Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.2.2009, 20:43   #41
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Evo, juce sam igrao Half Life 2 i Call of Duty 4. Oci su mi i dalje na mestu.
Ja ovde pricam o igrama sa niskim budzetom i PREZENTACIJOM.
Prezentacija =|= grafika, jer ukljucuje i elemente koji NISU vezani za graficki prikaz.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 20:44   #42
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hyperbole
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 20:54   #43
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
RTS-u ne treba, RPG-u ITEKAKO treba.
Fabula Nova Crystalis ne kosta toliko puno novca bez razloga.
Kažeš da su grafika, muzika, animacija najbitnije osobine dobrog RPG-a? Dizajn jeste bitan, ali broj poligona i sl. apsolutno nije - odigraj Torment, Fallout...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 21:00   #44
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
1.Evo, juce sam igrao Half Life 2 i Call of Duty 4.

2.Ja ovde pricam o igrama sa niskim budzetom i PREZENTACIJOM.
Prezentacija =|= grafika, jer ukljucuje i elemente koji NISU vezani za graficki prikaz.
Tako matore i "prezentaciono" zaostale igre si igrao? Uh, nesreco...

2.Ja ne videh da si jos neki aspekt "prezentacije" spomenuo osim grafike. Dobro, rekao si jednom "muzika", ali si se uglavnom drzao CG-a, cutscenesa...

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Kažeš da su grafika, muzika, animacija najbitnije osobine dobrog RPG-a? Dizajn jeste bitan, ali broj poligona i sl. apsolutno nije - odigraj Torment, Fallout...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 21:10   #45
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Ok, da li ovo znaci da ce EA da raspane?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 21:14   #46
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Alo ljudi shta ste napali choveka. Lepo reche lepa grafika nije isto shto i tehnichki napredna grafika, i u pravu je. Takodje je u pravu da tehnichki napredna grafika ima svoju cenu u optimizaciji i placanju velike grupe programera koji ce da je urade, kao i u licenciranju skupog engine-a, jer bi izrada sopstvenog bila josh skuplja... pa onda treba odraditi i reklame i sve to, nishta od toga nije dzabe, i tu i lezhi prednost bogatih kompanija. Danas se nazhalost realistichna grafika mnogo ceni, iako je ni vi ni ja ne gledamo mnogo, ali svaka novija igra se trudi da podigne neke standarde.

Tehnichki napredna igra svakako nije jednaka dobroj igri, ali cete se slozhiti da vecu shansu za uspeh ima od low-budget igara... opet kazhem nama ne, ali u svetu sigurno ima.

Pa eto pomenuti Crysis, shta on ima toliko bolje od prosechnih igara danas ? Nishta sem grafike. I opet se prodaje ko lud jer postoji ogroman broj ljudi kojima je to smisao dobre igre...
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
donator99 (5.2.2009)
Stara 5.2.2009, 21:33   #47
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Prezentacija ukljucuje stvari poput grafickog prikaza (ingame i prikaza menija), muzike i odredjenih detalja koji poboljsavaju (ili pogorsavaju) atmosferu same igre.
To mogu biti custscene, CGI sekvence, graficki dizajn samih menija, glasovna gluma itd.

Ovaj thread je derailovan kada sam ja krenuo da objasnjavam kako bi se pad EA-a negativno odrazio na kvalitet igara, jer bi ostala sacica izdavaca vrednih pomena.
Onda je krenula prica kako i low budget igre mogu biti odlicne (sa cim se ja slazem), ali je nemoguce dokzati ono sto vi tvrdite (da igre sa niskim budzetom mogu parirati igrama sa visokim budzetom po pitanju prezentacije). Tih par primera koje ste naveli su nista drugo nego primeri koji potvrdjuju utvrdjeno pravilo.

@caine
Ja nigde nisam rekao da je grafika najvazniji element RPG-a. Rekao sam da je to bitan element, nisam rekao da je najbitniji.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 21:43   #48
crazy_LG
Banned
 
Član od: 26.8.2008.
Lokacija: Arkham Asylum, najveći ludak od svih;)
Poruke: 1.503
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 838 puta na 361 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Po cemu je bioshock razlicitiji od npr. crysis-a ili far cry 2? Prica, samo to.
Pa, nije samo to Crysis i Bioshock su možda na ovom forumu svrstane kao akcione igre,ali Bioshock je više hibrid. Dok se Crysis oslanja na čistokrvnu akciju upakovanu u fensi grafiku, Bioshock se više oslanja na atmosferu, zanimljivu priču i samog igrača čiji izbori utiču na tok igre, uz više načina da se igra pređe i tako kombinujući RPG,avanturističke i akcione elemente
crazy_LG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 21:58   #49
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Post Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
crazy_LG kaže: Pregled poruke
Pa, nije samo to Crysis i Bioshock su možda na ovom forumu svrstane kao akcione igre,ali Bioshock je više hibrid. Dok se Crysis oslanja na čistokrvnu akciju upakovanu u fensi grafiku, Bioshock se više oslanja na atmosferu, zanimljivu priču i samog igrača čiji izbori utiču na tok igre, uz više načina da se igra pređe i tako kombinujući RPG,avanturističke i akcione elemente
Sto se toga tice upravu si, i ja sve to znam. Ali sta sam hteo da kazem da vise nista nece biti revolucionarno izmisljeno (jedino eto ingame stvari kao u Portalu, Mirrors Edge i jos po neke), sem tih prica, radnji. Inace znam da nisu isti, i potvrdjujem.
To sam sve rekao zato sto je jedan ili vise clanova optuzivali EA da nece nista
novo i revolucionarno izmisliti, i poenta je pa ko drugi hoce, hoce li iko uopste...??
Sve ostalo se sad izvlaci iz konteksta, u vezi mojih pojedinacnih postova.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 22:07   #50
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
...
To sam sve rekao zato sto je jedan ili vise clanova optuzivali EA da nece nista
novo i revolucionarno izmisliti, i poenta je pa ko drugi hoce, hoce li iko uopste...??
...
Pa najvise revolucionarnih ideja je dolazilo iz samostalnih timova, jer vecina velikih izdavaca iako mozda imaju ideje nece da rizikuju pa idu na sigurno. Tako da nije samo EA "kriv".
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dark mesiah na korisnoj poruci:
dacajak (5.2.2009), Doomche (5.2.2009), Ketchua (5.2.2009)
Stara 5.2.2009, 22:49   #51
- TERMINATOR -
Član
 
Član od: 1.11.2008.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 301
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

ranije sam igrao EA igrice. Al sad ne. Njihove igre su ponekad dosadne, a Red Alert 3 ima glupu pricu, za razliku od RA2. Znaci sad neka propadnu, a poslednja dobra igra bi mogla biti NFS Carbon od EA. Ovaj novi NFS je totalno smece. Imali su priliku da dobro urade grafiku na tom novom NFS-u (zaboravio sam ime tog novog nastavka ). Iskoristili su je, ali su je upropastili (sto bi srbi rekli: u*****li), previse je mutno.
- TERMINATOR - je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 22:50   #52
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
snip
Simpaticno mi je sto pokusavas da se opravdas za cinjenicu da si graphic whore, za cim stvarno nema potrebe. Mislim, ipak imas samo 14-15 godina, naravno da ti je grafika najvaznija u igri. Mozda shvatis kad odrastes.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 23:36   #53
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Evo, juce sam igrao Half Life 2 i Call of Duty 4.
Uf sta bi bilo da odigras neku matoru 3d igru iz 95-e u rezoluciji 320x240... (verovatno bi oslepeo za ceo zivot ) Dzava mnogo bulaznis.
Elem EA neka propadne, crkne i sav necro i grim ovog sveta na njih, upropastise dosta dobrih fransinza (mada izbacili su dve valjane igre, al to nije dovoljno za "spas"). Grafika ne treba da bude napucana vec lepa, da docarava atmosferu. Manjim timovima to vise uspeva nego vecim, jer i pored svog CGI-a, cutsceneova i bratije koje koriste velikani, manje kompaniju ubadaju esenciju jer igre rade od srca.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 23:43   #54
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Ne znam, igrao sam pre nedelju dana Kolonizaciju Sida Majera iz '94 u ko zna kojoj rezoluciji i oci su i dalje u redu. U autobusu stalno igram Final Fantasy Advance sa GBA preko emulatora na onom jadnom ekranu, potpuno stretcohvan, i i dalje ne nosim povez preko ociju.

Ne kapiram sta vi pokusavate da dokazete prozivajuci me za grafiku?
Time necete oboriti argument da visoko budzetne igre imaju superiornu prezentaciju u odnosu na one sa malim budzetom. Da li sam i gde ja rekao da je grafika bitnija od gameplaya?

Sve sto sam ja napisao, po 100. put, jeste da bi prekid rada EA-a znacajno smanjilo izbor kvalitetnih igara. Mali timovi sa malim budzetim nisu u stanju da pariraju onima sa, maltene, neogranicenim budzetima.
To sto postoje igre koje za par miliona dolara ispadnu apsolutno fantasticne nije nista kada se pogleda kolicina AAA naslova u koje su ulozeni desetine miliona dolara. To su izuzeci koji potvrdjuju pravilo. Pogledajte sta je izaslo 2008. ko drzi preko 90 na meta criticsu/gamerankingsu, a zatim pogledajte izdavace i razmislite o tome koliko je novca ulozeno u te igre.

Gamerankings, najbolje igre 2008:
Citat:
1. GTA4
2. LittleBigPlanet
3. Bioshock
4. Gears of War
5. Super Smash Bros Brawl
6. Chrono Tiger
7. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
8. World of Warcraft Wrath of the Lich King
9. Shin Megami Tensei: Persona 4
10. Fallout 3
Dakle, sa ove liste, ako se izbaci Chrono Tiger, ogromnu vecinu imaju igre sa ogromnim budzetima. GTA4 je, prema nekim informacijama, kosta preko 100 miliona dolara. MGS4 oko 70 miliona.
Ne znam koliko su kostali Persona 4 i SSBB, posto su to igre za platforme sa realnom malom snagom, pa tako ulaganja u graficki segment nisu bila astronomska, ali sve ostalo su teskasi, osim LBP-a, koji je razvijen od strane tima sa 20ak ljudi.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 23:46   #55
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Ja samo znam da mi nece nedostajani nijedna igra od EA (a ni vecini nas), sa obzirom da ne igram igre od doticne kompanije (ko je lud kada su tu BioWare, Obsidian, Bethesda, Blizzard i ostala bratija).
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 23:48   #56
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Problem kod EA je iskljucivo u tome sto su susti kapitalisti, prave igru koja ce se svideti najsirim masama, a posto se ja ponosim time sto ne delim misljenje sa najsirim masama, meni te igre u dobrom delu slucajeva nisu toliko zanimljive.

A sto se tice cenzure, ako igra ima manje krvi, bice dozvoljena mladjim narastajima, sto opet povecava broj ljudi koji ce je kupiti. Ako vi u igri npr. skrnavite katolicku kapelu i brutalno ubijate svestenike, katolicka crkva ce se buniti, zali ti se, tuziti vas, a i da pobedite, mozete ocekivati da nece mnogo katolika igrati tu igru jer ce njihova propagandna masinerija trubiti da je to greh, isto je i sa mnogim drugim organizacijama koje mogu znacajno da smanje prodati tiraz.

Nije problem samo u morbidnim stvarima poput gore navedene, veliki izdavaci se plase svake ekstravagantnije ideje jer se boje da nece biti prihvacena od strane vecine.

Zato nema igara sa slozenom, dubokom i inovativnom pricom ili jednostavno inovativnim pristupom. Na stranu to sto hocu neku igru cija ce me prica zaista intrigitati (kao Planescape) biti slozena, duboka i komplikovana i imati neki efekat neceg do sad ne vidjenog, pored toga bi zeleo i nesto sto se nikad nece izdati, pravi, izvrsni WW2 FPS gde ste vi nemacki vojnik i ubijate Amere ,Brite i je*ene komunjare od sumraka do svitanja i obrnuto. Zasto npr ne postoji simulacija koncentracionog logora ili RPG u kome ste vi arhi negativac i prica se zavrsava vasom pobedom sa vise razlicitih krajeva. Ili jednostavno neki bezumni Postal na steroidima. Eto jednog pitanja za vas zasto nema vise virtuelnog izivljavanja?
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 23:49   #57
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Bioware je u EA-ovom vlasnistvu...
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 23:54   #58
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
1.Time necete oboriti argument da visoko budzetne igre imaju superiornu prezentaciju u odnosu na one sa malim budzetom.

2.da bi prekid rada EA-a znacajno smanjilo izbor kvalitetnih igara. Mali timovi sa malim budzetim nisu u stanju da pariraju onima sa, maltene, neogranicenim budzetima.

3.Pogledajte sta je izaslo 2008. ko drzi preko 90 na meta criticsu/gamerankingsu, a zatim pogledajte izdavace i razmislite o tome koliko je novca ulozeno u te igre.
1.Ne, nemaju...
2.Ne, ne bi...
3.A razmisli koliko je tek novca ulozeno u potplacivanje metacriticovih recenzenata?

Mislim da cu se i ja prikljuciti Diovoj brutalnoj pljuvacini, ako nastavis ovako kao malo dete...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2009, 0:00   #59
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Prvo, nisam postovao metacritics, postovao sam gamerankings.
Drugo, zaboravite na te price o potplacivanju, ne prica se ovde o Kane and Lynchu, Assassin's Creedu i slicnim igrama. Teorije zavere ostavite za druge forume.
Mada, biser si odmah na pocetku napisao:

Citat:
1.Ne, nemaju...
Necu vise da se raspravljam sa tobom, nema svrhe.
Nisi nikakvu argumentaciju napisao, i dalje pricas svoje, odbijas da detaljno komentarises ista, a o dokazima zasto ti mislis da je tvoje misljenje ispravno nema ni traga ni glasa.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2009, 0:01   #60
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Da o potplacivanju recenzija velikih gaming sajtova da ne pricamo.
Svako zna sta se desilo coveku koji je opisao Kane&Lynch kako treba (aka odrao ga do gole koze).
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
OGame! Pridružite nam se! suzie Mrežne igre 603 18.3.2017 20:16
Wii - igre koje nas ocekuju 2008 renegade_of_funk Konzole 108 31.12.2008 1:13
Sajam tehnike (od 12. do 16. maja 2008.) Chivan Dešavanja i događaji 4 25.4.2008 10:13
Od februara 2008. besplatni informatički softver na srpskom jagodanbg Slobodni softver 15 30.12.2007 19:33
Sajt Od Milion Dinara Serif Zanimljive Web lokacije 39 6.2.2006 11:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com