Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2007, 0:12   #201
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Silent Hill

Vidim da je ova tema najpopularnija u Avnturistickom podforumu, pa rekoh da i ja probam taj Silent Hill.
Daleko od toga da mi je igra nepoznanica. Igrao sam keca na sonyju, i to mi je bila jedna od najboljih za doticni. Dvojku sam igrao na PC pre nekih 100 godina i vec sam zaboravio i kakva je. Znaci nije ostavila neki veci utisak na mena.
I jedno pitanje. Cime igrate? Tastatura ili dzojped?
Prvo sam ukljucio SH3. Instalacija je trajala duze nego sto sam igrao. Kamera katastrofa. One dzukele su me par puta pojele a nisam video ni odakle ni koliko. Ali sam zato video kako su programeri dobro odradili plafon i elektricnu i vodovodnu instalaciju u hodniku. Ili nema kontrola kamere ili je ja nisam nasao.A tek kontrola lika...uzas. Sporo reagovanje na komande i glupava kontrola lika(vrti se oko svoje ose a ne strejfuje). A da ne spominjem konzolaski prelaz deonica.Mucio sam se nekoliko minuta i odustao.
Odmah sam presao na SH4. Kamera je malo bolja(ali ipak nisam uspeo da je kontrolisem). A sve ostalo je slicno kao i u trojci, tako da sam ubrzo i ovo batalio.
Ne znam kakva je prica(igra mi nije dopustila da vidim pricu), ali kakva god da je ne verujem da je vredna borbe sa kamerom i kontrolama.
Svaka cast onima koji su uspeli da je odigraju na PCju.
Inace igrao sam na tastaturi. Nemam dzojped a i nemam nameru da ga kupujem.

Ovo nije neki hejterski post. Ovo je samo moje vidjenje jedne igre koja je izgleda najpopularnija avantura na ovom forumu(na zalost, posto ovo ni nije avantura). Voleo bih da mogu da je odigram k`o covek, posto mi je kec ostao u dobrom secajnu.
Dajte neke savete kako mogu da odigram bar nekih 15% igre i da vidim da nisam u pravu...ali na tastaturi
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 1:21   #202
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
Shlaymara kaže:
Vidim da je ova tema najpopularnija u Avnturistickom podforumu, pa rekoh da i ja probam taj Silent Hill.
Daleko od toga da mi je igra nepoznanica. Igrao sam keca na sonyju, i to mi je bila jedna od najboljih za doticni. Dvojku sam igrao na PC pre nekih 100 godina i vec sam zaboravio i kakva je. Znaci nije ostavila neki veci utisak na mena.
I jedno pitanje. Cime igrate? Tastatura ili dzojped?
Prvo sam ukljucio SH3. Instalacija je trajala duze nego sto sam igrao. Kamera katastrofa. One dzukele su me par puta pojele a nisam video ni odakle ni koliko. Ali sam zato video kako su programeri dobro odradili plafon i elektricnu i vodovodnu instalaciju u hodniku. Ili nema kontrola kamere ili je ja nisam nasao.A tek kontrola lika...uzas. Sporo reagovanje na komande i glupava kontrola lika(vrti se oko svoje ose a ne strejfuje). A da ne spominjem konzolaski prelaz deonica.Mucio sam se nekoliko minuta i odustao.
Odmah sam presao na SH4. Kamera je malo bolja(ali ipak nisam uspeo da je kontrolisem). A sve ostalo je slicno kao i u trojci, tako da sam ubrzo i ovo batalio.
Ne znam kakva je prica(igra mi nije dopustila da vidim pricu), ali kakva god da je ne verujem da je vredna borbe sa kamerom i kontrolama.
Svaka cast onima koji su uspeli da je odigraju na PCju.
Inace igrao sam na tastaturi. Nemam dzojped a i nemam nameru da ga kupujem.

Ovo nije neki hejterski post. Ovo je samo moje vidjenje jedne igre koja je izgleda najpopularnija avantura na ovom forumu(na zalost, posto ovo ni nije avantura). Voleo bih da mogu da je odigram k`o covek, posto mi je kec ostao u dobrom secajnu.
Dajte neke savete kako mogu da odigram bar nekih 15% igre i da vidim da nisam u pravu...ali na tastaturi
ima neko dugme za restovanje kamere, tako da ako se zaletis u prazno da je premesti iza tebe, neke deonice imaju samo fixnu; moze da se igra lagano na tastaturi/mishu - normalno ne u quake/doom/half-life fazonu. Chini mi se da stoji auto aim, tako da uvek usmeri tarabu/pucaljku prema cemu hoces, uglavnom sa tehnicke strane je specificna, ali ne bi bila zanimljiva da nije ovako zamisljena (tj uvek bi bio easy level)..
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 3:07   #203
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Jeste uzasna kontrola kamere, ja sam doduse igrao samo dvojku, pa sam se nervirao i mislio o cemu li su mislili programeri kad su pravili igru uz takve grozne kontrole.....ali sam zeleo da igram igru po svaku cenu....i nisam se pokajao....igra je strava i sad kad cujem da se neko zali na kontrole, to mi zvuci smesno, prosto se covek na to navikne.....i sad mi kontrole deluju super.....
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2007, 16:52   #204
shin-bojan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 359
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 76 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shin-bojan
Određen forumom Re: Silent Hill

Presao sam sva 4 dela, igra ocaj, prica super ... znaci moze da se igra .
shin-bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2007, 22:48   #205
lake_bolt
Član
 
Član od: 9.8.2006.
Lokacija: CG
Poruke: 67
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku lake_bolt Slanje poruke preko Yahooa korisniku lake_bolt
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
Shlaymara kaže:
Vidim da je ova tema najpopularnija u Avnturistickom podforumu, pa rekoh da i ja probam taj Silent Hill.
Daleko od toga da mi je igra nepoznanica. Igrao sam keca na sonyju, i to mi je bila jedna od najboljih za doticni. Dvojku sam igrao na PC pre nekih 100 godina i vec sam zaboravio i kakva je. Znaci nije ostavila neki veci utisak na mena.
I jedno pitanje. Cime igrate? Tastatura ili dzojped?
Prvo sam ukljucio SH3. Instalacija je trajala duze nego sto sam igrao. Kamera katastrofa. One dzukele su me par puta pojele a nisam video ni odakle ni koliko. Ali sam zato video kako su programeri dobro odradili plafon i elektricnu i vodovodnu instalaciju u hodniku. Ili nema kontrola kamere ili je ja nisam nasao.A tek kontrola lika...uzas. Sporo reagovanje na komande i glupava kontrola lika(vrti se oko svoje ose a ne strejfuje). A da ne spominjem konzolaski prelaz deonica.Mucio sam se nekoliko minuta i odustao.
Odmah sam presao na SH4. Kamera je malo bolja(ali ipak nisam uspeo da je kontrolisem). A sve ostalo je slicno kao i u trojci, tako da sam ubrzo i ovo batalio.
Ne znam kakva je prica(igra mi nije dopustila da vidim pricu), ali kakva god da je ne verujem da je vredna borbe sa kamerom i kontrolama.
Svaka cast onima koji su uspeli da je odigraju na PCju.
Inace igrao sam na tastaturi. Nemam dzojped a i nemam nameru da ga kupujem.

Ovo nije neki hejterski post. Ovo je samo moje vidjenje jedne igre koja je izgleda najpopularnija avantura na ovom forumu(na zalost, posto ovo ni nije avantura). Voleo bih da mogu da je odigram k`o covek, posto mi je kec ostao u dobrom secajnu.
Dajte neke savete kako mogu da odigram bar nekih 15% igre i da vidim da nisam u pravu...ali na tastaturi
dragi moj,odustao bih i ja da nije bilo podrske za misa!to sam ja cekao da ovi KONAMI-ovci ubace.prica ti je u SH3 fenomenalna ali se slazem da je kamera katastrofa.stvarno sam znao da poludim od bjesa ponekad.npr:ja trcim kroz bolnicu,i ulazim u jendu sobu.cujem ono divno zavijanje,podignem katanu(moja ljubav )i mlataram po vazduhu,dok me jedna od onih kreatura sa neke strane udara cjevkom i dok ja skontam gdje se nalazi,ona me vec rastrgne
bossovi su mi nesto laki naravno,osim one sto joj stalno dolaze neka oruzja,prvo ima noz,pa umre,pa se vrati sa pistoljom itd
i jbt,ovaj extra new game je stvarno extra
lake_bolt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2007, 10:20   #206
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Silent Hill

Kontrole i jesu najveca boljka igre. Kada sam startovao drugi deo, izbezumio sam se nacisto. Ma nisam umeo dva koraka da napravim, ali nisam odustajao, pa sam se kao malo navikao. Treci deo ima ubedljivo najgore kontrole i nesto su drugacije od drugog, ali su ubacili onu foricu sa kamerom da se klikom na jedno dugme ona okrene valjda za 180 stepeni pa covek i moze da se snadje nekako. Kako odmicu nastavci, kontrole su sve prihvatljivije, barem za igranje preko tastature. Dzojped sigurno necu kupovati. Mada... kada je izasao treci deo, nisam mogao da ga poteram na GF440MX zbog shadera, pa sam sutradan otrcao i uzeo FX5200
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2007, 10:25   #207
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Silent Hill

U igri je najveca fora kamera, autori su verovatno to s razlogom napravili. Tako si udubljen u igru i neznas sta ce te snaci posle sledeceg koraka. Igra je tatalno ne predvidiva.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2007, 17:03   #208
lake_bolt
Član
 
Član od: 9.8.2006.
Lokacija: CG
Poruke: 67
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku lake_bolt Slanje poruke preko Yahooa korisniku lake_bolt
Određen forumom Re: Silent Hill

*cough*,spoiler


DAGLAS U...
Nakon sto jednom prodjete igru,idite u meni,i izaberite opciju 'extra new game',ali nemojte kliknuti pritisnite:gore,gore,dolje,dolje,levo,desno,levo,d esno,escape i enter.izaberite action i riddle level i ako ste ovo sve prethodno uradili dobro,cucete zenski...hm.... 'uzvik' za vrijeme scena sa daglasom,primjetitjete nesto neobicno

SIFRE ZA KOSTIME
-HappyBirthday (Heather Shirt)

-I_Love_You (Onsen)
-PutHere2FeelJoy (Block Head)
-TOUCH_MY_HEART (Don't Touch)
-GangsterGirl (God Of Thunder)
-LightToFuture (The Light)
-ShogyouMujou (Transience)
-BlueRobbieWin (Killer Rabbit)
-01_03_08_11_12 (Royal Flush)
-cockadooodledoo (Golden Rooster)
-PrincessHeart (Transform)
-Shut_your_mouth (Zipper)

DODATNA ORUZJA
Srebrna i zlatna cjev:nakon sto sprzite ono cudoviste sa fenom za kosu,izaberite obicnu cijev kao oruzje,priblizite se vodi i udarite.d abiste dobili ove druge cijevi,kada se ono cudo pojavi,odgovorite Ne,Ne i Da.Mada su te cijevi potpuno iste kao ona obicna cijev,samo su drugacije boje.
Bacac plamena:Zavrsi igru dvaput,ili za ubijanje cudovista koristi vise pucacine
Beam Saber:ubij vise cudovista sakoristeci melee oruzja(preporucujem katanu )kada igrate prvi put.
Mashinka sa beskonacnim metkovima:ubijte zadnjeg bossa koristeci melee oruzja
Heather Beamdigraj igru na hard modu.na extra new game-u,kada ne drzis u ruci nikakva oruzja,ovo oruzje je aktivirano.
Sexy Beam:isto kao Heather Beam,samo sa 'Transform' kostimom
itd.

K R A J E V I

Normal:
-Ne ubijaj svako cudoviste
-Izbegavaj napade cudovista.Ako te napadnu,odmah se izleci
-Kada te zena u crkvi upita za oprostaj,ne kazi nista
-Procitaj Daglasovu knjizicu

Possesed:
-Da bi dobio/la ovaj kraj,moras jednom protji igricu
-Oprosti zeni u crkvi
-Ubij svako cudoviste
-Dozvoli da te SVAKO cudoviste povrijedi(potrebno ti je cak 4,000 bodova za ovaj kraj,tako da se ne salim!)
-Nemoj procitati Daglasovu knjizicu(gubis ja mislim 500 poena ako procitas)

UFO:
-Ukoliko si osvojio Heather Beam ,iskoristi ga na barem 30 cudovista.Kada Heder stigne kuci,ovaj sasavi kraj ce se aktivirati.



***kraj spoilera***
da,glupo je napisano,ali ja ne mogu bolje
lake_bolt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2007, 22:21   #209
giga
Član
 
Član od: 17.2.2007.
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Silent Hill

Po meni je SH1 najbolji deo u serijalu.Prica je fantasticna.Magla na pocetku i iznenadni mrak ulivaju strah.Posto je starija igra grafika je losija ali to ne umanjuje dozivljaj.To je bila moja prva igrica kada sam kupio PS1.
giga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2007, 23:37   #210
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Zadnji nivo u prvom delu je pravo ludilo. Izgubis se u roku od 5 minuta, nemas mapu, svi hodnici i vrata su u stanju raspada i deluju isto a ima nekoliko spratova.Najbolja je fora kada lutate sat vremena po hodnicima, niste snimili poziciju jer niste pronasli save point i naletite u jednoj sobi mac koji je zaboden u frizider oko kojeg je neki polomljeni lanac. Ko je igrao zna sta se desilo
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 0:10   #211
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
Leeroy Jenkins kaže: Pregled poruke
Zadnji nivo u prvom delu je pravo ludilo. Izgubis se u roku od 5 minuta, nemas mapu, svi hodnici i vrata su u stanju raspada i deluju isto a ima nekoliko spratova.Najbolja je fora kada lutate sat vremena po hodnicima, niste snimili poziciju jer niste pronasli save point i naletite u jednoj sobi mac koji je zaboden u frizider oko kojeg je neki polomljeni lanac. Ko je igrao zna sta se desilo
O da. Ako ne stavis prstenac, gotov si
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 1:53   #212
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
B@NE kaže: Pregled poruke
U igri je najveca fora kamera, autori su verovatno to s razlogom napravili. Tako si udubljen u igru i neznas sta ce te snaci posle sledeceg koraka. Igra je tatalno ne predvidiva.

To si u pravu. Sa onakvim kontrolama, jednostavno ne znas sta ce te snaci iza sledeceg coska. Mnogo dobra kamera, zamisli samo da je kamera kao u max payne-u, to bi bilo nezanimljivo i prosto, ovako je....neverovatno....
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2007, 7:15   #213
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Silent Hill

Ne znam za te probleme sa kontrolama i kamerom.Mozda sto sam ja presao sva 4 dijela na konzolama.
Nije samo prica bitna.Ovo je jedna od igara sa najezivijom atmosferom.
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 20:09   #214
lake_bolt
Član
 
Član od: 9.8.2006.
Lokacija: CG
Poruke: 67
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku lake_bolt Slanje poruke preko Yahooa korisniku lake_bolt
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
Leeroy Jenkins kaže: Pregled poruke
Zadnji nivo u prvom delu je pravo ludilo. Izgubis se u roku od 5 minuta, nemas mapu, svi hodnici i vrata su u stanju raspada i deluju isto a ima nekoliko spratova.Najbolja je fora kada lutate sat vremena po hodnicima, niste snimili poziciju jer niste pronasli save point i naletite u jednoj sobi mac koji je zaboden u frizider oko kojeg je neki polomljeni lanac. Ko je igrao zna sta se desilo
da li je to neko objavio snimak mojeg igranja SH1? sjetjam se toga djela (tj,sjetjam se nerviranja )
lake_bolt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 20:35   #215
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Dosta ljudi se zaglavilo u SH1 kod klavira u skoli, secam se da sam to presao tek kada sam treci ili cetvrti put krenuo da igram jer sam odustajao zbog ove zagonetke. Zagonetka sa klavirom nije teska, samo treba da provalis da se dirke pritiskaju sa desna na levo a ne sa leva na desno.
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2007, 16:34   #216
giga
Član
 
Član od: 17.2.2007.
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Silent Hill

Citat:
Leeroy Jenkins kaže: Pregled poruke
Dosta ljudi se zaglavilo u SH1 kod klavira u skoli, secam se da sam to presao tek kada sam treci ili cetvrti put krenuo da igram jer sam odustajao zbog ove zagonetke. Zagonetka sa klavirom nije teska, samo treba da provalis da se dirke pritiskaju sa desna na levo a ne sa leva na desno.
To je brate mnogima u mom mestu pretstavljalo problem.Mnogi su odustajali od igranja u pocetku jer su smatrali da je zagonetka ne resiva.
giga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 7:57   #217
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Silent Hill

Ja sam morao da virnem u "Bonus" zbog one zagonetke sa brojevima i horoskopskim znacima...
LunaticRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 14:20   #218
tab503
Član
 
Član od: 4.9.2006.
Poruke: 340
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 25 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Meni jedna stvar nije jasna.
Zasto ne mogu da naprave normalnu kameru (kao sto je bila u Tomb Raideru 1-3 ili u Max Painu)
Lepo stoji iza lika, imas dugme da pogledas okolinu ako treba,, preglednost vrhunska.

Kad bi igraci malo vise bojkotovali lose konverzije ili lose odradjene igre, programeri bi se vise potrudili.
tab503 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 16:56   #219
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Silent Hill

Meni je kamera bas OK, stvara neku filmsku atmosferu. Ovo je ipak avantura a ne pucacina kao Max Payne tako da nije neki veliki problem.
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2007, 9:02   #220
chris
Član
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: White city
Poruke: 272
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 140 puta na 39 poruka
Wink Re: Silent Hill

Ljudi jeste li citali stripove Silent Hill? Ja imam u .pdf formatu Dying inside issue 3,4 i 5 deo i Paint it black...
chris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Silent Hill FMW_SLaUGhter Kompjuteri i film 36 13.5.2006 23:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com