Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.9.2017, 21:12   #421
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Baš dozvoljavate da vas šišaju, i to pred zimu...

Plaćate standalone expansion $60 (bez popusta) koju ste ranije plaćali $40(bez popusta).

Godinu dana posle glavne igre CA pravi ekspanziju, a ne novu igru. To što su stavili broj 2 u naslovu a prodali vam ekspanziju ne znači da treba tako i da je platite.

Dokle ćete više da nagrađujete alavost SEGE?
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Wittmann (26.9.2017)
Stara 25.9.2017, 22:39   #422
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Prste devetka lijevo i desno.
Nema, našli su izvor zlata
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2017, 1:23   #423
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Baš dozvoljavate da vas šišaju, i to pred zimu...

Plaćate standalone expansion $60 (bez popusta) koju ste ranije plaćali $40(bez popusta).

Godinu dana posle glavne igre CA pravi ekspanziju, a ne novu igru. To što su stavili broj 2 u naslovu a prodali vam ekspanziju ne znači da treba tako i da je platite.

Dokle ćete više da nagrađujete alavost SEGE?
A ti si opet jedini razuman ovde, pa su svi ostali ovce sem ti ?
Ko placa toliko? Ja toliko nisam platio, a koliko vidim ni ljudi koji se ovde raspituju za popuste. Ja ne nagradjujem nikoga vec kupujem ono sto se meni dopada. Dokle god ja raspolazem svojim novcem i imam mozak da sam procenim da li MENI LICNO nesto vredi ili ne. To sto ti pricas koliko treba nesto da vredi je samo tvoje licno misljenje i nista vise. Kupujem igru koja ima cak i vise sadrzaja od prethodnika i koju cu sigurno igrati vise od prethodnika. To da li oni lepe brojke na ekspanziju ili ne je meni potpuno nebitno, ja gledam proizvod kao celinu, da li meni odgovara i da li licno meni vredi 60 dolara ili ne (opet kazem, ja je toliko nisam ni platio, cak sam je platio manje od vanile). Pa vidjao sam ekspanzije koje kostaju upravo toliko koliko ti pricas da bi trebalo da vrede a nemaju ni priblizno sadrzaja koliko WHII ima. Idealan primer ti je War of the Chosen. 40 dolara, odlicna ekspaznija ali se ne moze uporediti sa kolicinom sadrzaja u WHII recimo. Da li je nesto ekspanzija ili ne potpuno je nebitno. Ja placam kvalitet, sadrzaj i ono sto mislim da ce meni doneti sate i sate zabave.
Ali ne, po tebi sam ja ovca, ti si najpametniji i neka ostane na tome.....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2017, 1:24   #424
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Sto se tice kombinovane kampanje, nece biti potrebno instalirati oba dela (potrebno je samo posedovati obe igre). Dovoljan je samo drugi deo i naravno pec kada izadje kampanja.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2017, 12:30   #425
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Sto se tice kombinovane kampanje, nece biti potrebno instalirati oba dela (potrebno je samo posedovati obe igre). Dovoljan je samo drugi deo i naravno pec kada izadje kampanja.
Jedva cekam da vidim kako ce to da funkcionise. Kako samcnesto istrazivao na ovom WH2 treba da bude jos dlc frakcija od njih tomb king, araby i ostali.

pentraksil - ocekujem da kazes nesto vise o igri kad zaigras i da kazea je li vrijesi ova igra za te novce i da li su nesto vise promjenili osim frakcije i mape.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2017, 15:41   #426
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Jedva cekam da vidim kako ce to da funkcionise. Kako samcnesto istrazivao na ovom WH2 treba da bude jos dlc frakcija od njih tomb king, araby i ostali.

pentraksil - ocekujem da kazes nesto vise o igri kad zaigras i da kazea je li vrijesi ova igra za te novce i da li su nesto vise promjenili osim frakcije i mape.
Upravo testiram Za sada neki prvi utisci:
Na vizuelnom planu igra izgleda dosta bolje. Ne znam do cega je, isti je motor, moguce je da su nesto dirali oko osvetljenja. Mnogo je bolje ovako. Mape su mnogo bolje odradjene, ima vise mesta gde je moguce isplanirati napad, odbranu, usko grlo tu i tamo, po neka uzvisica itd. Dosta raznovrsnije. Mape su takodje dosta detaljnije odradjene, ne izgledaju nabacano kao neki delovi WH-a, mnogo lepse izgledaju. Muzika i zvuk standardno dobri, zanovetanje Skavena dok trce, bore se i ostalo je odlicno odradjeno
UI je dosta poboljsan, nema kopanja po onim skrolovima vec iskace mali prozorcic koji ce sve to fino objasniti i podsetiti. U opcijama moze da se podesi par novih stvarcica (recimo da desni klik znaci automatsko trcanje itd.) i postoji mogucnost sklanjanja odredjenih delova interfejsa. Ima tu jos puno sitnica. Lordovi sada mogu dobiti pozitivne i negativne trejtove koji ce biti bolji ili losiji u zavisnosti od toga kako igrate sa njim. Recimo dobijete Leader ili nesto slicno i nakon duze igre taj Leader bonus moze da bude mnogo veci. Isto vazi i za negativne trejtove.

Sto se tice samih rasa, dosta su drugacije, poceo sam malo sa Skavenima i treba malo vremena da se naviknete na njih posto su poprilicno potrosna rasa (u skladu sa lorom) pa je potrebno nadmudriti protivnika na nesto nekonvencionalniji nacin.
Kampanja za sada obecava, ritual daje neki novi smek, pre svega sto vise nece cilj biti jednostavno "bojenje" mape (ovaj grad se granici, pa sledeci itd) vec ce odredjeni delovi mape biti bitniji od nekih drugih, zbog rituala i resursa za njega. Potraga za blagom je takodje zanimljiva i daje neki RPG smek citavoj stvari. Ubacena je i klima, pa ce neke rase bolje ziveti u tropskim krajevima recimo, umesto po snegu. Magija je takodje poboljsana, mnogo je jaca i postoji mogucnost odredjivanja smera magija, sa koje strane da krene itd. Zaboravio sam da dodam i da su borbe dosta duze nego u WH kecu. AI je nesto agresivniji, mada ne mogu da sudim odmah na pocetku

To je to za sada sto sam primetio, kucao sam malo preko reda i nabacano ali to su neki prvi utisci.
Za sada obecava. Da li ce nekome drugome vredeti, to vec ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim. Meni, za sada, vredi itekako. Videcemo nakon malo duzeg igranja, ali sumnjam da cu promeniti misljenje. Ako nisi siguran, sacekaj popust ili ugrabi neki od jeftinijih kljuceva, Bundlestars itd.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Isko (28.9.2017), perablenta (28.9.2017), Sava Stankovic (28.9.2017), tommy gun (28.9.2017)
Stara 28.9.2017, 20:10   #427
Sava Stankovic
Član
 
Član od: 1.10.2013.
Poruke: 172
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 44 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Kakva je zahtevnost u odnosu na keca??
Sava Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2017, 20:14   #428
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

I dalje su ostali isti problemi kao u kecu:

-Mentalno zaostao AI,na kampanji pogotovu,u bitkama uglavnom rasuje,ponekad pokusa sa jednom konjicom da dodje sa strane i to je to.
Na vecim tezinama samo jos vise cituje a ne postaje bolji sto se vidi kad im se zauzme grad samo barake gradi i ostalo za jedinice,za ekonomiju skoro nista.

-Opsadne bitke i dalje nisu sredjene jos od rome dvojke.
-Mape za bitke su minijaturne u odnosu na prosle total war-ove.
-Ekonomija je uzasno laka,i dalje razni exploiti mogu da se rade.

U sustini nijedan problem koje igre vuku godinama nije resen.
Deluje kao da je pravljeno za casual publiku koja nece mnogo da se bakce sa ekonomijom,populacijom,strategijama,nego ce da udje odigra bitku 7-8 minuta i to je to.
Ok Warhammer igra,jeziva Total War igra.
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Wittmann na korisnoj poruci:
Isko (29.9.2017), perablenta (28.9.2017), Sava Stankovic (28.9.2017)
Stara 29.9.2017, 1:41   #429
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

OK, za neke stvari se slazem (opsade npr. ali to vise i vrapci na grani znaju da nece biti promena u WHII pa ni u WH III, opet ne kazem da ih ne treba biti) ali mene zanima jedna stvar:

U kojoj TW igri je bila teska ekonomija, briga o populaciji itd?

Stalno se provlaci ta tema, kao da je ekonomija u TW-u bila Europa Universalis ili nesto slicno. Ja se ne secam da je ikada TW bio komplikovan ekonomski, trgovinski ili sa brigom o populaciji. Samo najobicnije stancanje zgrada i apgrejdova bez preteranog planiranja. Zauzmes grad, nastancas zgrade i samo upgrade, a pare kaplju li kaplju. Ponekad malo smanjis porez (par kruga) i toliko. U WH makar postoji neko planiranje, koji grad moze da podrzi koju zgradu, do kog nivoa itd. Nije to opet nista komplikovano, ali je po meni komplikovanije od onoga sto smo imali ranije. Ja ne znam kako neko moze da tvrdi suprotno. Da ne pricam o minusu, ja se ne secam kada sam u starijim TW bio ovoliko u minusu, samo stancas armije. Ali OK....

Ne zelim da zapocinjem nezdravu raspravu, niti zelim bilo koga da teram da se WH bilo kome dopadne (zasto bi to bilo koga zanimalo) samo me iskreno zanima. Ne kazem da to sto nikada takva nije bila ne treba da bude sada, ali se ponekad pitam da li smo mi igrali isti serijal uopste?
Kakve strategije nisu moguce ovde a bile su moguce ranije?

Mada mislim da nema nista od normalne rasprave, pocece pljuvanje kao i prosli put.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2017, 6:20   #430
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
...samo me iskreno zanima...
Ovako sanjiv, iz prve:

Trgovci u ME II, sa njima si mogao da postaneš monopolista jednog, ili više trgovinskih resursa na samoj mapi tako što bi ih sačuvao žive na tom resursu.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2017, 8:29   #431
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Ovako sanjiv, iz prve:

Trgovci u ME II, sa njima si mogao da postaneš monopolista jednog, ili više trgovinskih resursa na samoj mapi tako što bi ih sačuvao žive na tom resursu.
Da, ali to je baš bilo mučno. Govorim to iz velikog iskustva jer sam dug niz godina igrao Call of Warhammer mod na ME II, i išlo mi na onu stvar, kada moram po belom svetu da šaljem merchante, plus da tražim najpovoljnije izvorište love.

Iskreno, u TW ekonomija bi trebalo da bude samo prividna, čisto da se kaže da je, kao, ima. U WHu mi baš ovako odgovara.

A što se tiče AI, ni to baš nisam siguran. WH baš ide na flankovanja, i sa leve, i sa desne strane, pokušavaju da ti zaobiđu glavnu liniju, odmah lupaju po strelcima i artiljeriji.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2017, 8:59   #432
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Taman cu da je probam danas i ako mi se svidi kupujem je odmah. Moze li neko da kaze nesto vise o MP? (Ne znam zasto ali kupio sam WH1 i nikako nisam mogao da pokrenem MP ni dan danas)


P.S. A ovo je najbrze rusenje Denuvo zastite. Na dan izlaska...
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2017, 10:09   #433
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Meni je igra odlična, doduše, svideo mi se svaki Total War. Počeo kampanju sa Malekithom, igrao jedno 4 sata... Sviđa mi se mehanika kod Mračnih Vilenjaka, robovi, lojalnost generala, murderous prowess u bitkama. Igra izgleda sjajno i optimizacija je super urađena. Inače, onaj benchmark u grafičkim opcijama nije baš tačan, na podešavanjima za koja mi on pokaže 19-20 FPS u regularnoj kampanji i bitkama dobijam odličan FPS bez ikakvog seckanja.
dushke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2017, 12:22   #434
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Ovako sanjiv, iz prve:

Trgovci u ME II, sa njima si mogao da postaneš monopolista jednog, ili više trgovinskih resursa na samoj mapi tako što bi ih sačuvao žive na tom resursu.
OK, takva opcija bi bila zanimljiva, ali je u TW (po meni) bila potpuno beskorisna. Vise frustracije nego zabave. Odbranis ga par puta i onda nakon nekog vremena potpuno dignes ruke. Dodje inkvizicija i ubije ga zato sto je imao samo 99% piety
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2017, 13:00   #435
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Ili potrošiš ~500 fjorina da ga napraviš i skine ga tuđi trgovac za dva turna.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2017, 17:56   #436
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Pitanje je bilo da li je postojalo nešto kompleksnije što se tiče ekonomije, a ne koliko je bilo korisno, dobro izvedeno itd. Odgovor je dat.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Wittmann (29.9.2017)
Stara 29.9.2017, 20:48   #437
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

I narod je dobio svoju verziju, if you know what I mean.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2017, 11:22   #438
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

R.I.P. big D lol
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2017, 13:56   #439
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Pitanje je bilo da li je postojalo nešto kompleksnije što se tiče ekonomije, a ne koliko je bilo korisno, dobro izvedeno itd. Odgovor je dat.
Moje pitanje je bilo koliko je ekonomija ranije bila kompleksna, korisna ili dobro izvedena. Zato sam i naveo Europa Universalis, ne moram valjda bukvalno da navodim svaki segment te igre na koji mislim?

Ja sam pitao u kojoj igri je bila teska ekonomija i briga o populaciji itd. u smislu bitnosti i kompleksnosti. Tu spada i isplativost i tezina, valjda se to podrazumeva. Posto tako ispada po vasim kritikama, da je ekonomija u prethodnim TW-ovima bila mnogo komplikovana i da je ovaj TW mizeran i ekonomska katastrofa u odnosu na prethodnike.

A vi mi navodite merchanta koji se jedva moze nazvati kompleksnijom ekonomijom. Postavljanje agenta na odredjeni resurs i mizerne dobiti od toga....Jako kompleksno i bitno.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2017, 16:21   #440
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Total War: Warhammer

Meni je mapa kampanje bas mali fps i laguje dosta,dok bitke idu na 60 fps na high-ultra bez problema,se desava jos nekom?
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Warhammer Online: Age of Reckoning dr.antrax MMORPG igre 367 11.2.2016 18:51
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Warhammer Fantasy & 40 000 (opsta tema) Ghost Brbljaonica 26 14.10.2011 12:07
Jos 25 dana do izlaska Warhammer: Mark of Chaos Isko Strateške igre 12 21.10.2006 21:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com