Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2009, 23:05   #41
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Dobro, aj sad nesto na zadatu temu, moj drug sinoc rece nesto pametno. bilo bi lepo da Francuzi mogu da regrutuju jedinice iz svih onih banana kraljevstava koje je Napoleon stvarao po Evropi, Varsavsko vojvodstvo, Rajnski savez, Kraljevina Italija(Lombardija). Narvno onda kad ih vi vaspostavite svojom miloscu kao car Francuza. I kad bi u diplomatiju ubacili opciju da mozes da posredujes za mir medju frakcijama i diktiras uslove, tipa vratite im tu i tu provinciju, platite im tolku i tolku odstetu...
Ovo je dobra ideja diplomatski model je slab i trebalo bi dodati mnogo shta novo.

A drugo NjegovaWisost nisam reko da je pola miliona ljudi bilo na jednoj livadi ali da li si ikada u bilo kojoj total war igri napravio pola miliona vojnika ukupno. Verovatno ne a bitke takvog kalibra bi u igri mogle da se vode iz delova sa sukobima na nivou par hiljada povlacenjem pa borbom sledecih par hiljada dok se sngae ne istroshe ili se neko takticki povuce. A zato vreme bi dan odmicao pa bi sukob mogo da traje i po par dana .... Istorijskih primera borbi koje ukljucuju desetine hiljada ucesnika a zavrshile su se za eventualno par dana ili jedan dan ima mnogo. Mislim da ozbiljno potcenjujesh snagu tadashnjih armija a narucito Srpske. Sigurno je trebalo vojske da se drze vekovima protiv Madjara sa severa, Grka sa juga, Bugara sa istoka, i raznih vlastelina, velmoza itd. I josh stvore carstvo. U bici kod velbuzda verovatno nije sva vojska kraljevstva poslata vec samo oni najbolji dakle 15.000 .... Tada je Bugara bilo mnogo vishe ali su posle mnogo tishe pali pod tursku vlast. Srba je bilo mnogo vishe nego shto ti mislish nashi su se brojevi istanjili pod Turskom vlashcu. A mozesh misliti kakva je bila bitka na Kosovu kad je sultan licno dosho sa svojim sinovima i najboljim vojkovodjama sigurno velika i veoma bitna. A josh Turci shto zbog svoje unutrasnje politike (predstojeca borba za vlast) shto zbog gubitaka beze nazad u Brusu i ne pljackaju kao shto bi to obicno cinili ... To je tada bio sukob dva veoma jaka carstva (kao i ono pre kosova) tog vremena samo shto je Srbiju slabio feudalizam i unutrashnji sukobi ....
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 3:16   #42
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Ljudi, broj vojnika na nekoj total war igri koji ucestvuju u bitci ne treba shvatati bukvalno! Recimo ovako: odnos broja vojnika koji je ,na primer, ucestvovao zaista kod Hejstingsa 1066 i onaj broj koji su stavili na igri u istoriskoj bici treba shvatati slično kao razmeru na geografskoj karti 1:10 ili 1:100 zavisno od unit skale . ja bar tako razmisljam. ako me neko shvata.
E sad na temu: za Napoleona ce biti jednako vazno kako ce da odrade istoriske bitke i koliko njih, kao i to kakva ce kampanja da bude. Ako ne naprave Borodino stvarno su zene... u Empireu bejahu samo 2-3 hist. bitke. tuga, tuga...
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 11:55   #43
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Mislim da broj vojnika nije toliko bitan da bi se prikazala realističnost neke bitke
važnije je da se poboljša AI, i u kampanji diplomatija i uzme u obzir istorijska realnost kao što je otcepljenje država,podela na frakcije,nelojalnost vojskovođa...
Da li se na mapi prikazuje 100 000 ili 10 000 vojnika potpuno je nebitno ako je ponašanje jedinica dobro kao i grafika.U Empire možeš da skupiš po nekoliko armija na jednom mestu i u takvim bitkama uz pojačanja učestvuje veliki broj vojnika.
Ne bi bilo loše da izbace i prvi sv. rat jer je on do sada u igrama bio najmanje zastupljen a ne bi mogli da ne stave Srbiju.Mislim da Total War ima potencijala da približno realnosti predstavi svaku bitku iz istorije.
Većina ljudi više voli igre bazirane na starom i srednjem veku kao i ja ali se zaboravlja da se tada nije obraćala pažnja na taktiku koliko u vreme Napoleona
Tek upotrebom artiljerije prilikom velikih gubitaka počinje da se ozbiljnije izučava strategija i osnivaju se škole u kojima se školuju profesionalni oficiri dok su do tada vojskama upravljali uglavnom plemići koji ponekad i nisu bili vični vojničkom zanatu.
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 12:46   #44
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
Milan Djurdjevic kaže: Pregled poruke
Mislim da broj vojnika nije toliko bitan da bi se prikazala realističnost neke bitke
važnije je da se poboljša AI, i u kampanji diplomatija i uzme u obzir istorijska realnost kao što je otcepljenje država,podela na frakcije,nelojalnost vojskovođa...
Da li se na mapi prikazuje 100 000 ili 10 000 vojnika potpuno je nebitno ako je ponašanje jedinica dobro kao i grafika.U Empire možeš da skupiš po nekoliko armija na jednom mestu i u takvim bitkama uz pojačanja učestvuje veliki broj vojnika.
Da da ali nikad ne mozesh ni dest hiljada da sakupish tako a igra se gushi kad ima mnogo snaga na primer uvedesh ti 3 armije AI 2 (huge units) i imash slide show. AI stvarno ne valja jer ce bukvalno samo da se sjuri bez razmishljanja i nema tu neke strategije onda. A dok pojacanje udje sa drugog kraja mapa prva armija je vec zavrshila i nemoze da se saradjuje. A neki pokushaj da se dve armije saradjuju oduzima previshe vremena i teshko je izvodljivo. Mislim da se moge realizovati realisticne armije bar shto se tice starih vremena a shto sam reko u predhodnom postu. Neko u napoleonovo vreme to je vec problem armije su bile josh vece i kompleksnije. A WWI tek nemoguc zato shto nije bilo susretnu se dve vojske razmeste i krene makljanje. U WWI je bilo stalnih malih borbi iz rovova bukvalno frontovi su se protezali kilometrima a borbe se vodile na podrucijima koje total war ne moze da predstavi i to jednostavno ne bi izgleadalo kao pravi WWI kad bi bilo u razmeri 1:10 ili shta vec ... Jedna bitka mogla je da traje nedeljama a uz konstantu upotrebu artiljerije i povremen jurishe
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 14:18   #45
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Nije Total War kakav je sada pogodan da predstavi WW1 na pravi nacin, a da to bude zanimljivo. Mislim da bi trebali da se vrate na pocetak i mozda urade ratove i pre rima.
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geronimo na korisnoj poruci:
shrafko (23.12.2009)
Stara 23.12.2009, 19:42   #46
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Spomenuh WWI jer je u onom intervjuu Mike Simpson reko da bi mogli da ga odrade u igri dosta dobro, ali nebitno. dok god igram igre Imacu zelju da vodim slavni nemacki Vermacht na nekoj Total War igri , nesto nalik na na Hearts of Iron sa taktickim bitkama.
Ne patim od toga da bitke budu vece nego sto jesu, da imam opasniju makinu pa da opalim detalje i skalu na najvise bio bi happy ko kuce u liftu, ovako high detail i large scale ili slideshow.
Nego jel palo nekom napamet da su nas zakinuli za ceo jedan vek? Tacnije za 17 vek, a samim tim i za par krvavih i zanimljivih ratova.
I ne bi bilo iluzorno ocekivati da u toku Napoleonske kampanje stigne obavestenje da je jedna mala provincija na Severu evropskog dela Otomanskog carstva ustala na ustanak.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 21:07   #47
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Našao sam =) JA jedva čekam da se pojavi total war u kome moguda vodim jednog vojnika, kao u dynasty wariors, pa onda ako poginem drugog, i sl =) Kakva bi to igra bila...
To vec imas bas od Creative Assembly i to dva naslova
- Spartan: Total Warrior
- Viking: Battle for Asgard
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (25.12.2009)
Stara 23.12.2009, 21:32   #48
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
... u toku Napoleonske kampanje stigne obavestenje da je jedna mala provincija na Severu evropskog dela Otomanskog carstva ustala na ustanak.
to bi bila cool ...........
nego mene nešto peče AI ... da ga ne naprave malo priglupog ...

Spoiler za .:
pa ti onda u sred rata na ruskom frontu, tek stvorena zemlja sa srbijancima objavi rat i s##be ti celu kampanju
Don Lazar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 21:52   #49
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Spomenuh WWI jer je u onom intervjuu Mike Simpson reko da bi mogli da ga odrade u igri dosta dobro, ali nebitno. dok god igram igre Imacu zelju da vodim slavni nemacki Vermacht na nekoj Total War igri , nesto nalik na na Hearts of Iron sa taktickim bitkama.
Ne patim od toga da bitke budu vece nego sto jesu, da imam opasniju makinu pa da opalim detalje i skalu na najvise bio bi happy ko kuce u liftu, ovako high detail i large scale ili slideshow.
Nego jel palo nekom napamet da su nas zakinuli za ceo jedan vek? Tacnije za 17 vek, a samim tim i za par krvavih i zanimljivih ratova.
Nisu zakinuli samo taj period ostali su duzni i ceo 19 vek pogotovo onaj posle Napoleona,Rusko-Turski ratovi na primer ili gradjanski rat u Americi samo jos ne mogu da zamislim kako bi izgledao taj period u TW.
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 21:57   #50
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
A WWI tek nemoguc zato shto nije bilo susretnu se dve vojske razmeste i krene makljanje. U WWI je bilo stalnih malih borbi iz rovova bukvalno frontovi su se protezali kilometrima a borbe se vodile na podrucijima koje total war ne moze da predstavi i to jednostavno ne bi izgleadalo kao pravi WWI kad bi bilo u razmeri 1:10 ili shta vec ... Jedna bitka mogla je da traje nedeljama a uz konstantu upotrebu artiljerije i povremen jurishe
Pa moze da se izvede tako da ti prikazuje samo deo bojista u datom trenutku,recimo kad treba da se probije neprijateljska linija odbrane,prikaze ti borbu na nekom delu fronta.Ne bi bilo lose da se i taj najslavniji deo novije Srpske istorije prikaze u TW.Pogotovu sto postoje svi podatci koji se ticu uniformi srpske vojske,topova i ostalog oruzja a rekoh nema sanse da nas izostave kao u prethodnim serijalima.
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2009, 22:27   #51
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Određen forumom Re: Napoleon Total War

sve bi to bilo dobro, ali .......

po meni, idealan nastavak bio bi vremensko razdoblje s' kraja 18. i prve polovine 19. veka. Da mapa bude malo veća(neki delovi kolonijlne Afrike, Kina, Japan, Velika teritorija azijske rusije bliski istok itd. ali da sve to bude odrađeno kao što je i Empire i naravno da u primarnim nacijama bude Srbija


ali da se mi ipak vratimo na NAPOLEONA ........
Don Lazar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2009, 1:34   #52
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
Milan Djurdjevic kaže: Pregled poruke
Pa moze da se izvede tako da ti prikazuje samo deo bojista u datom trenutku,recimo kad treba da se probije neprijateljska linija odbrane,prikaze ti borbu na nekom delu fronta.Ne bi bilo lose da se i taj najslavniji deo novije Srpske istorije prikaze u TW.Pogotovu sto postoje svi podatci koji se ticu uniformi srpske vojske,topova i ostalog oruzja a rekoh nema sanse da nas izostave kao u prethodnim serijalima.
Da znash i moze ali kako sve vishe razmishljam to ne bi ni licilo na Total War ...
Veliki deo kao sitno probanje linija frontova, izvidjanje, artiljerijsko bombardovanje, bojni gasovi, avijacija itd. bi se obavljali na velikoj strateshkoj mapi. Ali opet kako cesh znati kad ce biti proboj fronta moglo bi da se desi da pocnesh borbu a ono samo te pokose mitraljezi iz rovova bez shansi da uzvratish. Nema mnogo mesta za takiku kad vec pocne borba. Recimo topovi sa brodova, razne haubice cesto dejstvuju sa razdaljine sa koje ne vide cilj koji gadjaju .... desetine kilometara .... neznam vatreno oruzje cini skoro nemogucim za realizaciju. Te borbe bi onda licile na recimo Company of Heroes ne bi valjalo. Onda ne bi valjalo da je vojska u jedinicama od 150 ljudi kao dosad jer te borbe ipak nisu vodjene u formacijama kao ranije ... Vec je vishe svaki covek za sebe a kako bi se onda kontrolisala igra ...
A kad su dozvolili sebi da izostave Srbiju iz Medieval II onda me nebi cudilo da je opet izostave i naravno da bih voleo da se u toku Napoleon-a pojavi poruka koja kaze "da je jedna mala provincija na Severu evropskog dela Otomanskog carstva ustala na ustanak." ali cisto sumnjam ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2009, 10:59   #53
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Određen forumom Re: Napoleon Total War

ovo sa vojskom se može uraditi na ovaj način:

da se mapa sveta (evrope) postavi tako da bude veća i mnooogo preciznija, i da front od, recimo, 150 km bude podeljen na nekoliko delova pa onda kada počnete borbu prvo uopšteno vodite svoje jedinice i odatle im stavljate opšte komande, a onda izaberete jednu i usmerite je i upravljate, pa se vratite i odaberete drugu jedinicu pa i nju usmerite dalje
Don Lazar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2009, 13:47   #54
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
Don Lazar kaže: Pregled poruke
to bi bila cool ...........
nego mene nešto peče AI ... da ga ne naprave malo priglupog ...

Spoiler za .:
pa ti onda u sred rata na ruskom frontu, tek stvorena zemlja sa srbijancima objavi rat i s##be ti celu kampanju
AI priglup? Maaaaaaaaaa jok, bre, to se nama cini. Ne stvarno, malo manje pumpanja grafike a malo vise paznje Ai-u i diplomatiji bi stvarno zalecilo mnoge rane. Al` kako ce jadni proizvodjaci racunara da zgrcu pare ako japanske firtme ne pumpaju zahtevnost na igrama ?
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2009, 22:45   #55
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
AI priglup? Maaaaaaaaaa jok, bre, to se nama cini. Ne stvarno, malo manje pumpanja grafike a malo vise paznje Ai-u i diplomatiji bi stvarno zalecilo mnoge rane. Al` kako ce jadni proizvodjaci racunara da zgrcu pare ako japanske firtme ne pumpaju zahtevnost na igrama ?
Ja opet ne razumem cemu tolike kritike na stranu AI-a pogotovu u Empire. U odnosu na prethodne igre je znatno unapredjen. Kakav biste vi AI zeleli
? Onaj koji prica sa vama?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2009, 9:24   #56
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
pentraksil kaže:
Ja opet ne razumem cemu tolike kritike na stranu AI-a pogotovu u Empire. U odnosu na prethodne igre je znatno unapredjen. Kakav biste vi AI zeleli
? Onaj koji prica sa vama?
ne mora da priča ali da bude dovoljno ,,inteligentan,, da ne pravi glupe greške.

Mnogi su (u temi ETW) pomenuli da im se događalo da u vreme globalnog napredka i cvetanja države, dok im je prestige doplo veći od nego ostalim nacija, napadne neka država koja ima samo jednu teritoriju i kojoj si ti, do tada bio zaštitnik.

ili meni se desilo da igram sa russijom i da osvojim pola evrope, proteram turke sa balkana i uništim švedsku i ,da bih mogao da idem dalje na zapad predložim mir Turcima koji oni odbiju, pa u sledećim potezu napadnu neki nezaštićen grad u gruziji.Ja naravno pošaljem par buljuka vojske i pobijem go#na i opet zatražim mir,a oni neće.


AKO OVO NIJE GLUPOST ŠTA JE
Don Lazar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2009, 13:37   #57
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
Don Lazar kaže: Pregled poruke
ne mora da priča ali da bude dovoljno ,,inteligentan,, da ne pravi glupe greške.

Mnogi su (u temi ETW) pomenuli da im se događalo da u vreme globalnog napredka i cvetanja države, dok im je prestige doplo veći od nego ostalim nacija, napadne neka država koja ima samo jednu teritoriju i kojoj si ti, do tada bio zaštitnik.

ili meni se desilo da igram sa russijom i da osvojim pola evrope, proteram turke sa balkana i uništim švedsku i ,da bih mogao da idem dalje na zapad predložim mir Turcima koji oni odbiju, pa u sledećim potezu napadnu neki nezaštićen grad u gruziji.Ja naravno pošaljem par buljuka vojske i pobijem go#na i opet zatražim mir,a oni neće.


AKO OVO NIJE GLUPOST ŠTA JE

Naravno ima rupa, ali u odnosu na prethodne Total war igre, Empire je znatno napredovao. U medieval 2 je AI bio bukvalno RUSH RUSH RUSH. A da ne pricam za alijanse koje ne znace nishta.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2009, 14:07   #58
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Citat:
Don Lazar kaže: Pregled poruke
.... ili meni se desilo da igram sa russijom i da osvojim pola evrope, proteram turke sa balkana i uništim švedsku i ,da bih mogao da idem dalje na zapad predložim mir Turcima koji oni odbiju, pa u sledećim potezu napadnu neki nezaštićen grad u gruziji.Ja naravno pošaljem par buljuka vojske i pobijem go#na i opet zatražim mir,a oni neće.


AKO OVO NIJE GLUPOST ŠTA JE
Tacno te gluposti se ponavljaju od Rome Total War AI jednostavno nece da potpishe primirje cak i kad je razbijen i porazen ... Unishtim zaredom po tri cetiri velike armije osvojim mu prazne gradove on i posle sto i vishe poteza i dalje nece da potpishe primirje. A josh u Meadieval ako ratujesh sa drugim katolikom mogu da te exkomuniciraju ... A i u togu bitke AI nije bash bistar. Recimo opet u Medieval II kad napadne grad ako ima hiljdu vojnika jednostavno ce svih hiljadu da poshalje na kapije i ima da 500 njih izgubi samo na boiling oil bezveze a tek ako treba da predje most to je katastrofa .... Generale isto tako nepotrebno baca napred da poginu itd.
Neznam kako to sad fukcionioshe u Empire ali AI ne valja ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2009, 15:57   #59
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

U Empire je AI znatno bolji ali i dalje ponekad pravi gluposti.Recimo da je meni u Moskvi ostalo samo dve jedinice a on sa čitavom armijom opseda moj grad i ne napada ga iako je 100 puta jači i lako može da ga osvoji već prekida opsadu i kreće da pali okolo i ja to iskoristim da regrutujem još vojske.
Opsedam ja njegov grad i imam manje vojske od njega kliknem na onu opciju da zatražim predaju i on se preda bez borbe.Ponudim mu čitavu provinciju kao uslov za mir a on ne prihvata. i to sve na najtežem nivou
Ali ipak u odnosu na prethodne igre Rim i MD2 oseća se veliki napredak pogotovo u toku same bitke.
Nego da li igra neko ovu igru na Steamu kakva su vaša iskustva u multiplayeru.
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2009, 0:13   #60
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Napoleon Total War

Ja mislim da nema veze sa nivoom tezine AI se uvek ponasha isto bez obzira na to. Veca tezina mu valjda daje vishe novca veci moral u borbama i tako neshto .... Bar pre Empire Total War
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
evropa, mod, napoleon, total war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Total TV i računar sa monitorom od 22" djuro88 Video/TV softver 3 24.7.2010 15:01
Total Commander neće na FTP real022 Aplikativni softver 3 1.4.2009 14:53
Makijaveli i Sun Tzu u Total War igrama Equilibrium Strateške igre 15 6.11.2008 22:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com