Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.6.2023, 14:20   #1
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Last Train Home

Announcement Trailer


Ukratko, Frostpunk i Company of Heroes se sreću u vozu...

https://store.steampowered.com/app/1...st_Train_Home/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Malik Tintilinic (17.6.2023)
Stara 29.10.2023, 23:44   #2
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Last Train Home

Dostupan demo, igra izlazi u novembru
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
sonebrate (9.11.2023)
Stara 9.11.2023, 12:17   #3
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Last Train Home

Probao demo. Otprilike mešavina Men Of War/X-Com fazona taktičke borbe u real time, Battletech fazona skupljanja opreme i resursa kroz mission loot i trgovinu kao i budženje i unapređivanje broda (tj. voza), upravljanje posadom voza kao i pogled na voz pomalo po fazonu Uboat, sklapanje timova i levelovanje po fazonu X-Com sa slobodom biranja klase za razliku od pomenutog (vojnik može imati više klasa), atmosfera beznađa i haosa kao i on map misije po fazonu Frostpunk sa dodatnim avanturističkim elementima u dijalozima i individualnošću svakog vojnika po fazonu Jagged Alliance.

Lepe stvari:
  • Ima priču smeštenu na samom kraju 1. Svetskog rata u Rusiji koju drma revolucija, jako antiboljševički nastrojenu priču doduše. Likovi pričaju češki, slovački i ruski u audio dijalozima, dodaje autentičnosti. Imate engleski titl, ne brinite .
  • Mehanika strateške mape i menadžmenta pristojno urađena, za sve imate tooltip da se ne pogubite.
  • Voz troši ugalj, vojnici moraju da jedu, možete da odredite količinu hrane koju vojnici dobijaju na dnevnoj bazi (Frostpunk momenat), da se oporavljaju u bolničkom vagonu ili u svom krevetu ako nema mesta, vojnici moraju i da odmaraju, spavaju, rade po smenama koje vi određujete... Interesantno i zabavno.
  • Taktička pauza u bitkama. Možete da pauzirate, izdate naređenja na miru i onda pustite da se akcija odvija.

Ružne stvari:
  • Malo kljakava mehanika u taktičkim borbama. Kada selektujete sve članove tima odjednom i kažete im da odu u zaklon ponekad niste sigurni da li će svi stići do tamo. Uz malo drmusav pathfinding možete da budete sigurni da će bar jednom popiti metak iako zaista nema potrebe za tim. Tako da ste malo primorani da ih bejbisitujete ako želite da urade ono što ste hteli.
  • U toku misije će vam se ponekad pridružiti dodatni vojnici. Niti vas igra jasno obavesti o tome, niti vam je uopšte jasno odakle su se stvorili u kontekstu priče. I njihov profil je mala ikonica iznad liste profila vašeg tima. Uvodnu misiju sam morao da ponovim jer su mi roknuli jednog od njih i fejlovao sam secondary task. Nisam ni bio svestan da se lik uopšte pojavio.
  • Framerate drastično padne kada se na ekranu dese veće eksplozije, kao artiljerijska vatra ili granate. Uzevši u obzir da je demo, nadam se da će ispeglati.

Sve u svemu, deluje zanimljivo. Nadam se da će full verzija biti vredna igranja.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sonebrate na korisnoj poruci:
DeCoy (9.11.2023)
Stara 28.11.2023, 17:46   #4
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Last Train Home

Upravo izašlo.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2023, 17:56   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Last Train Home

ah gledao sam dokumentarac valjda neki česi to je po istinitom događaju u ww1
https://youtu.be/Ih7FcT5mBRM
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Koreli A. (28.11.2023)
Stara 28.11.2023, 19:12   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Last Train Home

Biće u decembarskom broju opis.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2023, 1:02   #7
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 716
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Last Train Home

Na samom pocetku ono sto moze da se kaze a sto sigurno lomi da ili ne igrati je da na prvom mestu UI jako dobar a kontrole ne izmisljavaju toplu vodu sto je veliki plus jer za ovakve igre postoje standarno prakticne i opste prihvacen nacin kontrolisanja i sem ako pobosljanje nije 100% i ocigledno pobosljanje ne treba eksperimentisati . najvise me nerviara kad ne mogu mapu da rotiram na Q i E a igra mi ne da da namestim u opcijama. Cak i Expedition: Rome je imao ovaj problem gde je E mislim imalo duplu namenu kako god da se namesti pa su brzo ispravili kroz update.
Ovo jeste igra koja obraca paznju na pricu ali nije prica centar tako da ne treba ocekivati neku kompleksnost ni super preciznonst kad je isotrija u pitanju .Mi Cehoslovaci bicemo naravno nista sem dobri momci

Svaki lik je ili komunista , monarhista ,nacionalista itd i to utice na dijaloge i misije kako igra kaze , ima kratak opis sta podrazumeva politicko opredeljenje svakog lika .
Pise da komunisti mrze bogate i pomazu siromasnima , nacionalisti vole svoju otadzbinu i tako to. Bas simpatican detalj i svedoci da su se ljudi potrudili i da ima tako sitnih zacina koje treba da dodaju ukus.

Opet naracija ide cini mi se OK , pojednostavljuje sto je i dobro verovatno za ovakvu igru ali nedvosmisleno objasnjava da je politicki i vojno situacija veoma kompleksna samim tim sto se naorozana jedinica nalazi na stranoj zemlji i najblizi izlaz blokira neprijatelj (vojske jos uvek neporazene strane u velikom ratu). Nadam se da ce iskoristiti to za stavljanje igraca pred izbore koje zaista znace nesto .
Deluje zaista obecavajuce. Koncept je jako interesantan.
Ok , pola je prognoza ali vec se vidi da je makar 50% elemenata igre vrh.

Poslednja ispravka: Koreli A. (1.12.2023 u 5:49)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2023, 22:41   #8
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Last Train Home

Ova igra melje graficke, dize im temperaturu nebitno koja je. Verovatno je neki bug u engine-u.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2023, 0:04   #9
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Last Train Home

To se sve češće događa.

Meni je The Settlers beta pokvarila jednu 3080ti. Broken Arrow mi zagreje ceo stan koliko se 4090 muči sa tom igrom na 60fps. I ima ih toliko danas, da kada počnem neku novu igru da koristim prvo joj ograničim framerate u nVidia control panelu pa je tek onda igram.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Koreli A. (3.12.2023)
Stara 3.12.2023, 9:43   #10
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Last Train Home

Ja lepo napisah da kada se pojavi malo bogatija grafika tipa eksplozije framerate ode u bunar.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2023, 3:58   #11
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 716
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Last Train Home

Sta znaci ono u zagradi kad se drzi kursor misa preko recimo municije u inventaru. Prvo je simbol za skladiste i to ako ima recimo 500 metaka za pusku pise 1000(2) . Dakle jedan metak uzima dva mesta valjada, to znaci. A pored pise simbol za novac onaj kruzic i ako ima 500 metaka za pusku pisace 5000(10).
Nije cena proverio sam i ne znam sta znaci.
Moze li neko da proba da mi objasni bas me kopka dosta.

Inace igra je odlicna . Ne mogu da igram RTS ako mi bas ne legne .
nemam problema sa temperaturama ni frejmoviam uopste cak radi mnogo bolje nego sto je navedeno a da se desava da neke igre pocnu neocekivano da zagrevaju neku kartu , apsolutno da. Zakljucati frejmove je dafault za optimalan rad.

EDIT 1sat kasnije -koja glupost zeza me satima ne izbija iz podsvesti. Ovo su morali da objasne . Kladim se da ogramna vecina igraca nece znati ni razmiljati sta znaci. Pretpostavice da je prodajna cena ko obicno sto je u igrama.
Nija cena kada se proda niti kupi nego aritmeticka sredina obe cene. Bice samo cena koja se ne podudara ni sa kupovinom ni prodajom za pocetak mnogima.
Palo mi je napamet da je mozda srednja cena ( sto nikad nisam naisao u igrama koliko se secam) i ajde da vidim prodam cigaretu i kupim istu i eto.

Iskreno da li ste znali da vam je vrednost robe u inventaru izrazen srednjom cenom a ne za koliko zapravo prodate ili kupite kao u svim invetarima u igrama . Mislim kul je , vrlo prakticno samo mogli su samo da napomenu makar negde a nije nigde napomenuto.

Poslednja ispravka: Koreli A. (4.12.2023 u 5:19)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Long Journey Home Exia Role-Play 2 9.7.2017 20:52
Grow Home dex3108 Avanturističke igre 0 23.1.2015 9:44
Home athlon II X240 ili Home intel e5300 dux1x2 ŠDK - Osnovne komponente 9 8.2.2010 15:33
Besplatan upgrade sa Vista Home Premium na Windows 7 Home Premium jurajp Operativni sistemi 9 17.10.2009 11:17
da li je moguce instalirati vista home basic ako imam vista home premium? sasha vukelic Operativni sistemi 6 23.7.2008 12:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com