Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.7.2020, 18:29   #1
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Zvučnici za 40000

Pozdrav,
Da li može neko da mi preporuči neke zvučnike za 40000?
Imam Jazz 9940 i Xonar D1.
Da li uzeti Logitech z906?
Jel vrede tih para? Video sam ih uživo i deluju kao igračke spram Jazz.
Nisam ih nažalost čuo.
Da li možda ići na av + zvučnike (koji av i koji zvučnici)?
Bitan mi je kvalitet.
Nisam pametan više, ako ima neko neki predlog...
Endless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2020, 18:51   #2
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

Ne vrede,logitech je samo brend i to je to.Znaju li oni kolika je snaga 500w rms,deluje kao da su u toj firmi svi kompletno ogluveli pa im nista nije dovoljno glasno.Nema sanse da ti zvucnici imaju ni 200w rms.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ognjen_ogi na korisnoj poruci:
Endless (19.7.2020), Lex987 (19.7.2020)
Stara 19.7.2020, 19:04   #3
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

Na KP potrazi Edifier R2000DB 2.0, oko 300e, novo.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
Endless (19.7.2020)
Stara 19.7.2020, 20:42   #4
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

Ne znam da li bi ti bili ok Microlab solo 9c,ali taj Edifier ima sigurno nesto bolji kvalitet zvuka.Najbolje idi u neku radnju pa zahtevaj da ti puste muziku.Tako sam ja uzeo solo 7c za tv.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2020, 20:58   #5
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

Citat:
ognjen_ogi kaže: Pregled poruke
Ne vrede,logitech je samo brend i to je to.Znaju li oni kolika je snaga 500w rms,deluje kao da su u toj firmi svi kompletno ogluveli pa im nista nije dovoljno glasno.Nema sanse da ti zvucnici imaju ni 200w rms.
He he imali smo već tu temu.
Razmišljam i o z906 jer nemam baš neki izbor, a na kp ima da se uzme za manje para.

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Na KP potrazi Edifier R2000DB 2.0, oko 300e, novo.
Citat:
ognjen_ogi kaže: Pregled poruke
Ne znam da li bi ti bili ok Microlab solo 9c,ali taj Edifier ima sigurno nesto bolji kvalitet zvuka.Najbolje idi u neku radnju pa zahtevaj da ti puste muziku.Tako sam ja uzeo solo 7c za tv.
Hvala, proguglaću.
Ali više se nešto razmišljam u pravcu Pioneer s-es21tb + da kad prodam Jazz zvučnike ostatak novca uložim u av risiver neki. E sad...pitanje je kakav zvuk taj Pioneer ima i kakav risiver/pojačalo uzeti.
Treba mi zvuk za dva izvora, komp + tv.
Ništa specijalno, samo da ne bude prelaz sa konja na magarca.
Endless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2020, 21:38   #6
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

Z906 je nesto slicno kao to sto vec imas, ne vredi te pare. Edifier R2000DB je upgrade ako zelis kvalitetniji zvuk.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2020, 7:07   #7
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

jedno pitanje od laika... da li za slican novac mogu da se kupe i bolji, veci ili veliki zvucnici? kapiram da su ovo kompjuterski, napravljeni da stoje na stolu. ali sta ako imam dovoljno mesta za vece zvucnike koje bih takodje povezao prvenstveno sa kompom i tv-om. ono, da zvuk ispuni sobu i prolazi kroz kosti (ne u smislu proste snage)? ako neko razume sta otprilike mislim...
a bili bi prikaceni na dac x6.
inace sada imam logitech z333 i skroz su solidni, tako da bih od novih ocekivao da ih izuju.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2020, 11:20   #8
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

Secam se negde u februaru kad sam hteo da kupujem zvucnike,prodavac u Gigatronu hteo da mi uvali Logitech Z623.Na ovom linku mozes da cujes da zapravo zvuce kao kanta,navodno 200w rms.Ne bi dao 100e za te zvucnike,proceni sam.
https://www.youtube.com/watch?v=PZZu2EGgPV4
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2020, 11:59   #9
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
jedno pitanje od laika... da li za slican novac mogu da se kupe i bolji, veci ili veliki zvucnici? kapiram da su ovo kompjuterski, napravljeni da stoje na stolu. ali sta ako imam dovoljno mesta za vece zvucnike koje bih takodje povezao prvenstveno sa kompom i tv-om. ono, da zvuk ispuni sobu i prolazi kroz kosti (ne u smislu proste snage)? ako neko razume sta otprilike mislim...
a bili bi prikaceni na dac x6.
inace sada imam logitech z333 i skroz su solidni, tako da bih od novih ocekivao da ih izuju.
Misliš na podnostojeće? Za te pare mogu neki tipa Yamaha NS-F51 koji su 30k par, ali ti treba i pojačalo, što je još nekih makar ~200e ako gledaš nova.

Adam T5V su zanimljivi, vredelo bi ih čuti u toj klasi.

https://www.youtube.com/watch?v=b4CqEUHjP0w

Poslednja ispravka: Picard (8.8.2020 u 12:10)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
polarnimeda (8.8.2020)
Stara 8.8.2020, 12:54   #10
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Misliš na podnostojeće? Za te pare mogu neki tipa Yamaha NS-F51 koji su 30k par, ali ti treba i pojačalo, što je još nekih makar ~200e ako gledaš nova.

Adam T5V su zanimljivi, vredelo bi ih čuti u toj klasi.

https://www.youtube.com/watch?v=b4CqEUHjP0w
da, tako nesto sam mislio, samo nisam znao da mora pojacalo... evo serije pitanja novih.

1) verovatno treba svim tim vecim zvuncicima?

2) sta je generalno najbolje sto moze da se uradi sa nekih oko 300 evra, da bude povezano sa kompom i TV-om (za prakticno sve, filmove, muziku, igre)?

3) i da li ovi BT edifier imaju lag, dal kasne za slikom ako nisu povezani kablom (mada bi ih svkako vezao)?

4) i generalno pitanje, dal postoji nesto sto se smatra optimalnim, posle cega dodavanje kinte postaje izivljavanje jer ne pravi opravdanu razliku, tj. koje pare bi trebalo izdvojiti za tako nestu, za sobu od petnaestak kvadrata? neki primer?

5) e i ako neko zna nekoga kod koga moze proverna dobra stvar da se kupi polovna, moze i taj info na pm (mada se jos uvek polako raspitujem nego sto planiram da danas sutra skocim i kupim).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2020, 14:25   #11
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

1) Skoro svima, ne znam za neke pristupačnije aktivne podnostojeće. Postoje (znatno) skuplji modeli, ali to je druga tema.

2) Novo - verovatno nešto tipa Edifier S1000DB/S2000 Pro/S350DB ili Microlab SOLO 19 BT. Polovno može svašta da se iskombinuje, ali to je priča koja zahteva dosta angažovanja od strane kupca u smislu da pokuša da ide i čuje razne kombinacije na više lokacija. Ne verujem da bi se ti upuštao u tako nešto, ili grešim?

Na ovom kanalu možeš čuti poređenja raznih zvučnika, da, to ne može da se poredi sa pravim slušanjem uživo jer slušaš tamo neke zvučnike snimljene nekim mikrofonom, pa sve to provučeno kroz YT kompresiju bla bla ... I na kraju zvuk dolazi kroz tvoje zvučnike, ali je kakav-takav orijentir:

https://www.youtube.com/watch?v=EUF1hKpUkXA

3) ne znam, ali ako ćeš ih povezivati kablom onda nije ni bitno? BT svakako ne može da pruži isti kvalitet zvuka kao kabl pa je samo nužno zlo.

4) ne, optimum je potpuno individualan i svodi se na to koliko neko želi ili može da plati određenu razliku u kvalitetu zvuka. Jer, za mene neka razlika u kvalitetu može da bude opravdana razlikom u ceni, a za tebe ne (ili obrnutno, nebitno).

5) nisam siguran da ti je pametno da se upuštaš u to s obzirom da nemaš iskustva.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
polarnimeda (8.8.2020)
Stara 8.8.2020, 20:16   #12
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

1) hvala

2) hvala. znaci ove varijante su sve bez pojacala i za te pare je bolje nego kupovati vece + neko pojacalo (jer verovatno veci + pojacalo ne mogu da se nadju pristojni za taj novac)?

i ne gresis. ne bih se toliko cimao, pre svega jer dok bih otisao sa jedne lokacije na drugu, vise ne bih bio u mogucnosti da to uporedim.
mozda bi mi tesko islo i da ih cujem dva para zvucnika jedne za drugim.

hvala za kanal, bookmarkovan je.

3) nije bitno, onako pitam.

4) kapiram ja to nego sam mislio da postoji neki generalni sweet spot za nekoga ko nije audiofil. tipa, ne bih dao 500 evra umesto 300 ako bi zvuk bio samo 10% bolji. mada i to pitam onako.

5) ahah pa da, bolje ne. hvalaaa
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2020, 20:52   #13
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

2) da, to su varijante sa ugrađenim pojačalom. Podnostojeći + pojačalo zaista ne mogu da se kupe za taj novac (sve novo), a da to bude iole pristojno.
Ne mogu ni mali, bookshelf sa posebnim pojačalom.

4) Pa znaš kako, procentima nema mesta kada se radi o kvalitetu zvuka. Ali ta kriva jeste eksponencijalna, za sve manje pomake u kvalitetu zvuka je potrebno izdvojiti nesrazmerno više. U nekoj nižoj i srednjoj klasi (do/oko 1000e recimo, mada je to čisto psihološka granica, ne svačija, razume se) te razlike su uočljivije (tipa platiš 600e komponentu umesto 300, nećeš dobiti "duplo" bolji zvuk sigurno, ali značajno bolji hoćeš, neka to bude nekih "50%" mada kao što sam već naveo to ne može da se kvantifikuje procentima), u visokoj, high-end i ultra high-end su manje.

Eto, neka bude da je tih ~300e OK suma po komponenti za neaudiofila da se fino obezbedi na duže staze, ima tu šta da se probere. A mnogi su sasvim zadovoljni i dobrim mikro-sisitemima kao što je npr. Denon D-M41DAB sa pripadajućim zvučnicima SC-M41. Samo se doda neki solidan USB DAC za povezivanje sa kompom i to je komplet sistemčić za ~500e.

Poslednja ispravka: Picard (8.8.2020 u 21:17)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
polarnimeda (8.8.2020)
Stara 9.8.2020, 20:33   #14
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

Uzeo sam Logitech z906.
Planiram da dokupim još bluetooth adapter za njih i miran sam.

Povezao sam ih optičkim kablom hama na xonar D1.
Razlika u igrama je neuporediva spram jazz.
Logitech je daleko osetljiviji na zvukove.
Na primer u Dying Light i GTA 5 se svet čuje dosta naglašeno kao da je neko pojačao ambijentalne zvukove.
Muzika se čuje odlično zaista, svira neverovatno.
Kvalitet je zaista, zaista dobar.
Garantujem da bi 95% ljudi bilo zadovoljno sa ovim sistemom, ovih ostalih 5% su audiofili.
Filmovi/serije zvuče kao u bioskopu.

Ono što ne podnosim kod zvučnih kartica na matičnim pločama (Realtek i ekipa) je što stereo zvuk katastrofalno razbijaju u 5.1.
Tipa prednja dva sviraju pravi zvuk, centralni šta mu zvučna udeli a zadnji izbacuju neke poluzvukove.
Xonar ima kao i ostale zvučne, da zvuk lepo daje i zadnjim zvučnicima u stereo i uvek radi (bilo analogno ili digitalno).
Slično se dešava sa Logitech z906 ako mu date stereo zvuk analogni/digitalni (PCM), on sam razbije zvuk.
Prednja tri sviraju, a zadnja dva proizvode neki poluzvuk u 3D režimu. U režimu sa 4.1 prednji i zadnji sviraju (normalno) a centralni ugašen...

Sa dolby digital live opcijom (tada se pali decode lampica na z906) na xonaru sam uspeo da dobijem stereo na svim zvučnicima ili npr za filmove/igre 5.1 zvuk.
Tako mogu da kontrolišem sve zvučnike ponaosob preko optičkog kabla, kao da su povezani analogno 3.5mm bananicama. Bez te opcije bih vratio momentalno zvučnike.
Pretpostavljam da kad kupim bluetooth adapter da će isto da izbacuje poluzvukove na zadnje zvučnike (u 3D ili ću koristiti 4.1) kad budem povezao ali to je donekle ok jer je to samo dodatak.
Ipak će to biti muzika sa telefona ili tv.

Radi probe sam ih povezao i analogno preko 3 x 3.5mm bananica sve je naravno radilo bez problema, ali je zvuk bio nekako čudan kao da nešto nedostaje.
Ne mogu da objasnim, nije zvučalo tako moćno kao preko optičkog kabla!

Ove male igračke od zvučnika ovako da sviraju...neverovatno.
Endless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Endless na korisnoj poruci:
Psychon@ut (9.8.2020)
Stara 9.8.2020, 21:44   #15
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

Svaka roba ima svog kupca.Zvuk preko optickog kabla daje nesto eksplozivniji ton,to je stvar ukusa,meni je najbolji zvuk preko rca cinc kabla,nisam nikakav audiofil,za to treba da imas dosta iskustva.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ognjen_ogi na korisnoj poruci:
Lex987 (11.8.2020)
Stara 11.8.2020, 12:02   #16
Bogdan015
Novi član
 
Član od: 18.5.2020.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

@polarnimeda: ako nisi jos nista uzeo, a treba ti nesto i za tv, i za komp... mozda ne bi bilo lose da razmislis o kupovini soundbar-a. Ja sam uzeo lg-jev model sj3, prvenstveno za tv, ali mozes bez problema i komp vezsti na njega, a takodje konektovati bilo koju spravu koja ims bluetooth. Za filmove predobra stvar. 300w rms , ima nezavisni subwoofer koji mozes postaviti gde god ti odgovara, bass mu je odlican, podrzava dosta najnovijih zvucnih standarda, da ne pametujem sad... dobijes i daljinac za fino podesavanje, i sve to za nekih 120€. Ponavljam opet, za filmove i muziku odlicno resenje. Ako imas priliku negde isprobaj, neces se pokajati.
Bogdan015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bogdan015 na korisnoj poruci:
polarnimeda (11.8.2020)
Stara 11.8.2020, 12:32   #17
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

Citat:
Bogdan015 kaže: Pregled poruke
@polarnimeda: ako nisi jos nista uzeo, a treba ti nesto i za tv, i za komp... mozda ne bi bilo lose da razmislis o kupovini soundbar-a. Ja sam uzeo lg-jev model sj3, prvenstveno za tv, ali mozes bez problema i komp vezsti na njega, a takodje konektovati bilo koju spravu koja ims bluetooth. Za filmove predobra stvar. 300w rms , ima nezavisni subwoofer koji mozes postaviti gde god ti odgovara, bass mu je odlican, podrzava dosta najnovijih zvucnih standarda, da ne pametujem sad... dobijes i daljinac za fino podesavanje, i sve to za nekih 120€. Ponavljam opet, za filmove i muziku odlicno resenje. Ako imas priliku negde isprobaj, neces se pokajati.
hvala, mada nekako nikada nisam posebno mirisao soundbarove. nekako mi deluje da se prodaju kao najprakticnije, ne i najbolje resenje.
ja volim da su zvucnici razdvojeniji i krupniji, mislim da onda daju masniji zvuk. ali dzabe pricam kad svakako fizicki ne mogu da stavim bar gde bi trebalo.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 13:11   #18
Bogdan015
Novi član
 
Član od: 18.5.2020.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

To si u pravu, sve to stoji. Ja sam soundbar uzeo bas zbog dimenzija, i zbog jednostavnog koriscenja, ali i da bi imao posla sa sto manje kablova. Stvarno je to sve lepo reseno. Secan se kada sam imao neki 5.1 home theater, pa je bilo kablova po celoj sobi, da poludis.. i opet sam imao primedbe na zvuk... e sad, sto se tice zvucnika kao resenja za multimediju, ja verujem da to jeste najkvalitetnija solucijay ali je jako bitno sta ce covek uzeti... ne kaze narod dzaba kolko para toliko muzike... kao muzicar sam se nagledao raznih razglasa, kutija, miksera i svakakvih cuda... po mom iskustvu, za neku vecu sobu bi najidealnije bilo neki dynacord sa 10-12" bassom i 1.5" visokotoncem, bar 250w po komadu, drvene kutije obavezno, i da budu pasivni. Onda mozes i svadbu da pravis 😁😁 malo se salim ja, ali cinjenica da malo kvalitetniji zvucnici sa pristojnim komponentama bi bili resenje na duge staze, ako prostor nije problem, u svakom drugom slucaju bi preporucio soundbar, stavljajuci akcenat na filmski dozivljaj.
Bogdan015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bogdan015 na korisnoj poruci:
polarnimeda (11.8.2020)
Stara 11.8.2020, 13:37   #19
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ja volim da su zvucnici razdvojeniji i krupniji, mislim da onda daju masniji zvuk. ali dzabe pricam kad svakako fizicki ne mogu da stavim bar gde bi trebalo.
Obrati pažnju da veliki zvučnici mogu biti i veći problem - preblizu nekom zidu, uglu sobe, ormanu, prozoru... i samo ima VRRR, BRRR da rade. Been there, done that.

Prvo i osnovno je da gađaš kvalitet, najbolji mogući za datu cenu. Veličina kod entry level zvučnika znači i drastično obaranje kvaliteta pa uglavnom donosi više mana nego prednosti.

Što se tiče tog krupnijeg i masnijeg zvuka koji voliš, to može da se dobije već od zvučnika od 30ak cm visine ako valjaju, pogotovo ako soba nije velika. Pa ako želiš možemo da se dogovorimo da svratiš nekad na malu demonstraaciju malih zvučnika. Garantujem zanimljivo iskustvo.

Poslednja ispravka: Aibo (11.8.2020 u 14:05) Razlog: Vidim tek sad da si iz BG...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (11.8.2020)
Stara 11.8.2020, 16:08   #20
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Zvučnici za 40000

@polarnimeda
Moj ti je savet da ne bacas novac na zvucnike.Uzmi Edifier R1700BT,vise nego dobri za tvoje potrebe.Manjih su dimenzija,gde god ih stavis zvuk ce biti dobar.Lepo izgledaju,zvucnici su realne snage 60w(66w) i imaju bas refleks otvor sa prednje strane sto je jos jedan plus.Ja sam se zeznuo sto sam za komp uzeo Microlab solo6c,udaljeni su metar od mene,stoje mi na stolu i od njih me usi bole tokom duzeg sedenja a isto sam ih pojacao kao i Genius hf1201a,koji su 2x15w realne snage i veruj mi da ni oni nisu slabi.Trebao sam uzeti Microlab b77 ili neke druge manje ali sad sta je tu je.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ognjen_ogi na korisnoj poruci:
polarnimeda (11.8.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
xonar jazz logitech

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Novi zvučnici - dilema, dilema justVLA ŠDK - Zvuk na računaru 0 25.2.2019 19:59
Laptop do 40000 exefragment ŠDK - Prenosni računari 10 27.12.2010 17:16
Zvučnici stari nekoliko dana odjednom počeli da krče Leptirić Zvuk na računaru 8 30.11.2010 21:18
Par problema (ploče i zvučnici) jozvan_Kg Kvarovi 10 26.3.2010 22:13
Zvučnici uz Samsung 42B430 za filmiće i spotove Ripper ŠDK - Foto i audio/video 0 9.2.2010 0:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com