Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2009, 15:43   #181
miloshbg
Član
 
Član od: 27.3.2008.
Poruke: 480
Zahvalnice: 431
Zahvaljeno 70 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

pa zato sto ti kralj umro...a verovatno nije imao potomaka...
miloshbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2009, 16:24   #182
dax94
Član
 
Član od: 16.1.2009.
Lokacija: Zemun (ko ne zna ne pitaj)
Poruke: 198
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 18 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

Citat:
miloshbg kaže: Pregled poruke
pa zato sto ti kralj umro...a verovatno nije imao potomaka...
Pa nije imao potomaka ali ga je nasledio neki marshal. . . .. ... . ..
dax94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2009, 20:38   #183
dc 22
Član
 
Član od: 4.3.2008.
Lokacija: tu iza coska...
Poruke: 226
Zahvalnice: 117
Zahvaljeno 47 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

Citat:
dax94 kaže: Pregled poruke
Pa nije imao potomaka ali ga je nasledio neki marshal. . . .. ... . ..
to obicno hoce kad kralj umre, a nema potomaka, pa je onda veliko neraspolozenje u drzavi , pa svejedno koji ga nasledi general, izbice opsta pobuna... ili je taj general koji ga je nasledio spijun neki...
dc 22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2009, 20:44   #184
dule313
Novi član
 
Član od: 31.5.2009.
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

i meni se desilo da mi kralj umre i sve drzave koje su bile na pocetku se ponovo pojave i onda moras opet da ih napadas, a kingdom advantiges si verovatno izgubio jer si uradio nesto sto ljudi nece, npr. si prekinuo sve kontakte sa svojim saveznikom ili si objavio rat nekome itd.
dule313 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2009, 22:25   #185
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

@dax
Pa moguce da si pukao neku regiju u kojoj ti je bilo par resursa i tako izgubio Advantages. Raspalo ti se zato sto su imali nostalgiju ili drugu veru.

Mislim znam ja kako si ti sve to izgubio, osvojio par regija pa onda krenuo da ispravljas krive Drine srpske istorije i a posto si pucao sav kes na vojsku morala je i drzava da ti pukne

@dc 22
Ako su pokrsteni i nemaju nostalgiju kralj moze da umre i bez dece i da ga nasledi marsal i sve da bude ok, eventualno neka buna.

@dule
Takav nacin gubljenja Advantagesa je nemoguc i nema veze s mozgom.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2009, 0:31   #186
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

Ne znam i meni se to desilo jednom i ucitao sam auto save i nije se ponovilo isto
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2009, 1:37   #187
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

Igrao sam to poodavno ali ako se nevaram neprijateljski spijuni su ti smrsili konce ,ili nisi imao naslednika...
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2009, 20:43   #188
dule313
Novi član
 
Član od: 31.5.2009.
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

@Equilibrium
To mi se dogadjalo mnogo puta, traze mi da prekinem kontakte sa nekom od drzava koji su mi saveznici i tada mi se kingdom advantiges smanji i do -5, naravno onda mi dodju pobunjenici pa moram da se sa njima obracunavam
dule313 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2009, 20:49   #189
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

Skinuo sam i ponovo sam instalirao KoH Me so pro naow amafakingawd
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2009, 21:34   #190
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

Citat:
dule313 kaže: Pregled poruke
@Equilibrium
To mi se dogadjalo mnogo puta, traze mi da prekinem kontakte sa nekom od drzava koji su mi saveznici i tada mi se kingdom advantiges smanji i do -5, naravno onda mi dodju pobunjenici pa moram da se sa njima obracunavam
Cek, cek, ko ti trazi, ti si bio napisao narod...wtf. Moze da ti trazi jedino drugi saveznik jer ostale sve mozes da odbijes, a i ako ti se to dogodi kingdom POWER ti se smanji za 4 nivoa.

Kad ponovo podignes kingdom power, iako ako si dobro vodio kraljevstvo za tim cak ni nema potrebe, pobunjenici sami nestanu, svi osim famous rebela na koje ne mozes da utices.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2009, 23:12   #191
Insecticide
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Beč
Poruke: 625
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 319 puta na 127 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Insecticide
Određen forumom Re: Knights of Honor

Jel iko probao ovaj MOD?
http://forum.paradoxplaza.com/forum/...d.php?t=287833

I da li postoji negde da se kupi original KOH?

Poslednja ispravka: DeCoy (3.6.2009 u 9:59)
Insecticide je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Insecticide na korisnoj poruci:
Shinigami (4.11.2010)
Stara 3.6.2009, 19:23   #192
dule313
Novi član
 
Član od: 31.5.2009.
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

@Equilibrium
pa da lakse objasnim posto sam ono zakomplikovao, saveznik mi trazi da brekinem kontakte sa nekim ili da objavim rat nekom ali ako ja to odbijem kingdom advantiges mi se smanji i onda to lose utice na narod pa se pojave pobunjenici. ono sa narodom je moja greska
dule313 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2009, 20:20   #193
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Određen forumom Re: Knights of Honor

ništa brate tu ti pomažu 2 stvari:
1. prihvataj sve predloge ili ne ulazi u alijansu
2. i najbolje ti je da imaš malo saveznika ali da budeš u ‚‚čvrstoj‚‚ vezi sa njima

još jedna stvar: davno sam igrao ovu igru te se ne sećam,ali ja mislim da iako prihvatiš poziv ti to, ustvari ne moraš da ispoštoješ.npr. saveznik ti traži daobjaviš rat nekome ti objavi ali ne moj da ratuješ već pokušaj da izgladiš odnose sa njima tako da ti moral stanovništva ne opadne.ILI ako treba da prekineš kontakte sa nekim ti to uradi ali kasnije polako vrati sve kako je i bilo (naravno ne može sve da se uradi brzo ali jbg bolje ikad nego nikad).
Don Lazar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2009, 21:58   #194
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

E dule ovako vec moze, vidis poenta ti je da imas sto manje saveznika i da budu u medjusobno dobrim odnosima, ali ako ti saveznik ipak trazi da napadnes nekog ili raskines neki pakt, snosices kp penalty koji nije naivan ali ako dobro vodis drzavu i nemas tuce saveznika situacija se veoma lako da izgladiti...

E Lazare ne moze to tako, kingdome power pada odmah a ti kad potpises posle sa nekim mir ili vratis stare ugovore ne vraca se, a i sa tim si u losijim odnosima nego pre, i postoji sansa da nece hteti primirje ili da ponovo potpise ugovore, dule se najvise cima oko kingdom power jer onda poraste rebelion risk i pobunjenici na sve strane.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 7:21   #195
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Određen forumom Re: Knights of Honor

Znam ja to ali opet sve proizilazi iz saveznika. Znam da ne može to tek tako, ali ako imaš love pa ti ga podigni (mislim na kingdom power), a ne moj da praviš jedinice i ostala sr**a.

(napominjem da sam ovu igricu prešao i batalio 3 meseca nakon što je izišla, sam se samo prisećam)

P.C.() - pažljivo i polako igraj, pravilno tumači poruke i ne srjalj nego laganica i gledaj da se ubaciš u poziciju tog vladara pa razmisli šta bi on uradio -
Don Lazar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 12:11   #196
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

Vidi ako igras igru bez nekog moda, original (narodni naravno ) onda ti ni ne trebaju saveznici. Komp slabo napada i uglavnom pljacka. Sam mozes skupiti bar dva marsala kada ratujes sa nekim sto ti je dovoljno i ne treba ti pomoc saveznika. Ima i bag a to je da u preko 90% slucajeva kad zaratis sa kompom odnosno kad ti on proglasi rat mozes da odmah potpises mir (white peace treaty). To samo znaci da ako imas saveznika blizu tebe onda smanjujes sebi potencijalne mete za prosirenje jer ti mnogo opada "kingdom power" ako napadnes saveznika. Neki kazu da ti daju pare ali sigurno ce ti davati pare i ako si u losim odnosima ali si jaci vojno pa ga smaras po njegovoj teritoriji i trazis "tribute".
Ono sto je neko rekao da mozes da prihvatis potrazivanje saveznika da nekog napadnes ili svedes odnose na minimum pa onda da sredis odnose sa istim to je tacno. Saveznik ce biti zadovoljan, tebi "kingdom power" ostaje na istom a mir se moze lako potpisati.
Ipak ne trebaju ti saveznici ni na najtezem nivou

ps. e da kad ti marsal dobije lvl up obavezno uzmi prvo ono da moze da se "fortifikuje" na mapi ili kako se vec to zove jer postajes nepobediv na otvorenom polju. Tvoji gadjaju svakog neprijatelja iz daljine i smanjuju mu ljudstvo dok prilazi/prolazi i imas bonus kad te napadne. Komp veoma retko to koristi
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 21:00   #197
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

Volim da imam saveznike, taktiku da zaratim sa svima primenjujem jedino ponekad na kraju kad ih ostane jos 5-6 i svi imaju ispod 5 teritorija pa onda blitzkrieg.

Krajnje su korisni, jer sto vise saveznika imas manje su sanse da ce ti svi redom objaviti rat, a to ne zelis koliko god jak bio, skocice unrest, okrnjice ti nekoliko provincija, moraces da letis po mapi i branis sve i svasta umesto da osvajas. Odaberes nekog bliskog saveznika i u osvajanjima krenes na drugu stranu, on ti cuva ledja, nije ovo TW , i jos par velesila koje su udaljene, lako ih kasnije nogiras jedne po jedne...
A i lepse je znati da nisi sam...

Prvo se uzima learner, da onda sve ostalo, cisto da se brze nabudzis.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2009, 1:17   #198
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

Stvar ukusa naravno,
"learner" nikad nisam uzo jer smatram da je to gubljenje mesta. Iovako se brzo budze marsali.
Ipak cudno mi to da nisi probao sam protiv svih jer ja jesam i svaki put igram tako. Neko je spomenuo da prvo napravi strelce i ja se slazem. Igram uglavnom sa Srbijom ili Zetom (stvaram Srbiju ) i cim izgradim strelce vise nema zime. Samo mi se jednom desilo da me uniste u pocetku jer nisam pazio na poruke i nisam primetio da sam u ratu dok me nisu osednuli.
Takodje bas volim "unrest" jer tako najbrze marsal dobija pocetno iskustvo. Neki put namerno izazovem pobune cisto da se makljam malo i budzim marsale pre nego krenem na nekog komsiju
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2009, 11:39   #199
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

Dobar je learner, osetno se brze budze marsali, igrao sam pre i bez learnera...

Mislim desilo se i meni da zaratim sa svima u regionu, ali ne volim tako da sam pod stresom, vise volim da budem sa svima dobar i kad nekog hocu da napadnem, sakupim svih 6 marsala i stormujem ga pre nego sto drugi stignu da se naljute na mene. Veoma pazljivo biram protivnike i volim tako jer mi je nakako realnije i volim da se ponasam kao vladar, ponekad castan ali u vecini slucaja podmukao i underhanded...

Da ja sam pomenuo strelca i to je razlog zbog cega smatram da j eigra ne realna, jednom sam sa marsalom koji je imao sve jedninice heavy crossbowmana ladno pobedio dvojcu do kraja nabudzenih krstasa, prvi posalje vitezove u juris i ovi moji ih porokaju, malo posle obojca krenu u totalni juris i ja im sve pobijem, jest da su mi njihovi strelci pobili nesto vojske ali posto sam imao treci level healer, izasao sam iz bitke bez gubitaka, sto je krajnje ne realno, u Total Waru su strelci realnije odradjeni, tj nisu precenjeni. Ovde kad napunis marsale heavy crossbowmanima prakticno si nepobediv i onda se sve svodi na marsale koji cekaju u redu da kupe vojsku u Toskani, Rimu ili Kataloniji...Kad sam igrao sa Toskanomom i oni su mi bili kingdom jedinica, neprijatelji su padali ko pokoseni...

Ja nikad nisam imao zelju a ni potrebu da imam unrest, budze se marsali i ovako dovoljno brzo, pogotovo sa mojim stilom igre...
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2009, 13:14   #200
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Knights of Honor

Evo upravo sam uspeo da moj cleric lvl 5 postane papa Al' nemam nikakve koristi od toga, posto sam ionako osvojio celu Evropu, sad krecem na Aziju, i posle toga da overim Muslije dole i gotovo btw...igram sa Austrijom, i da learner ce imati duplo brze skupljanje skillova nego onaj marshal shto nema Royal Court mi cini : 5 Marshala (2 za napadanje, 2 za cishcenje pobunjenika u evropi, i 1 za one u skandinaviji )Kingdom Advantages imam sve odavno josh dok sam bio kao velika Nemachka , i 4 Merchanta svaki sa po 5-im lvlom Gold Balance: +1000 ( da da sa svim exotic goodsima)
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
balkan, honor, knights, srbija


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
knights online GaVrA Mrežne igre 49 9.2.2008 22:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com