8:50)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2020, 11:41   #2710
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Eto i to docekasmo, Tower of god manhwa konacno dobija anime Prva epizoda 2. Aprila

Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2020, 7:52   #2711
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2045 (2020)

SAC 2045 (Netflix)

Netfix-ov klip

Samo bacio pogled: dobri eksterijeri, ružna animacija.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2020, 10:46   #2712
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Pogledao konačno My Neighbor Totoro. Moram reći da mi je do sada jedan od omiljenih njegovih jer je opšta živost i dinamika onih devojčica koje ne prestaju da trče i istražuju zarazna - a animacija je odlična. Pa još ima neke vrlo bajkovite scene, npr. ova sa slike dole na kiši i sa "busom". Bio sam smoren taj dan nešto ali me je ovo skroz oraspoložilo.



Ovih dana ću da se nakanem da odlgedam i Spirited Away, čuo sam od mnogih da im je to omiljeni.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2020, 11:00   #2713
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ovih dana ću da se nakanem da odlgedam i Spirited Away, čuo sam od mnogih da im je to omiljeni.
Meni je to najbolji giblijev film, savršen za opuštanje na kraju dana. Odmah iza su mi Howl's moving castle i Princess Mononoke.

Pogledao sam Dorohedoro i toliko mi se dopao da sam na kraju iščitao celu mangu da bih video kako se priča završava. Prilično originalan svet i likovi, nadam se de će rešiti da kompletiraju i ostatak priče kroz anime.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2020, 11:34   #2714
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Malo Anime...

Howl's moving castle je i meni sledeći omiljeni. Princess Mononoke mi je bio dobar ali iskreno mi se i nije baš svideo toliko koliko je hvaljen. Možda samo nisam bio raspoložen.

A taj Dorohedoro deluje zabavno, ide na listu dok se ne nakupi par sezona.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2020, 13:01   #2715
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

I'm biased ali mislim da se sa Ghibli filmovima ne može pogriješiti. I uopšteno, mogu se slobodno preporučiti i onima koji nisu ljubitelji animea. Totoro mi je jedan od omiljenih. Preporuke i za Kiki's Delivery Service i Castle in the Sky. Mislim da ću ovo moći da gledam i kad napunim 60

Ovo me podsjeti na jedan od prvih animea koje sam gledao kao dijete a prikazivao se na tv-u. Future Boy Conan (1978)https://myanimelist.net/anime/302/Mi..._Conan?q=conan
Animacija je zastarila, ali po mom mišljenju izuzetno lijepa i prepoznaćete da je na ovom radio Hayao Miyazaki.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2020, 12:30   #2716
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pogledao konačno My Neighbor Totoro.

Ovih dana ću da se nakanem da odlgedam i Spirited Away, čuo sam od mnogih da im je to omiljeni.
Koju verziju Totora si gledao, sinhronizovanu ili na japanskom?
Gdje ti je veci shmek?

Odlican je Spirited...svaki put kad pogledam dobijem osjecaj kao da sam na magicnim pecurkama. Nosi bas neku mistiku u sebi.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2020, 14:07   #2717
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Malo Anime...

Gledao sam na japanskom sa engleskim titlom... Nisam preterani puritanac u tom smislu ali se tako zadesilo i svidelo mi se.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2020, 13:52   #2718
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Jedva čekam!
Attack on Titan Season 4 Trailer Subbed
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2020, 16:08   #2719
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ostadosmo bez HorribleSubs-a !

https://torrentfreak.com/horriblesub...-covid-201002/

https://www.horriblesubs.info/ :

"Farewell
HorribleSubs began more than a decade ago providing subtitles for anime. We have grown way beyond what was originally imagined. But... as the cliché saying goes, all good things must eventually come to an end.

This was a hard decision to make for the team, but the truth is, our real life responsibilities have been growing, especially in the times of COVID-19. COVID-19 has really impacted us in various ways, but ultimately it negatively affected how much time we were able to frequently contribute. After some reflection and evaluation, we realized moving on was the best way forward. You could technically say COVID killed HorribleSubs.

This is naturally a good transition point since the Summer 2020 anime season ended and the Fall 2020 anime season is just about to begin. Yes, we waited to finish most of the series before dropping this news. Be grateful for that. However, do not worry. We're certain that other groups will pick up the mantle.

Thank you all for joining us on this journey. Many good memories were made, but it is time to say goodbye! Feel free to share whatever thoughts you have in the Disqus thread below"
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2020, 3:10   #2720
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ugasiše i KissAnime, toliko dobrih trenutaka nestade. Surova je ova 2020-ta.

Isprobavam neke alternative ali nije to to.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
animacija, anime, japan, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta slušate od muzike... Covenant Opšta kultura 16355 19.3.2024 17:48
DivX to DVD VMedic Video/TV softver 67 29.6.2014 22:01
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com