Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2006, 15:43   #1
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Morrowind

Posto ova fenomenalna igra nema zvanican thread na ovom forumu, odlucio sam da ga otvorim, tako da sve sto imate da kazete / pitate u vezi ove igre, to radite ovde. Verujem da ima puno igraca koji vrte ovu igru po ko zna koji put, dok se ne pojavi Oblivion; a neki od nas (kao na primer ja) tek uplovljavamo u svet Morrowinda

Instalirao sam je pre otprilike dve nedelje sa oba expansion-a... mada samo poslednja 2-3 dana mogu da se pohvalim da sam je bas igrao par sati u kontinuitetu. Pre toga sam procitao kritike koja je dobila od Reloader-a ovde: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=678&page=6 ... Moji prvi utisci se poklapaju sa doticnom kritikom i mislim da su to ozbiljni promasaji u igri (barem ono sto sam ja uspeo da otkrijem u proteklih par dana igranja) No videcemo... iako sam svestan nedostataka, i dalje sam zalepljen za monitor.

Inace, tek sto sam poceo da igram, nisam mogao da verujem koliko mi je tesko da nabodem nekog neprijatelja kao da mi je Agility 0! Drugo, ne mogu da verujem koliko je nepregledan Journal, jedva se snalazim koje sam questove zavrsio, koje ne
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 16:02   #2
Guardian OfThe Blind
Član
 
Član od: 7.1.2006.
Poruke: 58
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Ma uci ces u fazon.
Reci mi koja si rasa,klasa i tako to?

Ja preferiram norda(100% imun na cold magic) plus dobri atributi snaga+oruzje.Takodje,za znak uzimam ritual..Mara's gift zakon.hehe..

Presao sam igru vise puta,sa vise likova i sad se bavim nekim sporednim stvarima npr. postajem vampir(cool je) ili gradim sopstveno utvrdjenje sa sopstvenim rudnikom,radnicima i licnim obezbedjenjem.

Takodje,malo se poigravam i sa editorom.
Guardian OfThe Blind je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 16:41   #3
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Morrowind

Level: 2
Race: Breton
Class: Adventurer

Usam sam u onaj Fighters Guild i odradio prve dve misije. Posto sam se dosta namucio oko druge, zbog "masem macem uzalud" problema, resio sam malo da freelancujem i da radim neke sporedne gluposti, da dobijem koji level i nadjem neko jace oruzje. Jurim trenutno nekog bandita koji obitava oko Hla Oad. Uznemirava neke tete tamo, pa sam resio da ga malo resetujem.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 16:44   #4
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Ne pomišljaj da počinješ igru kao neki expert na polju magija, i da ti orijentacija bude pre svega okrenuta magijskoj sferi. Ne da nećeš moći nikoga da nabodeš, već ćeš imati ogromnih problema čak i sa lokalnim banditima. Kreiranje lika na početku igre daleko je od puke formalnosti. Ako loše iskreiraš svoj lik svakim daljim napredovanjem ćeš se gadno kajati. Dakle strength, longsword, strength i tome slično. Što se journala tiče velika konfuzija i zbrka ti tek predstoji - vrlo loše odrađen posao što se toga tiče.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 16:54   #5
Guardian OfThe Blind
Član
 
Član od: 7.1.2006.
Poruke: 58
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Pa da,Breton je vise orijentisan ka magiji i na pocetku ces imati problema i sa pacovima..a kamoli ljudima.
Guardian OfThe Blind je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2006, 11:41   #6
millancche
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 27 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Mali hint oko journala:
svaka frakcija ima neki karakterisitcan keyword za stvari koje treba da im uradis, pa to trazi u topics, i pomaze mnogo. Koliko se secam (a ti ipak proveri/provali i sam)
orders- fajterski gild
jobs- thiefovi
Duties- glavni quest
work... itd
Proveri ti da li je tacno i ovo sto sam napisao, a i ostale stvari...
millancche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2006, 12:05   #7
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Ma daj... ja sam se nacisto smorio oko morrowinda.
Igrao sam ga pre jedno god. dana, pa unazad 6 meseci.
Napravio sam nesto poput wizarda, obisao skoro sve gradove, otisao u red mountin i ubio Dagoth-Ur -a. Ustvari, ne ubio vec privremeno onesposobio valjda. Uspeo sam cak da neko vreme letim u vive-u (tako se valjda zvao onaj priobalni grad). Pokupio silan glass armor, koji osim sto je precenjen, jako se brzo trosi. Na kraju nisam mogao da ga prodam, jer ubogi trgovci imaju svega 1000 zlatnika, pa sam opremu ostavljao ispred trgovackih kuca, unutar zida koji opasuje red mountin.
Mnogo vise mi se svideo Gothic II, kojega sam progutao za par dana. Sve je bolje nego u morrowindu. Imate istu slobodu, samo je igra, prosto receno mnogo povezanija nego morrowind. Za razliku od morrowinda u kojem mozete pola sata da lutate sumom i ubijete tek po kojeg zdrala, ovde na svakom koraku vreba opasnost.
Gothic II rules
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2007, 12:26   #8
Acidum Dominicum
Član
 
Član od: 11.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 56
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Postoji li mogucnost samostalnog pravljenja skrolova?
Acidum Dominicum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2007, 12:48   #9
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Koliko ja znam ne.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 5:03   #10
Biaxidental
Novi član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Patton kaže:
Posto ova fenomenalna igra nema zvanican thread na ovom forumu, odlucio sam da ga otvorim, tako da sve sto imate da kazete / pitate u vezi ove igre, to radite ovde. Verujem da ima puno igraca koji vrte ovu igru po ko zna koji put, dok se ne pojavi Oblivion; a neki od nas (kao na primer ja) tek uplovljavamo u svet Morrowinda

Instalirao sam je pre otprilike dve nedelje sa oba expansion-a... mada samo poslednja 2-3 dana mogu da se pohvalim da sam je bas igrao par sati u kontinuitetu. Pre toga sam procitao kritike koja je dobila od Reloader-a ovde: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=678&page=6 ... Moji prvi utisci se poklapaju sa doticnom kritikom i mislim da su to ozbiljni promasaji u igri (barem ono sto sam ja uspeo da otkrijem u proteklih par dana igranja) No videcemo... iako sam svestan nedostataka, i dalje sam zalepljen za monitor.

Inace, tek sto sam poceo da igram, nisam mogao da verujem koliko mi je tesko da nabodem nekog neprijatelja kao da mi je Agility 0! Drugo, ne mogu da verujem koliko je nepregledan Journal, jedva se snalazim koje sam questove zavrsio, koje ne
morrowind, igra koja ima svoje fanove, ja licno nisam jedan od pomenutih. dakle igra je generalno odlicna ideja sa maljavom™ izradom. po kozna koji put sam uzeo nedavno da je igram, i naravno po kozna koji put sam i batalio... jednostavno u igri dodjete do jednog momenta kada vas potpuno smori... dakle pesacenje ubija u mozak(bez boots of blindning speed-a jedva podnosljivo), dzaba "lepi" predeli... naravno postoje mnogi alternativni vidovi trensporta, ali ajd' nek' mi neko da kvalitetan predlog za shetanje po vivecu... grad koji je jednostavno najveci razlog zasto uvek batalim igru, pored toga, leveling sistem je lose koncipiran, dovoljno je uleteti u tamnicu s vamprima, i ukoliko ih bar 6 pobijete(nije lak posao, ali sa warrior clasom izvodljiv), sa 17tog skacete na 40 i neki lvl, a za prelazak questova ako dobijete 1/10lvl exp-a, dobro je. znaci veliki nedostatak balansa, isto tako slaba izbalansiranost medju klasama, ratnici su daleko najprolazniji, u pocetku ni ne vredi kretati s magijom, ubitje vas najobicnija glista... toliko o tome.

enivejz, napricah se, kao da ljudi ovo neznaju... nebitno. nadam se da ce oblivion biti uspesniji po pitanju samog rpg-a i izvedbe, grafika me veoma malo interesuje.
Biaxidental je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2006, 6:23   #11
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Malo sam okasnio, ali da okacim i ja koju rec.
Morrowind je u globalu dobra igra, ali ima i mana.
Pa ovako, prvo,
Igranje:
U privih par sati (ili dana) igranja igra odusevljava. Veliki prostor za igranje,
odlicnja grafika (za to vreme), gomila itema i skilova za ucenje, gomila questova i NPC-ova ... Ali kako vreme prolazi uvidja se ucestalo ponavljanje sadrzaja. Oko 5% questova bi mogli da se nazovu dobrim, dok ostali... izgledaju ovako: ubi tamo, ubi ovde, donesi ovo, odnesi ono, pricaj sa jos nekim da ti da jedan od ovih pet tipova zadataka (rekurzija . I da, vodi nekog debila da se zaglavi u drvetu ili steni su specijalni slucajevi. Jedino sto daje zelju (barem meni) za daljim igranjem je napredovanje u gildovima ili odradjivanje price. Bildovanje lika je useless, posle 10-15 nivoa niko vas nece ni pipnuti, svaka klasa sve radi profi, magovi udaraju, fajteri kradu retardirane prodavce, tifovi prze magije... (kompenzacija za odsustvo druzine?) Jedina stvar koje mi je bila teza je bila borba za umbra mac kod Surana, valjda zato sto sam to rano odradio ... I da, da su namestili da Morrowind moze da se predje na vise nacina (recimo, sa vampirom) ostavili bi veci utisak.
Svet: (valjda sam mu uboo ime)
Svaka cast na Taramilu ali se ipak stice utisak da je prilicno bezivotan i dosadan. Tu i tamo neki dungeon, neki grad od pet kuca, neka planina (tj. brdasce)... I to je odprilike to. Jos veci problem je sto sve grobnice, pecine, hramovi i planine izgledaju isto, sa eventualno drugacjim layout-om. Pa cemu onda toliki svet uopste kad je pravljen po principu SLUCAJNOG postavljanja gomile ISTIH elemenata po povrsini? Kao da su zadali kompu da kreira veliku random mapu i rekli da su je rucno napravili .
Ostale igre:
Bolji je od vecine (dosadnog NeverWintera, glupavog Diabla sa klonovima...). Tu je negde sa Goticom. Mnogima je bolji Morrowind, ali ipak... sa velikim RPG tatama tesko moze da se nosi (Baldur's i KOTOR serijalom, PlanescapeT, SystemShokom2, Falloutom2). Ruku na srce, Morrowind je nenadmasan po pitanju kvantiteta, ali isti efekat se postize kada neku od pomenutih igara predjete jos jednom (uz osetno veci kvalitet) ...
Zakljucak:
Nije lose, Morrowind (Elder Scrolls) je u neku ruku zacetnik tih off-road RPG-ova. Istrajao je, primio se kod publike. Sad nam samo ostaje da vidimo kakav ce biti Oblivion (mozda necemo videti zbog graficke al' dobro, bar cemo cuti).
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 9:12   #12
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Morrowind

Kad smo kod tribunala...ja sam presao igricu ali sam na jednom mestu koristio sifru.kada se sidje u onaj otvoreni prolaz u na trgu u tribunalu pa se ode skroz do dna do onog zatrpanog prolaza gde treba da se postavi sachel pack ili kako se zvao(onaj sto raznese zid)ja ga postavim on odbroji pet sekundi eksplodira i nista se ne desi,a ako stanem blizu njega on me ubije ali i dalje ne porusi kamenje kao sto bi trebalo pa sam koristio sifru za prolazak kroz zid na tom mestu
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2006, 17:05   #13
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Mene je u Morovindu da idem dalje terala potreba da skupim bolje (i cudnije) iteme, oruzje i oklop :P
Kad sam na kraju skupio onaj dagger koji je u stvari zub od zmaja i rastura, nasao daedric longbow i strele (unikati) i ustanovio da i najgadnijeg stvora mogu bez vecih problema da rascepam na pola Daedric Batle Axe-om (koji je po nekim proracunima najjace oruzje u igri), naravno da je smorilo
U svakom slucaju, cenim sto je igra open-ended (a ne ko onaj Fable igram igram i ubijem glavonju i taman kazem JES koliki li sam XP dobio on kaze GAME OVER i baci me u meni) i daje da se detaljno istrazi, kao sto dopista odredjene slobode u igranju
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 14:05   #14
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Question Morrowind Modovi

Neko mi je kazao da postoje Mod-ovi za Morrowind koji popravljaju graficki prikaz igre. Jel moze neko da mi kaze kako se isti zovu?
Hvala
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 14:55   #15
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Morrowind Modovi

Ovako...

A mozes da pogledas i ovde, ovo je jedna od boljih mod baza za Morrowind.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
Jenkiduduldu (24.4.2009)
Stara 23.9.2009, 21:27   #16
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

natrpao sam ga svim modovima sa onog sajta koji mi je Ketchua preporuchio. Ipak, nisam installirao Better Heads i jos neke addons pri kraju jer se skidaju sa torrenta, a druge izvore nisam nasao...
posto sam morrowind natrpao with addons, load/saves ne rade kako treba, ali onda sam nasao: "Morrowind.Original.exe", primetio sam da sadrzi sve addonove (lepsa grafika), a ipak nema nikakvih problema...
eeee sto mi se igra World of Warcraft...Morrowind igram samo privremeno (nadam se ).
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2009, 21:36   #17
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Morrowind

Da bi rešio probleme sa gomilom add on-ova, isprobaj Wrye. Imaš na sajtu uputstvo i sve, a u opisima nekih modova sam pročitao da ne rade uopšte ako se ne sredi stvar sa Wryem (kao, npr, onaj Emilin sa decom).
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
virtuoz pavle (23.9.2009)
Stara 16.8.2011, 19:15   #18
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Ej, izdrzi vredi...

A kad ja to kazem za neku Bethesdinu igru onda veruj mi da stvarno vredi.

Ttalk via HD2
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2011, 19:32   #19
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Ej, izdrzi vredi..
Pao uninstall! Odo da predjem Deus Ex po milioniti put, dok ne stigne Human Revolution..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2011, 19:35   #20
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Morrowind

Heh, ja sam lično obrisao Morr jer mi se zgadio "dijaloški sistem", a bez dobrog d. sistema, za mene nema zabave u RPG-u.
Sandbox igre nisu za mene, pa to ti je.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
Aibo (16.8.2011), nameless1 (16.8.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
elder scrools, morrowind


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com