Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.11.2011, 13:53   #1
Gradimir
Veteran
 
Član od: 19.1.2009.
Lokacija: Wherever I May Roam
Poruke: 819
Zahvalnice: 360
Zahvaljeno 445 puta na 210 poruka
Određen forumom Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a

http://preyproject.com/

Kako radi ovaj program? Ako vam je laptop ukraden, jednostavno se logujte u Prey, uključite Missing mode i svakih 10-30 minuta će vam stizati report koji sadrži: snimak kamere sa laptopa (korisno za prepozavanje lopova), screenshot ekrana (korisno ako je lopov na fb-u, možete očitati njegovo ime i prezime i prijatelje), geo informacije (prepoznaje lokaciju laptopa, prema ip adresi ili najbližem wifi hotspot-u), a postoje i opcije zaključavanja laptopa, uklanjanja svih browser informacija (cookies, history itd) i podešavanja wallpapera/poruke koja će se ispisati lopovu na ekranu (npr. recite mu da se ovo može rešiti bez policije, nek donese laptop i 100e ), ali ovo podesite samo ako sigurno znate ko je lopov.
Ovo su opcije za besplatnu verziju, Pro verzija se plaća ali ima i dosta dodatnih opcija (reporti kada vi želite, prenos reporta preko ssl enkripcija i još par dodataka).

Evo i par preporuka ako ćete koristiti ovaj program: Nemojte stavljati loznku na operativni sistem da bi lopov mogao koristiti sistem, pošto Prey radi samo na sistemu na kom ste ga instalirali, zaključajte BIOS i ne bootujte prvo sa cd/dvd da lopov ne bi mogao instalirati novi sistem tako lako, nemojte pamtiti lozinku i username na Prey sajtu i obrišite instalacione fajlove kada završite sa instalacijom.
Gradimir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Gradimir na korisnoj poruci:
Bokile (21.11.2011), markos807 (21.11.2011), ZoNi (21.11.2011)
Stara 21.11.2011, 9:35   #2
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a

Recenzija Prey-a nalazi se u aktuelnom broju SK na stranama rubrike "Laki pingvini" pošto je, jelte, reč o slobodnom softveru... Dao bih link ka celokupnom tekstu, ali još nije objavljen sadržaj na sajtu.

Inače, iako su "Laki pingvini" prevashodno namenjeni korisnicima slobodnog softvera, GNU/Linux-a i drugih slobodnih sistema, softver koji se opisuje vrlo često ima i svoje windows verzije pa ni korisnici ovog sistema nisu diskriminisani (a i što bi bili)...

Dakle, čitajte "Lake pingvine" ima tu štošta korisnog!
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
Gradimir (21.11.2011)
Stara 21.11.2011, 12:28   #3
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a

a sta ako lopov zameni hard disk (koji se lako vadi na novijim notebook racunarima)? mislim da je bolje ukljuciti obe sifre u bios-u. jer kod tih racunara se ne moze lako zaobici bios zastita (vadjenjem baterije i slicno).
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku orange47 na korisnoj poruci:
Gradimir (21.11.2011)
Stara 21.11.2011, 12:52   #4
Gradimir
Veteran
 
Član od: 19.1.2009.
Lokacija: Wherever I May Roam
Poruke: 819
Zahvalnice: 360
Zahvaljeno 445 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Recenzija Prey-a nalazi se u aktuelnom broju SK na stranama rubrike "Laki pingvini" pošto je, jelte, reč o slobodnom softveru... Dao bih link ka celokupnom tekstu, ali još nije objavljen sadržaj na sajtu.

Inače, iako su "Laki pingvini" prevashodno namenjeni korisnicima slobodnog softvera, GNU/Linux-a i drugih slobodnih sistema, softver koji se opisuje vrlo često ima i svoje windows verzije pa ni korisnici ovog sistema nisu diskriminisani (a i što bi bili)...

Dakle, čitajte "Lake pingvine" ima tu štošta korisnog!
Obavezno čitam Lake pingvine kad god kupim SK, iako veoma rijetko koristim Linuks. Uvijek se nađe ponešto korisno .
Mada za Prey sam saznao sa lifehacker-a, jedan jako dobar sajt/blog
http://lifehacker.com/prey/
http://lifehacker.com/5643460/how-to...roid-with-prey

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
a sta ako lopov zameni hard disk (koji se lako vadi na novijim notebook racunarima)? mislim da je bolje ukljuciti obe sifre u bios-u. jer kod tih racunara se ne moze lako zaobici bios zastita (vadjenjem baterije i slicno).
Naravno da jeste bolje, ali uvijek će postojati način da se to sve zaobiđe i instalira novi sistem/hard disk, ali većina današnjih lopova nisu toliko sofisticirani .
Gradimir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2011, 16:33   #5
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a

Prey koristim ima godinu dana Testirao ga par puta na laptopu i radio odlicno, a od maja-juna je i na mom android telefonu
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2011, 17:04   #6
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a

Bila je situacija na redditu gde je lik stalno izvestavao sta lopov radi na laptopu (lopov bio crnac, suprise suprise)...
Koje je sajtove posecivao, cak mu je i paypal podatke saznao...sliku naravno preko kamerice..

I onda je poslao policiju i vratili mu lap
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2012, 15:30   #7
azrim
Novi član
 
Član od: 1.9.2012.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Prey koristim ima godinu dana Testirao ga par puta na laptopu i radio odlicno, a od maja-juna je i na mom android telefonu
snimio sam na laptop ovu aplikaciju, ii kada sam isprobavao radilo je, dobijao sam izvjesce i sve, ali mi kameru nije htjeo sam pokrenuti pa da uslika, nego ako ja koristim kamer onda on i uslika., aa tako isto i na mob sam je instalirao nije mi sam htjeo pokretati ni wifi niti gps,, znaci sve ja moram ukljuciti pa tek onda to sve uspijeva,, nezz jel tako i kod tebe pozz
azrim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2012, 12:42   #8
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a

samo da podsetim, ako stavljate bilo kakvu sifru u bios-u, pazite da je ne zaboravite..
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2012, 14:26   #9
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a

Džaba vam ovaj softver kad bih ja prvi, kao lopov, prvo otvorio laptop, resetovao BIOS, i formatirao hard, čak i da ga upalim takvog kakav je ne bih dozvolio da pristupi internetu... Naravno, ne razmišljaju svi lopovi ovako (većina njih) i zato cenim ovaj program i njegovu svrhu.

Dok proizvođači ne odluče da ovakav softver (tj. softver sličan ovom) bude "ugrađen" u BIOS nema puno vajde od ovakvih programa. No, možda ga i instaliram...

EDIT: Da dodam samo da smatram da je ovo na mobilnim telefonima već veoma korisno i upotrebljivo, tu će baš baš retko ko znati da reinstalira OS, ukloni ovaj softver, itd.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2012, 16:26   #10
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a

Ovakav softwer tj. kao opcija sa mogucnoscu ukljucivanja i iskljucivanja dolazi sa Eset Nod32 Antivirus 6 koji je trenutno u RC fazi, Anti-Theft kao zastita od kradje snima,slika korisnika i locira laptop...!

Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2012, 21:42   #11
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Džaba vam ovaj softver kad bih ja prvi, kao lopov, prvo otvorio laptop, resetovao BIOS, i formatirao hard, čak i da ga upalim takvog kakav je ne bih dozvolio da pristupi internetu... Naravno, ne razmišljaju svi lopovi ovako (većina njih) i zato cenim ovaj program i njegovu svrhu.

Dok proizvođači ne odluče da ovakav softver (tj. softver sličan ovom) bude "ugrađen" u BIOS nema puno vajde od ovakvih programa. No, možda ga i instaliram...

EDIT: Da dodam samo da smatram da je ovo na mobilnim telefonima već veoma korisno i upotrebljivo, tu će baš baš retko ko znati da reinstalira OS, ukloni ovaj softver, itd.
Guess what, vecina lopova nisu geekovi
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2012, 22:08   #12
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a

@nexexcalibur
vecina ljudi ne voli rasizam, kao ni nepravilnu upotrebu stranog jezika na domacem forumu.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2012, 16:43   #13
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prey, odličan anti-theft software za pronalaženje ukradenog laptopa ili smartphone-a

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Guess what, vecina lopova nisu geekovi
Lično smatram da su danas retki oni koji kradu laptopove a da pritom ne znaju bar da treba da mu isključe internet konekciju ako ništa drugo...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com