Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.11.2010, 16:33   #1
Delete
Član
 
Član od: 6.11.2010.
Lokacija: Beograd,Srbija,Stari grad
Poruke: 185
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Vaši programi?

Dobar dan dobri ljudi!Zanimaju me vasi programcici koje ste pravili u Visual Basicu 2008 e sad...Samo mi kazite i kako ste ga uradili ako vam nije tesko znaci.Slika vaseg programa/Cemu sluzi/I nacin na koji ste ga napravili.
P.S. Zamolio bih sve ucenike da ne smaraju jer ne citaju pravilnik (mozda nisam dovoljno veliki cin da ovako govorim,ali sam svakako procitao pravilnik i mnogo tema).Zakljucio sam da nije dozvoljeno da vam se rade programi koji vam trebaju za kontrolni!Ili nesto slicno!Ako imate neki konkretan problem javite i ljudi ce vam pomoci...A ne "Vozdra.Dosao sma na forum da bih zamolio nekoga od clanova da mi urade ovaj program" itd a kao naslov teme "PROBLEM U C# ILI C++ ILI C HITNOOOOOOOOOOOOOOO!".kakav spam,a? No,zanimaju me samo vasi programi kojima se vi ponosite...
Delete je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2010, 19:43   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Wow i'm impressed...

Tema nešto i nema smisla pravo da ti kažem...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2010, 19:49   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Vasi Programi?

ja sam pravio progrma hello world, jedan prozor, jedno dugme, onclick msgbox "Hello WOrld!!!"
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2010, 20:26   #4
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Daj link za download
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2010, 20:32   #5
Delete
Član
 
Član od: 6.11.2010.
Lokacija: Beograd,Srbija,Stari grad
Poruke: 185
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Vasi Programi?

AHahahhahahahahahaha,joj pokidah se sa ovim hahhahahahahahahahaahahahahahahhahahahahahahahaha. ..Izvinite ja cu da padnem sa stolice koliko se smejem ahahaha pazi post aj link za donwload" hahahahahah xD koji carevi hahahahahahahahahaha program..Hello World...Hhhahhahahahahahaa xD
E moram da ti ispricam:
Smara mene neki lik na fb da ga naucim preko Team Vjuvera Visual Basic,i pade mi na pamet MsgBox,i eto ja uzo da mu ojsanjavam ako mi nije otislo 20 minuta dok je nasao () i ""....I tako zavrsimo mi,i on kaze "Pa kakvo je ovo *****e??" (Izivinite na izrazu citiram.I ja mu kazem a ti bi odma da pravi O.s.?
On kaze daj mi sve tvoje porejkte da vidim upladoujem ja to na rapid,i cekamo 15 minuta da skine,kad da skine pojavi mu se survey za lagoin ja kazem stisni to malo crno X on stisne X iz google chroma O.o..Second time,o5 isto opet isti survey i on klikne login...I tako s***e mojih 2 sata zivota.A poenta je da tako mali MsgBox moze da ti skine 2 sata zivota
Delete je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2010, 20:34   #6
Delete
Član
 
Član od: 6.11.2010.
Lokacija: Beograd,Srbija,Stari grad
Poruke: 185
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Wow i'm impressed...

Tema nešto i nema smisla pravo da ti kažem...
Smisao teme je da vidim sta ostali rade i da saznam kako oni to rade da bih i ja uradio to sto oni rade.Bolj ovako nego da otvorim temu "Potrebna inspiracija za program u VB jer mi je jako dosadno" Ajde oceni sta je bolje?
Delete je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2010, 20:44   #7
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Ummm... Google?

Mislim, evo, na primer, idi pravi elektronski dnevnik (baze podataka) ili neki "Organizer" ili file manager... Image editor možda, ili pak program tipa Notepad/WordPad? Ili pogledaj kakve sve programe imaš na kompu, i onda napravi kopiju nekog kad ti je već do toga.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2010, 21:02   #8
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Citat:
Delete kaže: Pregled poruke
Smisao teme je da vidim sta ostali rade i da saznam kako oni to rade da bih i ja uradio to sto oni rade.Bolj ovako nego da otvorim temu "Potrebna inspiracija za program u VB jer mi je jako dosadno" Ajde oceni sta je bolje?
Ja ocenjujem da je bolje da produbiš sopstveno znanje.

Odaješ jak, jak utisak da si u stadijumu "Mislim da znam sve, samo mi fali inspiracija sta sada da pravim" a u stvari si tek na početku tvog putovanja.

Veruj mi na reč, ne želim ti ništa loše već samo da ti pomognem, što pre shvatiš da ne znaš, pre ćeš napredovati džinovskim koracima.

Sada kada imaš neko osnovno znanje na koje možeš da gradiš, sad navali na posao.

Istražuj sve oblasti koje te zanimaju, čitaj tekstove o njima i kako se povezuju sa VB-om koji trenutno koristiš.

Baze podataka, algoritmi pretrage i sortiranja, internet komunikacije, interakcija sa uređajima, igre i 3d grafika, obrade grafike, obrade teksta, kriptovanje, zaštite.

imaš bezbroj tema, biraj šta ti je najzanimljivije i traži tekstove i diskusije na tu temu.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2010, 22:00   #9
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Ja sam pravio program Hello world na kom je TREBALO da piše u odvojenom prozoru Hello World ali je Windows na kom sam radio bio zabagovan, kompjuter se zadimio, crklo sve živo pa je pisalo nešto I/0 error i zbog toga sam odustao od programiranja

Šalu na stranu, radio sam kalendare, audio playere koristeći windows media player dll-ove i još par sitnijih programčića koje nije koristio niko sem mene, imali su čak i skinove, znate onu foru sa svijetlo-roze bojom koja daje transparenciju itd. - e to sam koristio pa se malo zezao
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 15:33   #10
Delete
Član
 
Član od: 6.11.2010.
Lokacija: Beograd,Srbija,Stari grad
Poruke: 185
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
Ja ocenjujem da je bolje da produbiš sopstveno znanje.

Odaješ jak, jak utisak da si u stadijumu "Mislim da znam sve, samo mi fali inspiracija sta sada da pravim" a u stvari si tek na početku tvog putovanja.

Veruj mi na reč, ne želim ti ništa loše već samo da ti pomognem, što pre shvatiš da ne znaš, pre ćeš napredovati džinovskim koracima.

Sada kada imaš neko osnovno znanje na koje možeš da gradiš, sad navali na posao.

Istražuj sve oblasti koje te zanimaju, čitaj tekstove o njima i kako se povezuju sa VB-om koji trenutno koristiš.

Baze podataka, algoritmi pretrage i sortiranja, internet komunikacije, interakcija sa uređajima, igre i 3d grafika, obrade grafike, obrade teksta, kriptovanje, zaštite.

imaš bezbroj tema, biraj šta ti je najzanimljivije i traži tekstove i diskusije na tu temu.
Hvala na savetima i svemu tome,ja nisam rekao da znam sve ali postoje tutorijali jeli tesko da odem na youtube i kucam recimo "How to make browser in Visual Basic 2008" i pritisnem taster enter.

Zeleo bih da naucim sto vise stvari u njemu,i zeleo bih da postanem programer.Pocinjem sa VB-om a kasnije cu preci na C,C++,C# i tako dalje.
Delete je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 16:00   #11
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Onda bolje odmah pređi na C#.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 16:16   #12
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Onda bolje odmah pređi na C#.
Slazem se.
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 17:21   #13
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Citat:
Delete kaže: Pregled poruke
jeli tesko da odem na youtube i kucam recimo "How to make browser in Visual Basic 2008" i pritisnem taster enter.
nije tesko ali je pogresno.

da programiranje moze da se nauci uz nekoliko youtube klipova svi bi bili programeri.

nije isto dal ces da vidis nekoga ko ti pokaze 3-4 gotove kontrole i 10-ak linija koda koje kopiras i bacis u svoj program ili da naucis i razumes makar delic te materije.

recimo, glavu dajem da ni za mesec dana svakodnevnog rada i sve tutoriale ovoga sveta ne mozes da uradis svoju punu implementaciju web browsera.

al da hostujes internet explorer unutar svoje vb aplikacije i povezes sa par svojih dugmica svakako mozes, i to za 10 minuta, al ti nisi napravio svoj browser, ni izbliza.

o tome ti pricam, dzabe ti tutoriali za konkretne programe kad ne poznajes osnovnije stvari.

cim je tvoja ideja ucenja programiranja tutoriali na youtube-u, sve je jasno.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 17:48   #14
Todors
Član
 
Član od: 16.4.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 462
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 68 puta na 63 poruka
Smile Re: Vasi Programi?

Možeš da napraviš web browser za 10 minuta, ali da shvatiš kako sve to funkcioniše do detalja, će ti ipak trebati mnogo više vremena i truda. To ti je isto kao da si počeo da učiš engleski i da si samo naučio samo jednu prostu rečenicu "My name is *". I sad kao znaš engleski.
Todors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 17:54   #15
Delete
Član
 
Član od: 6.11.2010.
Lokacija: Beograd,Srbija,Stari grad
Poruke: 185
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Nisam ni rekao da hocu da pravim Web Browser...Samo sam dao primer.Ali evo moze li mi neko objasniti da li ne moguce da se uradi nesto ovako:
Da kada neko klikne na sliku iskoci msgbox ili neka komanda.Da promenim izgled i oblik buttona i da mi ide pesmica neka kada ukljucim program.Hvala unapred,ne sumnjam da bi Doctor znao da mi objasni.P.S. mlad sam i imam dosta vremena da bih naucio!
Delete je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 17:58   #16
pedjastudio84
Veteran
 
Član od: 4.3.2009.
Lokacija: X:15 Y:22 Z:10
Poruke: 625
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 193 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Moguce je.
pedjastudio84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 18:08   #17
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Citat:
Delete kaže: Pregled poruke
Hvala unapred,ne sumnjam da bi Doctor znao da mi objasni.P.S. mlad sam i imam dosta vremena da bih naucio!
Nije u pitanju to da li umem da ti objasnim već da pristupiš celom problemu na pravi način, kao što ti je irreal rekao.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 18:42   #18
Delete
Član
 
Član od: 6.11.2010.
Lokacija: Beograd,Srbija,Stari grad
Poruke: 185
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Pa dobro,moram nekako da naucim a ako bi mi neko sada objasnio kako da uradim ovih par koraka bio bih vam veoma zahvalan.! <3
Delete je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 18:52   #19
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Koji jezik? Da li znaš osnove tog jezika u kojem želiš da napraviš program? Lako je da ti neko objasni korak po korak kako da napraviš neki program, ali pitanje je da li ćeš to razumeti ako nisi naučio osnove jezika. Evo ja sam stigao do treće lekcije u C# (nisam nešto ni učio poslednjih nedelju dana) i znam 101% gradiva koje se nalazi u knjizi.

Bez tog smajlija u narednim postovima.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 19:00   #20
Todors
Član
 
Član od: 16.4.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 462
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 68 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Vasi Programi?

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Koji jezik? Da li znaš osnove tog jezika u kojem želiš da napraviš program? Lako je da ti neko objasni korak po korak kako da napraviš neki program, ali pitanje je da li ćeš to razumeti ako nisi naučio osnove jezika. Evo ja sam stigao do treće lekcije u C# (nisam nešto ni učio poslednjih nedelju dana) i znam 101% gradiva koje se nalazi u knjizi.

Bez tog smajlija u narednim postovima.
Pa nisu svi tako pametni kao ti :nov _explo

Ne znam na koji si smajli mislio
Todors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Programi za razvoj web prezentacija Bole-M Web razvoj 69 12.3.2012 23:24
Probajte radi li vam vasi anti-virusni programi B@NE Zaštita 68 24.9.2007 11:23
Programi za dizajn DobroslaV Grafički softver i radovi 22 4.9.2007 3:13
Ne rade svi programi!? Devil Kvarovi 17 17.3.2007 22:00
Programi za pustanje TV-a Gerovit Video/TV softver 8 24.1.2006 14:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com