Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2016, 0:13   #61
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Toga sam se i plašio

Mada ga nisam vidio pa ne znam sa čime raspolaže da bih znao za šta da se spremim i šta da razvijam (oružje ili štit, ovo ili ono).

Znači u zadnjem sistemu treba da idem direktno na flagship i ignorišem ostalo?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2016, 0:32   #62
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Pazi, taj flagship treba pobediti 3 puta, ako se dobro secam. Svaki put ima drugacije slabosti, tako da nije bas tako jednostavno. Mada ne bi trebalo da postoji samo jedna taktika za svaku formu.

Takodje, ne smes da dozvolis da flagship stigne do glavne baze, inace automatski gubis igru.


Sve u svemu, moj ti je savet, kad jednom dodjes u taj sektor, da lepo bekapujes sejv, i onda malo eksperimentises, cisto da naucis kako treba tabati taj brod.

Naravno, u zavisnosti kako si igrao prethodne sektore, moze se desiti da prosto i jednostavno nisi dobro opremljen da ga unistis.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2016, 1:02   #63
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Pazi, taj flagship treba pobediti 3 puta, ako se dobro secam.
Da, bitka sa njim ima tri "faze".
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2016, 9:23   #64
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Pa sunce im nesposobno, polomim se kroz cijeli svemir da im donesem informaciju o Rebelima a oni mene zaduže da uništim flagship

Sačuvao sam sejv od ulaska u zadnji sektor ali ga nisam koristio, mogao bih se onda stvarno poigrati sa njim da otprilike vidim šta me čeka.

Ovde moja naoružanja zavise od toga šta će mi naići usput, nekad naidjem na druge rakete i onda ih imam, ali ako ne naidjem onda ih neću imati. Isto je i sa droidima sa kojima mi nije baš jasno kako se igra, nekad ih imam u cargo bay ali ne mogu da ih koristim, treba valjda da kupim onaj neki Droid System.

Koliko vidim postoje dva neka razvojna puta, jedan je proći što brže kroz sisteme i izbjegavati borbu gdje je moguće, ali se tako manje opremi pa se zadnji sektor vjerovatno nikako ne može preći. Druga taktika je ulaziti u što više sistema i sakupljati resurse pa biti spremniji na kraju... ako se uopšte u tom slučaju preživi do zadnjeg sistema.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2016, 19:33   #65
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Moram da preporučim ljubiteljima FTL-a sličnu igru na Android platformi: Battlestation: Harbinger.
Razlikuje se skroz od FTL-a po pitanju mikromenadžmenta ali suština igre je ista
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2016, 19:44   #66
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

A zašto bi igrali na Androidu?

http://store.steampowered.com/app/396480/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2016, 19:52   #67
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Evo sad gledam o njoj, ima je i za PC, sad je na Sumer Sale na GOG-u za $4.99, radije bih je igrao tako nego na telefonu. Komentari su dobri, zainteresovan sam jer mi se i FTL dosta sviđa ali još nisam uspio da ga pređem iz nekih 15 pokušaja. Sad čitam komentar lika na Steamu kako kaže da ima 1000+ sati u FTL

Sad mi je taktika u FTL da obiđem što više sistema u svakom sektoru, zbog resursa, mislim da drugačije ne može da se dobije zadnja bitka. Rebeli su mi uvijek za petama jer ostajem u sistemu sve dokle mogu. Maloprije sam imao situaciju da sam ostao bez goriva i čekao par turnova a Rebeli prilaze, i kad su došli do mene imao sam neku bitku, pobijedio i uzeo par kanistera goriva i pobjegao ovima pred nosom, i onda još par bitaka i malo se oporavio sa gorivom. Po prvi put imam maksimalne štitove, vidjeću kako će to sad proći, napucao bih i oružja ali moram naći još dosta resursa. Vidio sam Rebel flagship, on ima 3-4 prostorije sa oružjem, nisam baš pametan kako da se nosim sa tim. Taktika mi je u bitkama zasad da prvo gađam oružja pa onda štitove, to obično bude dovoljno, ako nije onda na kraju gađam malo i motore. Ali to je kad brod ima po jednu prostoriju za jedan sistem, sa ovim na flagshipu još nemam neku pametnu ideju a ne mogu previše da vježbam jer se do njega teško dođe
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2016, 22:10   #68
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
A zašto bi igrali na Androidu?

http://store.steampowered.com/app/396480/
Zato što je keva igrati je bilo kada i bilo gde? (na tabletu)
Nemo' si master race purista
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2016, 17:59   #69
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Malo sam bacio pogled na neka videa sa savjetima, meni nije jasno ovo, pogledajte šta on ima kad dođe u zadnji sektor, kako kaže nešto tako je potrebno za zadnju borbu. Nikako mi nije jasno kako se toliko izgradio, kojim bre resursima? Kaže da je bitno napucati motore, to nisam znao i nisam radio, uvijek sam ih ostavljao takve kakvi su a bacao sam primarno na štitove. Ali on ima i štitove i motore i oružja dosta razvijene. Ima baš puno raketa, goriva, bar u odnosu na ono koliko ja inače imam. I kako li samo ima toliko članova posade? Ja obično imam 3 sa kojima i počnem, nekad 4 jer nekim eventom dobijem još jednog.

Ovih dana sam gledao da igram što temeljnije i ne bježim od borbi da bih sakupljao resurse ali iako se razvijem malo više dosta sam trošio na rakete, gorivo i popravke broda jer je bio više oštećen zbog toliko borbi, i na kraju nisam mogao da se nešto posebo razvijem, pogotovo ne kao ovaj lik što ima. On kao da je imao 1000 scraps-a na raspolaganju, još ima i te droide i te neke stvari koje nikad nisam ni vidio (to dvoje dole lijevo od oružja).

Više ne ginem tako lako i brzo, ide mi bolje, ali sve više vidim koliko su resursi potrebni a ima toliko toga što treba razviti na brodu da ne znam kako da to ostvarim.

Takođe stičem utisak da se igra možda i ne može preći ako imaš nepovoljne evente, recimo do nekog novog oružja uglavnom dođem kad ga prosto dobijem, jer i da ga kupujem možda nikad ne bih naišao na Store koji nudi baš to nešto što je bitno u narednim bitkama. A opet nekad se naiđe na bitne stvari. Nikad ne znaš šta će biti ali se zato igra možda i ne može uvijek preći makar bio iskusan igrač.

Ima neki droid koji uništava sve moje rakete kojima gađam protivnika, mogu misliti koliko bi bilo dobro da ga ja imam, ali možda par puta da sam naišao na Store koji ga nudi, ali ga tada nisam kupio.

A onda dilema oko trošenja resursa, zgodno ih je trošiti odmah kad ih imam, na jačanje broda, ali onda kad dođem do Store koji ima nešto dobro nemam od čega da kupim. A ako štedim da bih imao u Store onda nemaju ništa zanimljivo a mogu da izginem jer sam štedio i nisam se razvio. Probao sam obe varijante

Iz nekih 15 igranja sam tek dva puta došao do zadnjeg sektora, sinoć po drugi put, ali nisam ni blizu razvijen kao taj lik iz videa i iako sam bolje razvijen nego prošli put znam da nema šanse da nešto napravim.

Poslednja ispravka: Paladin (14.6.2016 u 18:11)
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2016, 10:03   #70
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.123
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 387 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Prva velika greska koju pravis je ignorisanje unapredjivanja motora. Motori daju evade I to poprilicno veliki sa izlevelovanom posadom. Posada na oruzju se relativno lako leveluje sama od sebe ali zato je posadu na motorima, stitovima I pilota potrebno malo grindati. Prvi upgrade je uvek stitovi level 2, I onda cim naletis na brod koji ne moze da te unisti (nema rakete, dronove, teleport za ukrcavanje) ostavis igru na desetak minuta. Najbolji pokazatelj kako ce partija teci je to da li posle prvog sektora imas izlevelovanu posadu i stitove lvl 2, ako to imas sigurno ces dogurati makar do zadnjeg bosa ako znas sta radis (na hard tezini, na easy ces uvek imati dovoljno kinte za ovo).

Razlog zasto kuburis sa kintom je uglavnom to sto si ignorisao evade I verovatno zato sto imas lose prioritete kod unapredjivanja i kupovine i samim tim pucas dosta love na rakete i popravke. Sa kestrelom na pocetku imas artemis rakete i burst laser mk2, ne treba ti bolje oruzje sve dok protivnici ne krenu da imaju konstantno po 3 stita (ako neki naleti sa vremena na vreme nije strasno). Sem ako ne naletis na neko odlicno oruzje (burst laser mk2, bombe I sl) uopste ne moras da trosis lovu na oruzja sve dok ne unapredis stitove I evade. Takodje npr kad kupujes drone sisteme dobijes i jednog drone za dz. nema potrebe da zuris sa kupovinom i mozes da sacekas sistem koji dolazi sa defense dronom. Nikada ne popravljaj brod do kraja (cim ti hp postane "zelen") prestani, jer imas dosta eventova koji popravljaju brod. Takodje nekada je bolje pustiti protivnika da se preda ako daju veliku kolicinu dronova, raketa ili goriva. Uvek racunaj da imas 11 skokova pre nego sto te neprijateljska flota stigne ako zadnjih 5 skokova ne moras da skaces "unazad" i isplaniraj skokove unapred u svakoj zoni.

Menadzment energije je takodje jako bitan, unapredjivanje reaktora je skupo. Npr u vecini borbi na pocetku nema potrebe da koristis rakete, a ako zatrebaju uvek mozes da iskljucis kiseonik dok ne ispalis par komada. MedBay ne mora uvek da radi. Ako si mu unistio oruzja mozes da isljucis jedan nivo stita da upalis jos jedno oruzje itd. Nauci da gasis vatre iskljucivanjem kiseonika i otvaranjem vrata itd.

U borbi vecina da kazem pocetnika pravi gresku i gadja stitove. Maltene uvek prvo gadjas oruzja, ako brod ima veliki evade gadjas pilotsku kabinu (kad je ostecena brod ima 0% evade). Takodje dosta ljudi ignorise unapredjivanje pilotske kabine, vrata i sl sekundarnih sistema sto je ogromna greska. Za 20ak kredita unapredjivanjem pilotske kabine osiguravas da jedan pogodak na istu nije dovoljan da izgubis sav evade.

U sustini ako se pridrzavas ovoga u 80% partija stici ces makar do zadnjeg bosa. Taj fajt je previse komplikovan i dosta zavisi od sistema koje imas i kako je brod unapredjen ali u sustini potrebno je malo srece da bi se presla igra. Sa kestrelom je najlakse ako kupis stelt sistem (100% evade kad je aktivan) da izbegnes super weapon protivnika u svakoj fazi, bombe da neutralizes stitove i pilotsku kabinu a laserima unistis weapon sisteme. U fazi kada se neprijatelj ukrcava uvek mozes da pobegnes iz borbe, pobijes boarding party i vratis se nazad.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
Paladin (21.6.2016)
Stara 5.1.2020, 22:18   #71
nigrutin87
Član
 
Član od: 11.5.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 180
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 88 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Skoro sam instalirao igru sa epic store-a zajedno sa Into the breach kad su obe bile besplatne.

Presao sam prvo Into the breach na normal i bila je zanimljiva ali vidim da posle sem novih posada nema nikakve razlike, tako da sam posle krenuo FTL, to mi je prva igra ovog tipa i bas mi je fino legla.

Presao sam na easy sa par vracanja save-a u poslednjem sektoru (uglavnom jer sam u prvoj fazi potrosio svih 30ak raketa pa sam morao da stedim i drugacije igram). Pratio sam savete sa teme, shield i cloak na max, vrata takodje, engine na par crta ispod maksimuma, mesovita posada, rock i mantis gase pozare i izbacuju uljeze, onaj sto daje plus 1 power na oruzju (engi verovatno), ostalo ljudi. Od oruzja sam samo imao onaj laser sa pocetka, zatim small bomb teleport i ion canon level 1, i defense drone 1. Neka druga oruzja nisam imao prilike da isprobam sem Pegasusa sto je isto kao Artemis samo ispaljuje 2 rakete po ceni jedne. Poslednju borbu sam preziveo jedva sa 4 crtice. Vidim da ima dosta zanimljivih oruzja i dronova, plus teleport na njihov brod.

Nisam probao onu ekspanziju, ali probacu jos jedan prelaz s njom. Definitivno lepa igra i steta sto nije dobila neku vecu ekspanziju, drugaciju kampanju ili nesto slicno.

Da li novi tipovi brodova donose nesto novo osim drugacijeg layouta ili forsiraju drugaciji stil borbe?
nigrutin87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nigrutin87 na korisnoj poruci:
Oggy (6.1.2020)
Stara 6.1.2020, 13:40   #72
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

To drugo (forsiraju drugačiji stil borbe).
Dolaze sa drugom početnom opremom, neke prostorije što si imao na početnom brodu, na drugim nemaš, ali zato imaš neke druge prostorije umesto tih, različit početni upgrade sistema, drugačiju posadu - sve to utiče na drugačiji način igranja sa drugim brodom.
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku choi na korisnoj poruci:
nigrutin87 (6.1.2020), Oggy (7.1.2020)
Stara 7.1.2020, 3:47   #73
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Ova igra ima ogroman replay value (ili kako se to vec kaze ). Npr mantisi + teleport + clone bay (mislim da on dolazi u advanced editionu): ne treba ti oruzje, sve posade ubijas tako sto se teleportujes kod njih, na brodu samo defanzivni sistemi. Ili rockmeni + teleport + fire bombe/fire beam, zurka na neprijateljskim brodovima. Ima mnogo zanimljivih kombinacija za igranje. Into the breach nije toliko dobar za ponovljeno igranje. Timovi su dobro izbalansirani, obicno posle 2 ostrva postaje lagano iako bi trebalo da je teze. Moze da bude izazovno igranje sa random kombinacijama.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
nigrutin87 (8.1.2020)
Stara 15.1.2020, 18:04   #74
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Ima li neke sanse da ovo radi na androidu
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2020, 20:49   #75
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Ima li neke sanse da ovo radi na androidu
Imas klonove, pa probaj, mozda neki valja.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2020, 18:27   #76
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Probaj "Out There". To je jedan klon FTL-a za Android, samo što nema borbene elemente.
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2020, 16:37   #77
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

FTL dobija achievemente na Steamu
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2020, 13:51   #78
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Ima li neke sanse da ovo radi na androidu
Jok ali probaj Battlevoid: Harbinger, nema mikromenadžmet broda na nivou FTL ali je fantastična igra za Android. Naravno, potreban je tablet, na telefonu nema smisla igrati.

Trenutno košta 100 dinara na Play Store, vredi svaki dinar.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
advance edition, ftl, kickstarter, space

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Metro: Last Light nexexcalibur Akcione igre 643 28.9.2022 23:46
Virtuelni piloti, javite se... Loodi Simulacije vožnje 1360 24.7.2015 15:45
Modovanje Z5500 [Bežični Light Show 12V] BAD BOY Modovi 11 12.9.2011 0:35
USB: this device can perform faster Dusan Maksimovic Nosači podataka 6 26.10.2009 1:02
Light Wave X800 GT Grafički softver i radovi 79 7.8.2006 19:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com