Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2008, 20:30   #1
tales
Novi član
 
Član od: 30.3.2007.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Restart prilikom chkdska

Primetio sam da mi se racunar sam od sebe restartuje ponekad kada kopiram ili downloadujem nesto na jednu particiju WD6400AAKS hard diska.

Kada pokrenem chkdsk koji se pokrece pre ulaska u windows (sa opcijom da popravi bad sektore), on dodje do "chkdsk is verifying file data (Stage 4 of 5)" i tu se restartuje. Znaci prva tri testa (stage-a) prodje, a restartuje se na cetvrtom.

Skenirao sam pomocu programa HDD Regenerator ceo hard i on nije pronasao ni jedan bad sektor, ali se nije ni restartovao.

Da li to znaci da na hardu crkava nesto, a da to nema veze sa bad sektorima?
Da li je neko imao slicna iskustva?
tales je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2008, 0:48   #2
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Restart prilikom chkdsk-a

Hmm... Može da bude više stvari, pa i hard disk, u svakom slučaju, skini neki burn in test za hdd, ima ih više, WD-ov data life guard bi ti završio posao (http://support.wdc.com/product/downl...&sid=3&lang=en).
Pokušaj da hard disk staviš na drugu mašinu i vidi da li će se problem ponoviti.

Proveri i memoriju, npr. memtestom ili windows memory diagnosticsom. Ne bi me čudilo da windows zbog toga puca.

Takođe, proveri da li windows kojim slučajem pravi minidump (potraži na googlu kako se uključuje ta opcija, da bi proverio) i ako pravi, kontaktiraj npr. mene privatno i pošalji mi nekoliko poslednjih dumpova da vidimo šta konkretno puca.
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Restart prilikom izlaska iz opera pretrazivaca drugtito Kvarovi 5 9.4.2008 11:49
Čudan zvuk prilikom paljenja kompjutera snežana stanković Osnovne komponente 5 16.2.2008 18:22
Napon memorije prilikom overkloka Zoran_KS Osnovne komponente 12 24.1.2008 0:29
Restart, restart.... Igor_ue Kvarovi 11 11.7.2007 19:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com