Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2012, 16:41   #5021
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Seeking a Friend for the End of the World
Film ostavlja utisak da je mogao vise da uradi, pogotovo na emotivnom planu gledaoca (zbog krajnje ekstremne premise - ipak je smak sveta u pitanju). Smuseni Carell glumi istog lika u skoro svakom filmu. "I promise not to steal anything if you promise not to rape me" momenat mi je bio highlight filma. Jedva 7.

The Campaign
Klasican Will Ferrell. Mnogi vole taj tip komedije koji on forsira, meni licno ne lezi. Zach Galafalalanakgagkis malo vadi stvar u tom komicnom pristupu, ali na kraju je film opet "meh". Izmedju 5 i 6. Ne preporucujem osim ako vam je bas dosadno.

-------

That being said, ocu samo da se osvrnem na cinjenicu da nisam odgledao ODLICAN film ove godine (a koji je izasao ove godine). Ok, kriterijumi vremenom rastu, ali i pored toga prosle godine sam gledao 50/50, Girl with the Dragon Tattoo - 2 odlicna filma i nekoliko pristojnih filmova: finale Hari Poter Harija, Source Code, Intouchables itd isl.

Ove godine: NISTA. Najveci hit doduse nisam jos odgledao (Betmen jelte), mada strip junaci su mi vazda bili dosadni (Avengerse sam gledao i bili su mi bas nezanimljivi). Prosli Batman film (PO MENI) je izvukao Ledger, nadam se da ce Bane biti zanimljiv za gledanje, posto je sam Batman prilicno dosadan lik (tj. bar kako ga Christian Bale portrejise).

Do kraja godine nema mnogo vremena, ali nadam se da ce Skyfall da razbije i to mi je jedini safe bet. Deluje mi zanimljivo i "The Perks of Being a Wallflower" - Emma Watson ima 22 (fak) i vec neko vreme nije vise Hermione. Eventualno i "Looper" sa JGL-om i Brus Livisom.

Genralni utisak mi je da je kvalitet filmova u velikom padu i cini mi se da se snima bas sve i svasta. Ili su mi samo standardi porasli??? Enivej - let the skyfall...
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 17:04   #5022
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
URL="http://www.imdb.com/title/tt1790886/"]The Campaign[/URL]
Klasican Will Ferrell. Mnogi vole taj tip komedije koji on forsira, meni licno ne lezi. Zach Galafalalanakgagkis malo vadi stvar u tom komicnom pristupu, ali na kraju je film opet "meh". Izmedju 5 i 6. Ne preporucujem osim ako vam je bas dosadno.

-------

That being said, ocu samo da se osvrnem na cinjenicu da nisam odgledao ODLICAN film ove godine (a koji je izasao ove godine). Ok, kriterijumi vremenom rastu, ali i pored toga prosle godine sam gledao 50/50, Girl with the Dragon Tattoo - 2 odlicna filma i nekoliko pristojnih filmova: finale Hari Poter Harija, Source Code, Intouchables itd isl.

Ove godine: NISTA. Najveci hit doduse nisam jos odgledao (Betmen jelte), mada strip junaci su mi vazda bili dosadni (Avengerse sam gledao i bili su mi bas nezanimljivi). Prosli Batman film (PO MENI) je izvukao Ledger, nadam se da ce Bane biti zanimljiv za gledanje, posto je sam Batman prilicno dosadan lik (tj. bar kako ga Christian Bale portrejise).

Do kraja godine nema mnogo vremena, ali nadam se da ce Skyfall da razbije i to mi je jedini safe bet. Deluje mi zanimljivo i "The Perks of Being a Wallflower" - Emma Watson ima 22 (fak) i vec neko vreme nije vise Hermione. Eventualno i "Looper" sa JGL-om i Brus Livisom.

Genralni utisak mi je da je kvalitet filmova u velikom padu i cini mi se da se snima bas sve i svasta. Ili su mi samo standardi porasli??? Enivej - let the skyfall...
Od mene 1 za The Campaign, da nema debeljka bila bi 0. Slazem se sa tobom da nije bilo dobrog filma ove godine. 24 odgledao 7 keceva podelio.

A odgledao sam i Chernobyl Diaries, jer nisam znao da je ovo C produkcija. Koliko se secam kada sam odgledao trailer pre par meseci cini mi se da je delovao OK. Majko mila kakav film. Ne znam sta je gore. Gde samo nadju ove glumce. Na momente sam se smejao. Prica je glupa ko noc. Scena kad su kao u Kijevu a prolazi kamion Telekom Srbija mi je vrhunac. Zasto ovo naknadno ne preprave nikada mi nece biti jasno. Inace vecina filma je snimljena u Srbiji. Ocena 1/10
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 17:34   #5023
Reshatnayak
Član
 
Član od: 28.4.2010.
Poruke: 94
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Genralni utisak mi je da je kvalitet filmova u velikom padu i cini mi se da se snima bas sve i svasta. Ili su mi samo standardi porasli??? Enivej - let the skyfall...
Uvek je bilo i bice dobrih filmova, samo treba znati gde ih traziti. Ako si gurman onda ne ides u McDonalds na pleskavicu
Reshatnayak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Reshatnayak na korisnoj poruci:
pentraksil (30.10.2012)
Stara 30.10.2012, 17:37   #5024
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Genralni utisak mi je da je kvalitet filmova u velikom padu i cini mi se da se snima bas sve i svasta.
Yeah... since nineties
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 18:05   #5025
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ово што је Ирис рекла, мада је генерално волим Николу Која и мислим да се ни овде није обрукао. Међутим, филм је испод сваке норме. Ако је на нивоу "дипломског" рада као што Ирис рече, ја бих тог студента оборио без пардона. Епилог је један од најгорих које сам икада видео и велика је срамота за Драгојевића, којег иначе ценим. Али ово...
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 19:09   #5026
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Paradu nisam gledao iz razloga sto znam da je upravo ovakva kako je Iris opisao/la Dragojevic... budimo ozbiljni...

lm, odgledao sam A Clockwork Orange.

Odavno se spremam da ga gledam, po traileru nekom sam bio skeptik, ali radi se o fantasticnom filmskom ostvarenju. Sad ja tu kao otkrivam toplu vodu film vazi za klasik, ali eto cisto i ja da prokomentarisem... Totalno atipican film, nesto sam i ocekivao i nisam... Glavni utisak mi je neverovatno dobra scenografija, nisam ja neki skolovani filmski kriticar pa i ne vladam mozda terminima kako treba :P mislim naravno na same scene, namestaj i "enterijer" u svakoj ali svakoj sceni, boje, savrseni red i nered, nacin snimanja, kamere... Prica je sjajna, Kjubrik dotice mnoge sfere zivota, ironija, puno nekih sitnih poruka, pitanja, odgovora... Gluma je posebna prica... Maestralno. Jezik koji se koristi Muzika -
Posle je i burazer gledao pa sam iskoristio priliku da opet gledam. Lagano je upao u mojih top5 svih vremena. 10/10.

I da se nadovezem odmah sa jos jednim Kjubrikom - 2001: A Space Odissey. Isti pristup filmu, ali ipak za mene licno dosta slabije ostvarenje. Nesto sam citao na netu da film treba da se pogleda vise puta da bi se shvatio... Sta znam, meni ostaje utisak da je film mogao da se sastoji samo od prvih scena sa "majmunima" i one poslednje sa onom cuvenom muzikom ... Ovo ostalo, ok, njegova projekcija kako ce kompjuteri i vestacka inteligencija uticati na ljude, ali mene tu nista posebno nije odusevilo, jedino ako se sagleda malo sire prica i pogleda sta se tih godina desavalo i koja je tacno godina kada je film snimljen, mozda na taj nacin film moze da se svrsta pod fantasticne. Ali ja moram da priznam da je meni bio solidno dosadan i nespektakularan. Ne bih da dajem ocenu, gledacu ga opet verovatno nekad... Voleo bih samo da cujem jos neka misljenja u vezi filma...

I Mr. Nobody (2009) ... http://www.imdb.com/title/tt0485947/

Zanimljiva tematika, pristup mozda ne tako spektakularan za nas koji smo gledali Efekat leptira (sto mrzim kad ga prevedu)... Brat mi je pricao da je odlican film i malo sam vise ocekivao, pa nekako nije skroz ispunio moja ocekivanja. Ja uvek volim da pogledam filmove koji se bave samim ljudskim zivotom, dakle samo zacece, svrha naseg postojanja, nase vreme na zemlji i te fore... Za Mr. Nobody moze da se kaze da ima dobru ideju, bas zadiru tamo gde ja volim da idu neke filozofije i teorije ali sama prica filma, pa nekako mi nije bas to posebno dobro uradjeno... Dosta su se trudili sa nekim specijalnim efektima, malo previse za moj ukus... Traje preko 2 i po sata, ali na kraju ostane jedna fina poruka. Po mom misljenju zasluzuje film 8/10.
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Osbourne na korisnoj poruci:
Miki1987 (31.10.2012)
Stara 30.10.2012, 19:46   #5027
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
2001: A Space Odissey. ... Voleo bih samo da cujem jos neka misljenja u vezi filma...
O ovom filmu ces uvek naci podeljena misljenja. Ja sam, npr, mnogo pre gledanja filma procitao knjigu Arthura Clarka pa mogu da kazem da mi je bilo jasno o cemu se u stvari radi u filmu, da je bilo drugacije verovatno bih i ja mislio da tu vredi samo nekoliko scena (upravo zato nikada nisam ni gledao Kubrik-ove filmove jer sam mislio da su svi nekako artsy, kako neko rece). Posto vidim da svi nepodeljeno hvale Pomorandzu moracu da je odgledam prvom prilikom.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 20:04   #5028
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Prosli Batman film (PO MENI) je izvukao Ledger, nadam se da ce Bane biti zanimljiv za gledanje, posto je sam Batman prilicno dosadan lik (tj. bar kako ga Christian Bale portrejise).
Bejn meni jeste zanimljiv, skoro onoliko koliko mi je zanimljiv Dzoker, u stvari, tu su negde... Ali, The Dark Knight Rises je, prema mom misljenju, najgori deo trilogije. Njegov najveci kvalitet je upravo Bejn

Inace, Looper je meh
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Rainman (30.10.2012)
Stara 30.10.2012, 21:50   #5029
Reshatnayak
Član
 
Član od: 28.4.2010.
Poruke: 94
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
2001: A Space Odissey. Voleo bih samo da cujem jos neka misljenja u vezi filma...
2001: A Space Odyssey is a 1968 science fiction film produced and directed by Stanly Kubrick. The screenplay was co-written by Kubrick and Artur C. Clarke, and was partially inspired by Clarke's short story "The Sentinel". Clarke concurrently wrote the novel of the same name which was published soon after the film was released.

Odmah da kazem da je za mene Odiseja 2001 najbolji Sci-Fi film i ne verujem da ce se bolji ikada snimiti.

Ipak, sve zavisi sta se ocekuje od Sci-Fi filma, od ukusa gledaoca, tj koji njegov podzanr je gledaocu najzanimljiviji. Na primer, mene uopste ne interesuju filmovi tipa Lukasovih Star Wors iako su odlicno uradjeni, ali zato Odiseju ili Solaris (Tarkovskog) i slicne filmove mogu uvek pogledati sa istim odusevljenjem.

Spoiler za pismo:

In 1968, Stanley Kubrick and Arthur C. Clarke released 2001: A Space Odyssey, a film now almost universally acknowledged as one of the most powerful, influential and visually stunning science fiction movies ever made. And it all started four years earlier, with a letter from Kubrick asking if Clarke would like to meet him.

After the release of Dr. Strangelove in 1964, Kubrick's interests turned to science fiction and the search for extraterrestrial life. He wanted to make a science fiction film, and while he searched for an expert in the field to work with, his friend Roger Caras (a Columbia Pictures employee) recommended he contact Clarke. The result was a letter from Kubrick sent to Clarke's home in Sri Lanka in which the director outlined his interests, asked for a meeting and sought a telescope recommendation.

March 31, 1964

Dear Mr Clarke:

It's a very interesting coincidence that our mutual friend Caras mentioned you in a conversation we were having about a Questar telescope. I had been a great admirer of your books for quite a time and had always wanted to discuss with you the possibility of doing the proverbial "really good" science-fiction movie.

My main interest lies along these broad areas, naturally assuming great plot and character:

1.The reasons for believing in the existence of intelligent extra-terrestrial life.
2.The impact (and perhaps even lack of impact in some quarters) such discovery would have on Earth in the near future.
3.A space probe with a landing and exploration of the Moon and Mars.

Roger tells me you are planning to come to New York this summer. Do you have an inflexible schedule? If not, would you consider coming sooner with a view to a meeting, the purpose of which would be to determine whether an idea might exist or arise which could sufficiently interest both of us enough to want to collaborate on a screenplay?

Incidentally, "Sky & Telescope" advertise a number of scopes. If one has the room for a medium size scope on a pedestal, say the size of a camera tripod, is there any particular model in a class by itself, as the Questar is for small portable scopes?

Best regards,
Stanley Kubrick

Clarke replied almost immediately expressing an interesting in working with Kubrick, and just a few weeks later the pair met in New York. Clarke would eventually offer up his short story "The Sentinel" as source material for a new film, and four years later 2001 was born out of their close collaboration. Both men have since passed away (Kubrick in 1999 and Clarke in 2008), but today Kubrick is considered one of the greatest filmmakers of all time, Clarke is named among the "Big Three" of science fiction writers (alongside Robert A Heinlein and Isaac Asimov), and the film they made together is a classic.

Poslednja ispravka: Reshatnayak (30.10.2012 u 22:25)
Reshatnayak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 22:40   #5030
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Eventualno i "Looper" sa JGL-om i Brus Livisom.
Obavezno daj sansu Looperu. Fenomenalan film.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 23:43   #5031
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
A odgledao sam i Chernobyl Diaries, jer nisam znao da je ovo C produkcija. Koliko se secam kada sam odgledao trailer pre par meseci cini mi se da je delovao OK. Majko mila kakav film. Ne znam sta je gore. Gde samo nadju ove glumce. Na momente sam se smejao. Prica je glupa ko noc. Scena kad su kao u Kijevu a prolazi kamion Telekom Srbija mi je vrhunac. Zasto ovo naknadno ne preprave nikada mi nece biti jasno. Inace vecina filma je snimljena u Srbiji. Ocena 1/10
Eh, vjerovatno jedan od najgorih horora u poslednjih nekoliko godina, a u tom žanru se zaista snima svašta. Pritom vrijeđa žrtve Černobila na krajnje prizeman i bijedan način.

Inače, pola glumaca u tom filmu su iz Srbije. Scena sa napadom na ulici, sem što je retardiran pogled na istočno - evropski grad noću, okuplja više Srba u jednom kadru nego mnogi domaći filmovi
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 23:58   #5032
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Eh, vjerovatno jedan od najgorih horora u poslednjih nekoliko godina, a u tom žanru se zaista snima svašta. Pritom vrijeđa žrtve Černobila na krajnje prizeman i bijedan način.

Inače, pola glumaca u tom filmu su iz Srbije. Scena sa napadom na ulici, sem što je retardiran pogled na istočno - evropski grad noću, okuplja više Srba u jednom kadru nego mnogi domaći filmovi
Vise se i ne secam kada sam gledao dobar horor.

Inace odgledao sam vezano Seeking a Friend for the End of the World i Safety Not Guaranteed i mogu reci da su oba podbacila mada mi je bolji prvi zbog kraja filma. Odlican kraj za jako depresivan film.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2012, 1:22   #5033
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Reshatnayak kaže: Pregled poruke
Uvek je bilo i bice dobrih filmova, samo treba znati gde ih traziti. Ako si gurman onda ne ides u McDonalds na pleskavicu
Kad smo vec kod pljeskavice, malo pre sm oljustio jednu punjenu... UH... al je pala...


Imate moju preporuku filma stolen...

Prica ajde i jeste malo klasicna ali je varijacija na temu i to dobro uradjena... Ima dobrih scena, film koliko ima dobrih akcionih scena a da nisu glupave i predvidljive i JEFTINE, toliko je i zacinjen sa pravom kolicinom humora. Tako da je film odlican. Dugo nisam pogledao da kazem ovako uzbudljivu akciju.


A sada bas gledam Looper film, i najvise me nervira kad stave glumca Brus Vilisa u neku sporednu ulogu... barem za sada ga nema nigde..TO JE POLA SATA FILMA? Gde je Brus Vilis?!

http://www.imdb.com/title/tt1656186/
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2012, 10:26   #5034
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Seeking a Friend for the End of the World
Film ostavlja utisak da je mogao vise da uradi, pogotovo na emotivnom planu gledaoca (zbog krajnje ekstremne premise - ipak je smak sveta u pitanju). Smuseni Carell glumi istog lika u skoro svakom filmu. "I promise not to steal anything if you promise not to rape me" momenat mi je bio highlight filma. Jedva 7.
Heh, meni je ovaj film bio baš dobar Stiv Karel je opet odličan, mada su svi glumci OK. Ideja filma je takođe dobra. Da, takođe se slažem i za ocenu: dajem visoku ocenu 7, baš kao i ti

@ Reshatnayak: po pitanju pljeskavica... Pre par dana sam jeo sendvič AngusXT u BurgerKingu. E, to je dobra pljeskavica! Debela, sočna, extra meso (piše da je 100% Irish premium beef), a košta slično kao neki od boljih sendviča u Mc-u. Jedino što stoji u ravni sa Angusom je Grander Texas u KFCu
ZoNi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2012, 4:19   #5035
Горски_Штаб
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Velika Srbija
Poruke: 126
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 35 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Total Recall (2012)
Од своје 12.године нисам љубитељ овакве категорије филмова али ми се овај свидео не знам зашто. У ствари знам, Џесика Бил....само зато... и Кејт је солидна али није тако добра глумица као она. Оцена 3+
Горски_Штаб je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2012, 12:40   #5036
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Skyfall



Sinoc sam ga pogledao u sklopu Sinemanije i utisci su skroz pozitivni ono sto sam ocekivao to sam i dobio cak i vise od toga, pozitivne kritike i visoke ocene na intrnetu su opravdane. Glavni fokus kao i u predhodna dva dela su prica, akcija, odnosi izmedju agencije i Bonda. U filmu ima par neocekivanih situacije koje su me pozitivno iznenadile a koje su ne karakteristicne za predhodne filmove. Zastupljen je i humor, naravno, mada ne u tolikoj meri da zasmeta i dovrati paznju.
Sto se tice glumaca, Daniel Craig je besprekoran kao u predhodna dva nastavka, kad sam ga gledao u Casino Royale imao sam osecaj kao da ceo zivot igra Bonda. Sto se tice Javier Bardema, uzivao sam dok sam ga gledao, potpuno je usao u lik negativca, opravdao je oskara sto je dobio za No Country for Old Men. Ralph Fiennes nije toliko zastupljen u filmu i uloga mu nije nesto karaktristicna ali mi je drago sto se pojavljuje.
Reditelj Sam Mendes se odlicno pokazao mada nisam ni sumnjao u njega nebi me cudilo da rezira i naredni deo.
Sve u svemu odlican nastavak, uzbudljiv, zanimliv, neocekivan. Ako ste u mogucnosti trk u najblizi bioskop i uzivajte

Poslednja ispravka: Iris (1.11.2012 u 13:30) Razlog: link
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bela lampa na korisnoj poruci:
Skenderevo (1.11.2012)
Stara 1.11.2012, 18:20   #5037
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Brush with Fate (2003)

Hallmarkov "TV film" - "zvucnija" imena poput Glen Klouz se manje pojavljuju i to na pocetku i na kraju, jer je film interesantan kolaz nekoliko vremenskih epoha u stilu "mini-filma" koji se vrte oko Vermerove slike. Kelly Macdonald u jednom od dela filma ostavlja posebno dobar utisak, a tu su i standardno dobri kostimi i scenografija, i posebno autentican prikaz ulica, kuca... iz holandskog zlatnog doba i industrijske revolucije.


Roadracers (1994)

Rani radovi Roberta Rodrigeza (a bogami i Selme Hajek ). Pravi "low budget" dragulj, sa "sirovom" i neobicnom rockabilly atmosferom 50ih. Tu je i William Sadler koji i od minorne uloge napravi spektakl.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
ZoNi (1.11.2012)
Stara 1.11.2012, 18:29   #5038
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
bela lampa kaže: Pregled poruke
Sto se tice glumaca, Daniel Craig je besprekoran kao u predhodna dva nastavka, kad sam ga gledao u Casino Royale imao sam osecaj kao da ceo zivot igra Bonda.
Imam potpuno drugačiji utisak - kao da je robot sa jednom te istom maskom na licu. I RoboCop i Iron Man mi deluju izražajnije od njega Nekako mu ne stoji hedonizam, nema šarma niti harizmu koju su (skoro) svi glumci koji su glumili agenta 007 pre njega imali, i odigrali ulogu besprekorno. Liku jednostavno nije udahnuo život.

Ukratko, za akcionog glumca definitivno jeste, ali za šmekera kao što je Bond - nikako. A kao za pakost, samo njega i glumi...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Reshatnayak (1.11.2012), toxic (1.11.2012), ZoNi (1.11.2012)
Stara 1.11.2012, 20:31   #5039
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Tu je Sean Connery neprevazidjen (bar za mene)
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
GojaS (7.11.2012), Marko (1.11.2012), ZoNi (1.11.2012)
Stara 1.11.2012, 20:51   #5040
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pa, Danijel Krejg i ne glumi Bonda koji je hedonista. Naravno da su i Robocop i Iron Man izrazajniji, kad njegov Bond iz psiholoskih razloga skriva svoje emocije. Njegov Bond je potpuno drugaciji od drugih Bondova, i ne moze se reci da su drugi Bondovi bolji jer imaju vise "sarma i harizme" - mozda imaju, ali su likovi koje glume namerno potpuno drugaciji

Bond mozda nije "smeker" na isti nacin kao oni ranije. Ovakav je, prema mom misljenju, daleko vise kul, a nije ni plitak lik
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 12 korisnika se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Andross (2.11.2012), bela lampa (1.11.2012), Kidja (1.11.2012), Leonida (3.11.2012), Marko (1.11.2012), Maverick (4.11.2012), Nutsbre@ker (2.11.2012), Rainman (2.11.2012), Skenderevo (2.11.2012), xandar (2.11.2012), zdravkelja (3.11.2012), zone2403 (2.11.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com