Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2011, 10:39   #141
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Lol, pa ne formira se odluka o igri meseca samo na osnovu toga šta se i koliko o njoj priča isključivo na SK forumu, a i objašnjeno je već da velik broj strana vezanih za temu o nekoj igri ne znači ništa.
Naveo sam forum SK kao primer, a na svakom drugom je apsolutno ista stvar. Na BENCH forumu Mafia II ima 124 strane a civ5 nisam mogao da nađem, ali ima DALEKO manje postova. A kako drugačije saznati koja je igra izazvala najvise paznje u najsirem krugu igraca prethodnog meseca jednog časopisa, ako ne na njihovom forumu???

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Nekada se ne pridrzavaju te metodologije, kao sto je u slucaju broja 6.2000 (Daikatana je, iako fail teski, izazvala neuporedivo vise paznje od fantasticnog Longest Journey-a, ali ipak je potonja igra uzela titulu, hvala bogu), a nekada da.. recimo u broju 8.2000- Deus Ex je dobio 90+ ocenu, neuporedivo je kvalitetnija igra, medjutim titulu je dobio Diablo 2, sa ocenom 80 i poprilicno je razocarao redakciju, ali jeste igra koja je proizvela najvise hajpa..
Da, upravo tako, sećam se i ja toga. Ali, upravo je o hajpu reč, o igri koja je (opet ponavljam) izazvala najvise paznje u najsirem krugu igraca prethodnog meseca . Ja pominjem Mafia II igru koja je imala tada daleko, daleko veći hajp od Civ5, pa opet nije bila igra meseca. Zašto?? Zato što se ne pridržavaju onoga što Vasović objašnjava, već kako se Kuzmi ćefne. I to je jedina zamerka.
A i kada se pojavila DAIKATANA, jeste da ju je pravio Romero (Quake), da je Kuzma (verovatno) penio od sreće, ali i pored hajpa, mislim da je opisima igara "komandovao" gospodin Macedonić koji je bio veliki ljubitelj avantura i najbolji "pisac" u redakciji, pre nego što se otisnuo u biznis vode.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2011, 11:30   #142
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Naveo sam forum SK kao primer, a na svakom drugom je apsolutno ista stvar. Na BENCH forumu Mafia II ima 124 strane a civ5 nisam mogao da nađem, ali ima DALEKO manje postova. A kako drugačije saznati koja je igra izazvala najvise paznje u najsirem krugu igraca prethodnog meseca jednog časopisa, ako ne na njihovom forumu???
Civ5 je legendarna igra koja uvek izaziva paznju sa svakom novom verzijom. Forum nije i ne moze biti merilo za to koliko je koja igra izizvala paznje medju igracima. Postoje teme na forumu od nekoliko stotina postova i preko deset hiljada pregleda a u njima ucestvuje desetak clanova...

PS. Pogledaj i sms Top lista 2010 kako su citaoci glasali... strana 108.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
JohnnyNT (4.4.2011), Lich_king2 (4.4.2011), player1 (4.4.2011), Thaedass (4.4.2011)
Stara 4.4.2011, 12:04   #143
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Da bre, ne stavljajte ime Civ uz ove bezvezne naslove, to je kao da stavljate mercedes pored fiće Evo ja na primer nemam ni jedan post (ili možda samo 1) u temi o Civ5 a igram ga od kada je izašao.O dobrim igrama nema šta puno da se mudruje na 'iljadu strana, one se igraju
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
DBrave (4.4.2011), Packy (4.4.2011)
Stara 4.4.2011, 12:25   #144
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Jedva sam nabavio ovaj novi broj. Katastrofa kako su se ova zla po Bijelom Polju razgrabila za primjerke.
Predložio bih da se otvori isto kao "ja igrač" mjesto na forumu gdje možemo da prokomentrarišemo uvodnu riječ njegovog prevashodstva Stojičevića. Oduševljen sam uvodom iz ovog broja. Nažalost, sve što je rekao je tačno.
Ima na forumu dosta političara pa bi valjalo prokomentarisati malo.
Ukupno sam prezadovoljan ovim brojem, ali je bzvz što će zato sledeći da bude nešto lošiji nakon ove bombe od broja. (ali ne mora da znači)
Možda je ovo moje oduševljenje posledica preskakanja dva broja.
PS vezano za naslovnu
Kad je pogledam sad "uživo" mogu samo da konstatujem da je Oluić nepresušan izvor ideja!!!
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2011, 13:26   #145
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
. . .
Koliko se sećam, Mafia II je na forumu tada imala 50+ strana, o njoj se pričalo više nego o bilo kojoj igri tada, dok je CIV 5 do dana današnjeg jedva sastavila 17 strana sa odgovorima. Dakle, ovo objašnjenje nikako "ne pije vodu"
Oluja je objasnio,a ja cu da dodam: Ljudi koji vole Civ serijal nemaju puno sta da diskutuju i da razglabaju. Za razliku od fanova Mafia-e II koji su na 115 strana razvezali o preteranoj zahtevnosti / slabom efektu PhysX-a fanovi Civ5 cute i igraju Ah da, [/drool] tagove sam zaboravio

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Civ5 je legendarna igra koja uvek izaziva paznju sa svakom novom verzijom. Forum nije i ne moze biti merilo za to koliko je koja igra izizvala paznje medju igracima. Postoje teme na forumu od nekoliko stotina postova i preko deset hiljada pregleda a u njima ucestvuje desetak clanova...

PS. Pogledaj i sms Top lista 2010 kako su citaoci glasali... strana 108.
P.S.: imam utisak da je slabo ko slao poruke.. Licno sam poslao XX SMS-ova glasajuci za Civ5 i pratio kako ista raste sa procentom Ne znam koje mesto je zauzela,ali imam utisak da bi,ako zanemarim "balavce" i njihov Black Ops,zauzela 1-2 mesto
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2011, 14:07   #146
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Oluja je objasnio,a ja cu da dodam: Ljudi koji vole Civ serijal nemaju puno sta da diskutuju i da razglabaju. Za razliku od fanova Mafia-e II koji su na 115 strana razvezali o preteranoj zahtevnosti / slabom efektu PhysX-a fanovi Civ5 cute i igraju Ah da, [/drool] tagove sam zaboravio
Pa, to se onda moze primeniti i na Shogun 2 u slucaju poslednjeg broja! Mafia II je sigurno igra koju je vise gamera odigralo, nego Civ 5, zato sto je u pitanju akciona, GTA-olika igra, a to je uvek popularnije nego potezna strategija, medj sirokim krugom igraca (da ne pominjem da je u pitanju nastavak legendarne igre). Ma to se ne moze racionalno objasniti ma koliko da pokusavate.. isuvise nelogicnosti i nekonzistentnosti postoji! Ali, dobro..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2011, 14:39   #147
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Jest' da me trenutno igre zanimaju ko lanjski sneg međutim moram nešto da se nadovežem. Kako redakcija može da zna koliko će neka igra da skupi postova na nekom forumu. Što reče oluja Civ je legenda. Ja sad kad bi se ponovo aktivirao u igračkom svetu prvo bi uzeo na noviji Civ pa tek neku drugu za koju bi pitao nekog da li to uopšte valja za traćenje slobodnog vremena.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2011, 15:07   #148
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Civ5 je legendarna igra koja uvek izaziva paznju sa svakom novom verzijom. Forum nije i ne moze biti merilo za to koliko je koja igra izizvala paznje medju igracima. Postoje teme na forumu od nekoliko stotina postova i preko deset hiljada pregleda a u njima ucestvuje desetak clanova...
Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Da bre, ne stavljajte ime Civ uz ove bezvezne naslove, to je kao da stavljate mercedes pored fiće Evo ja na primer nemam ni jedan post (ili možda samo 1) u temi o Civ5 a igram ga od kada je izašao.O dobrim igrama nema šta puno da se mudruje na 'iljadu strana, one se igraju
Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Jest' da me trenutno igre zanimaju ko lanjski sneg međutim moram nešto da se nadovežem. Kako redakcija može da zna koliko će neka igra da skupi postova na nekom forumu. Što reče oluja Civ je legenda. Ja sad kad bi se ponovo aktivirao u igračkom svetu prvo bi uzeo na noviji Civ pa tek neku drugu za koju bi pitao nekog da li to uopšte valja za traćenje slobodnog vremena.
Ljudi, čitate li vi postove ili samo imate nesputanu želju za prepiranjem?

NIJEDNOM nisam pomenuo kvalitet neke igre, niti sam napisao da je MAFIA II bolja od Civ5, već sam hajp (hype) koji se diže oko određene igre. A forumi su JEDAN od pokazatelja koliko koja igra izaziva pažnje kod igrača, šta god ko mislio. Pre nego što se i pojavila Mafia II bilo je preko 100 kojekakvih snimaka na YouTube-u. A o civ5 gotovo ništa. I da ponovim, to je dokaz HAJPA, a ne kvaliteta i o tome je reč. A i to je bio samo jedan primer toga kako se redakcija ne pridržava svojih pravila o "igri meseca", tako da su sva dalja razglabanja o kvalitetu Civ5 suvišna...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
nameless1 (4.4.2011)
Stara 4.4.2011, 15:46   #149
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Nije tacno. Bio je mali-milion YouTube snimaka Civ5 samo zato sto su najavili da ce se mapa promeniti i da ce polja na mapi biti sestougaona... Uostalom te igre koje ti pominjes se igraju masovno ali (uslovno) kratko, Civilizacija se igra dugo vremena, meseci, godina... da ne kazem i decenija...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2011, 15:52   #150
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

I Mafia II i Civ5 imaju armije fanova. Hajp koji se nadigao za Mafiom je usko vezan i sa sadrzajem koji je malo pa malo izlazio u javnost sto je i bio cilj. Nagruvas obecanja kako ce krajnji proizvod biti novo m0do medju zabavnim softverom uz dodatke tipa PhysX-a i na kontu toga izbacujes razne skrinove iz igre,fun art,promotivne video klipove,pokazivanje kako fizika funkcionise uz nVidia kartice. . .

I Merix reklamiraju na svaka dva minuta pa na kraju i sam sebe uhvatis u diskusiji o istom. Banalan primer,ne ocekujem da vodis diskusiju o pomenutom proizvodu,ali princip je ocigledan

Ako cemo gledati samo hajp Mafia II je ocigledan pobednik. Or is it? Iako Mafia serijal ima mnogo vecu igracku populaciju,Civilizaciju prati mnogo kvalitetniji sadrzaj,fabulu koja te drzi prikovanim za stolicu po desetak sati u cugu,generalno mnogo kvalitetnijom radnjom,grafikom koja je fantasticna za taj tip igara... Da ne nabrajam,igraci ovog zanra znaju da prepoznaju kvalitete.
Uostalom sta i ocekivati kad legendarna igra ostvari sva ocekivanja i jos ih prevazidje?

Kad radis presek svega nabrojanog i iskljucis razlicitost zanrova,bacis na papir pluseve i minuse dodjes do logicnog pobednika.. Jednostavno Civ5 je kompletniji proizvod od Mafia II te je sa razlogom proglasena za igru meseca. Da se AC2 nasao u istom broju kad i Civ5 ne bi me zacudilo da je ista proglasena kao igra meseca


Btw jel moze rang lista SMS glasanja posto nikako ne mogu da nadjem svoj primerak?
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
oluja (4.4.2011)
Stara 4.4.2011, 16:45   #151
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
JPredložio bih da se otvori isto kao "ja igrač" mjesto na forumu gdje možemo da prokomentrarišemo uvodnu riječ njegovog prevashodstva Stojičevića.
+1 za ovo
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 10:13   #152
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Pa i TW je izazvala ogromnu zainteresovanost, cini mi se da je i najprodavanija igra ovog meseca, pripada legendarnom serijalu i uz sve to je i PC only igra, pa nije igra meseca
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 12:31   #153
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Btw jel moze rang lista SMS glasanja posto nikako ne mogu da nadjem svoj primerak?
Može:

Ime igre - Glasova
  1. Call Of Duty: Black Ops - 29,6%
  2. Starcraft 2 - 18,2%
  3. Civilization V - 13,6%
  4. Mass Effect 2 - 10,8%
  5. Fallout: New Vegas - 8,6%
  6. Assasin's Creed 2 - 5,5%
  7. Need For Speed: Hot Pursuit - 4,3%
  8. DeathSpank - 3,9%
  9. Just Cause 2 - 3,0%
  10. Battlefield: Bad Company 2 - 2,4%
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
Thaedass (5.4.2011)
Stara 5.4.2011, 14:44   #154
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Glasao za Civilization V
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
JohnnyNT (5.4.2011), oluja (5.4.2011), Thaedass (5.4.2011)
Stara 5.4.2011, 15:36   #155
wolf88
Veteran
 
Član od: 8.5.2009.
Lokacija: Ub/Beograd
Poruke: 1.017
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 528 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Veliki uspeh za "malog" DeathSpanka, ako smem da primetim
wolf88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 16:28   #156
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Свака част за помињање групе подршке пуковнику Гадафију на Фејсбуку(Support for Muammar al Gaddafi from the people of Serbia). Мада када је Душан писао текст било је 50к, сада је 66.205 људи у групи. У инат Шунатовцу
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 20:04   #157
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

U novom broju pise da 5.aprila kacite na sajt rezultate nagradne igre za Share konferenciju, ima li nesto od toga ? Da vidimo ko je osvojio ulaznicu...
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 20:16   #158
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Znaš kako, broj u kome to piše izašao je 1. aprila...
Šalim se. Neko će ti odgovoriti koliko sutra.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2011, 20:19   #159
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Hahhahha zaboravih na 1.4
cross my fingers
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2011, 0:56   #160
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 4/2011

Ovom prilikom zelim da se zahvalim redakciji Sveta Kompjutera, a posebno autoru Vukašinu Stijoviću na opisu igre "Painkiller: Redemption". Iskreno, ocekivao sam da cete ovo bataliti. Posto nazalost, vec ranije niste objavili opise kvalitetnijih naslova "Painkiller: Resurrection" i "NecroVision: Lost Company". Prema tome prijatno me je iznenadila recenzija ove igre koja je zauzela citavu jednu stranu. Citanje opisa vratilo me je u period kada igre gotovo da nisu nista pruzale, dok im se sa druge strane posvecivalo toliko paznje, pisali hvalospjevi, opisivao se svaki detalj, svaka mogucnost, sitnica. Sto je danas smijesno s obzirom da su se po ekranu kretala samo dva piksela iste boje... I rekao bih, to je ono "nesto", sto zovemo "ljubav prema igrama". Smatram da sve igre koje izadju treba da nadju prostor kod recenzenata. Jer je u krajnjoj liniji potpuno subjektivno da li ce vam se neka igra dopasi ili ne, ma koliko ona bila hvaljena/kudjena. Smatram isto tako da publici treba pruziti miks dobrih, losih i prosjecnih igara. Jer da bi nesto osjetili kao slatko prije toga morate da probate i gorko,ljuto,slano i kiselo. Slatko samo po sebi nije prijatno, posto dobro ne moze da se dozivi kao dobro ukoliko tu nema i nesto losije sa cim bi se moglo uporediti.

Poslednja ispravka: Zuti Bar (6.4.2011 u 1:12)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
player1 (6.4.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 06/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 134 27.7.2009 15:11
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com