Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2010, 14:14   #41
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Pa, veliki broj ROM-ova su zasnovani na 3.14, samo sto nemaju podrsku za 3.03.0000 verziju SPLa (sta god to u praksi znacilo). Zato ne mislim da je Sternas zeznuo stvar vec da je tako moralo da bude...
Ali da, instaliraj HSPL i spavaces mirnije. Jer sta god da se desi, uvek ces moci da se vratis u bootloader i krenes ispocetka (neces zakucati uredjaj).

Inace Cotulla (covek koji je zaduzen za HSPL), Mwang i Dark Forces Team imaju verzije Androida i WP7 koji rade na unutrasnjem nand cipu i to u "fullu", ali su jos uvek na (zavrsnom) testiranju. Objavljivanje se ocekuje uskoro, mada kruze glasine da se mozda to ipak nece desiti jer su navodno dobili (nezvanicnu naravno) "velikodusnu" ponudu od Microsofta i HTCa da ne objavljuju (jer bi im to usporilo prodaju novih uredjaja).

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže: Pregled poruke
Ova moja ''vanilla'' verzija WM nije bas najstabilnija, cesto blokira.
Ne secam se kada sam poslednji put morao da resetujem telefon, prosli su meseci...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2010, 15:24   #42
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Dobro, malo sam se nezgodno izrazio - nije Sternas zeznuo stvar nego je malo pozurio sa izdavanjem ROM-a za koji nema HSPL-a vec mora da se flashuje sa SPL-om sto je ipak rizicnije.

Po pitanju verzija Androida i WP7 na nand flashu - sve je to lepo ali veruj mi da ja ne bih to niposto radio. Nekako mi je lepse da imam standardni WM 6.5.5 na telefonu sa Androidom (uskoro i WP7) na SD kartici koje mogu da pokrenem kad god pozelim nego da imam samo jedan OS pa bio to bilo koji od navedenih.
Bar prostora na SD kartici mi ne manjka.
Btw. ni ja nisam ko zna otkad resetovao telefon, i bas zato sto radi prilicno fino u fazi sam razmisljanja da li da uopste stavljam NRG 28244 ili da ostanem na starom NRG 23673 jos od aprila meseca?!
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2010, 18:15   #43
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Htc hd2

Pravo da vam kazem, prvi dan kada sam ga kupio bagovao je, i evo sada se desava da moram da ga restartujem u prosjeku na svaka 3 dana.
Najvise blokira kada se ulazi u poruke, tada zna da zestoko zabaguje, ili ako sa poruka hocu da se prebacim na call listu za odredjenu osobu.
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2010, 18:39   #44
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Na kom si sada trenutno official ROM-u?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2010, 18:55   #45
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Htc hd2

OS 5.2.21869
Manila 2.5.19211619.0
ROM 1.66.405.2
ROM date 01/11/10
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2010, 19:29   #46
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Jesi li probao da u medjuvremenu updatujes nekim novijim 3.14 ROM-om koji bi ispravio to sto se desava sa telefonom?

Mozda sa HTC sajta dirktni update ili mozda odavde?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
SFRJ-Forever [CG] (29.12.2010)
Stara 25.12.2010, 21:15   #47
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže: Pregled poruke
Pravo da vam kazem, prvi dan kada sam ga kupio bagovao je, i evo sada se desava da moram da ga restartujem u prosjeku na svaka 3 dana.
Najvise blokira kada se ulazi u poruke, tada zna da zestoko zabaguje, ili ako sa poruka hocu da se prebacim na call listu za odredjenu osobu.
Da li mozda imas veliki broj poruka u "All messages"? Mozda ti se nakupilo u "Deleted items"? S obzirom da su poruke uradjene u stilu konverzacije - chata, kada udjes u konverzaciju sa nekim kontaktom program ucitava sve primljene i poslate poruke za taj kontakt (ikada) koje nisi obrisao. Ako ih ima mnogo (>1.500) onda zna da skroz uposli procesor i da ti uspori (zakuca) ostale aplikacije jer je program zaduzen za sms visokog prioriteta.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr.Simpson na korisnoj poruci:
SFRJ-Forever [CG] (29.12.2010)
Stara 29.12.2010, 3:44   #48
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Htc hd2

Izbrisao sam, mislim, milion poruka, gomilalo se vec 5 mjeseci, nije ni cudo da je kocilo, sada je malo bolje.

Probacu ovih dana da ubacim novi rom, hvala vam na svim informacijama
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2010, 10:01   #49
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Xaxaxa... Izasao MAGLDR! Bootloader koji (izmedju ostalog) dozvoljava pokretanje Androida sa internog nand flash-a!
Cotulla i DFT su bogovi!

Poslednja ispravka: Mr.Simpson (1.1.2011 u 13:51)
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2010, 13:40   #50
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Jest', vid'o sam.

Evo ovde i malo "uputstva" za taj postupak.

Mada, svejedno ja necu to uraditi - vise mi odgovara ovako da imam dva OS na telefonu i da ih menjam po potrebi nego da flesujem Android i imam samo jedan.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2011, 21:12   #51
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Htc hd2

Имадох пре 2~мјесеца огроман проблем са овим мојим ХД2. Црче ми екран, из чиста мира, једноставно је престао да реагује на додире.
Однесем га у сервис са гаранције, и само због тога што сам тамо наишао на ЕКСТРА лика који ми није поништио гаранцију (јер је то требао да уради с обзиром да сам имао Cottula HSPL) сам успео да испослујем да га они пошаљу у хардверски дио сервиса, где је рађена комплетна замена екрана (ово иначе кошта око 300еура без гаранције).

Телефон је root-ован, замењен екран, убачена нова верзија Windows-а. Међутим, иако ми при преузимању телефона један други лик из сервиса рече да је убацио новију верзију Windows-а и новији РОМ, мени је ово страшно на основу оне верзије коју сам до сад имао. Изразито много багова, пола апликација ми не раде како треба (неки примјери су, Опера с времена неће да се покрене уз ону стандардну "send, dont send" поруку, камера такође често избацује поруку типа да немам довољно интерне меморије да би се покренула, иако ништа од програма у позадини није покренуто, нити уопште имам много програма на телефону, MSN се често после одређеног времена рада сам затвори, SPB wireless monitor неће да се покрене, итд итд).

Е сад, ја би ако може да се то поправи неком официјелном верзијом Windows-a и РОМ-а. Али официјелном, јер не бих још да убацујем и пробавам куване РОМ-ове или Андроид док му траје гаранција, и док видим како ће овај екран да се покаже.
Видим да вас пар на овој теми баш има искуства око тога, па бих хтио да вас питам, који бисте ми РОМ, Windows и шта ту још све иде од софтвера препоручили? И да, ако ту има компликованих операција, овде или преко ПМ-а ако није фрка у пар корака да ми објасни како се и шта ту инсталира све.

Current software:
OS version: 5.2.21913 (21913.5.0.94)
Manila version: 2.5.20181527.0
ROM version: 3.14.479.2 (04666) WWE
Radio version: 2.15.50.14
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2011, 23:27   #52
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Ne znam sta da ti kazem jer ti vec imas poslednju oficijelnu verziju ROM-a tako da neku noviju jos ne mozes da stavis.

Za navedenu verziju jos nema Hard SPL-a i retko ko je koristi i za pravljenje kuvanih ROM-ova (Sternas za Artemis ROM-ove i mozda jos poneko ali manje bitan, a i Sternas koristi SSPL).

Ja licno ne bih stavljao nijedan kuvani ROM bez HSPL-a a probao bih da sa sajta proizvodjaca flesujem (ako postoji) neki noviji build 3.14 ROM-a.

Na kraju ti problemi mozda i poticu zbog toga sto si ti verovatno ranije imao neki stariji HSPL a oni su ti stavili novi ROM za koji jos nije odradjen HSPL 3.03, dok je stari nekompatibilan i sad to stvara probleme.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
joximovic (30.1.2011)
Stara 30.1.2011, 19:52   #53
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Htc hd2

Ок, значи код мене је ово ипак најновији РОМ. Али, пошто од тога што је најновији немам никакве вајде због количине багова који он поседјује, да ли ја могу да rollbackujem неку ранију, "стабилнију" верзију РОМ-а, да ли је и то могуће?

И да, ајде ми опиши у пар корака ако ти није мрско како се ради тај флеш, нешто компликовано, или...? Или ми у крајњем остави неки линк на коме је то све утанко објашњено.
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2011, 22:48   #54
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Nisam bas najbolje razumeo, da li ti sad (trenutno) imas instaliran HSPL ili ne?
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 0:12   #55
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

Verovatno nema posto su mu ga skinuli u servisu pre stavljanja 3.14 ROM-a.
Bar su trebali tako da urade, a ako to nisu uradili onda bar znamo otkud ti problemi koje pominje.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 0:29   #56
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Citat:
joximovic kaže: Pregled poruke
Ок, значи код мене је ово ипак најновији РОМ. Али, пошто од тога што је најновији немам никакве вајде због количине багова који он поседјује, да ли ја могу да rollbackujem неку ранију, "стабилнију" верзију РОМ-а, да ли је и то могуће?

И да, ајде ми опиши у пар корака ако ти није мрско како се ради тај флеш, нешто компликовано, или...? Или ми у крајњем остави неки линк на коме је то све утанко објашњено.
Sad sam tek video ovaj tvoj post, nekako mi je promakao.

Da budem iskren nemam bas nikakvog iskustva sa 3.14 ROM-om tako da ti stvarno ne bih znao sta reci kako ne bih pogresio i kako ti zbog moje greske ne bi zeznuo telefon.

Najbolje je da pogledas na xda forumu na mislim xda-developers.com ali posto poruku kucam na telefonu putem tapatalka trenutno nisam u situaciji da ti postavim neki link. U svakom slucaju na xda forumu ces sigurno naci odgovor na tvoje pitanje jer sam ja na tom forumu uvek nalazio odgovore na apsolutno sva pitanja koja me interesuju.

Pozdrav i sa srecom.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2011, 21:06   #57
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Htc hd2

Citat:
Mr.Simpson kaže: Pregled poruke
Nisam bas najbolje razumeo, da li ti sad (trenutno) imas instaliran HSPL ili ne?
Не знам како, али и мени је промакао овај пост, ја сам био видио само задњи на овој теми.

Наиме, не знам да ли имам HSPL сада, како да то погледам? Али рекао бих 99% да немам, јер гаранција не дозвољава стављање тих куваних ромова, а телефон ми је изашао из сервса у коме су они поново стављали нови ром и верзију Виндовса.

Што се тиче xda developrers-a, знам за тај сајт, тражио сам тамо неке смернице. Ја схватам да је то екстра форум на коме има буквално све од А до Ш, али ми је исто тако тај форум толико прегломазан, да једноставно не могу да се снађем на њему, и прокљувим оно што мене интересује. И доста постова тамо како сам имао прилику да сконтам је написано више за неке 'pro mobile user-e', а ја јадан око тих РОМ-ова, апдејтова Виндовса, промена верзија РАДИО-а и сличног, скоро па да немам благе везе.
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 13:10   #58
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Citat:
joximovic kaže: Pregled poruke
Наиме, не знам да ли имам HSPL сада, како да то погледам? Али рекао бих 99% да немам, јер гаранција не дозвољава стављање тих куваних ромова, а телефон ми је изашао из сервса у коме су они поново стављали нови ром и верзију Виндовса.
Razumem da je telefon izasao iz servisa, ali je i jako bitno da prvo verujes sebi i za svaki slucaj proveris. Da mi je dinar za svaki put kada sam ispao pametniji od nekog servisa...
Kazem ti to jer jedini nacin da se HSPL "dezinstalira" (i vratis se na SPL) jeste da oficijelni ROM flesujes sa SD kartice. Da li su oni to uradili ili nisu, proverices tako sto ces:
- Ugasiti telefon.
- Stisnuti VolumeDown taster i drzati. Dok jos uvek drzis VolumeDown taster pritisni Power taster (crvena slusalica).
- Telefon ce se upaliti i uci u bootloader. Pojavice se ekran sa tri boje i ako negde vidis da pise HSPL, znaci da je tu.
- Javi sta si uradio.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 18:04   #59
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Htc hd2

Аха, тај фазон значи. Ево погледао сам. Да не би шта фалило, ископираћу ти све што пише у овом bootloaderu:

PB81100 HX-BC
SPL-1.42.HSPL XE
0x05
CotullaHSPL 0x50

Ипак си ти био у праву онда. Али ја и даље не могу да вјерујем, јер ми је лик из тог сервиса баш рекао кад сам доњео телефон са кваром, да имам тај CotullaHSPL, и да не би смио да имам њега ако оћу гаранцију. Међутим, ту ми је изашао у сусрет, rootovao телефон некако (не знам како је успио с обзиром да му је екран комплетно отказао на додир), и после сервиса (хардверског), он ми је рекао да је поново инсталирао нову верзију софтвера. Па ми је чудно да је оставио опет CotullaHSPL иако ми је рекао да то боље не користим ако 'оћу гаранцију да имам.

Али ето, дешава се... И шта би сад све ово значило? Багује ми телефон због тога што је остала ова CotullaHSPL, или како..? Шта сад могу да урадим?
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 21:26   #60
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Htc hd2

Hahaha, jos jedan "dinar" za mene.
Jaki znalci, rekli su ti da ne bi smeo da imas HSPL, a nisu ti ga ni izbrisali.
Postoji realna sansa da mozda nisu ni znali kako...

Zamisli sad scenario da NISI proverio da li imas HSPL, nastavis da ga tako koristis, da ti se (pu, pu) opet nesto desi sa uredjajem i opet odes u servis. "Ali ne mozemo da ti priznamo garanciju, ti si tu cackao sve i svasta, imas HSPL...". Ili ako te se sete od proslog puta: "Pa lepo smo ti rekli da ne bi smeo da imas..."

Sva je prilika da ti softver upravo zato baguje. Imas HSPL i verziju operativnog sistema koji ga ne podrzava.

Ne razumem sta znaci kad kazes da su ti root-ovali telefon, taj izraz mi nikako ne pripada celoj ovoj prici, jer se on uglavnom koristi u Android svetu, bar koliko ja znam...

Anyway, (koliko mi trenutna koncentracija to dozvoljava ) mislim da imas tri izbora:
1. Vidis sa servisom da li mogu da ti izbrisu HSPL i instaliraju oficijelnu verziju WM-a.
2. To uradis sam (ili zamolis nekog strucnijeg prijatelja).
3. Instaliras poslednju verziju HSPL-a i (sa uzivanjem) koristis operativni sistem koji ti se najvise dopada (WM 6.5, Android, WP 7, Ubuntu itd.)

Ja bih izabrao ovo trece.

Poslednja ispravka: Mr.Simpson (5.2.2011 u 21:28) Razlog: Previse ovih malih zelenih smajlija. :)
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr.Simpson na korisnoj poruci:
joximovic (6.2.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com