Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.3.2011, 12:45   #11
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Ovo pitanje zahteva malo detaljniji odgovor, pa sam ga izdvojio u poseban post
Citat:
7. Nisu valjda oni sami krivi? Ako nije problem, mozes li reci kolika je tvoja plata ili plata tvojih radnika (kroz maglu se sjecam da si mozda pomenuo da imas svoju firmu). Onda mozemo da govorimo o poboljsavanji i povecavanju vrednosti.
Pa nego šta nego su sami krivi. Postoji nešto što se zove tržište i na tom tržištu sve ima neku svoju vrednost, i rad i proizvod i resursi, pa samim tim i radnici kao jedan od resursa. A kolika će ti biti vrednost na tržištu, zavisi ponajviše od tebe samog. Na primer, ako radiš kao zakucavač eksera i možeš da zakucaš 100 eksera dnevno, imaćeš jednu vrednost na tržištu, ako možeš 1000 imaćeš veću, ako možeš 2000 još veću, itd. A kako ćeš od 100 eksera dnevno preći na 2000 eksera dnevno ? Vežbom. Malo radiš vežbe za jačanje ruku da tako da jednim potezom možeš dublje da zabiješ ekser, malo radiš vežbe za ubrzanje, tako da u istom vremenskom periodu možeš više da zamahneš, malo radiš na tehnici zakucavanja tako da ti manje vremena treba da nišaniš i voila. Ako dostigneš svoj maksimum u broju zakucanih eksera, a i dalje nisi zadovoljan platom, onda naučiš da radiš nešto drugo i promeniš zanimanje, tj. pređeš na nešto što se više plaća i gde su veće mogućnosti za napredovanje, pa se onda usavršavaš u tom poslu i sve tako.

I kakve veze ima kolika su moja primanja sa bilo čim ? Relativno sam zadovoljan svojim primanjima, ali mi to nije palo sa neba, nego sam radio na tome tako što sam se potrudio da povećam svoju vrednost na tržištu. Analizirao sebe, ustanovio koje su mi mane, u čemu sam dobar, a u čemu loš, u čemu treba da budem bolji, na čemu treba da poradim i onda krenuo redom. Postoje knjige, kursevi, seminari, internet, a uvek možeš i da nađeš nekoga ko je bolji od tebe u nekoj oblasti, pa da učiš od njega. Meni je recimo bio problem organizacija, pa sam pročitao par knjiga o tome, izabrao model koji mi najviše odgovara i drastično poboljšao svoje organizacione sposobnosti. Posle sam poradio na svojim pregovaračkim sposobnostima što mi je pomoglo da na razgovorima za posao imam bolju poziciju i izboksujem bolju platu, a kasnije i da ugovaram razne poslove za firme u kojima sam radio i time još više povećao primanja. Naravno, sve vreme sam radio na povećanju svog znanja iz oblasti koje me zanimaju, pa čak i nekih oblasti koje me nisu zanimale, ali su mi trebale za posao. Recimo, telekomunikacije me apsolutno nisu zanimale, ali se pojavila prilika da održavam i razvijam call centar jedne firme, pa sam morao da naučim sve što mi je bilo dostupno iz te oblasti... U stvari, nisam morao, mogao sam i da odbijem taj posao, ali sam želeo da proširim svoje znanje. Zahvaljujući tome, danas imam dovoljno znanja i iskustva da mogu nekome da odradim kompletan call centar po sistemu "ključ u ruke", od konsultacija i planiranja, preko postavljanja i kalibracije opreme, pa sve do obuke kadrova za rad na sistemu i rešavanje problema, a to su veliki i vrlo dobro plaćeni projekti. Ali, ni tu nisam stao i već sam u pregovorima sa nekim firmama za izvođenje projekata za koje će mi trebati neka znanja koja trenutno nemam, niti sam ikada mislio da će mi trebati. Ali šta sad, pronašao sam ljude koji imaju znanja iz tih oblasti i koji su spremni da ga podele, konsultovao se malo sa njima, raspitao se šta valja od literature iz tih oblasti i pokupio druge bitne informacije, pa polako učim. Kad krenu ti projekti, imaću znanje da ih odradim, a posle njih, imaću i prekopotrebno iskustvo i moći ću ubuduće slične projekte da odrađujem mnogo brže, što opet donosi više posla.

I guess what, nisam nikakav supermen, nemam nikakvih specijalnih moći i sposobnosti, ne vidim kroz zidove, ne pomeram predmete snagom misli, ne umem da letim, ne mogu pesnicom da savijam čelik... čovek sam kao i svi drugi. Prema tome, ako mogu ja, onda svako može da poradi na sebi i poveća svoje radne sposobnosti, možda ne na istom nivou, ali svakako može da bude bolji u onome što radi i plaćeniji nego što sada jeste.

Ono što sigurno nisam uradio, to je da iz nekakvog protesta što mi je finansijska situacija loša, uzmem pa poskidam sve igre i filmove koje mogu naći i onda još više zakopam sebe, tako što ću se u slobodno vreme zabavljati i igrati, umesto da radim na poboljšanju svojih radnih sposobnosti, pa samim tim i finansijske situacije.

Poslednja ispravka: Marko_L (13.3.2011 u 12:52)
Marko_L je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko_L na korisnoj poruci:
Pjanovic (13.3.2011)
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Napajanja Garson Osnovne komponente 3982 4.2.2023 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com