Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.1.2011, 3:10   #1
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Thumbs up Jeftiniji voip pozivi PC2Phone preko IM programa

Konkretno me interesuje koji IM programi podržavaju voip telefoniranje Sa Kompjutera da zovem fiksni ili mobilni telefon, a da su jeftiniji od skype-a, zasad sam našao jedino Nimbuzz koji je nešto jeftiniji ali veoma je mala ta razlika, pa me zanima da li i gde se može naći nešto još povoljnije, meni lično ne treba jer sam i kući sve podesio i Skype i Msn i webcam, ali mi je potrebna informacija zbog drugihljudi koji kući nemaju net pa su prinuđeni da zovu na telefon.
Ovde se puno radi, tako da nemam baš vremena za dugačko guglanje ili bilo koju drugu pretragu, tako da očekujem da će mi drugovi članovi izaći u susret i naći nešto povoljno. Pozz
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 21:59   #2
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Jeftiniji voip pozivi PC2Phone preko IM programa

http://voip.belgradeonline.net/cene.htm
bachi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
Marko 0401 (18.1.2011), Predrag Stankovic (18.1.2011)
Stara 18.1.2011, 0:36   #3
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Jeftiniji voip pozivi PC2Phone preko IM programa

Hvala puno na ovoj uporednoj tabrli usluga dosta mi znači verujem značiće i drugima
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 22:39   #4
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Jeftiniji voip pozivi PC2Phone preko IM programa

Zahvaljujem takođe , mislio sam da ne može puno bolje od skajpa (nisam ni pokušavao da nađem nešto drugo), i evo pogledah ovaj spisak i spremam se da instaliram PowerVoip!
Još uvjek mi je nevjerovatno da ću moći da telefoniram po tim cijenama koje vidim na njihovom sajtu, ali ubrzo ću to da provjerim.


Meni je bitna komunikacija sa Švedskom, sada preko Skajpa plaćam 2 centa (0.02€) minut sa fiksnom mrežom što je jako povoljno (pola sata recimo me košta 0.60€, smiješno),
dok je cijena razgovora sa mobilnom mrežom nešto skuplja, oko 25 centi.

Preko ovog PowerVoip-a minut razgovora sa fixnom mrežom košta pola centa (0.005€), a sa mobilnom mrežom 3 centa (0.03€)!
SMS košta 0.026€....
Ako je to stvarno tako, znam ko će da im postane stalna mušterija!







edit:
registrovao sam se i taman krenuo da kupim kredit, kad pomislih polako ne znaš kome daješ pare uopšte.
googlao sam za PowerVoip review i naišao na sledeći link: http://freevcalls.blogspot.com/2010/...-to-nepal.html
sva 4 komentara govore o tome kako je ova firma velika prevara! jedan kaže kako su mu naplatili previše neki razgovor, drugi da je nalog njegovih
drugova izbrisan prije i nego su krenuli da troše kredit...
da li je iko koristio usluge ove firme? (mrka kapa od odgovora vjerovatno)

Poslednja ispravka: Marko 0401 (18.1.2011 u 23:34)
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 23:34   #5
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Jeftiniji voip pozivi PC2Phone preko IM programa

Ja instalirao i uplatio za ovaj cheapvoip.com za koji je pisalo da je cena 0.058€ za fiksnu telefoniju a 0.12€ za mobilnu telefoniju za Srbiju, medjutim sada su cene malo porasle tako da je 0.08€ za fixnu a 0.16€ za mobilnu telefoniju, neznam zašto su poskupeli ali neću zasad da ih menjam jer već sam platio i glupo mi je više da instaliram još takvih programa, da otvaram accounte i da uplaćujem, ovo mi je prihvatljivo ipak je najmanje duplo jeftinije nego skype
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 23:45   #6
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Jeftiniji voip pozivi PC2Phone preko IM programa

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Ja instalirao i uplatio za ovaj cheapvoip.com za koji je pisalo da je cena 0.058€ za fiksnu telefoniju a 0.12€ za mobilnu telefoniju za Srbiju, medjutim sada su cene malo porasle tako da je 0.08€ za fixnu a 0.16€ za mobilnu telefoniju
To su cijene bez VAT-a, u zagradi su sa porezom, mada te cijene koje ti pominješ su opet veće nego ove sa porezom u zagradi.
Znači i oni muljaju nešto...

Preko Skajpa je minut sa SRB oko 11 centi, jeste cheapvoip.com jeftiniji ali nije baš duplo.
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko 0401 na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (18.1.2011)
Stara 18.1.2011, 23:55   #7
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Jeftiniji voip pozivi PC2Phone preko IM programa

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
registrovao sam se i taman krenuo da kupim kredit, kad pomislih polako ne znaš kome daješ pare uopšte.
Marko, svi oni sa spiska koji sam postavio su Betamax (sada Dellaware) klonovi i jedina prevara koja može biti jeste to da ti niko ne garantuje da sutradan cena za Švicu neće biti nešto skuplja. No, sa druge strane, sutra može biti i jeftinija.

Ako ti je frka da ostavljaš podatke za kreditnu karticu, možeš ovde: http://voip.belgradeonline.net/ da uplatiš preko resellera i to putem opšte uplatnice u banci ili pošti, mada je tako nešto malo skuplje, čini mi se.

Od njega dobiješ vaučer koji onda iskoristiš da pretvoriš u kredit nakon što si otvorio nalog.

Lično nisam koristio powervoip, ali sam koristio voipcheap, justvoip i 12voip i nikakvih problema nisam imao. Za korišćenje onog softverskog telefona koji se skida sa sajta, potreban ti je upload od 128Kb. Ukoliko je to problem, možeš da koristiš preko SIP protokola i onda ako nađeš neki sw telefon koji ima podršku za g.729 codec, onda ti je potreban znatno manji upload.

Imaj na umu da ovaj clon što si naveo naplaćuje uspostavljanje veze, tako da ako postoji neki klon čiji je minut malo skuplji, a ne naplaćuje uspostavu veze, možda je taj isplatljiviji.

Edit: SIP parametri: https://www.powervoip.com/en/sipp.html
bachi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 23:57   #8
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Jeftiniji voip pozivi PC2Phone preko IM programa

Zavisi, ako uplatiš international credit za skype ili samo za Srbiju, ako uplatiš samo za Srbiju valjda i za fixnu i za mobilnu telefoniju bude isto tj. 0,16 po minutu

Edit : ranije je postojao i windows live call uz Windows live messenger, nije mi jasno gde se to izgubi i zašto i kakve su bile cene
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 0:09   #9
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Jeftiniji voip pozivi PC2Phone preko IM programa

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Marko, svi oni sa spiska koji sam postavio su Betamax (sada Dellaware) klonovi i jedina prevara koja može biti jeste to da ti niko ne garantuje da sutradan cena za Švicu neće biti nešto skuplja. No, sa druge strane, sutra može biti i jeftinija.

Ako ti je frka da ostavljaš podatke za kreditnu karticu, možeš ovde: http://voip.belgradeonline.net/ da uplatiš preko resellera i to putem opšte uplatnice u banci ili pošti, mada je tako nešto malo skuplje, čini mi se.
Znaš kako, nije mi frka zbog kreditne katice jer imam Moneybookers nalog i preko njega mogu da kupim kredit kod PowerVoip-a, tako da oni nemaju sa mojom karticom ništa.
Ali vidiš da neki tip navodi slučaj da je nalog njegovih prijatelja kod PowerVoip-a izbrisan prije nego što su počeli da troše uplaćeni kredit,
ne javljaju se na tel ne odg na mailove, piši propalo.

Opet, ne radi se tu o nekim velikim parama, eventualno 10€, tako da ću vjerovatno isprobati PV pa javljam utiske...
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 0:12   #10
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Jeftiniji voip pozivi PC2Phone preko IM programa

@ Marko... Na klonu www.nonoh.net za Sweden za zvanje na fiksni je uslovno rečeno besplatno.

A to znači da uplatiš 10€ i dobiješ određeni broj free dana 90 ili 120. Dok traju ti dani, pozivanje na free destinacije ne košta ništa, a kada prođu ti dani, tek tada počnu da se naplaćuju.

Kod ovog klona je recimo pozivanje Hrvatske i Slovenije isto free.

Evo objašnjenja šta je konkretno "free": http://www.nonoh.net/en/free.html

Nonoh koristi moja snaja za zvanje rodbine u Lijepoj našoj i već mesecima lepo radi i mesecima je Croatia "free".

Isto može preko SIP protokola.

Free* calls with NoNoh

NoNoh offers free* calls to any regular land-line in various popular destinations (see panel)

To counter misuse of our network we have limited these free* calls for our trial users. If you want to enjoy longer free* calls to these destinations, just top up your account by buying credit.
NoNoh Freedays

Buying credit entitles you to 120 Freedays (unless stated otherwise). This means you can call all countries marked as "Free" in our rates list for a period of 120 days at no costs. When the 120 days are over, the normal rate will be charged for these destinations. You can get more Freedays by topping up your account with credit.

Fair Use and Restrictions
New users can try NoNoh out for free for a total of 60 minutes. During this trial period you can only call the destinations marked as free. Register your account by buying credit in order to extend your free calls.

Registered users get max 200 minutes per week of free calls, measured over the last 7 days and per unique IP address. Unused free minutes cannot be taken to the following week(s). If limit is exceeded the normal rates apply. During your Freedays you can call all destinations listed as "Free" for free. When you have run out of Freedays, the normal rates apply. You can get new Freedays by buying credit.

Koliko vidim, ako se registruješ, možeš za džabe da pričaš sa Švedskom 60 minuta na fiksni. Taman lepo isprobaš i vidiš kako radi...
bachi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
Marko 0401 (19.1.2011)
Stara 19.1.2011, 0:33   #11
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Jeftiniji voip pozivi PC2Phone preko IM programa

^ Vidio sam ovo maloprije, ali se nisam zadržavao previše, nešto mi bilo "previše" da je razgovor stvarno besplatan!
Znači to ipak funkcioniše!

Vidim da je ograničenje besplatnih minuta na 200min nedeljno, moglo bi biti i malo više ali nije loše.
Nakon što se potroše, kreće normalna tarifa od 1.7 centi što je opet jeftinije nego skajp. A pozivi na mobilnu mrežu su i više nego povoljni, 5.8 centi, stvarno povoljno tako da će se ovaj klon svakako ispitati! Hvala na ovim novinama...
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 0:37   #12
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Jeftiniji voip pozivi PC2Phone preko IM programa

Jep, funkcioniše. 200 minuta nedeljno, ako potrošiš, kad dođe nova nedelja, opet imaš 200 minuta i tako u narednih 120 dana.

Kada prođu 120 dana, istrošiš ceo račun što imaš, onda ponovo uplatiš 10€ i opet Jovo nanovo.

Inače, pošto može i preko SIPa, možeš da kupiš i SIP harverski telefon, a ako imaš mobilni telefon i wifi u kući, možeš i na njemu da staviš neki SIP softphone.

Odoh da spavam, ako negde zaglaviš, viči.
bachi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 0:39   #13
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Jeftiniji voip pozivi PC2Phone preko IM programa

Znaš šta mi samo nije jasno kod PowerVoip-a!
Registrovao sam se, verifikovao sam svoj mobilni broj (poslat mi je verifikacioni kod na mobilni koji sam onda ukucao na account-u), i sada mogu da šaljem sms preko njega a nisam uplatio kredit još uvjek! Kako?!
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 6:55   #14
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Jeftiniji voip pozivi PC2Phone preko IM programa

Pa možda su uveli određen broj besplatnih sms-ova
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
sip, voip


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Preko kog programa mogu da proverim ispravnost graficke kartice, procesora, memorije? touch_master Aplikativni softver 3 22.7.2009 20:36
Platforma za strimovanje TV programa preko IP-a Bulba Video/TV softver 4 7.10.2008 19:18
Instalacija programa skinutih preko utorrenta White Ripper Aplikativni softver 3 22.9.2008 22:08
VOiP preko dial up-a you2 Internet tehnologije 4 6.9.2006 10:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com