Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2007, 1:00   #1
miksajlo
Član
 
Član od: 29.10.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Maxtor - živ ili pred crkavanjem?

Dakle, situacIja je sledeca : hdd je radio ok do skoro, kada su poceli neki zvuci da se cuju, kao klik; Prvo retko, a sada sve cesce;posumnjao sam na napajanje,da nije konektor razdrman, promenim konektor sa drugim (nekoriscenim), ali ne lezi vraze opet isto. Skidam veceras nesto sa net-a, kad tras-restart, i sam radi chck disk, uradi sta uradi, sistem se podigao, i to sada radi. Sta da radim, da li ima neki program ( Hiren's ) ili da se 'vatam za dzep ? Ako kupujem, sta bi bila preporuka ?
miksajlo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 1:24   #2
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

AKo zelis da ti se ne pojavljuje chkdsk pri dizanju sistema uradi sledece:
RUN/cmd

u command promptu kucaj chkdsk D: /f

I kada zavrsi samo restartuj komp, i to je to.

Sto se tice samog stuckanja HDD-a u nekim momentima do znaci da daje poslednje znake zivot aili je preopterecen(natrpan) ,da li si radio defregmentacije redovno? Probaj da nadjes HDD regenerator mozda upali!
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 12:56   #3
sin2384
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 135
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sin2384
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Cim pocne da klikce i preskace, znaci da pocinje da se kvari. Moze da ti radi i mesecima, ali imaces i vecih problema. Ja bi ti savetovao da uzmes drugi, a ovaj koristi kao slave, pa dok radi - radi. Moja preporuka za novi je WD, ako imas para, Seagate.
sin2384 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 15:32   #4
miksajlo
Član
 
Član od: 29.10.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

O.K. momci,hvala, probao sa sa raznim testovima, ali pokazuje da je ispravan ?!
Ne znam koliko je napajanje dobro, u pitanju je hipomedia 300 w, a everest pokazuje sledece napone :+3v - 3,25 v
+5v - 5.00 ( 4.95)
+12v - 12.48-12.61v ( 12.48v)
+5v standby - 5.11v
I to varira, pa sad... Sistem se podize o.k. nema problema, radi, samo dokle ce ne znam. Da li da menjam napajanje, da mi ne sprzi jos nesto; A inace ne bi trebalo da vuce mnogo struje : Athlon 2000+, 768 mb rama, dvd rom, cd rw, i Abit 9550. Svaki savet je dragocen.
miksajlo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 17:59   #5
miksajlo
Član
 
Član od: 29.10.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Proveren sa Powermax-om, sve je o.k. a ja cu bogami da kupim novo napajanje, nije neki trosak, a moze mnogo toga da spasi. Anyway, novo ne moze da smeta Kupio bih Lc power od 350-400w , ili Frontier , sta je bolje ?
miksajlo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 19:17   #6
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Citat:
miksajlo kaže:
Proveren sa Powermax-om, sve je o.k. a ja cu bogami da kupim novo napajanje, nije neki trosak, a moze mnogo toga da spasi. Anyway, novo ne moze da smeta Kupio bih Lc power od 350-400w , ili Frontier , sta je bolje ?
LC Power, naravno.Frontier je obican kineski shit.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2007, 22:19   #7
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Citat:
miksajlo kaže:
Dakle, situacIja je sledeca : hdd je radio ok do skoro, kada su poceli neki zvuci da se cuju, kao klik; Prvo retko, a sada sve cesce;posumnjao sam na napajanje,da nije konektor razdrman, promenim konektor sa drugim (nekoriscenim), ali ne lezi vraze opet isto. Skidam veceras nesto sa net-a, kad tras-restart, i sam radi chck disk, uradi sta uradi, sistem se podigao, i to sada radi. Sta da radim, da li ima neki program ( Hiren's ) ili da se 'vatam za dzep ? Ako kupujem, sta bi bila preporuka ?
Covjece neces vjerovati ali imao sam isti problem davno i malo sam googlao...Nakon kraceg googlanja nadjem ja neki PC-freak-geek hardveraski sajt,kazem sta me muci i ljudi mi predloze mejlom sljedece (nemojte se smijati):
- PUT YOUR HARD DISC INTO A TIGHT-CLOSING PLASTIC BAG
- PUT THE BAG WITH YOUR HDD IN THE DEEPFREEZER AND SET THE TEMPERATURE TO BE AS LOW AS POSSIBLE
I uzmem ja lagano plasticnu vrecicu poput onih u kojima dolaze novi hddovi,zapakujem i ubacim u zamrzivac na oko sat vremena...
Izvadim hard,kad ono nema ni klikanja,ni prevelike buke,win se louda normalno...
Kad sam se prestao smijati odlucio sam da ovo stalno praktikujem,a taj hdd imam i dan-danas na jednom od mojih kompjutera,i kad zasteka-zna se...
Freezer kickz ass
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2007, 23:46   #8
miksajlo
Član
 
Član od: 29.10.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Dakle, situacija je sledeca : probam da malo opteretim sistem ( pustim muziku, film, radi net, i kopiram neki veci fajl-dvd ) i klik !!! Probam opet isto to malo kasnije, opet isto.... E sad, kada klikne, win se ne smrzne, a i nije se smrzavao nikada. Da li je moje napajanje pri kraju, pa kada povuce malo vise struje... strec.. Kupicu lc power, ali mi kazite vase utiske ili slicna iskustva
miksajlo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 18:32   #9
miksajlo
Član
 
Član od: 29.10.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Dakle, 2 dana i radi super, ali evo kako izgleda grafik sa Hd tune programa. Da li neko zna kako ovo izgleda,tj. kako se tumaci ?Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Hdd.jpg
Viđeno:	151 puta
Veličina:	85,3 KB
ID:	5548
miksajlo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 10:46   #10
pega_ns
Član
 
Član od: 16.1.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 37
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Sacuvaj vazne podatke na cd ili negde na drugi HDD, kupi novi HDD, a ovaj stari sahrani uz sve pocasti i tuznu muziku.
pega_ns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2007, 18:51   #11
Milos Bozic
Član
 
Član od: 1.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Jel to vashe klik osporavanje sistema i spor rad HDD-a
Milos Bozic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2007, 15:11   #12
miksajlo
Član
 
Član od: 29.10.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Upravo tako, radi sporije, i hoce da klikne poneki put kada kopiram nesto vece, ili u isto vreme rade i muzika, i film, i kopiranje ( ovo sam namerno radio, bas da ga istestiram ). A evo bar 5-6 dana radi kao sat, pa bre necu nista da diram, kada bude geknuo razbicu ga o beton,c,c,c,c.... Jedino se dvoumim da kupim neko napajanje, da mi ne spali jos nesto ako bude crklo...
miksajlo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2007, 20:55   #13
VelisQ
Član
 
Član od: 21.11.2006.
Poruke: 216
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Pre no sto ga razbijes, izvadi magnete iz njega i daj ih meni, ionako vec neko vreme trazim par takvih.
VelisQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2007, 23:13   #14
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Cool Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Evo šta se dešava sa mojim maxtorom 6Y080. Pre dve zime sam primetio da se povremeno čuje klik u toku rada, ali je posle nekoliko meseci to prestalo. Ovog leta sam mu stavio ventilator jer se temperatura pela do 50°C. Time sam mu spustio temperaturu na 18°C, ali se onda vratio onaj misteriozni klik. Onda sam mu skinuo ventilator i klik je opet nestao.

Dakle, moj maxtor ne voli zimu.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2007, 10:29   #15
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

@miksajlo
@PDarko

Ljudi, ako imate važnih podataka na diskovima nemojte se zavitlavati. Ukoliko ste eliminisali mogućnosti lošeg napajanja i molexa, onda oba HDD-a imaju ozbiljan problem - čuveni klik smrti. Ako vam je baš problem dokupljivanje novog harda, OBAVEZNO bekapujte važne (i manje važne ) podatke.

Doduše, niko sa sigurnošću ne može reći koliko im je života preostalo. Moj Maxtor je vrisnuo u roku od 3 dana od pojave klika, dok se opet jednom ortaku dešavalo slično što i PDarku - klik se čuo izvesno vreme, pa prestao. Pa se opet čuo, pa prestao. I to se tako vuklo godinu - dve.
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2007, 14:31   #16
Milos Bozic
Član
 
Član od: 1.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

A da li da probam da ga stavim u frizider,pa da se posle vrati na sobnu temp pa u komp onda da ga varim.
Milos Bozic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2007, 17:38   #17
slave te
Novi član
 
Član od: 16.1.2007.
Lokacija: Tetovo
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Zdr. Sa napojuanje vidi dali ti je nesto overklokuano pa zatoa mozda i da ti naponi nisu kako sto treba. i meni se javilo nesto slicno sa HDD pa sam resetirao BIOS na defoult i sad je sve u redu
slave te je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2007, 18:31   #18
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Uuuuuu ja sam jednom poterao NFS Most Wanted sa najvisim mogucim detaljima, a imam crsh komp, samo sam hteo da vidim kako izgleda... I ucitao je on trku... nekako... I u toku trke krenuo da zastajkuje i da se cuje hard disk OPASNO! vozim 100metara i onda zakoci i Hard pocne da Krci kao da melje orase! i onda tako na svakih 100m. Stisnem ja Alt+F4 I pustim ga da dodje sebi i evo ga i radi i pola godine posle bez ikakvog suma... MAXTOR 30GB Slim
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2007, 23:20   #19
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Citat:
Neuro kaže:
@miksajlo
@PDarko

Ljudi, ako imate važnih podataka na diskovima nemojte se zavitlavati. Ukoliko ste eliminisali mogućnosti lošeg napajanja i molexa, onda oba HDD-a imaju ozbiljan problem - čuveni klik smrti. Ako vam je baš problem dokupljivanje novog harda, OBAVEZNO bekapujte važne (i manje važne ) podatke.

Doduše, niko sa sigurnošću ne može reći koliko im je života preostalo. Moj Maxtor je vrisnuo u roku od 3 dana od pojave klika, dok se opet jednom ortaku dešavalo slično što i PDarku - klik se čuo izvesno vreme, pa prestao. Pa se opet čuo, pa prestao. I to se tako vuklo godinu - dve.
Meni se klik javio prvi put pre 3 godine i provalio sam da se javlja kad je hladno tj. kad ga hladim ventilatorom (posto se mnogo greje). Sad ga više ne hladim jer sam negde pročitao da 50°C nije mnogo visoka temperatura za HD i više nema klika.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2007, 22:11   #20
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Maxtor-ziv ili pred crkavanjem ?

Citat:
LoneWolf kaže:
Covjece neces vjerovati ali imao sam isti problem davno i malo sam googlao...Nakon kraceg googlanja nadjem ja neki PC-freak-geek hardveraski sajt,kazem sta me muci i ljudi mi predloze mejlom sljedece (nemojte se smijati):
- PUT YOUR HARD DISC INTO A TIGHT-CLOSING PLASTIC BAG
- PUT THE BAG WITH YOUR HDD IN THE DEEPFREEZER AND SET THE TEMPERATURE TO BE AS LOW AS POSSIBLE
I uzmem ja lagano plasticnu vrecicu poput onih u kojima dolaze novi hddovi,zapakujem i ubacim u zamrzivac na oko sat vremena...
Izvadim hard,kad ono nema ni klikanja,ni prevelike buke,win se louda normalno...
Kad sam se prestao smijati odlucio sam da ovo stalno praktikujem,a taj hdd imam i dan-danas na jednom od mojih kompjutera,i kad zasteka-zna se...
Freezer kickz ass
i onda je mrmot uvio cokoladu u foliju, evo ja imam jedan nikimi hard koji isto tako malo radi pa pocne stekce i ukoci se e pa bas ja sad da vidim tu matematiku ... i sta kazes koliko ce vremena radi lepo dok opet ne sevne???
inace moguce je da je to i do napajanja
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
(Verovatno) Poslednja konsultacija pred kupovinu računara 520 evra? cope05 Šta da kupim? 8 14.12.2008 17:47
Space Shuttle pred lansiranje A M G Zanimljive Web lokacije 0 29.3.2007 0:10
Graficka pred izdisajem ili ne PeTkO Kvarovi 7 3.5.2006 21:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com