Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2016, 10:49   #1
Rade
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 383
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 32 puta na 26 poruka
Određen forumom Laptop za gaming

Zdravo svima. Treba mi na kome bih igrao neke igre, tipa FIFA 15, PES, GTA IV.. pored toga koristio bih ga za surf i serije, filmove.. Do koje cene okvirno moze da se nadje takav laptop, u obzir dolazi i nov i polovan. Hvala unapred
Rade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2016, 13:12   #2
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Laptop za gaming

Ne znam koje su tvoje potrebe, ali kao neko ko koristi laptop kao main PC vec neko vreme, moram da ti predlozim da ukoliko je moguce ides na desktop verziju. Ja sam laptop uzeo zbog studiranja, i dobar je, vrsi mi posao, i terao stosta na njemu. Medjutim, verovatno ce te uvek pratiti izvesni problemi sa drajverima (barem ja koliko znam, svakog je), problemi sa grejanjem - tj, moraces da ga cistis i nosis i kuler postolje sa sobom, a i tastature im nisu nesto bajne, ja uzeo posebnu full size za moj laptop. Takodje, ekrani im nisu jaca strana - prosto, mali su, u odnosu na danasnje monitore. Sve su ovo klasicna ogranicenja laptopova. Desktop je zahvalniji i udobniji za rad, i jedina mana u odnosu na laptop je to sto nije prenosan.

Medjutim, ako ti treba laptop, moraces da se malo ispruzis. PES i FIFA nisu problem, problem je GTA V. Trebace ti nesto od 70, 80k.

http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dun...roductId=56727

Na primer. Treba ti jak procesor, po mogucstvu i5, uparen sa pristojnom grafickom, i 8 GB RAM, ako hoces nesto na cemu mozes da se igras.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2016, 17:24   #3
dekilio
Banned
 
Član od: 14.3.2012.
Lokacija: Batajnica
Poruke: 246
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku dekilio Slanje poruke preko Yahooa korisniku dekilio Slanje poruke preko Skypea korisniku dekilio
Određen forumom Re: Laptop za gaming

GTA 4 je u pitanju,a ne GTA 5
Sestrić je uzeo pre 2 godine laptop (proveriću i model ako te zanima) za 38.000 podržava GTA IV, radi ali na minimumu detalja. Bitno je da laptop ima izdvojenu grafičku karticu. Znači takav i polovan sada vredi bar duplo manje.
Znači to bi ti bio neki minimum, mada sve bez garancije izbegavaj. Za konkretan nov model javiće ti se neko stručniji.


Послато са LG-D320 уз помоћ Тапатока
dekilio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2016, 17:36   #4
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Laptop za gaming

Nisam video da je GTA IV u pitanju.

U svakom slucaju, jos gore, po meni. Ja GTA V nekako i mogu da pokrenem, GTA IV je katastrofa, secka, baguje, zabada, blagi uzas sto se tice zahtevnosti i optimizovanosti. Da napomenem da koristim AMD masinu, A8-5557 procesor u kombinaciji sa 8750 Radeon. Pokretao je mnoge zveri koje su novije, sa GTA IV se nije izborio.

Kako god, ako hoces laptop koji ce moci da pokrene neke igre u narednom periodu, neces ga naci za manje od 50, 60k. Izbor je na tebi.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2016, 21:35   #5
Rade
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 383
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 32 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Laptop za gaming

Ma nadogradio bih ja PC, vise volim rad na njemu ali trenutno nisam kuci, pa mi laptop zavrsava posao.. Jel mozes onda, za tu sumu, 50,60k da mi das neki, jer ja sve sto gledam mi je slicno i nemam pojma sta konkretno i kakva je razlika u procesorima na laptopu i desktopu.. Naravno, gledao bih sto manje da moram da izdvojim, isao bih cak i na polovnu varijantu neku ukoliko bih nasao neku garanciju.
Rade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2016, 21:14   #6
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Laptop za gaming

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Nisam video da je GTA IV u pitanju.

U svakom slucaju, jos gore, po meni. Ja GTA V nekako i mogu da pokrenem, GTA IV je katastrofa, secka, baguje, zabada, blagi uzas sto se tice zahtevnosti i optimizovanosti. Da napomenem da koristim AMD masinu, A8-5557 procesor u kombinaciji sa 8750 Radeon. Pokretao je mnoge zveri koje su novije, sa GTA IV se nije izborio.

Kako god, ako hoces laptop koji ce moci da pokrene neke igre u narednom periodu, neces ga naci za manje od 50, 60k. Izbor je na tebi.
Izgleda da je do procesora i /ili ram memorije. Ja sa istom grafom, ali sa core i5 haswell GTA V medium i ponegdje high (što jesu niža podešavanja).

GTA IV je neoptimizovano smeće batalite to.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2016, 14:46   #7
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Laptop za gaming

Problem moze da bude do RAM memorije, posto imam samo 4GB, a i to malo jede integrisana graficka - radi u Hybrid Crossfire, tehnicki bi trebalo da ima jace performanse od konfiguracija sa 8750 uz neki Intel procesor. Takodje, kao sto rekoh par puta, i5 je manje vise neprevazidjen procesor trenutno, u toj nekoj mid range kategoriji.

@Rade, sve sto ti mozes da uzmes, sad sam pretrcao ove nase sajtove, jeste nesto tipa i3/i5 u kombinaciji sa nVidia 920M grafickom. Ova graficka nije, da kazemo, losa, ali definitivno ce imati mnogo problema da se izbori sa novim naslovima. Mislim da ce GTA biti preveliki zalogaj za nju.

Razumem sve sto se tice cena, ali cinjenica je da koliko platis, toliko i dobijas, tj, ne dobijaju se performanse iz ranga 90k za 50k. Nadji smernice koji ti hardver treba, i onda trazi, polovno, Madjari, sta god, ako mozes da nadjes da ispadne jeftinije.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2016, 15:32   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Laptop za gaming

za te pare nema ni desktop gaming kamoli laptop
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Asus laptop problem BoPe Prenosni računari 33 17.8.2015 20:11
Laptop 45-50k, nije za gaming Mali Mrav ŠDK - Prenosni računari 5 28.9.2012 20:48
Laptop za gaming do 50.000 AyrtonSenna Prenosni računari 30 27.9.2012 18:50
Gaming laptop? bobahajduk ŠDK - Prenosni računari 4 21.12.2009 11:38
Prodaja racunara + gaming laptop Dzigi Šta da kupim? 2 7.12.2009 16:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com