Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.1.2017, 14:39   #41
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Prebacio 100 sati pre neki dan... možda nije najbolji FF do sada, ali je definitivno zarazan.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2017, 10:39   #42
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Hajime Tabata would love to see Final Fantasy XV on the PC, would experiment with mods and custom quests

Japanci postaju frikovi za modding i pc generalno
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 17:04   #43
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Нада се да ће га портовати за комп.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2017, 23:53   #44
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Нада се да ће га портовати за комп.
Pa ako se potrude PC verzija ce biti definitive edition...kao sto zna da bude za mnoge portove sa konzola
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2017, 22:31   #45
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

So it begins

Here’s Your First Glimpse on Final Fantasy XV’s Gorgeous Technical Experiments Running on GTX 1080ti
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2017, 7:21   #46
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Eco I zvanicni video

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2017, 20:57   #47
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Rumour: Square Enix hiring devs to work on Final Fantasy 16

Datum izlaska 2027
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2017, 13:17   #48
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Pređoh posle nekih 45 sati, a moglo je i za 30 da sam radio samo glavnu priču.
Šta reći, ovo je po meni možda najlošije ispričana priča u celom serijalu. A takav potencijal!
Posle buđave XIII-ice i 10 godina razvoja očekivao sam mnogo, ali ono što je isporučeno je ništa više od običnog proseka. Tehnički, igra je sjajna. Ali u
serijalu koji se oduvek prvo fokusirao na storytelling pa na sve ostalo, priča je ubedljivo najlošiji element. I to zato što je tako NEKOHERENTNO ispričana.

Open world koji je uveden čini bezmalo 70% igre a ostatak je klasični linearni koncept iz prethodnih delova. Problem je u tome što su sva bitna dešavanja, razrade i obrti smešteni u ovom linearnom delu, dok open world deonica ne nosi ni 20% glavne priče i služi samo za side quest-ove, hunt-ove i levelovanje.
A što se side questova tiče, spadaju u najgori fetch-grind ikada smišljen. Sakupi mi 5 crvenih žaba, pa 5 žutih žaba, pa ubij 5 vuka, pa moj ortak je zaboravio povreće na farmi jel možeš da doneseš umesto njega i tako dalje, u nedogled.

Jedino sam zaista uživao u huntovim-a zato što mi se borbeni sistem dopao. Mada i tu ima nekih nelogičnih odluka u dizajnu, recimo, nervira me to što se ne može uzeti više huntova odjednom, pa tako svaki put mora iznova da se ide kod npc-a po novi hunt čak iako su neki od njih geografski veoma blizu tako da ima i dosta backtracking-a.

Borba nije potezna i dosta je uprošćena nego u prethodnim delovima, da ne kažem svedena na button meshing, mada sve to prilično atraktivno izgleda.

Open world mi je bio interesantan prvih 15-20 sati igre, ali kada sam video da više nema šta da mi ponudi (osim prelepog dizajna) krenuo sam sa pričom i iznenadio se koliko sam bio overlevel-ovan. Do kraja bukvalno nisam ni jednom poginuo, niti su mi glavni bosevi pravili problem.

Eh sad, da se vratim još jednom na priču.
Uveden je sistem dijaloga poput zapadnih rpg-jeva ali on je potpuno nerelevantan. Sve što kažete nema nikakve posledice po priču, možete da izaberete šta želite ali će ishod uvek biti isti. I npc-jevi ne reaguju nešto posebno na vas, osim vaših pratilaca.
Mnogi bitni događaji za samu priču su dati u vidu kratke rečenice na loading screen-u, ili u kratkoj objavi na radiju ili su potpuno izbačeni iz igre. Priča ne samo što je nekoherentna, nego se ni ne trudi da objasni šta se dešava u pozadini.

Tako u jednoj sceni pregovaranja moj lik, Noktis, i ta kancelarka počeše priču o nekim kovenantima a ja samo blenem u prazno jer nemam pojma o čemu pričaju. Očigledno je moj lik prilično dobro upoznat sa temom jer nema problema da odgovori na pitanja kancelarke ali s obzirom da igram iz njegove perspektive, očekivao bih da mi igra donekle da neko objašnjenje. Ali ništa od toga. Možda sam ja igrao kao slepac ali nisam našao nikakav info ili kodeks o likovima i događajima, sve što o lore-u postoji strpano je u par knjižica koje su razbacane po svetu i koje obično sadrže po 2-3 rečenice, a veoma lako ih je prevideti.
Da biste ispratili šta se sve desilo, potrebno je da odgledate film Kingsglaive: Final Fantasy XV, mini seriju Brotherhood: Final Fantasy XV, i kupite dlc-jeve koji objašnjavaju šta se desilo sa vašim likovima tokom glavne priče.

Mnogi likovi su potpuno upopašćeni jer njihovi motivi za ono što rade nisu dovoljno ili uopšte objašnjeni. Služe samo da ponesu priču dalje, bez ostavljanja bilo kakvog emotivnog traga na vas. I sve deluje nekako iscepkano, zbrzano.

Pošto se ovaj post pretvorio u skoro potpuni hejt reći ću i par stvari koje su mi se veoma dopale:

- svet je prelep, ali stvarno, STVARNO prelep, i mnogo vremena sam potrošio na vožnju i razgledanje pri čemu sam celo vreme slušao muziku iz prethodnih FF delova koja se može pustiti na radiju automobila.
- glavni lik. Jeste da je preslikani Sas'ke ali do kraja igre mi je prirasao srcu. I nije bio toliko iritantan u početku koliko neki drugi protagonisti iz prethodnih delova.
- Soundtrack otkida. Svaka čast na izboru kompozitora.
- Borba je dobra. Nikad nisam voleo poteznu borbu iz prethodnih delova tako da mi je ovde super legla.
- Izgled Summons-a, tj. Astrala. Jeste da su 90% skriptovani ali su EPIC do kostiju.

Ukratko, moj utisak je da ovo nije baš dobra open-world igra jer danas ima mnogo igara koje sve to rade bolje, a nije ni dobra FF igra jer je puno bitnih stavki koji čine ff zapostavljeno ili potpuno napušteno zarad open segmenta igre. Shvatam da su hteli da odrade nešto novo i da približe serijal zapadnoj publici ali to je po meni jako traljavo odrađeno, bez potpunog razumevanja šta je zapadnoj publici zapravo interesantno.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2017, 12:39   #49
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Mogla bi tema da se prebaci u rpg podforum posto je najavljena i za PC
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2017, 17:49   #50
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

...


Izgleda impresivno...valjda zato i kosta 170 GB prostora
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, final

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Final Fantasy 14 a Realm Reborn cages MMORPG igre 112 22.2.2024 12:30
Final Fantasy XIV (OB) Ledenostenac MMORPG igre 0 2.9.2010 16:39
Final Fantasy XIII donator99 Konzole 13 27.4.2009 2:35
Famitsu TOP 100 M.C. Konzole 4 27.4.2008 20:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com