Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2014, 20:05   #1
Rauz
Novi član
 
Član od: 30.1.2014.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Podela protoka između IPTV i interneta

Pozdrav forumaši,
Moj prvi post mada pratim forum već dugo
Po ovome bi trebalo da imam 14Mbps i ,u normalnim okolnostima, da speedtest izmeri bar 12 ali ni posle par desetina merenja u poslednjih nekoliko dana ,od kada je brat uzeo IPTV nisam izmerio preko 4,8 .Pre toga smo imali 4Mbps paket i merenje je pokazivalo oko 3,6 .Kapiram da 10% mora da se izgubi i sa tim sam se odavno pomirio.
Pitanje je da li telekom ograničava protok za net na 5Mbps i ''rezerviše'' od ovih 14Mbps 9 za dva IPTV uređaja(dnevna soba i soba mog brata) ?
Ako je tako da li ja mogu da podesim brzinu u ruteru logujući se kao admin jer retko će se dešavati da se oba IPTV uređaja koriste istovremeno a greh je da tih 4-5 Mbps ostane neiskorišteno ili je na telekomu da da veći protok za net?
Mreža ide ovako DSL u Pirelli ruter a iz njega kablom
port 1 PC,
port 2 i 3 uređaji za IPTV ( ne znam kako se pravilno nazivaju dekoderi,risiveri)
wifi moj PC
wifi android mobilni

Niko nam nije ''nakačen'' na mrežu a merenje brzine sam radio i kad sam samo ja konektovan i kad su oba kompjutera +android i nikad nije prešlo 5Mbps
1km smo udaljeni od centrale i teoretski na toj daljini parica može da ''izgura'' nekih 20Mbps.
Merio sam protok ''dobrom komšiji'' koji ima 10Mbps paket bez usluge IPTV i uvek bude 8-9 Mbps


Nisam otalna neznalica ali nisam ni preveliki stručnjak .Izvinjavam se ako nisam postavio pitanje dovoljno jasno i ako ima nekog ko može da pomogne tu sam ako je potrbno dodatno pojašnjenje ili screenshot .Hvala

Poslednja ispravka: Rauz (7.2.2014 u 20:06) Razlog: nejasan naslov
Rauz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ruter podela protoka? Aleksandar1987 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 16.3.2011 22:16
Podela protoka na EchoLife HG520c NikolaCabrilo Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 29.12.2010 17:23
Podela internet protoka izmedju dve aplikacije Jenkiduduldu Aplikativni softver 6 12.4.2009 20:26
ADSL podela protoka na dva računara grim Komunikacioni uređaji i umrežavanje 16 29.12.2008 23:55
ADSL podela protoka na dve lan kartce nacko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 6.8.2008 14:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com