Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.10.2009, 0:09   #1
Filipenko
Član
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 86
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Optiarc

Kako su se pokazali Optiarc DVD-RW uredjaji bilo da su Sony ili NEC modeli?
Filipenko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 0:25   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Optiarc

Pazi , uglavnom ih hvale, i tvrde da su dobri cak sta vise odlicni,sa veoma kvalitetnom optikom. mada sam ja sa jednim imao nevidjene probleme ( rezao je kada je hteo i sta je hteo, citao isto tako,provereno je bilo do njega jer se tako ponasa na vise racunara ) . Tako ako planiras da uzmes neki od modela samo napred.
Ps. Valjda neces biti baksuz kao ja.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 0:35   #3
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Optiarc

Model AD-7530B ugrađen u moj laptop je crk'o posle godinu i po dana i nekih stotinu (u vrh glave sto pedeset) narezanih DVD-a.
Samo, kupovina "optičkog uređaja" ti je uvek lutrija: može da traje godinama a može i odmah da se izvrne ko krava.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 0:46   #4
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Optiarc

Pre su ih pravili dosta kvalitetnije , sada je to samo potrosna roba, koja nije dizajnirana da traje narucito dugo. Naravno cast izuzecima.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 1:33   #5
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Optiarc

Ako ti ista znaci, ja sad imam Optiarc i reze bez problema. Dokle ce da potraje... videcemo

Inace, i dalje cuvam matori Asus DVD-Rom koji moze da procita Boga i Oca, retko kvalitetan citac, jos od doba TEAC-ova (a koje itekako pamtim ).
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 4:14   #6
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Optiarc

U nivou je sa morem ostale optike.. Bolji u odnosu na problematicni Pioneer.. Jednina optika koju bih preporucio na "duze staze" je Plextor. Inace trend kod optike (vec poslednjih par godina) je da traje 1+ god kada joj je vreme za menjanje. Ako cemo realno to i jeste dobar potez jer je ista jeftinija nego ikad.. Opet ako zelis naj od ponude uzmi Plextor
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 10:29   #7
dejan_osipaonica
Član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 256
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 121 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Optiarc

Licno sam poprilicno razocaran u NEC optike.Za godinu dana sam promenio 4 komada jer jednostavno posle par meseci 2-3 prestanu s citanjem dvd-r diskova a ubrzo zatim prestane i s citanjem orginalnih dvd diskova.Problem je pretezno izrazen u kombinaciji s verbatimovim -r diskovima.Svi rezaci su rezali bilo koji tip dvd-a nezavisno od proizvodjaca ali su -r diskovi bili necitljivi na istom rezacu odmah nakon izbacivanja diska nakon rezanja.Na svim drugim uredjajima su ti isti diskovi uvek savrseno citljivi.Da li se nesto promenilo kod najnovijih modela unazat godinu dana nije mi poznato posto sam presao na neke manje izvikane brendove i nemam problema vec godinu ipo ni s citanjem ni s rezanjem mada nec(optiarc) i dalje savrseno reze
dejan_osipaonica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2009, 14:28   #8
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Optiarc

Uzeo sam pre par meseci samsung s223f i dobro radi. Mnogi su ga hvalili. Pre njega sam imao neki lite-on. Trajao je 3 godine ali nisam nešto puno rezao sa njim. Posle 3 godine nije više hteo da nareže dvd i mnogo je sporije čitao. Kada reže cd ili kada čita čuje se pištanje. Imao sam sa njim muke žive. Od kada imam samsung mirno spavam.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2009, 1:28   #9
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Optiarc

I ja se slazem da je lutrija. Moj drug je narezao par desetina diskova i Opticar mu je riknuo. Nije proslo ni mesec dana. A opet ja imam na jednom kompu Optirac koji radi extra, a na drugom Pioneer je na izdisaju posle 13, 14 meseci. Bolje mi radi TEAC-ov rezac (koji sam izvukao iz arhive) iz mislim '98 ili '99 nego Pioneer napravljen pre 2 godine.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2009, 3:19   #10
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Optiarc

Ah nostalgije. Nekada,ne tako davno,rezaci su i pisali i citali kako treba. Teac nekada naj kod nas. A sada,trenutno jel, sve je lutrija. Kad se setim ranije si mogao da "izujes" dzak para za PC uz pomenuti rezac i tada nezaobilazni PCI modem i mirno da spavas. A sada? Pf vise bih voleo da se vratim u staro vreme 865 cipseta, Ge Force kartica koje nisu bile preimenovane, Teac rezaca koji su sljakali kako treba i budem happy.

Nego da se vratim u realnost-jedina firma koja je kol'ko tol'ko izbacivala normalnu optiku koja nije bila skupa je LG

A i sta ocekivati od parceta hardvera koja se uz marzu iz 96e ruke prodaje za ~2000 dinara? Optika je postala potrosni materijal u najboljem smislu te reci. Cak je i Plextor imao problema u proteklih par godina sa firmverom za svoje rezace
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2009, 5:23   #11
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Optiarc

aman ljudi... čemu bre tolika rasprava o optici? Nit je skupa, nit je preterano bitna. Već duže vreme nismo osuđeni na upotrebu očajnih medija, a iskreno, ne mogu da se setim kada sam zadnji put rezao nešto što sam imao potrebu da čuvam. Hard diskovi su jeftini i predstavljaju bolje rešenje za skladištenje podataka, fleševi su mnogo zgodniji za transport, plus što mogu da se iskoriste i za instaliranje operativnih sistema (ako nije WinXP u pitanju, mada i to može uz malo cimanja), a ISO imidži mogu da se mountuju...
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2009, 5:28   #12
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Optiarc

Zato sto smo mi Srbi i zato sto sve radimo kako netreba.. Jednostavno nasem kupcu je jednostavnije da kupi 60+ diskova mesecno nego da se cima oko kupovine HDDa. +Mora da "Ceprka" po tudjem kucistu (garancija/neupuceni vlasnik istog koji misli da ni prasinu netreba brisati..) A i lakse mu je da nosi torbicu sa diskovima nego da HDD vucara okolo u kojekakvim improvizovanim kutijama umotan u peskiru (sto sam nebrojano puta video).. Kod fleshki je drugacija stvar
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2009, 5:54   #13
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Optiarc

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Zato sto smo mi Srbi i zato sto sve radimo kako netreba.. Jednostavno nasem kupcu je jednostavnije da kupi 60+ diskova mesecno nego da se cima oko kupovine HDDa. +Mora da "Ceprka" po tudjem kucistu (garancija/neupuceni vlasnik istog koji misli da ni prasinu netreba brisati..) A i lakse mu je da nosi torbicu sa diskovima nego da HDD vucara okolo u kojekakvim improvizovanim kutijama umotan u peskiru (sto sam nebrojano puta video).. Kod fleshki je drugacija stvar
Tja... Šta bi s' onim "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"?
Ali zaista...
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Drajveri za Optiarc DVD RW AD-7530B zoran845 Nosači podataka 11 2.3.2008 3:07
Sony Nec Optiarc DRU-190S i_tako ŠDK - Nosači podataka 3 11.2.2008 9:14
Optiarc DVD RW AD-5170A neće da narezuje? :MrGrEEn: Nosači podataka 8 5.1.2008 20:05
NEC (Optiarc) DVDRW - samo cvakce Alexandar Nosači podataka 10 10.7.2007 16:30
Optiarc Marko93 Nosači podataka 6 3.2.2007 1:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com