Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.3.2007, 21:36   #1
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Wireless u BG!

Pozdrav ljudi,neocekivano je ispalo da treba da provedem sledecih mjesec dana u BG pa me interesuje
da li da nosim lap sa sobom ili da ga ostavim kuci.
Zavisi dakle od neta,da li je i kako (kvalitet) Beograd pokriven wireless signalom.

Bicu smjestem u hotelu u centru ( na Dorcolu ),koliko bih bio zadovoljan kvalitetom signala u ovom kraju??Da li bih mogao da ga koristim normalno u sobi?
Takodje me interesuju cijene i uslovi placanja,da li moze da se uplati po satu ili se placa neka mjesecna predplata?
Koje brzine su uopste podrzane?

Toliko puno pitanja a tako malo odgovora
Hvala Beogradjanina
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 18:36   #2
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Wireless u BG!

Zar nema nikog iz Bg ovdje da odgovori na ova pitanja???
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 19:21   #3
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Wireless u BG!

Imas na Dorcolu dosta isp-a.Ima 1 predajnik kod okretnice 5-ice i 10-tke.(koliko ja znam)
Pogledaj na ovim sajtovima:

http://vline.verat.net/
www.tehnicom.net

Pogledaj ovo:
www.elitesecurity.org/t34123-Wireless-na-Dorcolu

Trazi malo,googlaj .

Pozdrav.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 20:43   #4
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Wireless u BG!

Evo upravo se spremio da googlam ali rek'o ajde da vidim da se neko nije javio slucajno .
Hvala Dzoni,sad cu da vidim ove linkove sto si postavio.
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 23:23   #5
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Wireless u BG!

Najcesce su ti u pitanju flat paketi od 128/64kb/s do 1024/512kb/s. Od nekih 900din+ su paketi 128.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2007, 12:19   #6
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Wireless u BG!

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
Pozdrav ljudi,neocekivano je ispalo da treba da provedem sledecih mjesec dana u BG pa me interesuje
da li da nosim lap sa sobom ili da ga ostavim kuci.
Zavisi dakle od neta,da li je i kako (kvalitet) Beograd pokriven wireless signalom.

Bicu smjestem u hotelu u centru ( na Dorcolu ),koliko bih bio zadovoljan kvalitetom signala u ovom kraju??Da li bih mogao da ga koristim normalno u sobi?
Koji je hotel na Dorćolu u pitanju? Ako je Hotel "Rojal", u istoj ulici (Kralja Petra) malo uzbrdo nalazi se upravna zgrada provajdera SBB. Oni su primarno kablovska TV mreža, ali se bave i kablovskim Internetom, a u poslednje vreme i bežičnim. To bi ti možda odgovaralo jer je blizu. Internet adresa je www.sbb.co.yu. Ljudi su imali primedbe na njihov kablovski Net, ali bežični je ipak nešto drugo.

Ako nećeš odsesti u "Rojalu", kaži gde odsedaš pa da se vidi šta ima da se nađe na toj lokaciji.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Marko 0401 (30.3.2007)
Stara 30.3.2007, 23:06   #7
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Wireless u BG!

Hvala Vojo,jeste bicu u "Rojalu".
http://www.sbb.co.yu/cms/view.php?id=137 - Po ovome ispada da mogu da se konektujem za 2500 DIN ako imam optičku vidljivost ka AP-u plus 1350 DIN za 256 Kb/s flat paket tako da ispada ukupno oko 50€ sto mi je prihvatljivo.
Ukoliko nemam vidljivost konektovanje se placa 7000 DIN sto bi mi plus paket bilo previse.
Vidjecemo koja ce soba da me zapadne .
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2007, 2:38   #8
Ilic Marko
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 158
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ilic Marko
Određen forumom Wireless istinski problem, ili foliranje ili bezobrazluk provajdera ? Pomoc

Pozdrav !

Koristim wireless internet FLAT paket 384/192 (download-upload), zadovoljan sam brzinom ali kvalitetom usluga nikako. Naime imam problem koji se iz dana u dan ponavlja.
Imam mreznu PCI karticu, antenu na krovu, opticku vidljivost sa pristupnom tackom (60-70% signal - sa opremom je sve u redu, uvek stabilan signal).
Ovaj provajder za povezivanje security koristi VPN konekciju, dakle imam svoj username i password, i kada unesem svoje ime i sifru i kliknem na connect, izadje mi sledeca poruka:

"Verifying username and password...

Error 691: Access was denied because the username and/or password was invalid on the domain. "

Ova poruka je normalna da se javlja kad istekne moja mesecna pretplata i ugase mi nalog, ali to nije tako u mom slucaju jer mi nalog istice 16.06 u 23:59...

Dakle, ovo mi se desilo u petak popodne, posto isteklo radno vreme, istrpeo sam i pozvao ih u subotu, medjutim , oni kazu da je sa mojim nalogom sve u redu, ali kao hajde da im izdiktiram novi password, ja im kazem, oni promene, i to radilo 24h i evo sada ponovo se desava... Napominjem da password ne drzim u kompu pa mi kao neko prisupio u komp i video sifu i zloupotrebio vec iskljucivo drzim zapisanu na papiru u fioci... I sutra (sada sam se konektovao i svratio ovde za pomoc preko dial-up-a) moram ponovo da ih zovem i (nadam se ) resim ovo...
U mom mestu (30km od njihove centrale) imaju vrlo malo korisnika, dok u maticnom mestu imaju vise stotina, i ja mislim da oni nas korisnike iz malih mesta iskljucuju preko vikenda povremeno jer imaju zakrcenja i vise korisnika nego sto moze infrastruktura da im izdrzi...
Ranije se desavala "Error800 - VPN konekcija nije mogla da se uspostavi jer iskljucen njihov terminal ili pogresno podeseno ... Tako se prekidala konekcija svakih sat-dva... ostavim nesto da skidam, odem da spavam, posle par sati se prekine... Ali sada ne, sada ova greska i ne radi uopste...

Da li po vama ove moje sumnje imaju osnova i da li ova gore-pomenuta greska znaci da mi gase nalog pa kad pozovem aktiviraju - dakle krajnji bezobrazluk njihov, ili je ovo iskren problem koji nema veze sa foliranjem i prevarom?...

Ako se neko razume u ovu problematiku, molim za pomoc.
Hvala unapred !
Ilic Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2007, 9:16   #9
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Wireless istinski problem, ili foliranje ili bezobrazluk provajdera ? Pomoc

Kolevka problema lezi u tvom provajderu. Oni se prakticno bore sa novonastalim greskama, tj. nemaju iskusne ljude da ih rese. Sreca tvoja pa su opravili terminal i nema onih starih problema. Proveri da li se jos nekim korisnicima u mrezi desava isto ili samo tebi? A u medjuvremenu zovi provajdera i prakticno mu dosadjuj i budi uporan i resice to oni vec nekako. Najgore je sto domaci provajderi za osobu podrske na centrali postave neke mlade momke i devojke koji su dosli preko veze i samo te prosledjuju dalje...

Sreno!
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Wireless pitanje u vezi signala i online igrica Ilic Marko Mrežne igre 3 12.2.2007 16:29
Kako da povezem SBB sa wireless fl380 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 23.1.2007 22:51
Internet i wireless mreža, jedan AP, moguće? Lord Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 27.5.2006 23:06
wireless dlink dwl-520+ for mandriva problem kenta Slobodni softver 13 14.3.2006 20:58
Wireless 802.11g standard?Sta obuhvata?koja oprema?Koliko ce okvirno da me kosta? Ilic Marko Internet usluge 4 18.1.2006 15:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com