Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2007, 17:49   #241
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
Proxima kaže: Pregled poruke
Meni je ovo jedna od najgorih igara koje sam video, odmah me je podsetila na Vietnam Line Of Sight .... otprilike isti grafički kvaliteti.

Optimizovanost je očajna. Izgled jadan (za igricu koja je pravljena 2007.godine).

Zvuci su očajni, oružje takođe, realnost ... (koaj realnost?!).

Nije mi jasno kako je ovo proglašeno igrom meseca, ali OK, ne želim da počinjem rat. Samo mislim da je igra SMEĆE.

I još nešto, žao mi je što na ovoj igri stoji potpis THQ i ASUS-a. Nije mi jasno kako je THQ mogao da posle COH izda nešto ovako ... da li je to sindrom života od stare slave?

OK, sad me flejmujte ...
Ne znam dokle si stigao,ali i ja sam u pocetku imao takvo misljenje o igri. Medjutim kako sam odmakao tako sam shvatio da je igra extra. Oruzje je raznovrsno kasnije,ima ga bas bas dosta. Zatim kad kupis neko zastitno odjelo,puno teze te i ubijaju. isto tako nikada nisam igrao igru u kojoj glavni junak mora da klopa a tu je i vodka,extra protiv radijacije hehe. Neko vece sam uletio u radijaciju i ode u crveno,eh sad nisam imao one vakcine prottiv radijacije,ali tu je bilo vodke. Morao sam da popijem 5-6 flasa vodke da bih ubio radijaciju. Ej teturao sam sigurno 15 minuta! Muti se slika,ne mogu da naciljam bukvalno nista,pa sam se ustekao kod nekog drveta dok se nisam otrijeznio hahaha extra su ono odradili
I da,meni je grafika stvarno super,a igram na 1024x768,medium detalji,full dinamic lightning,i malo sam pojacao AA. Opet to je moje misljenje. Svidjelo mi se recimo kada grmi,munje i to i kako se od munja stvaraju sjenke,znao sam da stojim i da se divim kako je dobro odradjeno.
Sto se tice realnosti... ah pa koja to igra danas uopste ima realnost????? U skoro svakoj imas health, sam si i ubijes pola neke armije,ono ala Rambo i tako to. Ja jedinu igru koju sam igrao u kojoj je bilo dosta realnosti je Ghost Recon Advanced Warfighter.... nema health,pa opleti,bas moras da pazis da te metak ne pogodi. ovo ostalo su u sustini bajke i zabava,ali i zato su i napravljene
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 18:26   #242
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
shimec kaže: Pregled poruke
Kada ides od pocetka ka Garbage sa desne strane ima jedna brvnara koju uvek napadaju psi... E tu je on
Tu sam bio vec proverio i nema ga. Zapravo, proverio sam citav Cordon, iduci od lika do lika, od lesa do lesa proveravajuci ime...
U mom PDA mi je ostala samo jos misija "Find Sterlok" i ono da docem do monolighta ili kako se zove vec.
Nasao sam onaj flash u podzemlju, nasao sam ghosta mrtvog, i tu mi se prekidaju misije. Jedino sto imam jeste info u dnevniku da ima onaj cetvrti lik, onaj doktor ( mutual friend) i da se oni sastaju kod njega. Da bi nasao tog doktora treba da nadjem guide-a. On navodno zna sve za pravu cenu...

P.S - U medjuvremenu sam uradio jedan hit&run ka NPP i presao igru...Lik mi se tripovao da pada zlato sa neba umesto srafova...i onda je pala jedna velika zlatna poluga
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 18:44   #243
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Nisam do danas nabavio igru.... Ali sam se plasio da li ce raditi... Pa evo saveta svima koji mozda muce muku (da je odmah prekrate). Samo stavite lighting na static, i igra leeeeeti!! imam samo 1GB rama, Athlon 64 3200+ , i 7300GT- i osim opcije static lighting, sve je na MAXIMUMU i prosek koji imam je 45(!) frejmova!! Svaka cast za optimizaciju ovima koji su pravili igru Igra izgleda fenomenalno! Atmosfera je izuzetna!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 19:13   #244
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
Ne$A kaže: Pregled poruke
Tu sam bio vec proverio i nema ga. Zapravo, proverio sam citav Cordon, iduci od lika do lika, od lesa do lesa proveravajuci ime...
U mom PDA mi je ostala samo jos misija "Find Sterlok" i ono da docem do monolighta ili kako se zove vec.
Nasao sam onaj flash u podzemlju, nasao sam ghosta mrtvog, i tu mi se prekidaju misije. Jedino sto imam jeste info u dnevniku da ima onaj cetvrti lik, onaj doktor ( mutual friend) i da se oni sastaju kod njega. Da bi nasao tog doktora treba da nadjem guide-a. On navodno zna sve za pravu cenu...

P.S - U medjuvremenu sam uradio jedan hit&run ka NPP i presao igru...Lik mi se tripovao da pada zlato sa neba umesto srafova...i onda je pala jedna velika zlatna poluga
on je kao sto ti je vec neko rekao odmah nakon one blokade kod mosta u jednoj napustenoj kuci... ili je bug ili je zesce zaginuo meni se desilo da sam pricao sa njim i onda smo trebalo neke bjele pse da poubijamo,onda mi je dao neke informacije. eh nakon toga sam se ja vratio nazad da kupim nesto jos municije i kada sam se vracao gledao sam kako ga oni slijepi psi ubijaju,nije se uspio odbraniti.
nakon sto nadjes flash u Stash,sledece sto trebas je da ukrades ona dokumenta u zgradi gdje ima dosta vojnika.... nakon toga ta dokumenta moras odnejeti barmenu. tako je barem meni sve islo....
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 19:19   #245
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Na tom mestu nalazi se samo Fox, koji je doduse mrtav (ubili ga psi). On mi je rekao da idem do jednog lika, koji mi je rekao da idem do drugog lika, koji mi je rekao de se nalazi stash, koji ja doduse nisam odmah nasao nego sam prosao pored njega, i posle par misija ( nasao sam ghosta mrtvog itd.) vratio sam se i nasao taj stash. Sada treba da nadjem tog Guide-a koji se nalazi u onoj stracari blizu mrtvog Fox-a.... Moze li neko jednostavno da mi kaze de je taj doktor posto ovaj moj djavo se 100% baguje.
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 19:20   #246
Kishobran
Član
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd 2142
Poruke: 101
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Stalker mi je radio lepo na 7600GT, 1GB rama i intel dual core na 3 giga (doduse secka pri ucitavanju zona al to je to).

Igra je FENOMENALNA i bila bi jos bolja da nema podosta bagova (stavite patch pre nego sto pocnete obavezno). Dugo nisam igrao ovako dobar i osvezavajuci FPS sa toliko slobode i primesama RPG-a. O AI-u i atmosferi uopste necu ni da pricam, svaka im cast. Igra nije kratka, ali bi nekako voleo da je duza jer mi se cinilo da je brzo proslo Preporuchio bi je svima.

Ne znam kako mozete da imate manje od 50,000 rubalja na kraju igre... Osecam da je kod 90% ljudi bila zelja "I wan't to be rich!" kod monolitha :lol:
Presao sam i sa 2 'prava' kraja koji ostavljaju mnogo bolji utisak tako da obavite onaj kvest sa Guide-om i one koji ga slede
Kishobran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 19:30   #247
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
Ne$A kaže: Pregled poruke
Na tom mestu nalazi se samo Fox, koji je doduse mrtav (ubili ga psi). On mi je rekao da idem do jednog lika, koji mi je rekao da idem do drugog lika, koji mi je rekao de se nalazi stash, koji ja doduse nisam odmah nasao nego sam prosao pored njega, i posle par misija ( nasao sam ghosta mrtvog itd.) vratio sam se i nasao taj stash. Sada treba da nadjem tog Guide-a koji se nalazi u onoj stracari blizu mrtvog Fox-a.... Moze li neko jednostavno da mi kaze de je taj doktor posto ovaj moj djavo se 100% baguje.
Nemam pojma stvarno. Ja sam nakon sto sam spasio Molea,on me nakon togao odveo do Stash i tu sam nasao onaj flash. N esjecam se Guide-a uopste,mora da sam i ja nesto propustio.... Nakon Stash sam ukrao dokumenta i odnio ih barmenu i zasad nisam isao dalje. Jesi li uopste imao ovu misiju gdje trebas drmnuti ona vojna dokumenta?
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 19:45   #248
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
Maverick78 kaže: Pregled poruke
Nemam pojma stvarno. Ja sam nakon sto sam spasio Molea,on me nakon togao odveo do Stash i tu sam nasao onaj flash. N esjecam se Guide-a uopste,mora da sam i ja nesto propustio.... Nakon Stash sam ukrao dokumenta i odnio ih barmenu i zasad nisam isao dalje. Jesi li uopste imao ovu misiju gdje trebas drmnuti ona vojna dokumenta?
Ako sam napisao da sam presao igru ( na los nacin) naravno da sam imao ovu misiju. Idi pogledaj u PDA-ju u eciklopediji pod local folclor i videces da pise super-nesto. To je taj Guide koji je prvi stalker u zoni i zna sve, ako imas love.
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 19:57   #249
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
Ne$A kaže: Pregled poruke
Ako sam napisao da sam presao igru ( na los nacin) naravno da sam imao ovu misiju. Idi pogledaj u PDA-ju u eciklopediji pod local folclor i videces da pise super-nesto. To je taj Guide koji je prvi stalker u zoni i zna sve, ako imas love.
da, napisao si da si presao igru,sorry! tako je to kada se ne cita fino i do kraja
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2007, 22:09   #250
Kishobran
Član
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd 2142
Poruke: 101
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Ako imate kvest sa Guide-om onda nema shanse da ga promasite jer vam je oznachen na mapi. A sigurno ce te dobiti taj zadatak ako pratite glavni kvest.

U trenutku kad sam prvi put dosao kod njega zaklali su ga psi. Loadovo sam da bi ga ipak zatekao zivog :P ali bez obzira bio on ziv ili mrtav uputice vas nazad na ono Ghost-ovo skloniste de ste nasli USB da se nadjete sa Doctorom. I tu cete konacno saznati ko je Strelok
Kishobran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2007, 0:29   #251
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

...kao da to vec nismo saznali iz animacije u x16.

gde (dodjavola) da nadjem municiju za gauss rifle? svi gaus snajperisti koje sam do sada sreo su na 30 metara visine po krovovima na koje ne mogu da se popnem?
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2007, 9:46   #252
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Zavrsilo je skidanje.Igra je fantasticna.Na mom racunaru (vidi profil) igra radi sa medium detaljima, u 1024 X 768.Grafika je solidna, a okolina (drvece) me podseca na Oblivion.Samo mi nesto nije jasno.Neki banditi me rokaju sa 50 metara nekom puskom, a ja nemogu njih ni sa pistoljem ni sa onom dvocevkom.Stvarno neznam kako da ih pobijem.Pritom oko te kuce gde se ja stekam ima 3-4 anomalija.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2007, 12:08   #253
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

ustekaj se i pridji im s ledjima
vrlo je lep osecaj kad nekog zdimis dvocevkom s ledja sa pola metra razdaljine...
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2007, 12:17   #254
Ne$A
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Poruke: 539
Zahvalnice: 293
Zahvaljeno 37 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
Kishobran kaže: Pregled poruke
Ako imate kvest sa Guide-om onda nema shanse da ga promasite jer vam je oznachen na mapi. A sigurno ce te dobiti taj zadatak ako pratite glavni kvest.

U trenutku kad sam prvi put dosao kod njega zaklali su ga psi. Loadovo sam da bi ga ipak zatekao zivog :P ali bez obzira bio on ziv ili mrtav uputice vas nazad na ono Ghost-ovo skloniste de ste nasli USB da se nadjete sa Doctorom. I tu cete konacno saznati ko je Strelok
To sam i predpostavio. Kao sto sam rekao, nisam bas pratio tok misija tako da je ovo neki bug. Nema veze, juce sam krenuo ponovo da igram. Necu se zaustaviti dok ne saznam ko sam ja, ko je Strelok i dok nepozelim da zona nestane
Ne$A je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 7:18   #255
njikolaj
Novi član
 
Član od: 30.5.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku njikolaj
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Za sve one koji još uvek imaju muke... (a ima nas), uskoro dolazi novi patch 1.0002...
Nadajmo se najboljem...
njikolaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 13:23   #256
kvare_cg
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Poruke: 427
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 50 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Dajte ljudi oce li mi rec neko, imam amd 3800+ x2 am2, giga rama @667Mhz i asusovu 7600gt@ 560\1,4Ghz, i opet mi sjecka recimo na high 1024x768, sad je ceram na medium 800x600,i leti,ali mi je sve upaljeno,sudeci po postovims,ljudi sa gorim masinama je tjeraju bolje od mene, oce li mi ko rec dje mi je problem
kvare_cg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 13:33   #257
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Samo spusti lightning na static, a sve ostalo digni na high.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 14:04   #258
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
Samo spusti lightning na static, a sve ostalo digni na high.
tj. na maximum opusteno mozes do kraja da poguras cak i AA i AF, jer cak i ja, sa Athlon 64 3200+, 1gb DDR 400, i 7300 gt 256 ddr2, izvlacim 30+ frejmova na 1024x768!
Vecina uvek kuka zbog neoptimizovanosti, ali ja u ovom slucaju kazem: svaka cast za optimizovanost igre! Manje trazi od Gothic 3, od NWN2, pa cak i od Obliviona!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 14:11   #259
kvare_cg
Član
 
Član od: 15.11.2006.
Poruke: 427
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 50 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Uradicu vala to, nisam proba da cackam, igra me odusevila ali sam pravi Rambo
kvare_cg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 14:44   #260
njikolaj
Novi član
 
Član od: 30.5.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku njikolaj
Određen forumom Re: S.t.a.l.k.e.r.

Fazon je baš u tome da igra NIJE dobro optimizovana, zato kod nekog ide ok na nekoj starijoj mašini, a kod nekog seče i na kompu sa ok komponentama...
njikolaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Shadow Man caine Akcione igre 5 23.5.2014 20:28
Shadow Factory miša topola Male igre 4 20.12.2009 13:53
Shadow Quest Nash Knight Male igre 6 22.11.2008 17:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com