Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.8.2010, 16:39   #41
Bifrost
Član
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 182
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: EAH5770 CUcore/G/2DI/1GD5/A

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Ooo nisam te prepoznao Pa menjaj tu karticu imas osnova na zamenu. HD5770 je hladna kartica,a tvoja se ponasa kao HD4850 single slot puna prasine Mani se improvizacija jer sa obaranjem napona tesko da mozs dobiti neku impresivnu razliku..



Verovatno je rec o fabricki OC-ovanoj kartici,ali cak i da je tako 105 stepeni je puno..
Pa ima i post gore gde sam rekao kolika je razlika u temperaturi za tih 75mV manje. Kad samnjim sa 1200mV koji je asusovo fabricko podesavanje na 1125 koji je fabricko podesavanje za taj model kartice sve je ok, od 45-85ºC trebalo bi da ide do 80ºC ali tih 5 stepeni manje nije mi toliko bitno (north bridge je 80ºC na 770ta-ud3 i tako treba da bude, novi bios verovarno resava temp northbridgea, a oseti se malo toplije od njega iznad kartice kontam da je to tih 5ºC razlike)... Ako samnjim na 1000mV max tem je 73-74ºC.
Bifrost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2010, 21:33   #42
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: EAH5770 CUcore/G/2DI/1GD5/A

Onda batali Asus-ovo podesavanje i vrati na default za HD5770. Na minimalni napon mozes probati,ali nema potrebe ako ti ovako odgovara.

Inace.. Posto je kartica out of the box voltage tweak-ovana i samim tim se pregreva to je osnova za reklamaciju
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
Bifrost (25.8.2010)
Stara 25.8.2010, 12:09   #43
Bifrost
Član
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 182
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: EAH5770 CUcore/G/2DI/1GD5/A

Jbg, vec sam im javio da sam resio problem, da necu dolaziti hehe. Nisam razmisljao tako, glup sam jbg, nisam ni znao sta znaci to voltage tweek... Potpuno si u pravu. Al nema veze, da odem do bg-a treba potrosim 20e ne znam ni koliko mi je isplativo, imam garanciju 3 godine pa ako bude nekih vecih problema onda cu da koristim to... Mozda mi je i bolja varijanta da uzmem neku obicnu PCI-E backup karticu a ovu da posaljem jednom prilikom da je pogledaju da ja ne dolazim... Ne znam nebitno sada ne mislim da je OC pa mi je nevazno, dok je temperatura u granici normale... Ko bi rekao da 40nm moze da se greje tako, ja sam mislio da za 40nm coller i ne treba xD.
Bifrost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 12:25   #44
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: EAH5770 CUcore/G/2DI/1GD5/A

Citat:
Bifrost kaže: Pregled poruke
...imam garanciju 3 godine pa ako bude nekih vecih problema onda cu da koristim to...
Gledao sam temu letimicno ovih dana i ovo ti je bilo nesto najpametnije sto si mogao da kazes. Ne vidim razlog da se tripujes oko temperatura ako nisi spreman da stavis neki aftermarket cooler na nju. To u vezi voltaze ti pruza mnoge fleksibilnosti, koje mi je muka sad da objasnjavam, proguglaj, analogno je voltazi za CPU.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2010, 16:31   #45
Bifrost
Član
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 182
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: EAH5770 CUcore/G/2DI/1GD5/A

Happy end, ipak sam reklamirao karticu nisam mogao izdrzim, dobio sam novu u zamenu. Idle 37ºC load 65ºC. Osim temperatura mnogo je ali bas mnogo tisa. + Temerature su u zatvorenom kucistu bez ventilatora za strane, zaboravio sam prikljucim, a koliko vidim nije ni potreban vise... Od sledece kinte cu da uzmem neko bolje kuciste gammu verovatno. Asus je zakon, to sto sam imao problem sa predhodnom karticom nimalo ne menja moje visoko misljenje o njima .
Bifrost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Asus EAH5770 /2DI/512MD5 - problem Chemist Kvarovi 3 27.5.2010 21:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com