Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.12.2009, 1:25   #41
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Ne mogu oni nas da kazne koliko putevi mogu da nam budu šuplji.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 1:47   #42
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Iskreno mislim da novi zakon verovatno u početku neće zablistati dok se neka praktična pitanja ne reše ali isto tako mislim i da je potpuna glupost osuđivati nešto što je na snagu stupilo pre nepunih pola sata. Poenta novog zakona i nije da odmah pokaže rezultate već kroz nekoliko godina kada se stekne ista ona nova rutina koju su učesnici u saobraćaju stekli kada je priprećeno kaznama pa su odjednom naučilio šta znači vezivanje pojasa i prelazak ulice na pešačkom prelazu.

Ono što mi se posebno sviđa kod novog zakona je detaljnija teorijska obuka vozača koja sada neće da se zadrži na jednostavnom pamćenju rezultata sa već urađenih testova kao do sada. Neću ni da pominjem predavanja vezana za Prvu pomoć koja do sada jednostavno nisu postojala što je tuga i žalost za svakog vozača. Već sam jednom pokretao tu temu a ne bi bilo loše da se svi ovde prisutni vozači još jednom dobro zapitaju da li i koliko znaju šta treba da rade kada se nađu u situaciji da trebaju da pruže prvu pomoć nekome.

U svakom slučaju meni je iskreno drago da je ovaj zakon konačno ugledao svetlost dana i da će sigurno doprineti da ljudi konačno ponovo shvate šta znači imati odgovornost prema sebi i ostalim učesnicima u saobraćaju.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 2:07   #43
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

I nije mi jasno sto svake godine treba da dam 600 dinara na kutiju hitne pomoci? Mora da su dva bandaza i krpa prave od pavlake pa se ukvare. I da li to zaista toliko vredi (u apoteci bandaz kosta 20 dinara )?
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 3:00   #44
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

I na tom u apoteci piše rok trajanja.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 9:59   #45
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Ja ne znam ljudi šta ste zapenili, većina stvari je već postojala, a neke se samo dodaju, kao recimo te kacige i prsluci...

Zar je malo bilo slučajeva po novinama gde se na glupost ginulo?

Devojčica od 14 godina u Negotinu, ako se dobro sećam, pala sa skutera dok je ulazila u svoje dvorište, i po Marfijevom zakonu, tačno pogodila ugao udarca glave u ivičnjak kako ne treba .... na mestu mrtva .... a da je imala kacigu, samo bi se ugruvala ....

Biciklisti redovno voze jednosmernim u kontra smeru ... Ja mu sviram i nerviram se, a on samo odmahne rukom "ma ko te **be" ...
Ja bi i takvima oduzimao dozvolu, iako je vozio biciklu, pa ponovo na polaganje, jer, očigledno, nisi naučio ...

"Ja vidim, ja čujem ..." Da, svi ovde imaju oči sokolove i sluh zeca ...

zamisli ti prelaziš ulicu, nizbrdica, čoveku otkazuju kočnice i on "legne" na sirenu, a ti nonšalantno prelaziš put i BAM, ti na haubi, tvoja glava u šoferku, vratić KVRC .... i nema te, brale ...

Ja radim u prodavnici autodelova, moj otac radi na tehničkom pregledu, i blizu smo, tako da često visim i tamo ...

Ovih 5 dana je ušlo sto ljudi da traži prsluke, ajde, što traže to, u redu je, ali mi traže i sajle za šlep, komplete sijalica ... Pa čekaj bre, to je i do sada bilo obavezno!!! Pa jeste, ali te niko nije pitao, a vidiš sada kolike su kazne ... A, bato, znači stara dobra još uvek važi, SAMO UDRI PO DŽEPU!!! Kakav smo narod, i ovo neće biti dovoljno.

Vozim se sa prijateljem, gastos, austrijanac. Popije kokakolu, i limenku PLJAS na asfalt ... čekaj bre, pa el to radiš tamo? Ma ko te pita brate, sad sam u Srbiji ... I meni puca film, pa mamu ti smrdljivu u p*** **bem, 6ovno jedno, tamo si manji od makovog zrna, **be te švaba kako oće, a ovde si ti sada neka faca . . .

Neko reče, euro3 ... pa dobro, ne baš euro3, ali da se stvarno pooštri kontrola na tehničkim ...
Jedan kaže "pa šta me zaustavlja, imam 20 godina star auto, NORMALNO je da je neispravan" E, pa izvini, bato, ali NIJE NORMALNO .... i moj ima 23 godine, ali u svakom trenutku smem da odem na tehnički i tvrdim da mi je sve ispravno ... NORMALNO je da se auto održava, da se kontroliše, NIJE normalno da stavim ženu i decu u neispravan auto, makar oni imao i 35 godina ....

Ja se malo raspisao, ali hebi ga ...

Poslednja ispravka: Chivan (11.12.2009 u 10:55) Razlog: rečnik
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 15:41   #46
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

@Dragon Slayer

Pa i po starom zakonu kaciga je obavezna. Ti ako ces da sednes lud, pijan i drogiran za volan, nema tog zakona koji ce te spreciti.

Bezobrazni su sa kaznama. Da li je moguce da neko mora da da 5000 dinara za nevezan pojas, a zna se koliko su primanja u Srbiji (ne kazem da ne treba biti vezan, ali dajte malo srazmernosti) i u kojoj zemlji se jos pa daje policiji "bozanske" moci? Imas svedoka, nek imas i video zapis da je policajac pogresio, po ovom zakonu samo on je u pravu. Vrlo demokratski, nema sta.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 15:47   #47
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Mrzi me da citam sad sve to, al' negde sam procitao da koga uhvate da prelazi zebru sa slusalicama u usima ili da koristi mobilni,kazna 3k dinara...Sad dal' je to bila sprdnja ili sta vec :P

Poslednja ispravka: King James (11.12.2009 u 17:04)
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 15:49   #48
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
King James kaže: Pregled poruke
Mrzi me da citam sad sve to, al' negde sam procitao da koga uhvate da prelazi zebru sa slusalicama u usima ili da koristi mobilni,kazna 3k dinara...Sad dal' je to bila nema sprdnja ili sta vec :P
Pa postoji samo jedan nacin da proveris

Nije sprdnja naravno.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 15:56   #49
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

ček, ček, znači padnem sa bajsa, polomim se ko budala i još moram da platim?!

(ne padam, nego čisto da se informišem )
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 16:11   #50
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Gledao sam emisiju na lokalnoj televiziji u Čačku, gde je gost bio načelnik policije. I da razjasnimo oko kacige. Ne treba ni kaciga ni prsluk za bicikliste, već samo prednje i zadnje svetlo. To je to.
Moze li se ovo nekako potvrditi zvanicno?!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 17:04   #51
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Pa postoji samo jedan nacin da proveris

Nije sprdnja naravno.
Brate mili, pa ja onda drzavi dugujem milione Pravi sam gangsta
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 17:14   #52
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

@Beagle:

PA zakon je pravila policija bez ičije intervencije sa strane, ničije mišljenje nisu uvažili pa šta očekuješ? Da naprave zakon koji će njih staviti u situaciju da nisu u pravu?
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 17:19   #53
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@Beagle:

PA zakon je pravila policija bez ičije intervencije sa strane, ničije mišljenje nisu uvažili pa šta očekuješ? Da naprave zakon koji će njih staviti u situaciju da nisu u pravu?
Nemoj da širiš dezinformacije Ovo je čak štaviše prvi zakon na čijoj izradi je radio i jedan izvršni organ kakav je MUP. Zakon je nastao kao plod saradnje više institucija (Saobraćajni fakultet, MUP itd.)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 17:44   #54
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Briga me ko je radio, ali je busan na svakom cosku. Losa im ta saradnja. Ova zemlja se polako pretvara u policijsku drzavu, gde se zna koji misevi kolo vode (necu da idem u politiku). Ista stvar kao i sa zakonom o javnom informisanju. Prosto ugrozavanje osnovnih gradjanskih prava.

Evo jos jedne nelogicnosti novog zakona: Prolazak na zuto je sad zabranjen. Da li ja ikako mogu da znam kad ce da prestane zeleno svetlo i prilagodim brzinu kretanja? Da, ima po sirem centru novih semafora cije zeleno svetlo trepce pre nego sto se ukljuci zuto, ali zato po periferijama kao i u vecini manjih gradova semafori to nemaju. I sad, dal mi je pametnije da prodjem na zuto kada me uhvati pet metara ispred semafora i da rizikujem kaznu, ili da kocim kao manijak i da molim Boga da mi se auto iza ne zabije u gepek?

EDIT i jos jedna nebuloza: osoba koja je pod uticajem alkohola ne sme da prelazi ulicu... Mislim, WTF???
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 17:53   #55
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
EDIT i jos jedna nebuloza: osoba koja je pod uticajem alkohola ne sme da prelazi ulicu... Mislim, WTF???
Whaaat?

Kako cu onda kuci iz kafane?!

Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 17:57   #56
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke

EDIT i jos jedna nebuloza: osoba koja je pod uticajem alkohola ne sme da prelazi ulicu... Mislim, WTF???

Jel ovo 100% tacno? Daj neki link ili nesto slicno. Mislim, svi znamo da se ovo nece primenjivati, ali ako postoji i teoretska mogucnost da ti naplate kaznu zato sto pijan prelazis ulicu, onda stvarno
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 18:09   #57
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Evo jos jedne nelogicnosti novog zakona: Prolazak na zuto je sad zabranjen. Da li ja ikako mogu da znam kad ce da prestane zeleno svetlo i prilagodim brzinu kretanja? Da, ima po sirem centru novih semafora cije zeleno svetlo trepce pre nego sto se ukljuci zuto, ali zato po periferijama kao i u vecini manjih gradova semafori to nemaju. I sad, dal mi je pametnije da prodjem na zuto kada me uhvati pet metara ispred semafora i da rizikujem kaznu, ili da kocim kao manijak i da molim Boga da mi se auto iza ne zabije u gepek?
Ljudi prestanite više da pričate gluposti i lepo na sajtu Ministartstva unutrašnjih poslova skinite novi Zakon o bezbednosti u saobraćaju! Zar je to toliko teško? Pomenuti zakon je jedino mesto gde ćete naći pravi odgovor na svoja pitanja i sprečiti da doprinesete širenju dezinformacija.

Član 142. novog zakona lepo kaže, citiram:
Citat:
Član 142 kaže:
жуто светло - забрањен пролаз, осим у случају када се возило не може безбедно зауставити испред наведеног знака
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 18:11   #58
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Član 142. novog zakona lepo kaže, citiram: blablabla...
Ovo pise i u svakom udzbeniku za saobracaj i nije uopste novost.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 18:19   #59
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Ljudi prestanite više da pričate gluposti i lepo na sajtu Ministartstva unutrašnjih poslova skinite novi Zakon o bezbednosti u saobraćaju! Zar je to toliko teško? Pomenuti zakon je jedino mesto gde ćete naći pravi odgovor na svoja pitanja i sprečiti da doprinesete širenju dezinformacija.

Član 142. novog zakona lepo kaže, citiram:
Aha. A posto je policajac uvek u pravu, ko ce da ubedi sudiju da ti nisi mogao bezbedno da zaustavis auto? Pa i do sad su drali za prolazak na zuto, sad ce tek da kolju.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 18:21   #60
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Ovo pise i u svakom udzbeniku za saobracaj i nije uopste novost.
Pa nebitno...Ovo je važeći zakon pa zato citiram konkretan član i njegov sadržaj

A što se tiče ovog prelaska ulice pešaka u pijanom stanju... Pešak će biti dodatno kažnjen ako ulicu prelazi u alkoholisanom stanju van pešačkog prelaza! Rekao sam dodatno jer se kažnjava prelazak ulice van pešačkog prelaza i kada čovek nije konzumirao alkohol naravno.

Dakle možete da se napijete k'o stoka i da ne vidite belu mačku pred očima ali policija vam neće moći ništa ukoliko ulicu prelazite preko pešačkog prelaza

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Aha. A posto je policajac uvek u pravu, ko ce da ubedi sudiju da ti nisi mogao bezbedno da zaustavis auto? Pa i do sad su drali za prolazak na zuto, sad ce tek da kolju.
Pa to već nije problem zakona nego svojevolje pojedinca koja se lako rešava. Skoro je jedan od članova moje porodice imao baš sličnu priču sa prelaskom ne kroz žuto nego crveno svetlo na neispravnom semaforu u Požarevcu. Jednostavno semafor nije bio ispravan i prelaska sa zelenog na žuto nije bilo već odmah na crveno a policija je znala za tu "caku" i uvek je pravila sačekušu na tom mestu. Prva stvar koju ne smete da uradite u tom slučaju je da potpišete zapisnik koji vam policajac ponudi a kada vam dođe poziv na sud tražite da se uradi veštačenje ispravnosti semafora na licu mesta što naravno niko od njih nije lud da radi. Treba li da posebno naglašavam da nije bilo bilo kakve kazne? Bitno je samo da ne budete drski sa pandurima ako oni pokušaju da budu takvi sa vama.

Poslednja ispravka: holodoc (11.12.2009 u 18:29)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji novi servis na Internetu biste vi želeli? Branislav Gavric Brbljaonica 12 17.11.2009 22:33
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Prebacivanje particije "C" na novi hard disk MI66 Nosači podataka 5 15.5.2009 14:32
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Novi Proc ManojlaNS ŠDK - Osnovne komponente 7 27.8.2008 10:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com