Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2009, 22:22   #1
Chumpitas
Novi član
 
Član od: 28.12.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Coloniam: The Real World

Od skora se na internetu moze naci nova browser igra Coloniam

Radnja je smjestena u bliskoj buducnosti, kada se na svijetu formiraju 4 velike sile koje vladaju svijetom. Osim njih na planeti se nalazi 11 kolonija bogatih resursima.

Igrac na pocetku igre dobija svoj grad unutar sile koji razvija i izgradjuje i uz to se profilise u jednu od 3 ponudjene profesije: Politiku, ekonomiju, vojsku.

Svi igraci unutar jedne sile putem parlamentarnih izbora biraju vlast u drzavi koja organizuje institucije (ministarstva Ekonomije i Vojske) i vodi drzavu u rat za kolonije. Pobjednik igre je ona sila koja uspije da kolonizuje najveci broj kolonija i od njih napravi nezavisne drzave. Na tom putu je neophodno da drzava radi kompaktno i da ljudi unutar drzave saradjuju, jer bez politicara nema vlasti i drzavnog aparata, bez ekonomista nema resursa neophodnih za napredak gradova, a bez vojnika nema osvajanja kolonija.

Prvi, beta+ server je krenuo 12.11. a prvi izbori su zakazani za 17.01.2010. tako da svi zainteresovani jos uvijek mogu da se prikljuce i aktivno ucestvuju u osvajanju svijeta.

www.coloniam.rs
Chumpitas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2010, 20:44   #2
Resig
Član
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: Север Србије
Poruke: 406
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Resig
Određen forumom Re: Coloniam: The Real World

Igra je peace of shit!
Mnogo bolji Ikariam
Resig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 16:59   #3
Uros Ducic
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Poruke: 302
Zahvalnice: 117
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Coloniam: The Real World

Poceo sam malo da igram ali sam odustao.Ikariam jeste bolji ali su operatori mnogo strogi kod banova.
Uros Ducic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 15:16   #4
K8to
Novi član
 
Član od: 7.2.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Coloniam: The Real World

Za igru sam saznao iz Sveta kompjutera i jedva dočekao da počne. Učinilo mi se da igra ima potencijala ,i ostalo je samo na tome ' dobar potencijal loša realizcija. Beta faza igre traje još od početka , što i nije za osudu, da nisu uveli plaćanje putem SMS a ostavili sijaset grešaka i nedovršenosti.
Sama poenta je osvojiti kolonije ratom koga još uvek nisu programski rešili.
No ono što je mnogo bitnije je ignorantski stav programera, administratora na uvrede napisane na račun samih igrača i država u kojima žive.
Likovi sa imenima osuđenih zločinaca se ne izbacuju iz igre već im se dopušta da provociraju i vređaju, a postovi sa žalbama se brišu sa foruma.
K8to je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku K8to na korisnoj poruci:
acidsurfer (5.1.2011), DJ Ecstasy 777 (7.2.2010)
Stara 7.2.2010, 15:48   #5
DJ Ecstasy 777
Novi član
 
Član od: 7.2.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Coloniam: The Real World

Citat:
K8to kaže: Pregled poruke
Za igru sam saznao iz Sveta kompjutera i jedva dočekao da počne. Učinilo mi se da igra ima potencijala ,i ostalo je samo na tome ' dobar potencijal loša realizcija. Beta faza igre traje još od početka , što i nije za osudu, da nisu uveli plaćanje putem SMS a ostavili sijaset grešaka i nedovršenosti.
Sama poenta je osvojiti kolonije ratom koga još uvek nisu programski rešili.
No ono što je mnogo bitnije je ignorantski stav programera, administratora na uvrede napisane na račun samih igrača i država u kojima žive.
Likovi sa imenima osuđenih zločinaca se ne izbacuju iz igre već im se dopušta da provociraju i vređaju, a postovi sa žalbama se brišu sa foruma.
nadovezao bih se . . .
igra je lepo zamisljena al ne i realizovana . . .

oni koji treba da rade svoj posao ga ne rade . . .konkretno mislim na admine . . .
posto njihova braca i kumovi prete nekom kolicima,je*avaju i oca i mater,
prskaju spe*mom na sve strane . . .siluju . . .
a kad se ti prin screen-ovi proslede adminima oni cooliraju . . .navodno imaju posla na serveru . . .
uzimaju ljudima posteno stecen novac. . . .od pocetka nista ne ide kako bi trebalo . . .
al najgore u svemu tome je to sto smo mi njima izasli maximalno u sustret,
prihvatili smo da budemo na beti i da na nama testiraju igru,al nismo nismo prihvatili da nam njihova braca i kumovi prete kolicima,je*vaju celu porodicu,
prozivaju malu decu i tome slicno . . .

ovo je sramota za ovu igricu i ljude koji na njoj rade . . .
al shvatam ja jer brat i kum nikad dugme nisu bili . . .

A ZA ONE KOJI OCE DA POCNU DA JE IGRAJU : " ljudi moji ako cete da trpite sve gore navedeno,samo napred . . . "

DJ Ecstasy 777 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DJ Ecstasy 777 na korisnoj poruci:
acidsurfer (5.1.2011), K8to (7.2.2010)
Stara 8.2.2010, 16:21   #6
bungynik
Novi član
 
Član od: 12.3.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Coloniam: The Real World

Citat:
DJ Ecstasy 777 kaže: Pregled poruke
nadovezao bih se . . .
igra je lepo zamisljena al ne i realizovana . . .

oni koji treba da rade svoj posao ga ne rade . . .konkretno mislim na admine . . .
posto njihova braca i kumovi prete nekom kolicima,je*avaju i oca i mater,
prskaju spe*mom na sve strane . . .siluju . . .
a kad se ti prin screen-ovi proslede adminima oni cooliraju . . .navodno imaju posla na serveru . . .
uzimaju ljudima posteno stecen novac. . . .od pocetka nista ne ide kako bi trebalo . . .
al najgore u svemu tome je to sto smo mi njima izasli maximalno u sustret,
prihvatili smo da budemo na beti i da na nama testiraju igru,al nismo nismo prihvatili da nam njihova braca i kumovi prete kolicima,je*vaju celu porodicu,
prozivaju malu decu i tome slicno . . .

ovo je sramota za ovu igricu i ljude koji na njoj rade . . .
al shvatam ja jer brat i kum nikad dugme nisu bili . . .

A ZA ONE KOJI OCE DA POCNU DA JE IGRAJU : " ljudi moji ako cete da trpite sve gore navedeno,samo napred . . . "

Pa ja bih pre rekao da je to krivicno delo... svako javno iskazivanje rasne, verske ili nacionalne netrpeljivosti kao i javno vredjanje predstavlja oblik kriminala i povlaci za sobom krivicnu odgovornost, kako onoga ko je iskazivao tako i onoga ko nije reagovao, ili ako je bio u poziciji, nije sprecio ili prijavio ovakvo ponasanje. Stoga bi neko trebalo da prijavi ovo nadleznim organima, pa da se oni pozabave time.
bungynik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bungynik na korisnoj poruci:
DJ Ecstasy 777 (9.2.2010)
Stara 10.11.2010, 11:14   #7
bajaatan
Novi član
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Coloniam: The Real World

Coloniam je kao lepa devojka na koju se primis, ozenis je a onda saznas da je musko.

Lepo zamisljena web igra koja je upropascena nedorecenoscu, zastarelim uputastvom ili nedostatkom objasnjenja. Jedina takva igra u kojoj svesto vam nije jasno necete da nadjete na forumu nego morate direktno da pitate moderatore. Moderatori su srednjoskolci ili osobe koje se ponasaju kao srednjoskolci koji se odjednom probude na vlasti.
Uglavnom sve web igre ase prave da bi se na njima zaradilo, medjutim ova predstavlja izrabljivanje. Igra traje taman toliko koliko igraci uplacuju kredite, a kad to vise nije potrebno i kad treba da se uziva u samoj igri serveri se gase.
Igra je prilicno neizbalansirana.

Poslednji pokusaj da se kreira internacionalni server je tragikomican. Pola teksta je jos na cirilici a ostatak je preveden google translator-om. Ali zato moderatori banuju sve koji pokusaju da na chat-u kuckaju na bilo kom drugom jeziku osim engleskog. Naravno, stranaca nema ali pravila su pravila.

Srpska igra, nema sta.
bajaatan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2010, 16:27   #8
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Coloniam: The Real World

Pa koje očekivao od ove igre da će se proslaviti, makar u Srbiji i okruženju
Zaista očajna kopija Ikariama i Traviana.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
World of Goo polarnimeda Male igre 77 23.3.2010 6:33
Svet kompjutera 12/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 147 23.12.2008 14:33
WTS World CCN 4.17 Freelancer Mod loki Mrežne igre 0 17.6.2008 14:36
Real World DirectX 10 Performance: It Ain't Pretty Garson Vesti 21 10.7.2007 9:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com