Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.11.2008, 18:48   #41
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Hapsenje zbog piraterije, .RS edition

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
To je potpuno irelevantno za ovu temu. Nije isto posedovati i koristiti, kao i neovlašćeno staviti nešto u promet.
Kod normalnih ljudi, kad nešto "poseduješ" ("Kako bih je posedovao" ) podrazumeva se i da to nešto koristiš. Zašto bi neko bio lud da nešto poseduje a da ne koristi? A sama granica između posedovanja i stavljanja u promet je jako mutna. Evo i hipotetičkog primera:

Situacija 1:
Recimo da ti voliš da zavariš pokoju buksnu ponekad (siguran sam da to nije slučaj i imajući u vidu sa kakvim gnušanjem odbijaš da te povezuju sa posedovanjem piraterije, garant si ti jedno dobro dete i oličenje law abiding citizena, ovo je čisto hipotetički) i kupiš od lokalnog dilera 2 keta. Plavci te startuju, pretresu, nađu 2 keta, lupe ti packu i puste.

Situacija 2:
Ti si heavy-duty ganja smoker (opet: gde bi ti, dobro i lepo vaspitano dete) i od lokalnog dilera kupiš 10 ketova za ličnu upotrebu, koje nameravaš da poduvaš tokom maratonske sesije varenja. Plavci te startuju, nađu stash i optuže te da diluješ (što nije tačno) samo zato što si imao veću količinu contraband robe. A ti samo hteo da duvaš...

Ko kaže da nekom mučeniku neće upasti na gajbu, naći poveću warez kolekciju za ličnu upotrebu i optužiti ga da je glavni diler za BG?

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Na stranu što si paušalno procenio da svi mi koristimo 99% piratskog materijala. Gde su ti dokazi ?
Pa sad, ja mogu da skuckam par meseci na opširno istraživanje, angažujem Strategic Marketing da sprovede analizu itd, ali mi je sasvim dovoljno kada vidim koliko je zastupljena piraterija kod ljudi koje poznajem.. a poznajem dosta ljudi

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Opet irelevantno za temu. Nije isto iskopirati nekome koga poznaješ neki materijal i staviti isti taj materijal javno za skidanje bilo kome.
Da, naravno.. to što ti pružaš ilegalan (sa pravnog stanovišta) materijal nekome koga poznaješ znači da je sve O.K. (opet sa pravnog stanovišta)

Ajde da napravimo mali test... (opet da se vratimo na ketove) - daj nekom drugaru 10 ketova, zatim se prijavi u najbližu stanicu SUP-a i vidi da li će te da potapšu po ramenu i kažu "ma ok je sve dok ti njega poznaješ"

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Ma da, odlično rešenje... pohapsiti par miliona ljudi koji koriste pirateriju (samo mi reci gde bi ih ti smestio), a ostaviti na ulici nekolicinu koji tu pirateriju rasturaju isto tako i za drogu... pohapsiti lepo sve narkomane, a ostaviti na ulici dilere koji će da stvaraju neke nove narkomane. Inteligentno, nema šta
Najbolje rešenje je ne hapsiti zbog piraterije.
Što se narkotika tiče, da se broj dilera u zemlji prepolovi, gram belog više ne bi bio 50 eura nego 100. Da ih ima 10 puta manje, gram bi verovatno bio i 200 eura. Onda bi i likovi koji nikad nisu dolazili u kontakt s drogama rekli sebi - čekaj bre, ja radim od jutra do sutra za 300 eura, idem ja malo da dilujem i da za dan ubijam po 3,000 evrića, ako padnem za godinu dana - opet sam bogat čovek kad izađem.. Nije teško provaliti da je maltene svako potkupljiv, samo iznosi variraju od osobe do osobe.



Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Pa ako je film toliko njesra, zašto onda postoji potražnja za njim ?
Isti razlog zašto je i Aca Lukac njesra, pa opet puni sTRava centar.

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
A ko je rekao da piraterija upropaštava bioskope ? Možda blago utiče na smanjenje posete bioskopima, ali ne toliko drastično. I kakve to veze ima sa bilo čim ? Ko tebe tera da ideš u biskop ? Ako ti se ne ide u biskop, sačekaj da film izađe u prodaju, pa ga kupi i gledaj kući. Ili na kraju krajeva, nabavi od ortaka pa gledaj pirata, ali zašto taj film mora javno da se pušta u promet. Zbog toga je ovaj i nagrabusio, a ne zato što ga mrzelo da ide u biskop, pa je nabavio pirata da pogleda kod kuće.
Ti si baš loše volje danas, a?
Niko nije eksplicitno rekao u threadu da je piraterija razlog downfalla bioskopa, ali to pitanje svaki čas potežu po medijima. Informiši se malo

Poslednja ispravka: shrafko (12.11.2008 u 18:58)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 1:26   #42
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Hapsenje zbog piraterije, .RS edition

A meni je od svega najsmešnije objašnjenje administratora sajta rapidserbia, citiram "Rapid Serbia Forum sa mnom na celu ne podrzava pirateriju"...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 1:51   #43
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Hapsenje zbog piraterije, .RS edition

Takve što se prave ludi bi trebalo biti. Ne zbog toga što se prave ludi, nego zato sto samim tim "objašnjenjem" misle da su svi koji to čitaju idioti... I nakon ubijanja Boga u njima im reći da ti isti ne podržavaju nasilje.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2008, 21:46   #44
Skyscraper
Novi član
 
Član od: 27.7.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Hapsenje zbog piraterije, .RS edition

Lol...a jok trebao je da kaze da podstice pirateriju... Kakve to gluposti lupate, pa da vam nije foruma sa rapid linkovima sta bi ste gledali. Taj decko Jelic je samo zrtveno jare da se ovi nasi indijanci iz policije pokazu kao da su nesto uradili i da skupe poene za famozi "ulazak u evropu". Na netu ima bar 7-8 razlicitih uploada Turneje sto sam ja video a samo su njega mucenika navatali. Sto se mene tice svaka mu cast sto je podelio sve to sa nama, a ovim kriminalcima sto ce da mu sude bolje im je da poene skupljaju na krupnijim stvarima i ostave klince i booraniju na miru. Preopsirna je ovo tema...
Skyscraper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2008, 23:30   #45
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Hapsenje zbog piraterije, .RS edition

Jel zna neko kakvog kvaliteta je bio snimak???
Inace i rapidsebiju su uvatili u tuzbu samo sto ima jedna stavka koja ih ****
Sve na sajtu/forumu sluzi iskljucivo u promotivne svrhe i korisnici su duzni da obrisu fajlove u roku od 48 sati
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2008, 0:36   #46
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Hapsenje zbog piraterije, .RS edition

Zao mi ovog tipa,sto mu gromova...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2008, 16:14   #47
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Hapsenje zbog piraterije, .RS edition

Citat:
Skyscraper kaže: Pregled poruke
Na netu ima bar 7-8 razlicitih uploada Turneje sto sam ja video a samo su njega mucenika navatali. Sto se mene tice svaka mu cast sto je podelio sve to sa nama, a ovim kriminalcima sto ce da mu sude bolje im je da poene skupljaju na krupnijim stvarima i ostave klince i booraniju na miru. Preopsirna je ovo tema...
Vi stvarno mislite da uopšte postoji tamo neki Jelić?
Čisto sumnjam.
Danas se dogovore sa Microsoftom da će "oštro i odlučno..." itd, itd., a već sutra nekog kao ukebaju sa porukom "Eto, što smo rekli to smo i učinili" i posle mirna Bačka.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2008, 16:18   #48
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Hapsenje zbog piraterije, .RS edition

Tipicno zamazivanje ociju da se javnosti pokaze da se oko suzbijanja piraterije nesto radi-zamisli teroristu usudio se da okaci domaci film na net i odmah ga razapinju dok dileri i ubice posle par godina corke dobijaju uslovno
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2008, 16:45   #49
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Hapsenje zbog piraterije, .RS edition

^ Da, ali samo AKO odu u ćorku (pošto se uglavnom mirno voze u crnim limuzinama sa zatamnjenim staklima).

Al' to već zadire u politiku, a politiKi nema mesta na našem forumu.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2008, 2:17   #50
blaeks
Novi član
 
Član od: 19.2.2006.
Lokacija: srbija
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku blaeks Slanje poruke preko MSN-a korisniku blaeks Slanje poruke preko Yahooa korisniku blaeks Slanje poruke preko Skypea korisniku blaeks
Određen forumom Re: Hapšenje zbog piraterije, .RS edition

oke,
da li neko zna Jelića?
da li je osuđen, šta se dešava sa čovekom, ili "čovekom"?

hvala, pozdrav!
blaeks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2008, 3:22   #51
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Thumbs down Re: Hapšenje zbog piraterije, .RS edition

Stvarno mi je zao ovog momka. Pa bre, majku mu, ima 21 godinu a ce da ima dosije k'o da je ucinio ko zna sta! Pa cak je i ucionio uslugu filmadzijama sto je stavio njihov ubogi film na net, mozda se nekome i svidi, pa se zazeli odlaska u bioskop, gde ce sedeti na skrsenom sedistu, udisati visedecenijsku paucinu, slusati zvuk iz kantica i gledati u pozutelo, rupicasto platno.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2008, 12:32   #52
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Hapšenje zbog piraterije, .RS edition

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
, mozda se nekome i svidi, pa se zazeli odlaska u bioskop, gde ce sedeti na skrsenom sedistu, udisati visedecenijsku paucinu, slusati zvuk iz kantica i gledati u pozutelo, rupicasto platno.
Dobri stari dani gde se posle jednog odgledanog filma piju sirupi za iskasljavanje 3 dana
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2008, 14:44   #53
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Hapsenje zbog piraterije, .RS edition

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke

Situacija 1:
Recimo da ti voliš da zavariš pokoju buksnu ponekad (siguran sam da to nije slučaj i imajući u vidu sa kakvim gnušanjem odbijaš da te povezuju sa posedovanjem piraterije, garant si ti jedno dobro dete i oličenje law abiding citizena, ovo je čisto hipotetički) i kupiš od lokalnog dilera 2 keta. Plavci te startuju, pretresu, nađu 2 keta, lupe ti packu i puste.
Buksna, ket.... sta bre pricas ti?
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2008, 15:58   #54
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Hapšenje zbog piraterije, .RS edition

Potrebne su izgleda 43 - 23 lekcije za sleng

Buksna je deo bojlera mislim, ali se od 90-ih upotrebljava u slengu kao joint (zahvaljujuci Bad Copy-ju)
ket, iliti 'ket je rec kojoj je oduzet prefiks "pa-", tj mera za kolicinu.

shrafko znaci rece, za takve stvari dobijes packu, a za ovo corku :/
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2008, 17:07   #55
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Hapšenje zbog piraterije, .RS edition

Buksni ima svuda, mali metalni kontakt, postoje muški i ženski. Bakarni. Ima ih kod bojlera, ali i na svemu ostalom, veš mašinama, aspiratorima, automobilma, itd itd ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 13:22   #56
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Hapsenje zbog piraterije, .RS edition

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Da, zove se Aksentije (nije Topalović)...


Evo malo dodatka... Centar grada, kod glavne železničke stanice...
bas ima malo igrica i na neuocljivom mestu je
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 14:53   #57
nikos
Član
 
Član od: 11.4.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 47 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Hapšenje zbog piraterije, .RS edition

Vidim neki su poceli da upl. i slke .
Mislim da nebi bilo lose da da se organizuje zasebna tema "Moj omiljeni pirat"
Sa sve slikom, stoji baja okonjega razna "roba" Hari Poter mu pravi drustvo, turneja je ispod tezge dok slikanje ne prodje , a drugari sa buksnama (svasta cu nauciti ovde ) prave masu okolo. Pa onda godisnje glasanje za najboljeg/naj aktuelnijeg i sl.
U ovakvoj gusarskoj zemlji ovo je potpuno ocekivana stvar, cak sta vise dobro je to sto ljudi pocinu da koriste racunare uopste, secam se kako je bilo pre 10 i vise godina bezalo se ko od suge. Citajuci razlicita razlgabanja o problemu piraterije i kako ga resiti sve se svodi na 2 etape.
1. dostici odredej nivo standarda, iz ove perspektive ne bih se usudio da prognoziram kad ce to srbija da uhvati korak sa .... malte ne bilo kim
2. razviti svest o "otudjivanju digitalne materijalne svojine" ipak ima tu razlike, kad maznes nekom neku materijalnu stvar, trajno si mu to otudjio, dok ovako kompaniji ostaje bezgranican broj kopija. Cak je piraterija i jedan vid reklame .
Uzecu primer 3d softwrera koji je u proseku dosta skup demo verzije su dosta ogranicene, i developeri su potuno svesni da najveci broj korisnika uci na full piratu, ali naplate "na cupriji" kad osnuje firmu ili pocne da radi za neku. Sto je i u redu. Sto se filmadzija tice ekipa pre distribucije podeli kintu svi su isplaceni i niko neceka da se nesto proda pa da dele kintu. Kajmak kupe producentske kuce koje u sezonskim hitovima uzimaju ionako nenormalne sume. Cak i ako neka propadne uvek ce ih biti jer tu lezi kinta. Znaci Bred Pit i Nebojsa Glogovac nisu osteceni jer su isplaceni pre ili po zavsetku posla.
E sad bioskopi kod nas u 90% slucajeva su da sam kojim slucajem narkoman tamo se ne bih ni drogirao, nasao bih neko kulturnije mesto.
Ko zna mozda ce deca ovih klinaca koji citaju sad ovo moci da tresnu iz novcanika koliko treba za sav digitalni sadrzaj. Dotle ce turneja biti ispod ili iznad tezge, gusari na pijaci zajedno sa drzavnim cinovnicima ce nastaviti da se goje u svakom smislu. a kad to za mnogo godina i prevazidjemo, uvek ostaje problem br. 2 .
nikos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 15:40   #58
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Hapšenje zbog piraterije, .RS edition

E ove nedelje treba da dobijem diplomu iz internet prava
Ono što ću reći, je da se iskreno nadam da će piraterija svom silinom nastaviti da djeluje ovde, bar zbog ekonomskog značaja.
Konkretno, ni jedan naš film ne zarađuje prodajom diskova puno. A u bioskop idu uglavnom oni koji to redovno čine.
Osim toga, na desetine naših uspješnih filmova svakako nisu bili uspješni jer nije postojala piraterija :P
Piraterija Windowsa sam debelo donosi koristi, ne idu sve pare preko grane.
Piraterija svih mogućih programa i igara takođe.
Na kraju, svi pričaju gluposti kako piraterija kod nas u stvari uništava naše tržište aplikativnog softvera, tj. kod nas gotovo da i nema firmi koji se bave profesionalnom proizvodnjom i prodajom softvera. Glupost, naše tržište je premalo za tako nešto.

Naravno, sa moralnog stanovišta, pirateriju treba iskorijeniti. Vi provedete nekoliko godina života praveći svoje remek djelo od igrice, i niko vamje ne kupi jer jelte ima crack...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2008, 23:32   #59
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: Hapšenje zbog piraterije, .RS edition

Posto je taj film snimljen od para poreskih obveznika nemaju pravo na njega autori i nemaju pravo da naplacuju gledanje istog. a ja da sam na mestu tog lika tuzio bih sve novine i tv stanice koje su iznele u javnost moje ime i prezime pre ikakvog sudjenja i presude.
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2008, 5:43   #60
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Hapšenje zbog piraterije, .RS edition

Citat:
illidan kaže: Pregled poruke
A ja da sam na mestu tog lika tuzio bih sve novine i tv stanice koje su iznele u javnost moje ime i prezime pre ikakvog sudjenja i presude.
I zbilja, misliš da bi uspio? I mislš li da je to nije po zakonu, kada nekog uhapse da novine to objave?
Tvoj advokat bi ti rekao Ha ha ha ha
Možeš da tužiš nekoga ko ti ne da se služiš imenom, ko ti zlonamjerno iskrivljuje ime, ko te tjera do koristiš drugačije ime...
A u ovom slučaju, sud će da odluči je l neko kriv ili nije

Što se tiče slučaja Uroš, ja bih mu doživotnu dao da postoji i da zakon to dozvoljava. Zamisli da je to bio tvoj otac?
Drugo, mafijaški bosovi i ostalo se ne hapse dok ih ne otkriju a ako se zna ko su, to je druga stvar, to je korupcija državnih ustavnova i nemoć države.

U slučaju ovog momka što je uploadovo Turneju, mislim da on nije baš toliko nevin, vjerovatno je sve i svašta stavljao na internet. I to uz debelu korist.
U RS postoji jedinica za borbu protiv visokotehnološkog kriminala. Mislim da imam negdje i sliku hi-tech policajaca, postaviću je, MUP u akciji

Dalje, vezano za statičke i dinamičke adrese i otkrivanje istih...
Oni raznorazni programi koji te kao štite nemaju veze s mozgom, bar kad je Srbija u pitanju. Naša policija i posle promjene 50 IP adresa zna kada je ko šta radio i koju je adresu imao. Tako da lako možete dobiti mail upozorenja od provajdera koji vam kaže da ste se sa te i te IP adrese ponašali piratski...
Drugo, to što naša policija može da upadne u svačiji kompjuter NIJE narušavanje privatnosti. To bi isto bilo kao se u vašoj kući odigrafa sastanak mafijaških šefova, a upadne vam policija, i vi se bunite zbog narušavanja privatnosti.
I na kraju, naše zakonodavstvo vezano za IT kriminal je očajno. Tj. nema ga. Bio je do skora zakon o borbi protiv viskotehnološkog kriminala, al je povučen.
Mada, ovom momku će se ipak suditi. I mislim da će ga na kraju pustiti, il osuditi na neku sitnu kaznu.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Smajliji na s60 3rd 9.1/9.2 telefonima! ZoranM Programi za mobilne telefone 16 23.10.2009 18:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com