Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2006, 19:49   #1
quality
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 82
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Hteo bih da nabavim satelitsku za PC. Sta mi je sve potrebno pored SkyStar2 kartice) i koliko bi bila otprilike cena te opreme? Hteo bih da bude pokretni sistem s motorom. Kolike su cene komponenti i gde ih mogu kupiti u Beogradu?

Hvala unapred!!!
quality je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 20:02   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Prvo moras da osmislis gde bi postavio antenu i kako bi ucvrstio nosac, imaj na umu da bi morla da bude odmaknuta od zida zbog motora koji se montira sa zadnje strane. Preporucujem velicinu antene od 120cm zbog najboljeg odnosa cena/preformanse. LNB konvertor sa sto nizim odnosom signal/sum. Sledeca stvar koja ce ti biti neophodna je DISEqC pozicioner koji ce okretati antenu na komandu iz SS2 kartice. Nemoj neki najjeftiniji zbog toga sto bi mogao imati problema sa podesavanjima... Dobra volja i malo zivaca da to sve proradi i pronadje sto vise satelita...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 20:04   #3
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

nisam iz bgd ali evo:
ja sam prije nekih dvije godine nabavio (cijene se, vjerujem, nisu puno mijenjale) 1.2m antenu, diseqc motor, ko zna kakav LNB (nisam ni obracao paznju, samo sam trazio dobar, jer nisam znao puno o tome tada), 20-ak metara kabla, skystar2.6c... sve (+instalacija na krov od zgrade) za nesto manje od 200evra.

inace nisam mogao naci nikoga ko je tada radio sa skystarom (offline download, sattv, pecanje,...) pa sam sve morao sam skontavati i trebalo mi je nekoliko dana da udjem u fazon, iako se super razumijem u comp-ove... pa ti preporucujem da nadjes nekoga da ti sve fino objasni, kada se fizicke instalacije zavrse
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 1:35   #4
fazza
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 132
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 133 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fazza
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Ako vec uzimash pokretan sistem preporuchujem antenu od 1,5m zbog
Siriusa/Thora, gde su signali prilichno slabi.

I naravno, u sluchaju pokretnog sistema obavezno zovi profesionalca da ti to
odradi jer sam sigurno necesh moci.
fazza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 12:16   #5
quality
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 82
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Nasao sam kod neki likova neke motore ali me zanima sledece: kod jednog imam motor bez pozicionera za 65 Eura a kod drugog motor 25 i pozicioner 50 eur i on mi kaze da je to bolja kombinacija od samog motora jer je pouzdanije... Sta da uzmem???
quality je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 12:48   #6
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Citat:
quality kaže:
Nasao sam kod neki likova neke motore ali me zanima sledece: kod jednog imam motor bez pozicionera za 65 Eura a kod drugog motor 25 i pozicioner 50 eur i on mi kaze da je to bolja kombinacija od samog motora jer je pouzdanije... Sta da uzmem???
Po meni je najbolja kombinacija motor+pozicioner... DISEqC motori se tesko nalaze i nisu bas najbolje resenje za antene veceg precnika... Pitaj prodavca da li taj motor od 25e moze da pomera antenu od 120cm od Hellas Sat2 (39East) do Hispasat-a (30West).
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 0:49   #7
K'R' HooD
Veteran
 
Član od: 30.5.2006.
Lokacija: Wien
Poruke: 603
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 70 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Ja sam pre par dana uzeo SS2 karticu i antenu 120cm+lnb+20m kabla i sve to sa ugradnjom nekih 120e... Znaci nije skupo (da ima uplink, to bi bilo i dz) samo je prob oko montaze, potreban je strucnjak za to...
BTW ja nemam taj motor, sta snjim?!
K'R' HooD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 3:23   #8
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Citat:
K'R' HooD kaže:
BTW ja nemam taj motor, sta snjim?!
Pa sa njim dobijas mogucnost da menjas poziciju antene tj. promenu satelita,a ovim dobijas jos stotine novih paketa!Kosta oko 20-30e(pozicioner moze da ti napravi bilo koji elektronicar) i dobro bi bilo da ga nabavis ,jer ovako si ogranicen na samo jedan satelit(osim u slucaju nosaca-rucnog pozicionera)!Takodje ce ti trebati i nosac za motor i antenu!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 19:27   #9
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Kad se već povela priča o ovome. Zna li neko koliko bi eventualni spliter na kolektoru uticao na kvalitet signala.

Naime, imam već kompletan satelitski digitalni sistem sa dva kolektora (Eutelsat i Astra) ali bih hteo iste da iskoristim za PC i SkyStar2. Znači spliter. E sad problem je što ne mogu da naletim na ljude dovoljno kompetentne da mi odgovore na ovo pitanje. Jedan od navodno kompetentnijih mi je rekao da bi eventualni spliter jačinu signala podelio tačno na pola što mislim da ne bi baš bilo dobro za bilo koji prijemnik: resiver i SkyStar.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 20:39   #10
Ron_Jeremy
Član
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: RS Krajina
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Mozda ti je ovo resenje
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	mti twin.jpg
Viđeno:	250 puta
Veličina:	4,5 KB
ID:	1774
Ron_Jeremy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 20:59   #11
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Citat:
holodoc kaže:
Kad se već povela priča o ovome. Zna li neko koliko bi eventualni spliter na kolektoru uticao na kvalitet signala.

Naime, imam već kompletan satelitski digitalni sistem sa dva kolektora (Eutelsat i Astra) ali bih hteo iste da iskoristim za PC i SkyStar2. Znači spliter. E sad problem je što ne mogu da naletim na ljude dovoljno kompetentne da mi odgovore na ovo pitanje. Jedan od navodno kompetentnijih mi je rekao da bi eventualni spliter jačinu signala podelio tačno na pola što mislim da ne bi baš bilo dobro za bilo koji prijemnik: resiver i SkyStar.
za to ti trebaju twin konverteri,ako hoces da u sito vreme gledas na kompu i na tv-u razlicite kanale,a najbolji kanali su ti na hotbirdu. Skinesh program progdvb,pa skines s2emu 1.25 (softverski dekoder za kanale) i softcamkey (kljucevu za dekodiranje). Ja sa tim gledam Tekilu (1-8),ceo tps paket od 8 kanala,tps multivision 8 kanala..uglavnom ima negde oko 30-ak filmskih koje mozes gledati za dz i naravno spice platinum koji je sada private spice...
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 23:22   #12
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Dobro, dobro, jasno mi je za ove programe ali da li baš moram da koristim twin kolektore. Uzeo sam dva komada skoro i ne bih baš da ih menjam ako ne treba. A što se tiče pozicionera i motora znam da je motor oko 25 evra (za 1,2m) a da je pozicioner oko 50 evra. Doduše ja bih za početak bio zadovoljan i sa ova dva statički postavljena satelita. Za ovo ostalo ima vremena.

Još jedna stvar. Vidim da su pomenuti termini fishing. Kao prvo pretpostavljam da je sama radnja legalna zato što koliko ja znam izvodljiva je bez bilo kakvih radnji slanja zahteva satelitu. Znači postoji repetitor koji jednostavno šalje podatke u obliku jednog neprekidnog stream-a pa šta uhvatiš uhvatiš. Bilo bi dobro ako bi mi neko rekao da li se ovaj vid komunikacije obračunava u download kvotu (ona glupost sa "mass downloader downgrade-om"). U suštini kad malo bolje razmislim bilo kakav vid informacije na ovu temu bi mi dobro došao.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2006, 9:51   #13
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Citat:
holodoc kaže:
Dobro, dobro, jasno mi je za ove programe ali da li baš moram da koristim twin kolektore. Uzeo sam dva komada skoro i ne bih baš da ih menjam ako ne treba. A što se tiče pozicionera i motora znam da je motor oko 25 evra (za 1,2m) a da je pozicioner oko 50 evra. Doduše ja bih za početak bio zadovoljan i sa ova dva statički postavljena satelita. Za ovo ostalo ima vremena.

Još jedna stvar. Vidim da su pomenuti termini fishing. Kao prvo pretpostavljam da je sama radnja legalna zato što koliko ja znam izvodljiva je bez bilo kakvih radnji slanja zahteva satelitu. Znači postoji repetitor koji jednostavno šalje podatke u obliku jednog neprekidnog stream-a pa šta uhvatiš uhvatiš. Bilo bi dobro ako bi mi neko rekao da li se ovaj vid komunikacije obračunava u download kvotu (ona glupost sa "mass downloader downgrade-om"). U suštini kad malo bolje razmislim bilo kakav vid informacije na ovu temu bi mi dobro došao.
twin konverteri ti trebaju samo ako ces gledati na komu i tv-u u isto vreme razlicite kanale sa razlicitih satelita a za masovno downlodovanje ti treba 50 evra za ilegalnu "registraciju" i picish ali samo da te napomenem da nemozesh da birash shta cesh da skidas nego se shalju paketi po 60-70-80-100 gb pa kad skinesh neki paket na komp,brishes shta ti ne treba. Mozese naci svashta inace download se krece od minimalnih 10 mega u sekundi pa navishe
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2006, 12:06   #14
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Citat:
tomas kaže:
...nego se shalju paketi po 60-70-80-100 gb pa kad skinesh neki paket na komp,brishes shta ti ne treba. Mozese naci svashta inace download se krece od minimalnih 10 mega u sekundi pa navishe
Pretera ga... prosecan download je oko 3-5Mb/sec. A i paketi od 60-100GB...
@holodoc: Ne racuna se nikakva kvota i ne moze niko nista da ti izmeri kad jednostavno "prisluskujes" tudj download. Leeching bi bio adekvatan naziv za celu rabotu...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2006, 12:18   #15
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Citat:
oluja kaže:
Pretera ga... prosecan download je oko 3-5Mb/sec. A i paketi od 60-100GB...
@holodoc: Ne racuna se nikakva kvota i ne moze niko nista da ti izmeri kad jednostavno "prisluskujes" tudj download. Leeching bi bio adekvatan naziv za celu rabotu...
od coveka uzimam nove igre i flimove bio sam sto puta kod njega objasnio mi je covek kako funkcionishe, njegov dovnload je preko 16000k a to je mnogo,ali u svkom slucaju sto vise para dash za registraciju dobijash veci protok...
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2006, 15:11   #16
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Pa i meni je nešto sumnjiv ovaj protok. Ako je u pitanju ova standardna antena onda je neka vrh brzina prenosa upotrebljivih podatak (bez pratećih) koju tehnologija dozvoljava oko 4Mb/s.

Sledeće pitanje. Navedena cena od 50 evra je mesečna,godišnja ili jednokratna. I ako nije tajna kod koga TAČNo se vrši uplata navedene sume (provajder, provajder provajdera itd.)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2006, 15:33   #17
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Citat:
tomas kaže:
od coveka uzimam nove igre i flimove bio sam sto puta kod njega objasnio mi je covek kako funkcionishe, njegov dovnload je preko 16000k a to je mnogo,ali u svkom slucaju sto vise para dash za registraciju dobijash veci protok...
Ok ako pricas o placenim nalozima gde uplatis toliki protok, ja sam ukapirao da pricate o ne placenom downloadu sa satelita...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2006, 16:26   #18
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Citat:
holodoc kaže:
Pa i meni je nešto sumnjiv ovaj protok. Ako je u pitanju ova standardna antena onda je neka vrh brzina prenosa upotrebljivih podatak (bez pratećih) koju tehnologija dozvoljava oko 4Mb/s.

Sledeće pitanje. Navedena cena od 50 evra je mesečna,godišnja ili jednokratna. I ako nije tajna kod koga TAČNo se vrši uplata navedene sume (provajder, provajder provajdera itd.)
to nece ni meni da kaze jer sam ja isto hteo kod mene gajbi da nabudzim ali kad sam bio kod njega skine nu 1gb za sat vremena,a sto se provajdera tice velikih brzina (legalno) ima skydsl i ja mislim da je negde oko 100e mesecno za 16,000k (50e je reristracija) ali ima neka tri prioriteta (1,2 i 3) ,ima i njihov saji probacu kad skupim pare a inace sad koristim astrasat net 3000 din mesecno za 1024k
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2006, 19:00   #19
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Citat:
oluja kaže:
Ok ako pricas o placenim nalozima gde uplatis toliki protok, ja sam ukapirao da pricate o ne placenom downloadu sa satelita...
Pa ja i jesam ciljao na neplaćeni tip downloada. Ono, prisluškuješ pa šta ti upadne.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2006, 1:49   #20
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Pomoc oko nabavke satelitske TV za PC...

Citat:
holodoc kaže:
Pa ja i jesam ciljao na neplaćeni tip downloada. Ono, prisluškuješ pa šta ti upadne.
U principu svi veci fajlovi (preko 10mb,ako se dobro secam)"pucaju" tj. nisu upotrebljivi!Imas softver "SkyNet" koji je integrisan u ProgDVB u kom mozes odrediti koju velicinu i tip(mp3,zip,exe itd.) fajla zelis za download i vecinom su totalno bezvezne stvari koje se skinu, mada zna da uleti i nesto kvalitetno,ali jako retko!Ovo je moje licno iskustvo!
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc za kupovinu graficke do 110 e Ivan milovanovic ŠDK - Grafika 53 29.12.2007 4:58
pomoc oko senke kovca Operativni sistemi 9 26.1.2006 14:17
pomoc oko komponenti Milena Šta da kupim? 26 15.12.2005 15:56
Pomoc vezana za kernel na linuxu charchfeno Slobodni softver 7 15.12.2005 2:11
Treba mi pomoc oko konfiguracije polarnimeda Šta da kupim? 8 10.11.2005 19:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com