Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.9.2008, 15:27   #1
cope
Član

Član od: 4.9.2008.
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku cope Slanje poruke preko Skypea korisniku cope
Exclamation Grejanje

Imam jedan mali problemčić: posedujem Intel 630 3.00 GHz HT box procesor, MSI 945 PL Neo, 2GB rama Transcend 667, 7600 GT Foxconn DDR3.
E sad glavni je problem da mi se jako greje procesor kad je opterećen - do 64 C. Test stabilnosti sam vršio sa everestom - gde se posle opterećivanja procesor podigao do navedene temperature. E sad problem nastaje u tome sto se zbog tog grejanja greje i lim na kome je ploča pričvršćena i zagreva celo kućište - prvenstveno napajanje (imao sam neko 380w jeftino), zatim sam kupio jače napajanje i firnirano Cooler Master 550w, misleći da se napajanje zagrva zbog preopterećenosti, e tu je postalo "zanimljivo" zbog grejanja procesora zagrejalo se i napajanje i celo kućište je bilo bukvalno vrelo.

everest rezultati grejanja pod punim opterećenjem na 1h ovo je test sa jeftinim napajanjem)

Molim vas za savet - šta da uradim sa tim?
-palo mi je napamet da uzmem neki bolji hladnjak za procesor (npr. Cooler Master S775 AM2 K8 HyperUCg TX2)
-ili da postavim par fanova - jedan sa strane da hladi taj lim
-ili i jedno i drugo
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	stabilitytest peca.png
Viđeno:	24 puta
Veličina:	43,4 KB
ID:	23947  
cope je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 15:47   #2
JosJedanKorisnik
Član

Član od: 14.3.2007.
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Grejanje

Pre nego sto dodas bilo koji kuler, prvo detaljno ocisti komp od prasine (ako to do sada nisi radio). Dakle ocisti hladnjak procesora, sve ventilatore koje imas u kucistu i ostalu prasinu. Naravno i menjanje paste se podrazumeva. Ukoliko ti treba pomoc ili savet oko toga, imas na forumu par tema sa opisom ove procedure, a i u nekom od Sk brojeva je bio detaljni opis (ali sada ne mogu da se setim u kom).

Sto se tice dodavanja kulera to je uvek dobrodoslo. Dakle, sto veca promaja u kucistu, to bolje.
JosJedanKorisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 16:40   #3
cope
Član

Slanje poruke preko MSN-a korisniku cope Slanje poruke preko Skypea korisniku cope

Citat:
JosJedanKorisnik kaže: Pregled poruke
Pre nego sto dodas bilo koji kuler, prvo detaljno ocisti komp od prasine (ako to do sada nisi radio). Dakle ocisti hladnjak procesora, sve ventilatore koje imas u kucistu i ostalu prasinu. Naravno i menjanje paste se podrazumeva. Ukoliko ti treba pomoc ili savet oko toga, imas na forumu par tema sa opisom ove procedure, a i u nekom od Sk brojeva je bio detaljni opis (ali sada ne mogu da se setim u kom).

Sto se tice dodavanja kulera to je uvek dobrodoslo. Dakle, sto veca promaja u kucistu, to bolje.
Znači to je sve odrađeno - i to su rezultati posle menjanja paste i čišćenja (rezultati su ostali isti) zbog toga sam i dosao u iskušenje da kupim novi Hladnjak za procesor i par fanova da strpam nebili pomoglo (inače mi je kućište otvoreno sa obe strane tako da je pozamašna promaja ).
Stara 4.9.2008, 20:11   #4
JosJedanKorisnik
Član

Član od: 14.3.2007.
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka

Obzirom da sam imao slican problem sa kompom na poslu, ciscenje je u mom slucaju resilo problem. Jedino sto mi pada na pamet je to da kuler na procesoru ne radi kako treba ili da mozda nisi dobro namestio hladnjak nakon ciscenja.

U svakom slucaju probaj sa nekim boljim kulerom od box varijante pa vidi sta ce se desiti.
JosJedanKorisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2008, 16:38   #5
cope
Član

Thumbs up Re: Grejanje

Nadam se da nije prerano za slavlje, ali za sad sam resio problem - Kupio sam Cooler Master Hyperq 212.
U mom slucaju je smanjio temperaturu za 30 stepeni
sto se vidi iz dole prilozenog novog testa. Naravno pri 100% opterecenju procesora.

Par reci o hladnjaku: hladnjak je prevelik, ali jako tih i + ima plavo svetlo tako da izgleda mocno i naravno dobro radi svoj posao. Moja preporuka onima koji imaju takav prob. za 2k dinara resen problem ukoliko vam se greje procesor.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	stabilitytest2.png
Viđeno:	24 puta
Veličina:	38,4 KB
ID:	24481  
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grejanje 8200 intelovog procesora Gogiran Vesti 21 14.7.2008 5:03
Naglo grejanje maticne ploce almi Osnovne komponente 13 12.6.2008 21:43
Grejanje culer Osnovne komponente 35 1.5.2007 9:44

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:58.